Jump to content

iPhone 14 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, Tasos19s said:

Τα έχουμε ξανά πει 

Η τοποθεσία με συγκεκριμένη ρύθμιση δεν νομίζω να χρειάζεται συνέχεια άνοιξε κλείσε 

δε διαφωνω απλα μιλαω για την δυνατοτητα και την ευκολια του να κανεις κατι, οπως και σε αυτο που εψαχνα μια συντομευση να το εχω και δεν εβρισκα μεχρι που ανακαλυψα τη συγκεκριμενη απο πισω.

Ετσι και στον dialer, εφοσον υπαρχει το αρχειο καπου, ισως καποιος το προσφερει καποια στιγμη με εφαρμογη γιατι απο το μενου φανταζομαι δυσκολο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Nikos_Mpl said:

δε διαφωνω απλα μιλαω για την δυνατοτητα και την ευκολια του να κανεις κατι, οπως και σε αυτο που εψαχνα μια συντομευση να το εχω και δεν εβρισκα μεχρι που ανακαλυψα τη συγκεκριμενη απο πισω.

Ετσι και στον dialer, εφοσον υπαρχει το αρχειο καπου, ισως καποιος το προσφερει καποια στιγμη με εφαρμογη γιατι απο το μενου φανταζομαι δυσκολο

Στο μεταξύ φίλε και εγώ λογιστής είμαι ! Όντως δέχομαι πολλές κλήσεις και μου λείπει αυτό το στοιχείο της ιστορικότητας των κλήσεων και όλα αυτά που λέμε. Και όντως μου κάνει εντύπωση που δεν έχει απασχολήσει κόσμο αυτό !

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Antwny said:

Στο μεταξύ φίλε και εγώ λογιστής είμαι ! Όντως δέχομαι πολλές κλήσεις και μου λείπει αυτό το στοιχείο της ιστορικότητας των κλήσεων και όλα αυτά που λέμε. Και όντως μου κάνει εντύπωση που δεν έχει απασχολήσει κόσμο αυτό !

χεχε, να τους δωσουμε μεταγραφη τον Πιτσιλη να τους μαθει πως γινεται, Mydata και ξερο ψωμι..

Περα απο την πλακα, εγω την πατησα με ενα ξενοδοχειο οπου πηρα να κλεισω περισυ με το 13αρι το οποιο ειχα για 1 μηνα τοτε, και με πηρε η γυναικα απο ενα αλλο τηλ και μου λεει εδω θα με βρεις...και παω να την παρω μετα απο 2 μερες και αφαντο το τηλεφωνο απο τον dialer. Δεν ειχα λογο να την αποθηκευσω γιατι ηταν κυριακη πρωι και ηταν μια κληση που ειχα δεχτει απο αγνωστο νουμερο ολο το πρωι. Τελος παντων, αδικαιολογητο να μην θελει να μας δειχνει κλησεις ενα buisiness phone αλλα οταν το ξερεις ζεις με αυτο οπως λεμε..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Για να το λέτε έτσι θα είναι, δεν αμφιβάλω.

Εγώ πραγματικά απορία είχα και γι’αυτο ρώτησα μιας και μου φάνηκε πολύ δύσκολο να βολέψει οτιδήποτε όταν δέχεται κάποιος τόσες κλήσης.

Αν και προφανώς συμφωνώ ότι θα έπρεπε να τις δείχνει όλες γιατί απλά δεν υπάρχει λόγος να μην τις δείχνει, δεν συμφωνώ ότι τα τηλέφωνα/καταχωρήσεις κλπ είναι επαγγελματική χρήση αλλά βασική χρήση κινητού τηλεφώνου που θα έπρεπε να δουλεύει με τον ίδιο τρόπο σε όλα τα λειτουργικά.

