Jump to content

Huawei Watch GT 3 Pro Titanium


DjHoya
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα! Μια γνώμη θα ήθελα για την αυτονομία του... το αγόρασα τον Ιούλιο με τη λογική ότι θα κρατάει η μπαταρία του 8-14 μέρες. Στις αρχές μου κρατούσε η μπαταρία 2.5 μέρες ακριβώς. Το έστειλα στην αντιπροσωπεία για service και αφού είπαν ότι όντως υπάρχει θέμα με τη μπαταρία μου την άλλαξαν κ τώρα κρατάει 4 μέρες. GPS σπάνια το δουλεύω. Τους αισθητήρες κ τις ειδοποιήσεις έχω μόνο ενεργοποιημενους. Εσας πόσο σας κρατάει η μπαταρία? 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 167
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Με όλα ανοιχτά 24 ώρες χωρίς aod μου κρατάει 5-6 ημέρες. Σε αυτές τις ημέρες έχω σίγουρα προπόνηση με gps 7-8 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα...οπότε μάλλον κάποιο θέμα έχει το ρολόι λογικά.... ευχαριστώ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Μου κάνει εντύπωση πως αυτό το υπέροχο ρολόι έχει αυτό το νεκρό νήμα...
Δεν το έχει πάρει κανείς;;;
Όσο διαβάζω για αυτό και βλέπω reviews τόσο νοιώθω την υπεροχή του και ψήνομαι....

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

On 3/2/2023 at 7:34 ΜΜ, DimitrisAndNiki said:

Μου κάνει εντύπωση πως αυτό το υπέροχο ρολόι έχει αυτό το νεκρό νήμα...
Δεν το έχει πάρει κανείς;;;
Όσο διαβάζω για αυτό και βλέπω reviews τόσο νοιώθω την υπεροχή του και ψήνομαι....

Το έχω 3 μήνες περίπου και είναι πολύ καλό σχεδόν σε όλα του. Το συνιστώ..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikosmilos said:

Το έχω 3 μήνες περίπου και είναι πολύ καλό σχεδόν σε όλα του. Το συνιστώ..

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου.
Εκτός απο το ότι είναι κουκλάκι, το γλυκοκοιτάζω γιατι διαβάζω ότι έχει εξαιρετικό HR sensor...
Βασικά το θέλω για να καταγράφω το περπάτημα μου...
Είναι αξιόπιστο προς την καταγραφή καρδιακών παλμών στο περπάτημα ή γράφει ότι να ναι;

Το Amazfit που έχω τον τελευταίο 1.5 χρόνο, ξεκινάει καλά και στην πορεία ανεβάζει μόνο του τους παλμούς απο 125-30 σε 160-190! και έτσι μου χαλάει όλα τα στατιστικά υγείας που καταγράφω...

Έχεις κάποια εμπειρία με το ρολόι σε περπάτημα Νίκο; 

Edited by DimitrisAndNiki
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου.
Εκτός απο το ότι είναι κουκλάκι, το γλυκοκοιτάζω γιατι διαβάζω ότι έχει εξαιρετικό HR sensor...
Βασικά το θέλω για να καταγράφω το περπάτημα μου...
Είναι αξιόπιστο προς την καταγραφή καρδιακών παλμών στο περπάτημα ή γράφει ότι να ναι;
Το Amazfit που έχω τον τελευταίο 1.5 χρόνο, ξεκινάει καλά και στην πορεία ανεβάζει μόνο του τους παλμούς απο 125-30 σε 160-190! και έτσι μου χαλάει όλα τα στατιστικά υγείας που καταγράφω...

Έχεις κάποια εμπειρία με το ρολόι σε περπάτημα Νίκο; 
Το είχα αρκετούς μήνες. Για "εύκολες" προπονήσεις (περπάτημα, τρέξιμο, ποδήλατο) έχεις από τους κορυφαίους παλμογράφους καρπού. Σε πιο δύσκολες πχ HIIT θέλει ζώνη, όπως όλα τα ρολόγια. Το καλό είναι ότι μπορείς να συνδέσεις ζώνη παλμών. Όχι σαν το Watch 5, το ακούς samsung; που έχω τώρα.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Ξέρουμε τελικά πότε θα πάρει την νέα έκδοση harmony OS?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 5/2/2023 at 11:09 ΠΜ, DimitrisAndNiki said:

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου.
Εκτός απο το ότι είναι κουκλάκι, το γλυκοκοιτάζω γιατι διαβάζω ότι έχει εξαιρετικό HR sensor...
Βασικά το θέλω για να καταγράφω το περπάτημα μου...
Είναι αξιόπιστο προς την καταγραφή καρδιακών παλμών στο περπάτημα ή γράφει ότι να ναι;

Το Amazfit που έχω τον τελευταίο 1.5 χρόνο, ξεκινάει καλά και στην πορεία ανεβάζει μόνο του τους παλμούς απο 125-30 σε 160-190! και έτσι μου χαλάει όλα τα στατιστικά υγείας που καταγράφω...

