Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

15 ώρες πριν, mike3550 said:

Ρε παιδια επειδη εχω ακουσει πολλα για αυτη τη συσκευη..μπορει να μου πεις καποιος πως τα παει απο μπαταρια?

Τώρα την πάτησες φίλε μου.

θα ακούσεις τα πάντα, πως είναι η χειρότερη και πάρα πολύ καλή. 

Αντικειμενικά καλύπτει περίπου 6-6,30 ώρες σε λειτουργία με ανοιχτή οθόνη

Οπότε κρίνε μόνος σου αν είναι η όχι καλή. 

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να υπολογίσω τους κύκλους φόρτισης; υπάρχει κάποια εφαρμογή που να δείχνει τον αριθμό των κύκλων φόρτισης; 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Τώρα την πάτησες φίλε μου.
θα ακούσεις τα πάντα, πως είναι η χειρότερη και πάρα πολύ καλή. 
Αντικειμενικά καλύπτει περίπου 6-6,30 ώρες σε λειτουργία με ανοιχτή οθόνη
Οπότε κρίνε μόνος σου αν είναι η όχι καλή. 
Πάνω από 4,5 δεν έχω πιάσει...

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Konstantine73 said:

Πάνω από 4,5 δεν έχω πιάσει...

sent from my S21 FE 8/256
 

Μια από τα ίδια!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Konstantine73 said:

Πάνω από 4,5 δεν έχω πιάσει...

sent from my S21 FE 8/256
 

Είμαι στις 5μισι και ακόμη δεν έχει πέσει σε μονοψήφιο. Το έλιωσα σήμερα, κυρίως παιχνίδια, αλλά μόνο με wifi. 

Ανεξάρτητα του τι κάνω, έχω συνήθως λιγότερες ώρες οθόνης όταν το χρησιμοποιώ λιγότερο, γιατί τρώει αρκετά στην αναμονή, όλα ανοιχτά τα έχω, εκτός nfc

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Πάνω από 4,5 δεν έχω πιάσει...

sent from my S21 FE 8/256

Το ίδιο και εδώ...

My S21 FE is Awesome!!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν έχω καταλάβει το συσχετισμό του "Λειτουργία με ανοιχτή οθόνη" (Screen on time) και μπαταρίας.
Αν εγώ δω 3 ώρες συνεχόμενα Youtube και μετά έχω κλειστή την οθόνη, πόσο να περιμένω να πέσει η μπαταρία? Αν πάλι κρατάω την οθόνη ανοιχτή απλά πατώντας με το δάχτυλο για ώρες ενώ δεν δουλεύω καμία εφαρμογή, τι νόημα θα έχει ένα SOT 5-6 ώρες?

Όπως και να χει, εγώ δεν είμαι ικανοποιημένος γενικά από την μπαταρία ειδικά με το τελευταίο update (One UI 5.1). Ενδεικτικά 2 screenshots (για να είμαι δίκαιος το ~25 ώρες για κύκλο 85-10% κάπως παλεύεται αλλά γενικά αν το σκαλίζω το κινητό πρέπει να έχω εύκαιρο φορτιστή):

sot1.jpg

sot2.jpg

Edited by costini
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, costini said:

Εγώ πάλι δεν έχω καταλάβει το συσχετισμό του "Λειτουργία με ανοιχτή οθόνη" (Screen on time) και μπαταρίας.
Αν εγώ δω 3 ώρες συνεχόμενα Youtube και μετά έχω κλειστή την οθόνη, πόσο να περιμένω να πέσει η μπαταρία? Αν πάλι κρατάω την οθόνη ανοιχτή απλά πατώντας με το δάχτυλο για ώρες ενώ δεν δουλεύω καμία εφαρμογή, τι νόημα θα έχει ένα SOT 5-6 ώρες?

Δεν φανταζεσαι ποσες φορες εχω πει το ιδιο πραμα 🙂 Αυτο το sot δεν το καταλαβα ποτε. Δηλαδη αν παιζω ενα παιχνιδι για 2 ωρες ή αν βλεπω ενα βιντεο στο ΥΤ για 2 ωρες ή αν απλα κοιταω την οθονη του κινητου για 2 ωρες , μιλαμε για sot 2 ωρων με την ιδια βαρυτητα ? Πραγματικα θελω να μαθω ποια διανοια ανακαλυψε αυτη την εννοια.

Η μπαταρια σε γενικες γραμμες θα μπορουσε να ηταν καλυτερη. Ειδικα στο stand by. Το λεω εγω που με την χρηση που κανω στο κινητο μου βγαζει estimated 4 μερες ... φυσικα δεν τις πιανει. Εχω βγαλει το κινητο απο φορτιση και μεσα σε 2-3 ωρες , που το κινητο ηταν απολυτα με κλειστη οθονη συνεχως , και εχει χασει 4-5% . Το θεωρω πολυ. Ειχα το mi 11 lite 5g με τον 780g και εχανε σε stand by απειρως λιγοτερο ποσοστο στις ιδιες ωρες. Αλλος επεξεργαστης θα μου πεις.
Γενικως λενε οτι ο 888 κανει overworking .. κοινως δειχνει υπερβαλλοντα ζηλο κατα καποιο τροπο και ισως για αυτο να τρωει τοση μπαταρια...

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζω παιχνίδια.... Είμαι συνέχεια με 4G λόγω unlimited data, δουλεύω πολύ social media...

