Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 7/11/2023 at 3:35 ΜΜ, nikolasn80 said:

εχω μια ερωτηση για ενα φιλο που εχει p7pro.

ενω η φωτεινοτητα ειναι ψηλα στο 60% η φωτογραφια που εχει σαν wallpaper δειχνει πολυ σκοτεινη σε σημειο που να μην φαινονται τα προσωπα.ενω η ιδια η φωτο ειναι πολυ φωτεινη και καθαρη.θελει καποιο σετινγκ ή ειναι θεμα panel

Στις ρυθμίσεις στη λειτουργία ώρα για ύπνο έχει μια επιλογή για σκοτεινή ταπετσαρία κάνε ένα τσεκ αν είναι ενεργό αυτό 

Screenshot_20231114-183934.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,πηρα το 7 το απλο (η ερωτηση μου ειναι για το 5g οποτε δε νομιζω οτι παιζει ρολο που δεν ειναι το pro)

ειμαι με το τελευταιο official update Νοεμβριου android 14,unlocked,rootαρισμενος,εβαλα στο magisk το volte.zip για το 5g,στο network guru στο NR mode επελεξα SA+NSA,εκανα reboot αλλα 5g δεν βλεπω,ειμαι σε LTE (και στο network guru δεν βλεπω πουθενα καμια αναφορα σε 5g)

Στο μεταξυ στα sim settings του τηλεφωνου στο preferred network type υπαρχει και ειναι επιλεγμενη η επιλογη 5g (recommended) (δεν ξερω αν εχει σχεση αυτο) καθως και η Volte ενεργοποιημενη

 

Στην προηγουμενη συσκευη ειχα 5g (φυσικα και καρτα 5g)

Πρεπει να κανω μηπως καμια ενεργοποιηση της νεας συσκευης στην wind/nova?

 

Kαμια ιδεα?

 

edit : ok done

 

 

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγγνώμη αν δεν πρέπει να γράφω εδώ, αλλά είμαι νέος στο φόρουμ. Γνωρίζοντας όλα τα πιθανά αρνητικά με την συνδεσιμότητα με τους ελληνικούς παρόχους , σκέφτομαι να πάρω το pixel 7 pro(στα 650) , πιστεύετε αξίζει η αγορά? Ρωτάω εδώ γιατί είστε οι περισσότεροι χρήστες του κινητού για αρκετό καιρό, οπότε φαντάζομαι αν έχει κάποια σοβαρά αρνητικά θα τα ξέρετε.
Επίσης από τα προηγούμενα post εδώ διαβάζω ότι για τα pixel 7 και 7 pro με την τελευταία beta δεν υπάρχουν τα προβλήματα με VoLTE και 5g ισχύει, ή θα χρειαστεί root?

Edited by spickie
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, spickie said:

Παιδιά συγγνώμη αν δεν πρέπει να γράφω εδώ, αλλά είμαι νέος στο φόρουμ. Γνωρίζοντας όλα τα πιθανά αρνητικά με την συνδεσιμότητα με τους ελληνικούς παρόχους , σκέφτομαι να πάρω το pixel 7 pro , πιστεύετε αξίζει η αγορά? Ρωτάω εδώ γιατί είστε οι περισσότεροι χρήστες του κινητού για αρκετό καιρό, οπότε φαντάζομαι αν έχει κάποια σοβαρά αρνητικά θα τα ξέρετε.
Επίσης από τα προηγούμενα post εδώ διαβάζω ότι για τα pixel 7 και 7 pro με την τελευταία beta δεν υπάρχουν τα προβλήματα με VoLTE και 5 ισχύει, ή θα χρειαστεί root?

Έχουν γραφτεί όλα ξανά και ξανά. Σου προτείνω να κάνεις ένα μικρό search στο topic, καθώς και στις κριτικές του ,Skroutz.

Για την ώρα αν θέλεις 5G πρέπει να κάνεις root.

Η αγορά αξίζει ανάλογα με τα χρήματα που θα πληρώσεις, οπότε πρέπει να είσαι πιο συγκεκριμένος.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε αυτή η αναβάθμιση.
Αυτό που θέλω να ρωτήσω. Αν εγώ βγω από την beta εδώ μου λέει ότι μπορώ να βγω χωρίς να μου σβηστεί το τηλέφωνο; Σωστά; Αλλιώς αν συνεχίσω και βγω πιο μετά, θα σβηστεί αν βγω πιο μετά;

Screenshot_20231115-225440.png

Screenshot_20231115-225749.png

Εδώ τώρα που βγήκα από το πρόγραμμα beta μου λέει ότι θα διαγραφούν τα πάντα. Τι κάνω; Θα διαγραφούν ή όχι; 

Screenshot_20231115-231421.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, spickie said:

Παιδιά συγγνώμη αν δεν πρέπει να γράφω εδώ, αλλά είμαι νέος στο φόρουμ. Γνωρίζοντας όλα τα πιθανά αρνητικά με την συνδεσιμότητα με τους ελληνικούς παρόχους , σκέφτομαι να πάρω το pixel 7 pro(στα 650) , πιστεύετε αξίζει η αγορά? Ρωτάω εδώ γιατί είστε οι περισσότεροι χρήστες του κινητού για αρκετό καιρό, οπότε φαντάζομαι αν έχει κάποια σοβαρά αρνητικά θα τα ξέρετε.
Επίσης από τα προηγούμενα post εδώ διαβάζω ότι για τα pixel 7 και 7 pro με την τελευταία beta δεν υπάρχουν τα προβλήματα με VoLTE και 5 ισχύει, ή θα χρειαστεί root?

