Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό που με κρατάει ακόμη εδώ είναι υποστήριξη της samsung και οι καλές του κάμερες...

sent from my S21 FE 8/256

Έτσι ακριβώς..

My S21 FE is Awesome!!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς..

My S21 FE is Awesome!!!

Κρατιέμαι με νύχια και με δόντια να μην αγοράσω το s23 ultra...

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά  ήρθε νέα αναβάθμιση.
την έβαλα και δεν ξέρω μου πάει πάει πιο σφαίρα από ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Κρατιέμαι με νύχια και με δόντια να μην αγοράσω το s23 ultra...

sent from my S21 FE 8/256

Για εκεί ήμαστε απλα θα περιμένουμε να πέσει λίγο η τιμή!

My S21 FE is Awesome!!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

τελικά σήμερα πήγα με αμάξι από Πειραιά μεταμόρφωση και κάποια στιγμή είχα 5G. όλα οκ τελικά.
από μπαταρία ακόμα μαθαίνει λέει...
2.30 ώρες SOT με 1 ώρα Google maps (και 5G) και υπόλοιπο μπαταρίας 54%.

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά  ήρθε νέα αναβάθμιση.
την έβαλα και δεν ξέρω μου πάει πάει πιο σφαίρα από ποτέ.
Εγώ δεν βλέπω κάποια αναβάθμιση... Εκτός και αν εννοείς αυτήν που ήρθε με το one ui 5.1

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

On 20/1/2023 at 8:12 ΜΜ, coulis said:


 

 


Αν γραφει διπλα, EU, εισαι οκ


Tapa
 

 

 

11 ώρες πριν, makouin said:

Την εφαρμογή αυτή την χρησιμοποιώ πάνω από ένα χρόνο.

Είναι πάρα πολύ καλή, απλά στην ηχογράφηση συνομιλίας που αναφέρθηκε πιο πάνω δεν λειτουργεί αφού ηχογραφή πεντακάθαρα τη δική σου φωνή ενώ του συνομιλητή καθόλου (σαν να μιλάς μόνος σου).

 

11 ώρες πριν, makouin said:

Την εφαρμογή αυτή την χρησιμοποιώ πάνω από ένα χρόνο.

Είναι πάρα πολύ καλή, απλά στην ηχογράφηση συνομιλίας που αναφέρθηκε πιο πάνω δεν λειτουργεί αφού ηχογραφή πεντακάθαρα τη δική σου φωνή ενώ του συνομιλητή καθόλου (σαν να μιλάς μόνος σου).

αυτό που γράφεις πράγματι συνέβει με πάρα πολλές εφαρμογές που έχω δοκιμάσει παλαιότερα με το s8.

τώρα γράφει κανονικά την συνομιλία με καθαρή φωνή και του συνομιλητή, είτε πάρεις είτε σε πάρουν τηλέφωνο. 

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Εγώ δεν βλέπω κάποια αναβάθμιση... Εκτός και αν εννοείς αυτήν που ήρθε με το one ui 5.1

sent from my S21 FE 8/256
 

ναι αυτή εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

Κινητάρα σε όλα της το S21 FE αλλά με την κακή του αυτονομία δεν την πάλεψα άλλο.
Πήρα το S23 Ultra κι αν δεν την παλέψω και με αυτό θα πάω στην Xiaomi.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

οκ αλλά 1000 ευρώ κινητό έτσι απλά δεν το παίρνεις... είναι μόνο για αυτούς που τους περισσεύουν.. και βλέπω πολύ χρήμα... τζάμπα η γκρίνια για φτώχεια

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κινητάρα σε όλα της το S21 FE αλλά με την κακή του αυτονομία δεν την πάλεψα άλλο.
Πήρα το S23 Ultra κι αν δεν την παλέψω και με αυτό θα πάω στην Xiaomi.
Δυστυχώς έχει κακή διαχείριση μπαταρίας ακόμα και στην αναμονή...

Κρίμα γιατί σαν συσκευή πραγματικά είναι άψογη σε όλα τα άλλα...

