Jump to content

iPhone 14 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 minutes ago, Antwny said:

χμμμ αυτή η επιλογή βλέπω δεν υπήρχε πριν, ενδιαφέρον !!

Σου δίνει 3 επιλογές.

 

IMG_5945.jpeg

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολλαπλά condition παίρνει;
Αν είναι καθημερινή, 8-9 το πρωί και συνδέσω android auto, κάνε πλοήγηση στη δουλειά και παίξε στο Spotify τη συγκεκριμμένη playlist.
Ενημερωτικά ρωτάω γιατί εμένα κάτι αντίστοιχο πιο απλό δεν μου έπαιξε ποτέ.

Screenshot_20230922_163821_Modes and Routines.jpg

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Ναι το τέσταρα και τρέχει πλέον αυτόματα χωρίς ερώτηση, μαλλον με το 17 ήρθε και αυτό. Καλοδεχούμενο ! Βέβαια έρχεται μια ειδοποίηση αλλά οκ θα το ανεχτώ 😛

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Βρηκα το iphone 14 pro σε πολυ καλη τιμη σε ενα ηλεκτρονικο καταστημα, Perishop legete https://perishop.gr/product-category/tilefonia-tablets/smartphones/kinita-apple/

Αλλα με προβληματιζει η χαμηλη τιμη, λενε οτι εχει εγγυηση 2 ετων ελληνικης αντιπροσωπειας..

εχει παρει κανεις αλλος απο εκει? ειναι οντως γνησιο apple και ολοκαινουριο?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
50 minutes ago, stella_we said:

λενε οτι εχει εγγυηση 2 ετων ελληνικης αντιπροσωπειας..

Έτσι λένε; Τους ενημέρωσες ότι δεν υπάρχει ελληνική αντιπροσωπεία;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Δευτέρα παραλαμβάνω 14 pro 256 deep purple... επιστροφή στο iOS μετά από χρόνια 😄
Βλέπω πολλά θεματάκια με τα 15άρια οπότε είπα να πάω στο 14άρι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 26/9/2023 at 1:44 ΜΜ, stella_we said:

Καλησπερα! Βρηκα το iphone 14 pro σε πολυ καλη τιμη σε ενα ηλεκτρονικο καταστημα, Perishop legete https://perishop.gr/product-category/tilefonia-tablets/smartphones/kinita-apple/

Αλλα με προβληματιζει η χαμηλη τιμη, λενε οτι εχει εγγυηση 2 ετων ελληνικης αντιπροσωπειας..

εχει παρει κανεις αλλος απο εκει? ειναι οντως γνησιο apple και ολοκαινουριο?

Έχω πάρει το 13αρι, ευχαριστημένος από το μαγαζί. Γνήσιο Apple ολοκαίνουργιο από χώρα της ΕΕ ήταν, νομίζω όχι από Ελλάδα. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Με την ελευση του ios 17 η αυτονομια μου πηγε στα ταρταρα....περιμενα υπομονετικα μεχρι και την τωρινη 17.1 αλλα τιποτα

Καθεβραδυ το βγαζω στις 12 τα μεσανυχτα απο τη φορτιση με 100%

Εφτανα να μην βγαζω μερα....δλδ την επομενη το μεσημερι ειχα 15% με 2..7 ωρες sot

Πλεον σημερα εκανα ενα hard reset και εστησα τη συσκευη παρθενα απο το 0

Δεν εκανα restore backup αλλα την εστησα απο την αρχη.....3 ωρες μου πηρε

Θα επανελθω με εντυπωσεις

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Τι να πει κάνεις για το iOS 17 σε θέματα σταθερότητας και αξιοπιστίας; Κάθε πέρσι και καλύτερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, πήρα ένα tapo p110 για να ελέγξω λίγο την φόρτιση μέχρι το 80% να δω πως θα πάει. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με τον αυτοματισμό? 

