Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, ilka71 said:

τι ωραία εφαρμογή η cool tool που βάζεις στην οθόνη όπου θες να σου δείχνει στοιχεία όπως θερμοκρασία, μπαταρία ram κλπ! την είχα ξεχάσει και τώρα την θυμήθηκα. και δεν τρώει χώρο από την status bar 447289be72ecbbf5fd3a5602789e3eb9.jpg

Μπορείς να γράψεις πώς λέγεται ακριβώς το app γιατί δεν μου το εμφανίζει στο Play Store.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα δεν την εμφανίζει. Και ο λόγος είναι ο παρακάτω e34fc29819e2f939744503dbf55ca9ae.jpg

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

όχι ρε εμένα την έχει! ίσως επειδή την είχα αγοράσει; έχει να ανανεωθεί από το 2020 αλλά δουλεύει μια χαρά. υπάρχει καμία νεώτερη σαν αυτή; 5296a85518fabe873f90ba9aedcae126.jpg

Link to comment
Share on other sites

όχι ρε εμένα την έχει! ίσως επειδή την είχα αγοράσει; έχει να ανανεωθεί από το 2020 αλλά δουλεύει μια χαρά. υπάρχει καμία νεώτερη σαν αυτή; 5296a85518fabe873f90ba9aedcae126.jpg
Εγώ πάλι βρήκα και την κατέβασα, αλλά δεν δείχνει το ποσοστό θερμοκρασίας της μπαταρίας πια. Μόνο το υπόλοιπο της μπαταρίας. Δεν εχει νοημα για εμένα.

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι βρήκα και την κατέβασα, αλλά δεν δείχνει το ποσοστό θερμοκρασίας της μπαταρίας πια. Μόνο το υπόλοιπο της μπαταρίας. Δεν εχει νοημα για εμένα.

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

είδες τις ρυθμίσεις; έχει να την ενεργοποιησεις
Εγώ πάλι βρήκα και την κατέβασα, αλλά δεν δείχνει το ποσοστό θερμοκρασίας της μπαταρίας πια. Μόνο το υπόλοιπο της μπαταρίας. Δεν εχει νοημα για εμένα.

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

είδες την ρύθμιση; 70c562af84c9915d0fd6c6e5ed001b1d.jpg

σήμερα ενώ έχω την αυτόματη φωτεινότητα ενώ μπαίνω μέσω browser η Tapatalk ξαφνικά φωτίζει πιο πολύ η οθόνη και μετά χαμηλώνει πάλι. δεν το έκανε πριν.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερα και δουλεύει αλλά το battery drain που εχει ειναι τραγικο για αυτο και το έσβησα..

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερα και δουλεύει αλλά το battery drain που εχει ειναι τραγικο για αυτο και το έσβησα..

Sent from my SM-G990B using Tapatalk


εμένα δεν φαίνεται πλέον καν στα στατιστικά της μπαταρίας. έχε λίγο υπομονή
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μετα από εκτενή χρήση με το τελευταίο update του Ιουλίου, διαπιστώνω πως το τηλεφωνάκι έχει επανέλθει και είναι πολύ πιο ομαλό από ότι ήταν πριν με ωραία βελούδινη λειτουργία καθόλου σπασιματάκια κλπ. Ίσως να παίζει και ρόλο ότι μετά από καιρό το φορτισα και κάνα δυο φορές μέχρι 100% κάτι που κάνω σπανίως (ουσιαστικά να έχει φορτιστει μέχρι τέρμα δέκα δεκαπέντε φορές αυτούς τους 15 μήνες που το έχω). Του έχω κάνει φυσικά και wipe cache και μια φορά από μόνο του βελτιστοποίηση εφαρμογών με το μπουτάρισμα όταν το κλείνω...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, konakis said:

