Jump to content

iPhone 14 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

45 minutes ago, marlboro man said:

 

002.jpeg

Έχει θέμα ναι εμφανές 

Θα το γράψεις και στις πληροφορίες και δεν θα έχεις θέμα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Tasos19s said:

Έχει θέμα ναι εμφανές 

Θα το γράψεις και στις πληροφορίες και δεν θα έχεις θέμα 

Για ταχύτερη εξυπηρέτηση, προτείνεις να το πάω στο Πλαίσιο που αγοράστηκε η κάπου αλλού;

Δίνουν συσκευή αντικατάστασης;

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, marlboro man said:

Για ταχύτερη εξυπηρέτηση, προτείνεις να το πάω στο Πλαίσιο που αγοράστηκε η κάπου αλλού;

Δίνουν συσκευή αντικατάστασης;

Πόσες μέρες το έχεις; 
Αν δεν δικαιούσαι άμεση αντικατάσταση συσκευής τότε όχι δεν είναι ταχύτερο να το πας στο πλαίσιο γιατί κι αυτοί θα το στείλουν σε κάποιο επίσημο επισκευαστή άρα θα χάσεις 1-2-3 μέρες 

Αν δεν δικαιούσαι αντικατάσταση καλύτερα να το πας απευθείας πχ document 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, marlboro man said:

Το έχω 3 μήνες

Απευθείας πάνε αύριο σε κάποιο επίσημο επισκευαστικό 

Μην με ρωτήσεις σε πιο. Δεν έχω εμπειρία προσωπική 

Ετσι κι αλλιώς όμως όπου και να πας θα σου δώσουν συσκευή λογικά ανακατασκευής δεν επισκευάζουν την δίκη σου 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 ώρες πριν, marlboro man said:

Για ταχύτερη εξυπηρέτηση, προτείνεις να το πάω στο Πλαίσιο που αγοράστηκε η κάπου αλλού;

Δίνουν συσκευή αντικατάστασης;

Αν βρίσκεσαι Αθήνα, πήγαινε το Document.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Administrators

Για όποιον ενδιαφέρεται, το iStorm έχει διαθέσιμα κομμάτια σε διαφορά χρώματα / χωρητικότητες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 10/9/2022 at 4:35 ΜΜ, athanaso77 said:

Γενικώς στα διάφορα forum που διαβάζω, υπάρχει μια τάση φέτος περισσότερο προς το μικρό Pro μιας και το Max έχει κουράσει τους κατόχους του προηγούμενου μοντέλου αλλά και η τιμή του φέτος είναι κατασταλτικός παράγοντας.

Καλησπέρα στην παρέα,

Για τους λόγους που αναφέρονται από τον @athanaso77 καθώς και άλλους φίλους όπως ο bill π.χ,  σκέφτομαι την αλλαγή σε 14 Pro από 13 pro max.

Η ερώτηση προς τους κατόχους ( ακόμη καλύτερα σε όσους έχουν κάνει αντίστοιχη μετάβαση ) είναι να τολμήσω να κάνω την αλλαγή ?

Σε σχέση με το 13 pro το οποίο είχα παλαιότερα και τώρα έχει η κόρη μου  έχει αντίστοιχη αυτονομία ? Αν έχει την ίδια είμαι οκ..

Ρωτάω γιατί παρακολουθώ το forum (καθώς και άλλα διπλανά..) και διαβάζω ότι το 14 pro σε σχέση με το 13 pro έχει χειρότερη ( κατά πολύ μάλιστα  ) αυτονομία.. Δεν ξέρω κατά πόσο βελτιώθηκε ( αν βελτιώθηκε ..) με την 16, 16.2  και 16.3.

Ευχαριστώ προκαταβολικά και συγγνώμη αν κούρασα...

Edited by Montoya_f1
Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Montoya_f1 said:

Καλησπέρα στην παρέα,

Για τους λόγους που αναφέρονται από τον @athanaso77 καθώς και άλλους φίλους όπως ο bill π.χ,  σκέφτομαι την αλλαγή σε 14 Pro από 13 pro max.

Η ερώτηση προς τους κατόχους ( ακόμη καλύτερα σε όσους έχουν κάνει αντίστοιχη μετάβαση ) είναι να τολμήσω να κάνω την αλλαγή ?

Σε σχέση με το 13 pro το οποίο είχα παλαιότερα και τώρα έχει η κόρη μου  έχει αντίστοιχη αυτονομία ? Αν έχει την ίδια είμαι οκ..

Ρωτάω γιατί παρακολουθώ το forum (καθώς και άλλα διπλανά..) και διαβάζω ότι το 14 pro σε σχέση με το 13 pro έχει χειρότερη ( κατά πολύ μάλιστα  ) αυτονομία.. Δεν ξέρω κατά πόσο βελτιώθηκε ( αν βελτιώθηκε ..) με την 16, 16.2  και 16.3.