Το κινητό είναι άψογο για τα λεφτά του...σκέψου ότι καινούργιο κάνει (έκανε πριν λίγους μήνες 1000)....όλα δουλεύουν σούπερ και γενικά την θεωρώ πολύ καλή αγορά!

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, _NikitaS_ said:

Μόλις μου ήρθε αυτή η αναβάθμιση.
Αυτό που θέλω να ρωτήσω. Αν εγώ βγω από την beta εδώ μου λέει ότι μπορώ να βγω χωρίς να μου σβηστεί το τηλέφωνο; Σωστά; Αλλιώς αν συνεχίσω και βγω πιο μετά, θα σβηστεί αν βγω πιο μετά;

Screenshot_20231115-225440.png

Screenshot_20231115-225749.png

Εδώ τώρα που βγήκα από το πρόγραμμα beta μου λέει ότι θα διαγραφούν τα πάντα. Τι κάνω; Θα διαγραφούν ή όχι; 

Screenshot_20231115-231421.png

Κανένας δε ξέρει; 

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι οποιαδήποτε στιγμή βγεις από beta θα γίνει wipe. Δεν ξέρω γιατί το λέει αυτό.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, alanthast0s said:

Έχω την εντύπωση ότι οποιαδήποτε στιγμή βγεις από beta θα γίνει wipe. Δεν ξέρω γιατί το λέει αυτό.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
 

Άρα απλά δε βγαίνω...

Link to comment
Share on other sites

ελπίζω να ισχύει οτι η google θα φέρει σε νέα αναβάθμιση να μποορύμε να βγάζουμε το at a glance εικονίδιο της.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Βγαινεις απο το μπετα τεστινγ τωρα και περιμενεις την σταθερη εκδοση που θα βγει καποια στιγμη τον Δεκεμβρη οποτε δεν θα σβηστει τιποτα.

Αν κανεις τωρα την εγκατασταση θα σβηστουν ολα

https://www.androidpolice.com/android-14-qpr2-beta-1/

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, gi_viper said:

Βγαινεις απο το μπετα τεστινγ τωρα και περιμενεις την σταθερη εκδοση που θα βγει καποια στιγμη τον Δεκεμβρη οποτε δεν θα σβηστει τιποτα.

Αν κανεις τωρα την εγκατασταση θα σβηστουν ολα

https://www.androidpolice.com/android-14-qpr2-beta-1/

 

Οκ αυτό δεν ήξερα και επειδή δεν ήθελα να ρισκάρω απλά έκανα την αναβάθμιση στον επόμενο κύκλο beta. Θα το ξέρω για την επόμενη φορά. 

 

Μια γνώμη μου που μπορεί να ήταν τυχαίο. Σήμερα το update ολοκληρώθηκε μέσα σε 5 λεπτά. Ούτε εγω το πίστευα. Κατέβηκε άμεσα και μου έκανε πολύ γρήγορα τις επόμενες διαδικασίες. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, guy_fawkes said:

ελπίζω να ισχύει οτι η google θα φέρει σε νέα αναβάθμιση να μποορύμε να βγάζουμε το at a glance εικονίδιο της.

Εμένα μου αρέσει πάρα πολύ και το χρησιμοποιώ. Μου δείχνει επίπεδα μπαταρίας ακουστικών, πτήσεις, ραντεβού κ.ο.κ. και γενικά ειναι πολύ χρήσιμο.

Το μόνο πρόβλημα είναι το bug με τον καιρό, που πατάς πάνω και σου ανοίγει το ημερολογίο.

Βέβαια το νέο widget με το νέο look είναι πιο ωραίο εμφανισιακά (αλλά δεν έχει νόημα να το προσθέσεις γιατί θα έχεις δύο)

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Sotnem said:

Εμένα μου αρέσει πάρα πολύ και το χρησιμοποιώ. Μου δείχνει επίπεδα μπαταρίας ακουστικών, πτήσεις, ραντεβού κ.ο.κ. και γενικά ειναι πολύ χρήσιμο.

Το μόνο πρόβλημα είναι το bug με τον καιρό, που πατάς πάνω και σου ανοίγει το ημερολογίο.

Βέβαια το νέο widget με το νέο look είναι πιο ωραίο εμφανισιακά (αλλά δεν έχει νόημα να το προσθέσεις γιατί θα έχεις δύο)

αναφέρομαι στην μπάρα της google που είναι χαμηλά κάτω κάτω!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, guy_fawkes said:

αναφέρομαι στην μπάρα της google που είναι χαμηλά κάτω κάτω!

Το At a Glance είναι η γραμμή ψηλά (με καιρό και ημερομηνία), στην είδηση που κυκλοφόρησε για αυτή λένε.