Μεγια το ultra και περιμένουμε εντυπώσεις μπαταρίας και από σένα



sent from my S21 FE 8/256


οκ αλλά 1000 ευρώ κινητό έτσι απλά δεν το παίρνεις... είναι μόνο για αυτούς που τους περισσεύουν.. και βλέπω πολύ χρήμα... τζάμπα η γκρίνια για φτώχεια

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk


Τις παλιές καλές εποχές και εγώ τα έδινα πολύ εύκολα ακριβά laptop και ακριβά PC....

Έχω τα χρήματα να το αγοράσω και τώρα άμα θέλω μετρητοίς... Το θέμα όμως είναι να υπάρχει και κάτι στην άκρη για οτιδήποτε απρόοπτο...

Περνάει από το μυαλό ώρες-ώρες να το χτυπήσω και εγώ αλλά έρχομαι γρήγορα στα λογικά μου

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites



Τις παλιές καλές εποχές και εγώ τα έδινα πολύ εύκολα ακριβά laptop και ακριβά PC....

Έχω τα χρήματα να το αγοράσω και τώρα άμα θέλω μετρητοίς... Το θέμα όμως είναι να υπάρχει και κάτι στην άκρη για οτιδήποτε απρόοπτο...

Περνάει από το μυαλό ώρες-ώρες να το χτυπήσω και εγώ αλλά έρχομαι γρήγορα στα λογικά μου

sent from my S23 Ultra 8/256



Link to comment
Share on other sites

Ωραιο το s23 ultra , αλλα μιλαμε για αλλη κατηγορια χρησης τελειως. Το κινητο αυτο ειναι για οποιον θελει πενακι και τρελη καμερα. Δηλαδη η λογικη "δεν με βολευει η μπαταρια του s21 fe 5g αν και με καλυπτει στα υπολοιπα , αρα παω στο s23 ultra" ειναι λιγο ακυρη 🙂 To s23 plus ή το s22 plus ειναι πιο κοντα στην κατηγορια του s21 fe 5g.

6.8 ιντσες , 234 γραμμαρια ... δηλ καπου παυει να ειναι κινητο και ειναι μινι πισι 🙂 

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο το s23 ultra , αλλα μιλαμε για αλλη κατηγορια χρησης τελειως. Το κινητο αυτο ειναι για οποιον θελει πενακι και τρελη καμερα. Δηλαδη η λογικη "δεν με βολευει η μπαταρια του s21 fe 5g αν και με καλυπτει στα υπολοιπα , αρα παω στο s23 ultra" ειναι λιγο ακυρη  To s23 plus ή το s22 plus ειναι πιο κοντα στην κατηγορια του s21 fe 5g.
6.8 ιντσες , 234 γραμμαρια ... δηλ καπου παυει να ειναι κινητο και ειναι μινι πισι  
Εγώ στο FE πήγα σχετικά τυχαία... Μου δόθηκε σε εκπληκτική τιμή και σχεδόν καινούργιο και επειδή είχα σιχαθεί την xiaomi...

Σαν παλιός χρήστης της απίστευτης σειράς mi max της xiaomi θα μου είναι λουκούμι το s23 ultra...

Αλλά πολλά τα λεφτά Άρη... Και δεν τα χαλαλιζω για κινητό....

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο FE πήγα σχετικά τυχαία... Μου δόθηκε σε εκπληκτική τιμή και σχεδόν καινούργιο και επειδή είχα σιχαθεί την xiaomi...

Σαν παλιός χρήστης της απίστευτης σειράς mi max της xiaomi θα μου είναι λουκούμι το s23 ultra...

Αλλά πολλά τα λεφτά Άρη... Και δεν τα χαλαλιζω για κινητό....

sent from my S21 FE 8/256

ακριβώς. και για κάτι που σε ένα χρόνο θα θες να πάρεις το 24! είναι σίγουρο. θεωρώ υπερβολή τόσο ακριβά κινητά. και εγώ μπορώ να το πάρω αλλά όχι. εάν μου το χαρίσει καμία φαρμακευτική ίσως...

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Konstantine73 said:

Εγώ στο FE πήγα σχετικά τυχαία

Εγω στο FE πηγα προμελετημενα. Ηθελα Samsung για να μπω στα μεγαλα σαλονια ξανα 🙂 Σκεφτομουν το s20 fe αλλα με exynos δεν γουσταρα. Οποτε η επομενη λογικη επιλογη σε νορμαλ τιμη ηταν το s21 fe 5g. Μια χαρα κινητο ειναι. Η αυτονομια της μπαταριας μπορει να βελτιωθει software-ικα. Ισως στο μελλον με κανα update να βελτιωθει , δεν αγχωνομαι.