Εάν έκανα χρήση τύπου έχω το browser ανοιχτό και απλά διαβάζω και δούλευα WiFi μπορεί και εγώ να είχα υψηλότερο SOT!



sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή με το 5.1 Ui είναι στα καλύτερά της από κάθε άποψη. Εγώ έχω δει την καλύτερη μπαταρία από την πρώτη μέρα χρήσης του. Μια χαρά βελτιωμένο standby και πολύ δυνατό σε διάφορες χρήσεις όπως social,internet browsing emails... εκεί που έκλεινα την ημέρα με 25-30 τοίς εκατό τώρα παίζει πάνω από 40 μόνιμα ειδικά εκεί στα ενδιάμεσα ποσοστά είναι βράχος! Φορτίζω καθημερινά το πρωί πριν φύγω για την δουλειά μου με ασύρματο φορτιστή φτάνω συνήθως πάνω κάτω 80% . Όλα αυτά με μέτρια χρήση των καμερών και αυτόματη φωτεινότητα και συνολικά πάνω από δύο ώρες κλήσεων με το τηλέφωνο.

 

Μοιρασμένη χρήση με  WiFi & data ανάλογα αν είμαι σπίτι Γραφείο ή εκτός.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Για μένα το μόνο ελάττωμα...η μπαταρία...

Με το Poco f3 ακριβώς με την ίδια χρήση αντί του 89% ήμουν 98%...

Τραγικό με 23 λεπτά οθόνη και να έχω πέσει κάτω από 90%27fefe9f3e22db15c968871595f6e980.jpg

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Για μένα το μόνο ελάττωμα...η μπαταρία...

Με το Poco f3 ακριβώς με την ίδια χρήση αντί του 89% ήμουν 98%...

Τραγικό με 23 λεπτά οθόνη και να έχω πέσει κάτω από 90%27fefe9f3e22db15c968871595f6e980.jpg

sent from my S21 FE 8/256


Ας κρατούσες το f3, αφού ήξερες ότι έχει άθλια μπαταρία γιατί το πήρες; Η συμβιβάζεσαι ή το πουλάς και πας αλλού.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα το μόνο ελάττωμα...η μπαταρία...

Με το Poco f3 ακριβώς με την ίδια χρήση αντί του 89% ήμουν 98%...

Τραγικό με 23 λεπτά οθόνη και να έχω πέσει κάτω από 90%27fefe9f3e22db15c968871595f6e980.jpg

sent from my S21 FE 8/256


Από 100 στο 90 πέφτει νερό με ελάχιστη χρήση.
Αυτό συνέβαινε από τη αρχή...
Κρίμα

My S21 FE is Awesome!!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ας κρατούσες το f3, αφού ήξερες ότι έχει άθλια μπαταρία γιατί το πήρες; Η συμβιβάζεσαι ή το πουλάς και πας αλλού.
Καταρχήν δεν ήξερα ότι δεν τα πάει πολύ καλά στην μπαταρία...

Κατά δεύτερο ήθελε να φύγω εντελώς από τα xiaomi καθώς θεωρώ ότι έκλεισε ο κύκλος μου εκεί..

Κατά τρίτον ήθελα την καλύτερη υποστήριξη στο android Από πλευράς updates....

Κατά τέταρτον να ζητήσω συγνώμη δεν σε ρώτησα πριν την αγορά γιατί το ύφος σου αυτό μου βγάζει!

Τι είπαμε έχεις εσύ?

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Στο τέταρτο κανένα ύφος, απλά πριν την αγορά συνήθως ψάχνεις κάποια πράγματα και από τα πρώτα τέστ του τηλεφώνου έλεγαν για την μπαταρία. Εγώ realme midrange έχω δεν αγοράζω ποτέ flagship γιατί δεν έχουν βασικά χαρακτηριστικά που χρειάζομαι.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδιά όλοι εδω μέσα ξέραμε για τον 888. Τρώει τον αγλέωρα. Χαρείτε το κινητό σας ρε αδέλφια!

Αν είναι deal breaker απλώς πουλήστε το. Αξία μεταπώλησης έχει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Στο τέταρτο κανένα ύφος, απλά πριν την αγορά συνήθως ψάχνεις κάποια πράγματα και από τα πρώτα τέστ του τηλεφώνου έλεγαν για την μπαταρία. Εγώ realme midrange έχω δεν αγοράζω ποτέ flagship γιατί δεν έχουν βασικά χαρακτηριστικά που χρειάζομαι.
Ήταν η πρώτη φορά πού Από την πολύ βιασύνη να φύγω από το ποκο το οποίο είχε άλλα κουσούρια πολλά περισσότερα από το εν λόγω - δεν το έψαξα για την μπαταρία

Εντάξει μπορώ να ζήσω και με αυτό προς το παρόν τουλάχιστον

Και εγώ κάποτε mid-range είχα αλλά τελικά ότι πληρώνεις παίρνεις!

Καλή συνέχεια!

sent from my S21 FE 8/256


Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kyramas said:

Εντάξει παιδιά όλοι εδω μέσα ξέραμε για τον 888. Τρώει τον αγλέωρα. Χαρείτε το κινητό σας ρε αδέλφια!

Αν είναι deal breaker απλώς πουλήστε το. Αξία μεταπώλησης έχει ακόμα.

Και τι αγοράζουμε αξιόλογο με αυτά τα χρήματα; εκτός xiaomi βεβαια

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anastasiah said:

Και τι αγοράζουμε αξιόλογο με αυτά τα χρήματα; εκτός xiaomi βεβαια

Κάτι σε realme ίσως ?

Link to comment
Share on other sites

Το σετ καμερών της συσκευής μας είναι άκρως ικανοποιητικο... ιδίως η telephoto και το ζουμ σε αυτές τις τιμές πιο άλλο?

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...