Ευχαριστώ προκαταβολικά και συγγνώμη αν κούρασα...

Σε ενοχλεί το μέγεθος; 
Σιγουρα θα είσαι κατά πολύ κάτω σε αυτονομία μόνο και μόνο λόγο του μεγέθους της μπαταρίας 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Tasos19s said:

Σε ενοχλεί το μέγεθος; 
Σιγουρα θα είσαι κατά πολύ κάτω σε αυτονομία μόνο και μόνο λόγο του μεγέθους της μπαταρίας 

Τάσο καλησπέρα,  ναι με κουράζει (λόγω βάρους ), δεν μπορώ να το συνηθίσω..

Φοράω κουστούμια λόγω δουλειάς και στην τσέπη είναι λες και έχω πέτρες.. Πηγαίνω για τρέξιμο και ενοχλεί.. Στο χέρι, ύστερα από λίγο κουράζει επίσης.. Τρομερή συσκευή είναι βέβαια, αλλά πολύ βάρος..

Το αντιλαμβάνομαι  ότι θα είμαι κάτω σε αυτονομία, αλλά πολύ ? Με το 13 pro ήμουν κάτω, αλλά όχι και τόσο πολύ, μια χαρά μπαταρία είχε και με κάλυπτε τις περισσότερες φορές.

Το 13 pm είναι κτήνος από άποψη μπαταρίας, αλλά βαρύ.. σε σημείο που σκέφτομαι να πάω στο 14 plus μόνο και μόνο για το μικρότερο βάρος ( στο μέγεθος δεν έχω θέμα). Επειδή το pro όμως έχει άλλα καλούδια, είπα να τολμήσω την αλλαγή σε μικρότερο μέγεθος.

 

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Montoya_f1 said:

Τάσο καλησπέρα,  ναι με κουράζει (λόγω βάρους ), δεν μπορώ να το συνηθίσω..

Φοράω κουστούμια λόγω δουλειάς και στην τσέπη είναι λες και έχω πέτρες.. Πηγαίνω για τρέξιμο και ενοχλεί.. Στο χέρι, ύστερα από λίγο κουράζει επίσης.. Τρομερή συσκευή είναι βέβαια, αλλά πολύ βάρος..

Το αντιλαμβάνομαι  ότι θα είμαι κάτω σε αυτονομία, αλλά πολύ ? Με το 13 pro ήμουν κάτω, αλλά όχι και τόσο πολύ, μια χαρά μπαταρία είχε και με κάλυπτε τις περισσότερες φορές.

Το 13 pm είναι κτήνος από άποψη μπαταρίας, αλλά βαρύ.. σε σημείο που σκέφτομαι να πάω στο 14 plus μόνο και μόνο για το μικρότερο βάρος ( στο μέγεθος δεν έχω θέμα). Επειδή το pro όμως έχει άλλα καλούδια, είπα να τολμήσω την αλλαγή σε μικρότερο μέγεθος.

 

Ε τότε μην το σκέφτεσαι καθόλου δεν γίνεται αλλιώς 

Πας σε 14 pro και τελειώνεις 

Αυτονομια όσο έχει. Αφού το κυρίως θέμα σου είναι το βάρος 

Εδω εμένα με κουράζει το XS max που είναι και λίγο πιο ελαφρύ σκέψου 

Καποια στιγμή κι εγώ άμα αλλάξω θα πάω σε 6.1 ίντσες όχι παραπάνω 

Και για λόγους βάρους και για λόγους μεγέθους 

Με το ένα χέρι με πονάει και το μικρό δάχτυλο και ο καρπός 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
12 minutes ago, Montoya_f1 said:

Το αντιλαμβάνομαι  ότι θα είμαι κάτω σε αυτονομία, αλλά πολύ ? Με το 13 pro ήμουν κάτω, αλλά όχι και τόσο πολύ, μια χαρά μπαταρία είχε και με κάλυπτε τις περισσότερες φορές.

Δε θα έχεις πρόβλημα τότε με το 14 Pro. Υπήρξαν αρκετά θέματα με την κατανάλωση στις πρώτες εκδόσεις του λειτουργικού, αλλά με τις αναβαθμίσεις έχουν τα πράγματα αρχίσει και εξομαλύνονται και οι καταναλώσεις πλέον κυμαίνονται πάνω κάτω στα ίδια επίπεδα ανάμεσα σε 13 Pro & 14 Pro.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, athanaso77 said:

Δε θα έχεις πρόβλημα τότε με το 14 Pro. Υπήρξαν αρκετά θέματα με την κατανάλωση στις πρώτες εκδόσεις του λειτουργικού, αλλά με τις αναβαθμίσεις έχουν τα πράγματα αρχίσει και εξομαλύνονται και οι καταναλώσεις πλέον κυμαίνονται πάνω κάτω στα ίδια επίπεδα ανάμεσα σε 13 Pro & 14 Pro.