Η μπάρα αναζήτησης κάτω είναι άλλο πράγμα και δεν το βλέπω να την αφαιρεί. Εδώ έχει 10 συντομεύσεις για το Assistant. Θέλει τα δεδομένα μας κολασμένα! 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Το At a Glance είναι πολύ παράλογο να μην σε αφήνει να το διώξεις από την οθόνη. Ενώ σου φτιάχνουν τόσο ωραία widget για τον καιρό σε "αναγκάζουν" να τα έχεις μαζί με το at a glance. Σου δίνει την ίδια πληροφορία με 2 τρόπους ταυτόχρονα. Για κάτι ψυχαναγκαστικούς όπως εγώ είναι απαράδεκτο

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Minas_Kriti said:

Καλησπέρα, την σημερινή beta την έβαλε κάνεις; προχωράμε άφοβα; 

Εγώ την έβαλα. Δεν βλέπω κάτι διαφορετικό. Η συσκευή λειτουργεί όπως πριν. 

Link to comment
Share on other sites

On 10/10/2023 at 10:37 ΠΜ, _NikitaS_ said:

Εγώ πλέον έχω nova και έχω από μαμά 5g και volte και wifi calling από shizuku. 

 

για το wifi calling ειχες στειλει sms στη nova για ενεργοποιηση απο αλλη υποστηριζομενη συσκευη?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, azuli said:

για το wifi calling ειχες στειλει sms στη nova για ενεργοποιηση απο αλλη υποστηριζομενη συσκευη?

Ναι από iphone 11 pro. Το αστείο είναι ότι ενώ η σελίδα τους λέει ότι το υποστηρίζουν, το απαντητικό μήνυμα ήταν ότι η συσκευή δεν υποστηρίζεται. Εννοείται ότι την λύση την έδωσε το τεχνικό τμήμα που τους είπα ότι έχω iphone 11 pro και μου το ενεργοποίησαν αυτοί. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, _NikitaS_ said:

Ναι από iphone 11 pro. Το αστείο είναι ότι ενώ η σελίδα τους λέει ότι το υποστηρίζουν, το απαντητικό μήνυμα ήταν ότι η συσκευή δεν υποστηρίζεται. Εννοείται ότι την λύση την έδωσε το τεχνικό τμήμα που τους είπα ότι έχω iphone 11 pro και μου το ενεργοποίησαν αυτοί. 

οποτε γινεται και απλα τηλεφωνικα χωρις να εχεις βαλει την sim σε υποστηριζομενη συσκευη?η πρεπει να εχεις την sim σε υποστηριζομενη συσκευη ταυτοχρονα που τους μιλας στην υποστηριξη?

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, azuli said:

οποτε γινεται και απλα τηλεφωνικα χωρις να εχεις βαλει την sim σε υποστηριζομενη συσκευη?η πρεπει να εχεις την sim σε υποστηριζομενη συσκευη ταυτοχρονα που τους μιλας στην υποστηριξη?

Δε ξέρω αν το βλέπουν ή όχι. Εγώ την έβαλα πρώτα σε μια υποστηριζομενη συσκευή και στα τους μίλησα. Θέλω να πιστεύω ότι βλέπουν από που το έστειλες. 

Link to comment
Share on other sites

On 11/11/2023 at 11:48 ΜΜ, elightme said:

Έχεις δίκιο αν χρησιμοποιείς τέτοιες υπηρεσίες. Για μένα που πληρώνω premium και το κάνω μόνο για το 5g/ vowifi... Δεν αξίζει τον τόσο κόπο που θέλει. Κάθε τρεις και λίγο να κυνηγάω τα updates και να φοβάμαι κάθε φορά μην και κάτι πάει στραβά στο root... Καταλαβαίνεις.

Σωστή τοποθέτηση. 

Το youtube λύνεται με συνδρομή (ή και με το MicroG, αν και θεωρητικά αυτό δημιουργεί κάποιο overhead αφού υλοποιεί ένα ξεχωριστό σετ των google play services)

Για τις διαφημίσεις γενικότερα σε όλες τις άλλες εφαρμογές που το AdAway τις κόβει τελείως (χωρίς καν να τις φορτώνει), υπάρχει κάποια άλλη καλή λύση ?

Link to comment
Share on other sites

On 16/11/2023 at 11:49 ΠΜ, _NikitaS_ said:

Οκ αυτό δεν ήξερα και επειδή δεν ήθελα να ρισκάρω απλά έκανα την αναβάθμιση στον επόμενο κύκλο beta. Θα το ξέρω για την επόμενη φορά. 

 

Μια γνώμη μου που μπορεί να ήταν τυχαίο. Σήμερα το update ολοκληρώθηκε μέσα σε 5 λεπτά. Ούτε εγω το πίστευα. Κατέβηκε άμεσα και μου έκανε πολύ γρήγορα τις επόμενες διαδικασίες. 

Έχουν φτιάξει αρκετά την ταχύτητα αναβαθμίσεων

https://9to5google.com/2023/11/16/google-pixel-seamless-updates-faster/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...