Πάντως μετα από εκτενή χρήση με το τελευταίο update του Ιουλίου, διαπιστώνω πως το τηλεφωνάκι έχει επανέλθει και είναι πολύ πιο ομαλό από ότι ήταν πριν με ωραία βελούδινη λειτουργία καθόλου σπασιματάκια κλπ. Ίσως να παίζει και ρόλο ότι μετά από καιρό το φορτισα και κάνα δυο φορές μέχρι 100% κάτι που κάνω σπανίως (ουσιαστικά να έχει φορτιστει μέχρι τέρμα δέκα δεκαπέντε φορές αυτούς τους 15 μήνες που το έχω). Του έχω κάνει φυσικά και wipe cache και μια φορά από μόνο του βελτιστοποίηση εφαρμογών με το μπουτάρισμα όταν το κλείνω...

 Εγώ κλείνω 12 μήνες. Οφείλω να ομολογήσω πως είναι από τα καλύτερα τηλέφωνα που έχουν περάσει από τα χέρια μου.  Αν βάλεις ειδικά στην εξίσωση την τιμή, το μέγεθος και τις δυνατότητες τότε ανεβαίνει πιο ψηλά στην κατάταξη. OK, η μπαταρία μπορεί να μην είναι το δυνατό του σημείο αλλά τη μέρα με τη χρήση που κάνω εγώ τη βγάζω χωρίς εκπτώσεις. Πάντα δεδομένα, τοποθεσία ανοιχτά και τουλάχιστον δύο ώρες bluetooth τη μέρα. Κάνει τα πάντα αξιοπρεπώς και άνω του μετρίου. Δεν με βλέπω να το αποχωρίζομαι γρήγορα ως βασικό τηλέφωνο. Μένει να δούμε σε βάθος χρόνου τι συμπεριφορά θα έχει. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Tolakos said:

Με το power saving σε τι χανουμε?

 

Screenshot_20230731_185655_Device care~2.jpg

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα να αποχαιρετήσω και εγώ την παρέα αφού εδώ και 4 ημέρες έκανα την μετάβαση πλέον στο S23 plus.

Το μόνο που έχω να επισημάνω και ήταν και ο μοναδικός λόγος που το άλλαξα γιατί ήμουν πολύ ικανοποιημένος με τα υπόλοιπα (αν και υπάρχουν στο σύνολο πολλές και σημαντικές διαφορές) είναι ότι ξένιασα πλέον τελείως από το άγχος της διάρκειας της μπαταρίας.

 

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα να αποχαιρετήσω και εγώ την παρέα αφού εδώ και 4 ημέρες έκανα την μετάβαση πλέον στο S23 plus.
Το μόνο που έχω να επισημάνω και ήταν και ο μοναδικός λόγος που το άλλαξα γιατί ήμουν πολύ ικανοποιημένος με τα υπόλοιπα (αν και υπάρχουν στο σύνολο πολλές και σημαντικές διαφορές) είναι ότι ξένιασα πλέον τελείως από το άγχος της διάρκειας της μπαταρίας.
 
πόσο σου βγήκε το S23+; το FE το έδωσες;
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, ilka71 said:
22 ώρες πριν, makouin said:
Ήρθε η ώρα να αποχαιρετήσω και εγώ την παρέα αφού εδώ και 4 ημέρες έκανα την μετάβαση πλέον στο S23 plus.
Το μόνο που έχω να επισημάνω και ήταν και ο μοναδικός λόγος που το άλλαξα γιατί ήμουν πολύ ικανοποιημένος με τα υπόλοιπα (αν και υπάρχουν στο σύνολο πολλές και σημαντικές διαφορές) είναι ότι ξένιασα πλέον τελείως από το άγχος της διάρκειας της μπαταρίας.
 

πόσο σου βγήκε το S23+; το FE το έδωσες;

Το πήρα καινούριο σφραγισμένο από μαγαζί με 24 δόσεις γιατί είναι αρκετά ακριβό σαν συσκευή και δεν μπορούσα να διαθέσω τόσα σε μετρητά με τίποτα έστω και αν το έβρισκα κατά πολύ φθηνότερα.