Έχεις κάποια εμπειρία με το ρολόι σε περπάτημα Νίκο; 

Επειδή το έχω τσεκάρει και με οξύμετρο η απώλεια που έχει , όχι σε άγριες καταστάσεις , είναι ελάχιστη δηλ. το οξύμετρο έγραφε 125 και το ρολόι 122 ή  128 , νομίζω ότι δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο...

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά. Υπομονή έχει καθυστερήσει λίγο αλλά έχει ανακοινωθεί οπότε όπου να ναι σε λίγο διάστημα. Το 3 Pro την έχει πάρει οπότε είσαστε οι επόμενοι!! 

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

On 6/2/2023 at 1:36 ΠΜ, steliosk said:

 

 

On 17/2/2023 at 8:08 ΜΜ, nikosmilos2 said:

Επειδή το έχω τσεκάρει και με οξύμετρο η απώλεια που έχει , όχι σε άγριες καταστάσεις , είναι ελάχιστη δηλ. το οξύμετρο έγραφε 125 και το ρολόι 122 ή  128 , νομίζω ότι δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο...

Νομίζω ότι μετράει μια χαρά το έχω δει και σε άλλο φίλο μου. Ναι έτσι δεν είναι κάτι ιδιαίτερο. 

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα Κυριοι,

Απεκτησα εχθες το GT3 Pro Titanium το οποίο ζευγοποιησα με το iPhone 13 Pro.

Δυστυχώς την πάτησα διότι πρώτου προβώ στην αγορά, δεν είχα ψάξει επαρκώς, ώστε να γνωρίζω ότι δεν υποστηρίζει το ρολόι πληρωμές και επίσης ότι δεν απαντάει σε μηνύματα από διάφορες εφαρμογές τύπου Viber messenger κτλ.

Ένα δεύτερο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι το γεγονός ότι εχθές το απόγευμα με κάποιον τρόπο βρήκα τυχαία και έκανα μέτρηση της αρτηριακής πίεσης (ετσι νομιζω τουλαχιστον) πράγμα το οποίο απεικονιζόταν και στο ρολόι αλλά και στην εφαρμογή στο κινητό αλλά σήμερα ενώ ήθελα να το επαναλάβω σαν διαδικασία δηλαδή να ξανά μετρήσω την πίεση μου δυστυχώς δεν έχω βρει ούτε από το ρολόι αλλά ούτε από το κινητό το που βρίσκεται έτσι ώστε να το ξανακάνω. Θα παρακαλούσα αν κάποιος γνωρίζει να μου το υπόδειξει.

Ένα αλλο πράγμα που προσπαθώ να βρω είναι το wallpaper αυτό που έχει στη φωτογραφία του ρολογιού επάνω στο κουτί όταν το αγοράζεις την χρυσαφί (αυτο στην φωτο..)..δεν υπάρχει κάπου μέσα στις επιλογές. Επίσης αν γνωρίζει κάποιος να μου υποδείξει που μπορώ να το βρω ή με ποιον τρόπο θα του είμαι υπόχρεος.

Ευχαριστω

20220517172110_huawei_watch_gt3_pro_titanium_46mm_adiavrocho_me_palmografo_titanium.jpeg

Edited by lesa19822
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, lesa19822 said:

Καλησπερα Κυριοι,

Απεκτησα εχθες το GT3 Pro Titanium το οποίο ζευγοποιησα με το iPhone 13 Pro.

Δυστυχώς την πάτησα διότι πρώτου προβώ στην αγορά, δεν είχα ψάξει επαρκώς, ώστε να γνωρίζω ότι δεν υποστηρίζει το ρολόι πληρωμές και επίσης ότι δεν απαντάει σε μηνύματα από διάφορες εφαρμογές τύπου Viber messenger κτλ.

Ένα δεύτερο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι το γεγονός ότι εχθές το απόγευμα με κάποιον τρόπο βρήκα τυχαία και έκανα μέτρηση της αρτηριακής πίεσης (ετσι νομιζω τουλαχιστον) πράγμα το οποίο απεικονιζόταν και στο ρολόι αλλά και στην εφαρμογή στο κινητό αλλά σήμερα ενώ ήθελα να το επαναλάβω σαν διαδικασία δηλαδή να ξανά μετρήσω την πίεση μου δυστυχώς δεν έχω βρει ούτε από το ρολόι αλλά ούτε από το κινητό το που βρίσκεται έτσι ώστε να το ξανακάνω. Θα παρακαλούσα αν κάποιος γνωρίζει να μου το υπόδειξει.

Ένα αλλο πράγμα που προσπαθώ να βρω είναι το wallpaper αυτό που έχει στη φωτογραφία του ρολογιού επάνω στο κουτί όταν το αγοράζεις την χρυσαφί (αυτο στην φωτο..)..δεν υπάρχει κάπου μέσα στις επιλογές. Επίσης αν γνωρίζει κάποιος να μου υποδείξει που μπορώ να το βρω ή με ποιον τρόπο θα του είμαι υπόχρεος.