Link to comment
Share on other sites

Εγω στο FE πηγα προμελετημενα. Ηθελα Samsung για να μπω στα μεγαλα σαλονια ξανα  Σκεφτομουν το s20 fe αλλα με exynos δεν γουσταρα. Οποτε η επομενη λογικη επιλογη σε νορμαλ τιμη ηταν το s21 fe 5g. Μια χαρα κινητο ειναι. Η αυτονομια της μπαταριας μπορει να βελτιωθει software-ικα. Ισως στο μελλον με κανα update να βελτιωθει , δεν αγχωνομαι.
Δυστυχώς αυτό δεν πρόκειται να γίνει ποτέ και αυτό λόγω το ότι ο επεξεργαστής του είναι εξαιρετικά λαίμαργος σε μπαταρία...

Οι δύο τελευταίες μεγάλες αποτυχίες της Qualcomm ήταν ο 888 και ο 8 gen1, αντιθέτως ο gen1+ είναι εξαιρετικός και κατασκευάστηκε από την TSMC.

Όταν μιλάω για αποτυχία αναφέρομαι στην κακή διαχείριση της μπαταρίας και στη μεγάλη πρόκληση θερμότητας...

sent from my S21 FE 8/256

Να και τα τελευταία stats της μπαταρίας δυστυχώς τραγικά...02d63aadd2678e0a11907502d19e9810.jpg

sent from my S21 FE 8/256



Link to comment
Share on other sites

με underclocking όλα γίνονται, το να του χαμηλώσουν λίγο τα ρολόγια δεν νομίζω να είναι πρόβλημα, το θέμα είναι να θέλουν, Xiaomi μοντέλα με τον 888 και custom rom - kernel πάνε πολύ καλά σε μπαταρία.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

με underclocking όλα γίνονται, το να του χαμηλώσουν λίγο τα ρολόγια δεν νομίζω να είναι πρόβλημα, το θέμα είναι να θέλουν, Xiaomi μοντέλα με τον 888 και custom rom - kernel πάνε πολύ καλά σε μπαταρία.
Ήδη ο 888 στο S21 FE είναι χαμηλωμένος εργοστασιακά....

Το να πάρω μία συσκευή και να αρχίσω τις εκπτώσεις για μένα όχι...

Επίσης το να πάρω samsung και να αρχίσω να περνάω custom ROM το θεωρώ τραγικό και άτοπο... Χάνω όλη την υποστήριξη που μπορεί να μου προσφέρει, αλλιώς θα πήγαινα σε άλλη εταιρεία

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Όταν φοράς τον πιο άθλιο επεξεργαστή που έβγαλε η Qualcomm τι να κάνεις; Ήθελε πιο μεγάλη μπαταρία.
Δες διαχείριση ο 695 για να καταλάβεις, άλλες επιδόσεις βέβαια. da3773a35f1257073903952b3320af95.jpg

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Όταν φοράς τον πιο άθλιο επεξεργαστή που έβγαλε η Qualcomm τι να κάνεις; Ήθελε πιο μεγάλη μπαταρία.
Δες διαχείριση ο 695 για να καταλάβεις, άλλες επιδόσεις βέβαια. da3773a35f1257073903952b3320af95.jpg

Διαχείριση κάνεις και με τον gen1+ Και αν δεις στο γειτονικό thread του s23 ultra Έχει ανεβάσει ξένος YouTuber τεστ Σε πραγματικές συνθήκες μια ολόκληρη μέρα το S23 ultra vs iPhone 14 pro max, με το πρώτο να μένει ένα 5% πίσω …. Πρακτικά λοιπόν η ίδια αυτονομία και διαχείριση!

Θεωρώ ότι είναι τεράστια επιτυχία αυτό.


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ναι φέτος είναι πάρα πολύ καλά τα πράγματα με τους καινούργιους, επιτέλους.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

To τελευταίο χθεσινό update του  Samsung browser τα σπάει πιστεύω...bowling 🎳 πάει το εργαλείο...Έχει μπει δυναμικά φέτος η θεία σαμμυ 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...