Link to comment
Share on other sites

To Iphone κρατάει τις τελευταίεες 1000 κλήσεις, αλλά εμφανίζει στη λίστα μόνο τις 100, οπότε αν σβήσεις κάποιες από τις πρόσφατες, θα σου φέρει στο τέλος της λίστας προηγούμενες κλήσεις. Μπακαλίστικο, αλλά αναφέρουν ότι έτσι παίζει. Αύριο, έρχεται το πρώτο μου Iphone (14pro max), οπότε, σε λίγες μέρες θα μπορώ να σας πω με σιγουριά!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

To Iphone κρατάει τις τελευταίεες 1000 κλήσεις, αλλά εμφανίζει στη λίστα μόνο τις 100, οπότε αν σβήσεις κάποιες από τις πρόσφατες, θα σου φέρει στο τέλος της λίστας προηγούμενες κλήσεις. Μπακαλίστικο, αλλά αναφέρουν ότι έτσι παίζει. Αύριο, έρχεται το πρώτο μου Iphone (14pro max), οπότε, σε λίγες μέρες θα μπορώ να σας πω με σιγουριά!

Για ποιον λόγο δεν τις δείχνει?

Ούτε αυτοί ξέρουν....


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

On 3/4/2023 at 9:55 ΠΜ, Nikos_Mpl said:

καλα μην το λες, καμια φορα υπαρχουν και θελει "σκαψιμο" για να το βρεις, οπως τυχαια βρηκα οτι το σηματακι πισω λειτουργει ως "κουμπι" οποτε και εβαλα συντομευση την δυνατοτητα ενεργοποιησησης/απενεργοποιησης της τοθοθεσιας που τοσο καιρο δεν ειχα βρει τροπο να το εχω. Απο εκει και περα, το συγκεριμενο δε βλεπω να λυνεται (αν και θα μπορουσε εφοσον σβηνεις κλησεις και εμφανιζει παλιοτερες- αρα υπαρχει αρχειο-, ομως με τριτη εφαρμογη λογικα μονο.

Πως το έκανες αυτό ;;;; Με την συντόμευση ;;;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα μερικές εφαρμογές που έχει το store αλλά δεν τα κατάφερα! Άρα είναι της apple παραξενιά, όχι κάποιας εφαρμογής! Την καλημέρα μου 🙂

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα μερικές εφαρμογές που έχει το store αλλά δεν τα κατάφερα! Άρα είναι της apple παραξενιά, όχι κάποιας εφαρμογής! Την καλημέρα μου

Θα το δώσουν σε μελλοντικό update και θα λένε inovation


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τρεις ερώτησεις από νέο χρήστη:

  • Όντως δεν έχει search στο call history; και call history σε ένα contact πέραν της σημερινής ημέρας;
  • Γίνεται σε lock screen να φαίνεται ότι έχω viber message χωρίς να φαίνεται ο αποστολέας;
  • για φορτιστή αυτοκινήτου σε υποδοχή αναπτήρα τι προτείνετε; επίσης, για καλώδιο lightning USB-A ή C : έχετε να προτείνετε κάποιο όχι apple;
Edited by gosta10
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 ώρες πριν, gosta10 said:

Όντως δεν έχει search στο call history; και call history σε ένα contact πέραν της σημερινής ημέρας;

Δεν έχει search και το call history είναι περιορισμένο στις 100 κλήσεις σύνολο.

3 ώρες πριν, gosta10 said:

Γίνεται σε lock screen να φαίνεται ότι έχω viber message χωρίς να φαίνεται ο αποστολέας;

Ρυθμίσεις > Γνωστοποιήσεις > Viber > Προεπισκοπιση > Ποτέ

3 ώρες πριν, gosta10 said:

για φορτιστή αυτοκινήτου σε υποδοχή αναπτήρα τι προτείνετε; επίσης, για καλώδιο lightning USB-A ή C : έχετε να προτείνετε κάποιο όχι apple;

Anker, Satechi, Aukey, Ugreen.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, athanaso77 said:

Δεν έχει search και το call history είναι περιορισμένο στις 100 κλήσεις σύνολο.

Ρυθμίσεις > Γνωστοποιήσεις > Viber > Προεπισκοπιση > Ποτέ

Anker, Satechi, Aukey, Ugreen.

