Jump to content

Yahoo Mail


brebosgeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 308
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα σε ολους

εδω και 1 βδομαδα προσπαθω να μπω στο mail του yahoo χωρις αποτελεσμα...

βγαινει ενα μυνημα "temporary problem accessing your account". το refresh/reload οπως και η χρηση firefox, netscape και ενος laptop, δεν εκαναν τιποτα, οπως φυσικα και το "customer" service του yahoo...

εχει και αλλος το ιδιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Έχω βάλει το yahoo acount να μου έρχεται μέσω του outlook. Την πρώτη φορά που πάει να συνδεθεί όμως αντί να κατεβάσει μόνο τα καινούρια email ΄πάει να κατεβάσει ότι υπάρχει στον server δηλαδή 756 email.. Πως μπορώ να το αποφύγω αυτο , δηλάδή να μου κατεβάσει μόνο τα καινούρια?:wacko:

Ευχαριστώ

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν να μην μπορείς να το αποφύγεις αυτό.

 

Ωστόσο θα ήθελα να ρωτήσω τι ρυθμίσεις έβαλες στο Outlook για να κατεβάζει τα mail σου από το Yahoo! ; Έχεις το Yahoo! Mail Plus;

 

Ευχαριστώ :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τα έχει όλα αναλυτικά στην ''βοήθεια'' του yahoo..Πάντως πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει μια υπηρεσία που λέγεται ''Yahoo!Παράδοση'' δεν είναι τίποτα απότι θυμάμαι.. :)
Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Τα έχει όλα αναλυτικά στην ''βοήθεια'' του yahoo..Πάντως πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει μια υπηρεσία που λέγεται ''Yahoo!Παράδοση'' δεν είναι τίποτα απότι θυμάμαι.. :)

 

Στην βοήθεια αναφέρεται αυτό που σου έγραψα πιο πάνω, ότι θα πρέπει να έχεις το Yahoo! Mail Plus. Διαφορετικά δεν μπορείς να λάβεις mail μέσω Outlook. Οπότε υποθέτω ότι έχεις το Yahoo! Mail Plus...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στην βοήθεια αναφέρεται αυτό που σου έγραψα πιο πάνω, ότι θα πρέπει να έχεις το Yahoo! Mail Plus. Διαφορετικά δεν μπορείς να λάβεις mail μέσω Outlook. Οπότε υποθέτω ότι έχεις το Yahoo! Mail Plus...

 

Αυτή είναι υπηρεσία με χρέωση? Πάντως δεν το έχω, έχω έναν απλό λογαριασμό yahoo.gr και αποτι θυμάμαι έιχα ενεργοποιήσει την yahoo!Παράδοση που δεν είχε καμία χρέωση , παλιότερα όμως.. Δεν ξέρω αν τώρα το αλλάξανε και χρειάζεται plus..

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Εγω που το εχω κανει στο outlook δουλευει κανονικα..Κανει ληψη μονο που δεν μπορω να στηλω..Ξερει κανεις τη συμβαινει??Την διευθυνση εξερχομενης αλληλογραφιας την εχω βαλει σωστα...
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω πρέπει να πληρώσεις για νά έχεις την δυνατότητα να κατεβάζεις την αλληλογραφία σου από το Yahoo στο OutlookExpress. Πριν από μια βδομάδα το τσέκαρα. Πότε άλλαξε αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Μα τι λετε βρε παιδια , αυτη τη στιγμή τα κατεβάζω στο outlook express και δεν έχω πληρωσει τίποτα, αφού το λέει καθαρά είναι δωρεάν..
Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ότι όσοι λένε πως στέλνουν μέσω Outlook έχουν yahoo.gr ενώ όσοι λέμε ότι πρέπει να πληρώσεις έχουμε yahoo.com.

 

Κάνω λάθος;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μα τι λετε βρε παιδια , αυτη τη στιγμή τα κατεβάζω στο outlook express και δεν έχω πληρωσει τίποτα, αφού το λέει καθαρά είναι δωρεάν..

Που το λέει καθαρά φίλε easytarget;

Μόλις το τσέκαρα.

Για να έχεις: (κάνω copy)

Πρόσβαση Yahoo! Mail μέσω του προγράμματος διασύνδεσης Web και μέσω κάποιου προγράμματος email με POP3 (π.χ. , Eudora, Outlook, ή Netscape Mail) θα πρέπει να έχεις Yahoo! Mail Plus.

 

Και αν κάνεις κλικ στο:

 

Get more details about Yahoo! Mail Plus.

 

Θα δεις:

 

only $19.99/year*

less than $2/month!

 

Εσύ πως το κατάφερες;:blink:

Link to comment
Share on other sites

Πιο παλιά υπήρχε η δυνατότητα τσεκάροντας την επιλογή Yahoo!Delivery (αν θυμάμαι καλά) να έχεις και πρόσβαση μέσω POP3.

 

Πλέον δεν υπάρχει οπότε όσοι τυχεροί το έκαναν αυτό (σαν και εμένα :) ) το έχουν ακόμα!

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

ore pikra............... den yparxh alo programa paromio me to outlook gia na mazepsw oloys toys mail logariazmoys moy mazi?

 

Μα δεν είναι θέμα προγράμματος. Είναι θέμα ρυθμίσεων.

 

gbil μπορείς να γράψεις τις ρυθμίσεις που έχεις στο Outlook για να τις περάσουμε κι εμείς; Ίσως δουλέψει...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

εχει κανεις προβλημα με το yahoo mail .gr που να μη συνδεεται στο site;

 

 

The connection was reset

The connection to the server was reset while the page was loading.

 

edit:οκ τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Το είδα,

:O

 

Αλλά πάτησα απάντηση, έκανα login secure και απλή, ανοιξά το pop acces, πήρα τα mail και μετά έγραψα την απάντηση και την έστειλα...

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Έχω ένα account στο yahoo.gr, και παίρνω και στέλνω κανονικά email μέσω POP3 και Thunderbird. Το πρόβλημα παρουσιάστηκε όταν πήγα να στείλω ένα attachment των 5,5 MB. Όσες φορές δοκίμασα, ο ThuderBird σταματούσε στο 10% περίπου με timeout #4.4.4 error (δεν κατάφερα να βρω τι ακριβώς σημαίνει). Δοκίμασα να το στείλω μεσω του web client, αλλά μόλις ολοκληρώθηκε το upload με πέταξε στην αρχική σελίδα του yahoo κι έχασα τα πάντα :wacko:

 

Οι ρυθμίσεις είναι σωστές, το attachment είναι μικρότερο από το επιτρεπόμενο μέγεθος και φυσικά δεν έχω πρόβλημα χώρου. Καμια ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους. Εχω yahoo mail και τα μυνηματα μου λαμβανω στα ελληνικα τα δειχνει κινεζικα. Ξερετε που οφειλετε αυτο?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

στην κωδικοποίηση χαρακτήρων. Τι browser χρησιμοποιείς; Στον Firefox πας Προβολή>Κωδικοποίηση χαρακτήρων και επιλέγεις ελληνική (συνήθως windows) και είσαι εντάξει.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...