Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, vastegial_74 said:

Έτσι.... Όταν έρθει η ώρα για αλλαγή θα γίνει με πόνο καρδιάς και μετά από πάρα πάρα πολύ ψάξιμο. Σκεφτόμουν του χρόνου μήπως χτυπούσα το S23 αλλά η μπαταρία του είναι μικρότερη από του δικού μας, δεν ξέρω τι διαχείρηση έχει βέβαια. Για το plus ή το ultra το μέγεθος είναι αποτρεπτικό. Το 22 ultra που είχα κάνει πάσα στη γυναίκα το έχω στο σπίτι για να χαζέυω στο internet, λόγω μεγέθους δεν τη βόλεψε ούτε αυτήν και ξαναγύρισε στο iphone 13 που είχε..... Έχω αρκετά μεγάλα χέρια αλλά σε καμιά περίπτωση δεν μπορώ να χειριστώ την οθόνη του ultra με το ένα χέρι και αυτό είναι το ζητούμενο για μενα. 

 

Εχω το s23 και το s21 FE.
Για να σου δωσω να καταλαβεις την διαφορα στη μπαταρια με ιδιο setup.
Κανω 50-55 λεπτα να φτασω στη δουλεια.
Στη διαδρομη ακουω μουσικη απο το youtube με data, εχω google maps ανοιχτο στο παρασκηνιο, σεφραρω στο διαδικτυο με data και ανταλασσω και κανενα μνμ στα στατ, τελος φοραω bluetoth ακουστικα και ενα bluetooth MiBand 8.
Με το s21 FE φτανω στο γραφειο με 60%-65% μπαταρια (απο 100%),
με το s23 φτανω στο γραφειο με 85%. 
Με το s23 γυριζω σπιτι κανοντας τα ιδια και εχει ακομα μπαταρια. Το s21 FE πρεπειν να το φορτισω στο γραφειο..

Ολα αυτα με κανουν να σκεφτομαι ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΜΠΑΤΑΡΙΑ εχει το s23+ αραγε!!;;;;;

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, stamatis3133 said:

Εχω το s23 και το s21 FE.
Για να σου δωσω να καταλαβεις την διαφορα στη μπαταρια με ιδιο setup.
Κανω 50-55 λεπτα να φτασω στη δουλεια.
Στη διαδρομη ακουω μουσικη απο το youtube με data, εχω google maps ανοιχτο στο παρασκηνιο, σεφραρω στο διαδικτυο με data και ανταλασσω και κανενα μνμ στα στατ, τελος φοραω bluetoth ακουστικα και ενα bluetooth MiBand 8.
Με το s21 FE φτανω στο γραφειο με 60%-65% μπαταρια (απο 100%),
με το s23 φτανω στο γραφειο με 85%. 
Με το s23 γυριζω σπιτι κανοντας τα ιδια και εχει ακομα μπαταρια. Το s21 FE πρεπειν να το φορτισω στο γραφειο..

Ολα αυτα με κανουν να σκεφτομαι ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΜΠΑΤΑΡΙΑ εχει το s23+ αραγε!!;;;;;

Εντυπωσιακό! Αν και μικρότερη μπαταρία στο 23 ο επεξεργαστής του φαίνεται να κάνει πολύ καλύτερη διαχείριση. Πέρα από την διάρκεια μπαταρίας, βλέπεις διαφορά και σε ταχύτητες; 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, vastegial_74 said:

Εντυπωσιακό! Αν και μικρότερη μπαταρία στο 23 ο επεξεργαστής του φαίνεται να κάνει πολύ καλύτερη διαχείριση. Πέρα από την διάρκεια μπαταρίας, βλέπεις διαφορά και σε ταχύτητες; 

Πρεπει να γινεις πιο συγκεκριμενος 😄.
Μην ξεχνας και την διαφορα στην ηλικια των δυο συσκευων. 
Το s23 ειναι flasgship... 

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, stamatis3133 said:

Πρεπει να γινεις πιο συγκεκριμενος 😄.
Μην ξεχνας και την διαφορα στην ηλικια των δυο συσκευων. 
Το s23 ειναι flasgship... 

Εννοω στη γενικοτερη αποκριση, απο το ανοιγμα μιας εφαρμογης μεχρι στο ποσες εφαρμογες κραταει ανοιχτες χωρις να κανει reloading, αν ειναι εμφανως πιο απαλο στο στο σκρολινγκ και στα animations κτλ. καλα φωτογραφικα δεν το ρωταω καν γιατι ειναι δεδομενη η υπεροχη του s23. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, γνωρίζω ότι είμαι off topic που λένε και στο χωριό μου, αλλα επειδή όπου και να το ανέφερα δεν έχω πάρει καμία απάντηση, είπα να το ανεβάσω και εδώ και ας είναι ξεκάρφωτο..