Οκ, θα το τολμήσω μάλλον

.Αν.. δεν με καλύψει, πάλι αλλαγή ( και ευκαιρία να αναβαθμιστεί η μικρή 😉)

Σας ευχαριστώ πολύ !

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Ναι, να την κάνεις τη μετάβαση. 13 Pro δεν είχα για να συγκρίνω αλλά απ'ότι βλέπω και στο MacRumors πάνω κάτω τα ίδια είναι πλέον 13 Pro και 14 Pro. Το τελευταίο σίγουρα προς την άνοιξη θα έχει βελτιωθεί κι άλλο η μπαταρία του. 

Ειδικά από τη στιγμή που φοράς κοστούμια στην καθημερινότητα σου δε το συζητάμε! Το Pro θα σε βολέψει πολύ περισσότερο από το Μax. 

Έχοντας κάνει την αλλαγή από Pro Max που είχα πάντα σε Pro πλέον δε ξανά γυρίζω σε Max. Από θέμα μεγέθους/φορητότητας/βάρους.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bill_viper said:

Ναι, να την κάνεις τη μετάβαση. 13 Pro δεν είχα για να συγκρίνω αλλά απ'ότι βλέπω και στο MacRumors πάνω κάτω τα ίδια είναι πλέον 13 Pro και 14 Pro. Το τελευταίο σίγουρα προς την άνοιξη θα έχει βελτιωθεί κι άλλο η μπαταρία του. 

Ειδικά από τη στιγμή που φοράς κοστούμια στην καθημερινότητα σου δε το συζητάμε! Το Pro θα σε βολέψει πολύ περισσότερο από το Μax. 

Έχοντας κάνει την αλλαγή από Pro Max που είχα πάντα σε Pro πλέον δε ξανά γυρίζω σε Max. Από θέμα μεγέθους/φορητότητας/βάρους.

 Άι έχουν ξεφύγει σε βάρος και σε μέγεθος τα μεγάλα μοντέλα 

Οτι δεν θέλαμε στα android τελικά έγινε και εδώ στην Apple 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και γώ έκανα αλλαγή από 13 pro max σε 14 pro και δεν το έχω μετανιώσει καθόλου. Οκ , μου λείπει κάποιες στιγμές η μπαταρία του μεγάλου αλλά σε σύγκριση με την φορητότητα , το προσπερνάω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, vaggelis_grg said:

Και γώ έκανα αλλαγή από 13 pro max σε 14 pro και δεν το έχω μετανιώσει καθόλου. Οκ , μου λείπει κάποιες στιγμές η μπαταρία του μεγάλου αλλά σε σύγκριση με την φορητότητα , το προσπερνάω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μόνο άμα βλέπεις πολλά βίντεο και παίζεις πολλά παιχνίδια νομίζω ότι είναι λόγος να είσαι με την μεγάλη συσκευή λόγο της οθόνης και της μπαταρίας φυσικά 

Για καθημερινή χρήση δεν κάνει 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, bill_viper said:

Ναι, να την κάνεις τη μετάβαση. 13 Pro δεν είχα για να συγκρίνω αλλά απ'ότι βλέπω και στο MacRumors πάνω κάτω τα ίδια είναι πλέον 13 Pro και 14 Pro. Το τελευταίο σίγουρα προς την άνοιξη θα έχει βελτιωθεί κι άλλο η μπαταρία του. 

Ειδικά από τη στιγμή που φοράς κοστούμια στην καθημερινότητα σου δε το συζητάμε! Το Pro θα σε βολέψει πολύ περισσότερο από το Μax. 

Έχοντας κάνει την αλλαγή από Pro Max που είχα πάντα σε Pro πλέον δε ξανά γυρίζω σε Max. Από θέμα μεγέθους/φορητότητας/βάρους.

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις

Βασίλη (@bill_viper) γνωρίζω ότι και εσύ για χρόνια με Max ήσουν και πλέον έχεις κάνει την  μετάβαση, οπότε είναι πολύτιμη η συμβουλή σου..