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Με αυτόν τον τρόπο: "Ρυθμίσεις > Γνωστοποιήσεις > Viber > Προεπισκοπιση > Ποτέ" δε φαίνεται καν ότι έχεις μήνυμα στο lock screen, αλλά από ότι καταλαβαίνω αυτή ειναι η λύση...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, gosta10 said:

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Με αυτόν τον τρόπο: "Ρυθμίσεις > Γνωστοποιήσεις > Viber > Προεπισκοπιση > Ποτέ" δε φαίνεται καν ότι έχεις μήνυμα στο lock screen, αλλά από ότι καταλαβαίνω αυτή ειναι η λύση...

Τι έγινε; θες να κρύψεις μηνύματα  από τη γυναίκα;  😉

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 8/4/2023 at 12:38 ΠΜ, Dimitris_w said:

Πως το έκανες αυτό ;;;; Με την συντόμευση ;;;

Προσβασιμοτητα->αγγιγμα->πισω αγγιγμα και σου εχει επιλογη για 2 ή 3 tap τι να κανει... οποτε εχεις αλλες 2 επιλογες για γρηγορες ρυθμισεις κτλ

Επισης μαθαινω με το Ios 17 ερχεται τελειως καινουριο control center, και ελπιζω να δωσει δυνατοτητα για περισσοτερες επιλογες εκει (μου φανηκε οτι καπου ειδα πολλα εικονιδια και επιλογες σε μια εικονα του)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Με αυτόν τον τρόπο: "Ρυθμίσεις > Γνωστοποιήσεις > Viber > Προεπισκοπιση > Ποτέ" δε φαίνεται καν ότι έχεις μήνυμα στο lock screen, αλλά από ότι καταλαβαίνω αυτή ειναι η λύση...

Άκυρο το ίδιο σου είπε αλλά στα ελληνικά..
Εδώ το απενεργοποιείς σωστά;;
086960d8e660e79fafd220fdd3b26623.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, χρόνια πολλά με υγεία! Τι wireless charger προτείνετε ?

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
12 minutes ago, Antwny said:

Καλημέρα παιδιά, χρόνια πολλά με υγεία! Τι wireless charger προτείνετε ?

https://myphone.gr/forum/topic/190279/page/78/?tab=comments#comment-7173143

 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα, είμαι νέος χρήστης iphone14pro(1 εβδομάδα)  και  έχω μία απορία. Πώς μπορώ να ρυθμίσω το τηλέφωνο, ώστε όταν μιλάω με κάποιον να μην ακούγονται ταυτόχρονα από το ακουστικό οι ειδοποιήσεις μηνυμάτων ,email κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Καλή ερώτηση, το είχα και εγώ απορία, βαράει ΜΕΣΑ στο αυτί κατευθείαν στο μαξιμουμ. Το μόνο που κατάφερα να κάνω είναι να το γυρνάω στο αθόρυβο από το διακόπτη. Και μετά πάλι στο δυνατό. Και όταν μιλάω το βάζω πάλι στο αθόρυβο. Το κακό είναι όταν ξεχνάς το κινητό τελικά στο αθόρυβο μετά την κλήση

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Antwny said:

Καλή ερώτηση, το είχα και εγώ απορία, βαράει ΜΕΣΑ στο αυτί κατευθείαν στο μαξιμουμ. Το μόνο που κατάφερα να κάνω είναι να το γυρνάω στο αθόρυβο από το διακόπτη. Και μετά πάλι στο δυνατό. Και όταν μιλάω το βάζω πάλι στο αθόρυβο. Το κακό είναι όταν ξεχνάς το κινητό τελικά στο αθόρυβο μετά την κλήση

οντως, οπως και οταν βγαινει αναμονη καποιος και δεν μπορεις να πατησεις καποιο κουμπι να φυγει η νεα κληση για να κανεις μια αλλη δουλεια, γιατι πολλες φορες χρειαζεται να δω κατι στην οθονη και περιμενω να κλησει αυτος που καλει ή να του το κλεισω αναγκαστικα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,
Υπαρχει καποιος που χρησιμοποιει τη dual sim δυνατοτητα του κινητου να μου πει εαν εχει την παρακατω συμπεριφορα που εχει το κινητο μου;

eSIM: Vodafone μονο για κλησεις (ενεργοποιημενο Wi-Fi calling)