Σκέφτομαι να πάρω ένα απλό Smartwatch όμορφο με διάφορες λειτουργίες..
Ερχόμενος από το Amazfit gtr 47mm Stainless, που ακόμα με παλεύει, σκέφτομαι κάτι όπως ένα κινέζικο κλώνο του Apple watch ultra, όπως το Hello watch 3.

https://a.aliexpress.com/_mqOhAPy

Το κακό είναι ότι έχω δει πολλά reviews για apple clones και έχω μπερδευτεί.
Έχει κανείς κάποια εμπειρία ίσως να μου πει την γνώμη του.

Ευχαριστώ και συγνώμη για το άκυρο..

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, johnybe said:

Καλημέρα σε όλους, γνωρίζω ότι είμαι off topic που λένε και στο χωριό μου, αλλα επειδή όπου και να το ανέφερα δεν έχω πάρει καμία απάντηση, είπα να το ανεβάσω και εδώ και ας είναι ξεκάρφωτο..


Σκέφτομαι να πάρω ένα απλό Smartwatch όμορφο με διάφορες λειτουργίες..
Ερχόμενος από το Amazfit gtr 47mm Stainless, που ακόμα με παλεύει, σκέφτομαι κάτι όπως ένα κινέζικο κλώνο του Apple watch ultra, όπως το Hello watch 3.

https://a.aliexpress.com/_mqOhAPy

Το κακό είναι ότι έχω δει πολλά reviews για apple clones και έχω μπερδευτεί.
Έχει κανείς κάποια εμπειρία ίσως να μου πει την γνώμη του.

Ευχαριστώ και συγνώμη για το άκυρο..

Sent from my SM-G990B using Tapatalk
 

Αν σου απαντήσει κάποιος, ρώτα κ για εμένα που ψάχνω μια τοστιέρα!

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, johnybe said:

Καλημέρα σε όλους, γνωρίζω ότι είμαι off topic που λένε και στο χωριό μου, αλλα επειδή όπου και να το ανέφερα δεν έχω πάρει καμία απάντηση, είπα να το ανεβάσω και εδώ και ας είναι ξεκάρφωτο..


Σκέφτομαι να πάρω ένα απλό Smartwatch όμορφο με διάφορες λειτουργίες..
Ερχόμενος από το Amazfit gtr 47mm Stainless, που ακόμα με παλεύει, σκέφτομαι κάτι όπως ένα κινέζικο κλώνο του Apple watch ultra, όπως το Hello watch 3.

https://a.aliexpress.com/_mqOhAPy

Το κακό είναι ότι έχω δει πολλά reviews για apple clones και έχω μπερδευτεί.
Έχει κανείς κάποια εμπειρία ίσως να μου πει την γνώμη του.

Ευχαριστώ και συγνώμη για το άκυρο..

Sent from my SM-G990B using Tapatalk
 

Εγώ φίλε μου τελευταία μετά από το galaxy watch 5 έχω πάρει το realme watch 3 pro.Καταπληκτικο σε όλα και με απίθανη μπαταρία 12 ημερών.Για δες το λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Tύφλα να έχει το Ultra 🤣

20230831_004038.jpg

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, kyramas said:

Ναι το ξέρω ότι δεν είναι. Ειρωνικά το πόσταρα 😇 

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Αυτή ψεύτικη?

Ο ήλιος είναι!

Δική μου είναι τραβηγμένη πριν από μία βδομάδα.2cee58db07679dc6dea34cd940d206b2.jpg

sent from my S23Ultra 12/512



Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Αυτή ψεύτικη?

Ο ήλιος είναι!

Δική μου είναι τραβηγμένη πριν από μία βδομάδα.2cee58db07679dc6dea34cd940d206b2.jpg

sent from my S23Ultra 12/512


 

Ποιος ξέρει, ίσως με τον ήλιο δεν κάνει καραγκιοζιλίκια. Ποια ημέρα τραβήχτηκε; 

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ξέρει, ίσως με τον ήλιο δεν κάνει καραγκιοζιλίκια. Ποια ημέρα τραβήχτηκε; 
23 Αυγούστου

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος εδώ και 1 χρόνο του S21FE 5G, γενικά ευχαριστημένος (μερικές φορές η εφαρμογή της κάμερας κολλάει), αλλά με την μπαταρία έχω θέμα. Δεν βλέπω ότι κάποια εφαρμογή "ρουφάει" πολύ (ίσως μερικές φορές η Zepp Life που την έχω για σύνδεση ενός Xiaomi Mi band).

batt.thumb.jpg.b5fea355ec8ed515980d8e13130291d2.jpg

Να το πάω για αλλαγή μπαταρίας, αλλά ο καλύτερος/ασφαλέστερος τρόπος για να μην χάσω δεδομένα και να τα ξαναεπαναφέρω ευκολότερα μετά? Υπάρχει? Να το κάνω hard reset πριν το δώσω για αντικατάσταση?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, costini said:

Κάτοχος εδώ και 1 χρόνο του S21FE 5G, γενικά ευχαριστημένος (μερικές φορές η εφαρμογή της κάμερας κολλάει), αλλά με την μπαταρία έχω θέμα. Δεν βλέπω ότι κάποια εφαρμογή "ρουφάει" πολύ (ίσως μερικές φορές η Zepp Life που την έχω για σύνδεση ενός Xiaomi Mi band).

batt.thumb.jpg.b5fea355ec8ed515980d8e13130291d2.jpg

Να το πάω για αλλαγή μπαταρίας, αλλά ο καλύτερος/ασφαλέστερος τρόπος για να μην χάσω δεδομένα και να τα ξαναεπαναφέρω ευκολότερα μετά? Υπάρχει? Να το κάνω hard reset πριν το δώσω για αντικατάσταση?