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Παίδες εγώ από s22 ultra στο μικρό και πρώτη φορά σκέφτομαι να μείνω μόνιμα σε μια συσκευή. Μπαταρία που βγάζει σχεδόν 2 μέρες για μένα και κάμερα κορυφαία. Νομίζω ότι πιο πλήρες πλέον. Το iOS δε με βολεύει τόσο αλλά πλέον δεν ασχολούμαι πολύ με λεπτομέρειες, μεγαλώσαμε και βαρεθηκαμε

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 ώρες πριν, Montoya_f1 said:

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις

Βασίλη (@bill_viper) γνωρίζω ότι και εσύ για χρόνια με Max ήσουν και πλέον έχεις κάνει την  μετάβαση, οπότε είναι πολύτιμη η συμβουλή σου..

Δεν είναι μόνο ο Βασίλης. Πολλοί χρόνια υπέρμαχοι των Max εκδόσεων, έχουν κάνει τη στροφή στο μικρότερο Pro.

Ελπίζουμε μόνο στο επόμενο μοντέλο που μάλλον το μεγάλο θα λέγεται Ultra, να μην πετσοκόψουν τα specs στη μικρότερη Pro έκδοση, όπως λένε οι πρώιμες φήμες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, athanaso77 said:

Δεν είναι μόνο ο Βασίλης. Πολλοί χρόνια υπέρμαχοι των Max εκδόσεων, έχουν κάνει τη στροφή στο μικρότερο Pro.

Ελπίζουμε μόνο στο επόμενο μοντέλο που μάλλον το μεγάλο θα λέγεται Ultra, να μην πετσοκόψουν τα specs στη μικρότερη Pro έκδοση, όπως λένε οι πρώιμες φήμες.

Από αυτά που διαβάζω και εγώ,  το Ultra θα έχει περισσότερα καλούδια από το pro, μακάρι να κάνω λάθος.. Θα είναι όμως και ( θεωρητικά λόγω Τιτάνιου ) ποιο ελαφρύ όπως ακούγεται..

Το μεγαλύτερο πρόβλημα στα τελευταία Pro Max (κατά την γνώμη μου) είναι το βάρος, όχι τόσο το μέγεθος. Το μέγεθος συνηθίζεται θεωρώ μέχρι ένα σημείο. Επιπρόσθετα για εμένα στο max η οθόνη είναι πιο ξεκούραστη καθώς μπήκα στα 45 και άρχισαν τα πρώτα σημάδια πρεσβυωπίας.. 😏 

Αλλά το βάρος ? 240 gr + θήκη + tempered glass , εύκολα πηγαίνεις στα 280 gr.. Πολύ βαρύ.. Κουράζει.. και κουράζει πολύ..

Σκέφτομαι μέχρι και την μετάβαση στο 14 plus, το έχει συνάδελφος και είναι σαφέστατα πολύ πιο βολικό (λόγω πολύ μικρότερου βάρους), αλλά ο ρυθμός ανανέωσης οθόνης φοβάμαι μην με χαλάσει...

Anyway, για να μην κουράζω η πιο σοφή  επιλογή μάλλον το 14 pro βλέπω να είναι ..

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Mια χαρα ειναι η μπαταρια του 14 Pro, εχοντας περασει απο 13 Pro, 13 Pro Max, 14 Pro Max.
Σιγουρα δεν εχει την "εκνευριστικη" (με την καλη εννοια) αυτονομια των Max μοντελων, αλλα δε θα σε προδωσει μεσα στην ημερα με τιποτα!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα

Εδω και καιρο το τηλεφωνο οπως και ενα 13mini που εχω μου κανει το εξης.

Οταν με καλουν και ξεκιναει να χτυπαει κανονικα ο ηχος ξεφνικα ενω συνεχιζει να χτυπαει σταματαει να ακουγεται ο ηχος....Δεν το κανει παντα βεβαια

Δεν εχει να κανει αν κοιταω το κινητο κλπ

Σας το κανει και εσας?Εχετε υποψη καποια λυση?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, eddiedimitris said:

Παιδια καλησπερα

Εδω και καιρο το τηλεφωνο οπως και ενα 13mini που εχω μου κανει το εξης.

Οταν με καλουν και ξεκιναει να χτυπαει κανονικα ο ηχος ξεφνικα ενω συνεχιζει να χτυπαει σταματαει να ακουγεται ο ηχος....Δεν το κανει παντα βεβαια

Δεν εχει να κανει αν κοιταω το κινητο κλπ

Σας το κανει και εσας?Εχετε υποψη καποια λυση?

Ευχαριστω

Αυτό το κάνει όταν το πιάνεις στα χέρια σου γιατί καταλαβαίνει ότι το άκουσες και το σηκώνεις.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, koutsis said:

Αυτό το κάνει όταν το πιάνεις στα χέρια σου γιατί καταλαβαίνει ότι το άκουσες και το σηκώνεις.

Οχι!Σημερα το ειχα στο τραπέζι μονο του και το εκανε ....και εχει ξανα συμβει 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...