Physical SIM: vodafone ή cosmote μονο για data

Με τον παραπανω συνδυασμο οταν κανω μια κληση απο την eSIM ή βρεθω σε περιοχη εκτος καλυψης κόβεται το σήμα απο την φυσική κάρτα. (Οκ μεχρι εδω), όμως 1/2 φορες, το σημα στην φυσικη καρτα δεν επανερχεται και μενει με no service μεχρι να ανοιγωκλεισω το flight mode.

Καμια ιδεα;

 

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, stathis123 said:

Καλησπερα παιδια,
Υπαρχει καποιος που χρησιμοποιει τη dual sim δυνατοτητα του κινητου να μου πει εαν εχει την παρακατω συμπεριφορα που εχει το κινητο μου;

eSIM: Vodafone μονο για κλησεις (ενεργοποιημενο Wi-Fi calling)

Physical SIM: vodafone ή cosmote μονο για data

Με τον παραπανω συνδυασμο οταν κανω μια κληση απο την eSIM ή βρεθω σε περιοχη εκτος καλυψης κόβεται το σήμα απο την φυσική κάρτα. (Οκ μεχρι εδω), όμως 1/2 φορες, το σημα στην φυσικη καρτα δεν επανερχεται και μενει με no service μεχρι να ανοιγωκλεισω το flight mode.

Καμια ιδεα;

 

Να πω εγώ κάτι που μπορεί να είναι και άσχετο; 
Εχεις ανενεργή την επιλογή να ζητάει pin? 
 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, stathis123 said:

Καλησπερα παιδια,
Υπαρχει καποιος που χρησιμοποιει τη dual sim δυνατοτητα του κινητου να μου πει εαν εχει την παρακατω συμπεριφορα που εχει το κινητο μου;

eSIM: Vodafone μονο για κλησεις (ενεργοποιημενο Wi-Fi calling)

Physical SIM: vodafone ή cosmote μονο για data

Με τον παραπανω συνδυασμο οταν κανω μια κληση απο την eSIM ή βρεθω σε περιοχη εκτος καλυψης κόβεται το σήμα απο την φυσική κάρτα. (Οκ μεχρι εδω), όμως 1/2 φορες, το σημα στην φυσικη καρτα δεν επανερχεται και μενει με no service μεχρι να ανοιγωκλεισω το flight mode.

Καμια ιδεα;

 

Εγώ που το έχω ακριβώς με τον ίδιο τρόπο στο 14 pro max, δεν αντιμετωπίζω κάτι τέτοιο. Δοκίμασε μια επαναφορά στις ρυθμίσεις δικτύου.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, Tasos19s said:

Να πω εγώ κάτι που μπορεί να είναι και άσχετο; 
Εχεις ανενεργή την επιλογή να ζητάει pin? 
 

ναι και οι 2 ανενεργες

14 ώρες πριν, kastorakos84 said:

Εγώ που το έχω ακριβώς με τον ίδιο τρόπο στο 14 pro max, δεν αντιμετωπίζω κάτι τέτοιο. Δοκίμασε μια επαναφορά στις ρυθμίσεις δικτύου.

Εκανα επαναφορα και περιμενω να δω αν το ξανακανει, νομιζω ειχα κανει και παλιοτερα αλλα παλι τα ιδια μου εκανε μετα απο ενα διαστημα χαχαχα

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, stathis123 said:

ναι και οι 2 ανενεργες

Εκανα επαναφορα και περιμενω να δω αν το ξανακανει, νομιζω ειχα κανει και παλιοτερα αλλα παλι τα ιδια μου εκανε μετα απο ενα διαστημα χαχαχα

Κάποιο κόλλημα θα είναι τότε 

Εισαι με την τελευταία αναβάθμιση iOS? 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...