Ευχαριστώ

Η μπαταρία ετσι ειναι. Δεν φταιει το δικό σου. Παρε ενα μικρο powerbank να το εχεις μαζι σου ή ωπου εισαι, φορτιζε. 

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Tύφλα να έχει το Ultra 
20230831_004038.thumb.jpg.d30bb4f55fc48dd3e396233951b0f965.jpg
Δική μου πριν λίγο. Ότι πληρώνεις παίρνεις.. 9f16db9be8f068feb06bbd09e4030f03.jpg

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

Εγώ φίλε μου τελευταία μετά από το galaxy watch 5 έχω πάρει το realme watch 3 pro.Καταπληκτικο σε όλα και με απίθανη μπαταρία 12 ημερών.Για δες το λίγο.
Και τα δύο πολύ καλά. Αλλά απλά ψάχνω κάποιο πιο οικονομικό αλλιώς πήγαινα και για ticwatch 3.. Ευχαριστώ

Sent from my SM-G990B using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος εδώ και 1 χρόνο του S21FE 5G, γενικά ευχαριστημένος (μερικές φορές η εφαρμογή της κάμερας κολλάει), αλλά με την μπαταρία έχω θέμα. Δεν βλέπω ότι κάποια εφαρμογή "ρουφάει" πολύ (ίσως μερικές φορές η Zepp Life που την έχω για σύνδεση ενός Xiaomi Mi band).
batt.thumb.jpg.b5fea355ec8ed515980d8e13130291d2.jpg
Να το πάω για αλλαγή μπαταρίας, αλλά ο καλύτερος/ασφαλέστερος τρόπος για να μην χάσω δεδομένα και να τα ξαναεπαναφέρω ευκολότερα μετά? Υπάρχει? Να το κάνω hard reset πριν το δώσω για αντικατάσταση?
Ευχαριστώ
Κάνε αυτό
b0347187d2911dea60e16c2794cd5ffc.jpg

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν το Smart Switch κάνει backup το Viber? (δεν χρησιμοποιώ Google Drive για Viber Back-up).

Διάβασα ότι δε κάνει backup Whatsapp data, αλλά για Viber? Κάποιος που να το έχει κάνει?

Επίσης, το backup/restore επαναφέρει και ρυθμίσεις, wallpapers, widgets, κλπ?

Link to comment
Share on other sites

On 3/9/2023 at 10:43 ΠΜ, costini said:

Ξέρουμε αν το Smart Switch κάνει backup το Viber? (δεν χρησιμοποιώ Google Drive για Viber Back-up).

Διάβασα ότι δε κάνει backup Whatsapp data, αλλά για Viber? Κάποιος που να το έχει κάνει?

Επίσης, το backup/restore επαναφέρει και ρυθμίσεις, wallpapers, widgets, κλπ?

Δεν κάνει back up ούτε στο viber, ούτε στο Whatsup. Πρέπει να τα κάνεις μόνος σου πριν το δώσεις.

Για αλλαγή μπαταρίας στη smartec μη κάνεις hard reset πριν το δώσεις, γιατί μπορεί να γλυτώσεις το νέο στήσιμο!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Ου λαλα, παω να τσεκάρω. 

Αν και στην περιγραφή λέει One Ui 5.1   περιμένω να δω τι θα λεει μετα την εγκατάσταση. 

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

αυτό το πράγμα όμως να βγάζουν ενημερώσεις και να μην λένε τι αλλάζει/βελτιώνει ... δεν λέω για τα security patches. για τις μεγάλες λέω



Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ilka71 said:

αυτό το πράγμα όμως να βγάζουν ενημερώσεις και να μην λένε τι αλλάζει/βελτιώνει ... δεν λέω για τα security patches. για τις μεγάλες λέω


 

Εγω παντος δεν ξερω τι αλλαξαν παντος βρηκα το πρωτο bug οταν πας ρυθμισεις και στην επιλογη ενημερωση λογισμικου το τελευταιο banner που και καλα σου εδειχνε το τελευταιο update που εκανε το τηλεφωνο και ποσο μεγεθος ηταν πλεον δεν μπορεις να το ανοιξεις...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ άνοιξα να δω το κινητό της γυναίκας και έσκασε μύτη η αναβάθμιση 1.4bg!!!
Τι κάνουν εκεί στη Samsung...

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...