Το S21 FE το πήρε η γυναίκα μου.

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Την σκέφτομαι κι εγώ την μετάβαση αυτή κάποια στιγμή...ούλτρα με την καμία λόγω μεγέθους 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stamatis3133 said:

Με Exynos !

Μονο αυτη η εταιρεια μπορει να τα κανει, s23 με snap, s23fe με exynos, θα πουλησει βεβαια λιγοτερα απο το s21fe, αλλα θα βγει κερδισμενη μιας και ο snap οπως λεει η samsung της στοιχιζει ακριβα, οποτε θα βγαλει και απο εκει κερδος μιας και η τιμη δεν θα πεσει. Αρα αφαιρουμε φορτιστη, αφαιρουμαι μεμβρανη, χρησιμοποιουμε υποδεεστερο επεξεργαστη, αλλα οι τιμες ποτε δεν πεφτουν, να ζησεις samsung , τα κοροιδα καποτε θα ξυπνησουν και εσυ θα κοιμασε, και μετα παραπονιεσε για ζημιες, εισαι αξια της μοιρας σου.

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

τώρα τελευταία μέσα στην νύχτα με την αυτόματη φωτεινότητα ενεργή πάντα, εκεί που είμαι σε μια εφαρμογή ξαφνικά φωτίζει πολύ η οθόνη και ξανά χαμηλώνει. δεν ξέρω γιατί. καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

On 2/8/2023 at 1:38 ΜΜ, makouin said:

Ήρθε η ώρα να αποχαιρετήσω και εγώ την παρέα αφού εδώ και 4 ημέρες έκανα την μετάβαση πλέον στο S23 plus.

Το μόνο που έχω να επισημάνω και ήταν και ο μοναδικός λόγος που το άλλαξα γιατί ήμουν πολύ ικανοποιημένος με τα υπόλοιπα (αν και υπάρχουν στο σύνολο πολλές και σημαντικές διαφορές) είναι ότι ξένιασα πλέον τελείως από το άγχος της διάρκειας της μπαταρίας.

 

Καλημερα,

μπορείς να μου πεις ποσο μεγάλη ειναι η διαφορά στη διάρκεια της μπαταρίας; Εγω αρχισα να πηγαινω στο γραφειο με τα μεσα καθε μερα και το s21FE ετσι και ξεχασω να το φορτισω πλήρως στο γράφειο μενω απο μπαταρία. Και εχω κλεισει τις δυο σιμ, την αυτόματη φωτεινότητα, το 5g 😢😢

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

On 10/8/2023 at 9:46 ΠΜ, stamatis3133 said:

Καλημερα,

μπορείς να μου πεις ποσο μεγάλη ειναι η διαφορά στη διάρκεια της μπαταρίας; Εγω αρχισα να πηγαινω στο γραφειο με τα μεσα καθε μερα και το s21FE ετσι και ξεχασω να το φορτισω πλήρως στο γράφειο μενω απο μπαταρία. Και εχω κλεισει τις δυο σιμ, την αυτόματη φωτεινότητα, το 5g 😢😢

Φίλε μου το δικό μου λόγω συγχρονισμού με πολλά ( ip κάμερα, bluetooth smartwatch και handsfree, ανοιχτά δεδομένα πάντα στο 4G+ και GPS tracking το φόρτιζα 2 φορές την ημέρα.

Πλέον 1 φορά τη μέρα κατά της 22:00 με μπαταρία 30% + - με χρήση που δεν με ενδιαφέρει ποια και φυσικά και χωρίς το άγχος αν δεν το φορτίσω το βράδυ να κινδυνεύω να είμαι χωρίς μπαταρία την επόμενη, διότι με το 30% με βγάζει μέχρι της το μεσημεράκι της επόμενης φυσικά με προσεκτική διαχείρηση...

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...