Ευχαριστω

20220517172110_huawei_watch_gt3_pro_titanium_46mm_adiavrocho_me_palmografo_titanium.jpeg

Καλημέρα . Νομίζω ότι αρτηριακή πιεση δεν μετράει , μήπως εννοείς παλμούς? Σίγουρα μετράει παλμούς , κάνει ΗΚΓ και επίσης μετράει και κάτι σχετικά με τις αρτηρίες (στένωση το λέει ) το οποίο όμως δεν το διαφημίζει άρα ισως είναι beta.Τώρα όσο για το watchface , αφού σου αρέσει πρέπει να ψάξεις στο θέμα των προσόψεων και ίσως με πολύ υπομονή το βρεις..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Εδώ και τέσσερις μέρες, ενώ μου καταγράφει τον ύπνο δεν μου βγάζει καθόλου rem και deep sleep. Μου δείχνει όλη την διάρκεια σαν ελαφρύ ύπνο.  Έχω κάνει και factory settings, μπορεί να βοηθήσει κάνεις?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, nico4gr said:

Το watchface λέγεται Royal Gold και κανονικά είναι προεγκατεστημένο

Εχει δικιο φιλε μου το βρηκα κ γω στην πορεια πως λεγεται αλλα δυστηχως το ειχα διαγραψει καταλαθος τιδβπρωτες μερες κ δε μπορω να το ξαναβρω για να το βαλω.. Μηπως ξερεις πως το ξαναβρισκω??

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, nico4gr said:

Αν ψάξεις στο search, royal gold πρέπει να το βγάλει

κατοπιν ψαξιματος το βρηκα.. Σευχαριστω πολυ κ Χρονια Πολλα

Edited by lesa19822
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά μετά την τελευταία αναβάθμιση που είχε γίνει έβαλα πάνω στην μηχανή τους χάρτες να πάω κάπου κ δεν δούλεψε σωστά η εφαρμογή navigation g maps .στην αρχή μου βγάζει το  βελάκι που να πάω κ μετά μου έχει ερωτηματικό κ την οδό. Με το που βάζω google maps μου το περνάει απευθείας στο ρολόι, όντως έτσι πρέπει να δουλέψει αλλά μετά δεν με κατευθύνει με τα βελάκια.  Ενώ στην προηγούμενη έκδοση έπαιζε σωστά.  Αναγκαστικά έβαλα το petal maps αλλά δεν μου αρέσει , καμιά ιδέα;  

Link to comment
Share on other sites

On 26/4/2023 at 8:36 ΠΜ, challenge143 said:

Παιδιά μετά την τελευταία αναβάθμιση που είχε γίνει έβαλα πάνω στην μηχανή τους χάρτες να πάω κάπου κ δεν δούλεψε σωστά η εφαρμογή navigation g maps .στην αρχή μου βγάζει το  βελάκι που να πάω κ μετά μου έχει ερωτηματικό κ την οδό. Με το που βάζω google maps μου το περνάει απευθείας στο ρολόι, όντως έτσι πρέπει να δουλέψει αλλά μετά δεν με κατευθύνει με τα βελάκια.  Ενώ στην προηγούμενη έκδοση έπαιζε σωστά.  Αναγκαστικά έβαλα το petal maps αλλά δεν μου αρέσει , καμιά ιδέα;  

Πως έβαλες g maps?

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, mylw_4 said:

Πως έβαλες g maps?

Από τότε που πήρα το ρολόι μέσα στο gallery είχε την εφαρμογή navigation g maps. Τρομερά εύκολη εφαρμογή με το που έμπαινα στο google maps να πάω κάπου απευθείας συνδεόταν κ στο ρολόι κ μου έδειχνε σε πόσα μέτρα που να στριψω.  Τώρα ενώ ξεκινάει μετά την πρώτη στροφή μου λέει μόνο το όνομα της οδού κ όχι σε πόσα μέτρα κ αν είναι αριστερά ή δεξιά. Με είχε βολέψει πολύ στο μηχανάκι.  Ενώ τώρα έχω βάλει αναγκαστικά το σάπιο petal,  μόνο αυτό συνεργάζεται σωστά.  Υπάρχει και άλλη μία εφαρμογή που συνεργάζεται με το google maps το οποίο είναι δωρεάν για 10 λεπτά 😔

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχω παρατηρήσει με το συγκεκριμένο watch faces 2 μέρες παραπάνω αυτονομία σίγουρα. Δεν είναι κ ενεργοβόρο ... έτσι συζήτηση να κάνουμε. 

20230625_095320.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, challenge143 said:

Έχω παρατηρήσει με το συγκεκριμένο watch faces 2 μέρες παραπάνω αυτονομία σίγουρα. Δεν είναι κ ενεργοβόρο ... έτσι συζήτηση να κάνουμε. 

20230625_095320.jpg

Πως λέγεται, να το τσεκαρω 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...