Έκανα αρχικά ένα shortcut που κάνει το device off (την πρίζα). Μετά έκανα ένα automation και έβαλα όταν πάει στο 80% το κινητό να ενεργοποιεί αυτό το shortcut αλλά δε μου δούλεψε. Έχει κανείς καμιά ιδέα να με βοηθήσει?

Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια !

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ήμουν προχθες σε ένα παιδικό πάρτι, όλοι έβγαζαν φωτο και βίντεο, τα έστελναν μεταξύ τους με viber ή messenger σε ομαδικές (όλοι με android) όλα μια χαρά, ναι οκ όχι η ίδια ποιότητα όπως στα κινητά τους - κατανοητό, αλλά μια χαρά έπαιζαν στα υπόλοιπα κινητά. Ότι έστελνα εγώ, λες και τραβούσα βίντεο με κινητό 20αετίας. Πως γίνεται αυτό ρε παιδιά? Άλλο να χαλάει η ποιότητα επειδή μάλλον άλλοι servers του iphone και άλλοι του android, αλλά μιλάμε για ένα χάλι. Κοινώς, εμείς πως μπορούμε να στέλνουμε και να είναι μια χαρά ? Με ψάξιμο που έκανα, viber με αποστολή αρχείου, όχι όμως πάνω από κάποια mb. Στο messenger αν είναι μέχρι 30mb διάβασα, είναι οκ. 10 sec να τραβήξω που το έχω μόνιμα 4κ, τα ξεπερνάει τα 30. Εσείς πως το διαχειρίζεστε ?

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Antwny said:

Ήμουν προχθες σε ένα παιδικό πάρτι, όλοι έβγαζαν φωτο και βίντεο, τα έστελναν μεταξύ τους με viber ή messenger σε ομαδικές (όλοι με android) όλα μια χαρά, ναι οκ όχι η ίδια ποιότητα όπως στα κινητά τους - κατανοητό, αλλά μια χαρά έπαιζαν στα υπόλοιπα κινητά. Ότι έστελνα εγώ, λες και τραβούσα βίντεο με κινητό 20αετίας. Πως γίνεται αυτό ρε παιδιά? Άλλο να χαλάει η ποιότητα επειδή μάλλον άλλοι servers του iphone και άλλοι του android, αλλά μιλάμε για ένα χάλι. Κοινώς, εμείς πως μπορούμε να στέλνουμε και να είναι μια χαρά ? Με ψάξιμο που έκανα, viber με αποστολή αρχείου, όχι όμως πάνω από κάποια mb. Στο messenger αν είναι μέχρι 30mb διάβασα, είναι οκ. 10 sec να τραβήξω που το έχω μόνιμα 4κ, τα ξεπερνάει τα 30. Εσείς πως το διαχειρίζεστε ?

Με whatsApp δοκίμασες? νομίζω είναι καλύτερα.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν έχει whatsapp, σε ομαδικές έχουν ή viber ή messenger

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Antwny said:

Ήμουν προχθες σε ένα παιδικό πάρτι, όλοι έβγαζαν φωτο και βίντεο, τα έστελναν μεταξύ τους με viber ή messenger σε ομαδικές (όλοι με android) όλα μια χαρά, ναι οκ όχι η ίδια ποιότητα όπως στα κινητά τους - κατανοητό, αλλά μια χαρά έπαιζαν στα υπόλοιπα κινητά. Ότι έστελνα εγώ, λες και τραβούσα βίντεο με κινητό 20αετίας. Πως γίνεται αυτό ρε παιδιά? Άλλο να χαλάει η ποιότητα επειδή μάλλον άλλοι servers του iphone και άλλοι του android, αλλά μιλάμε για ένα χάλι. Κοινώς, εμείς πως μπορούμε να στέλνουμε και να είναι μια χαρά ? Με ψάξιμο που έκανα, viber με αποστολή αρχείου, όχι όμως πάνω από κάποια mb. Στο messenger αν είναι μέχρι 30mb διάβασα, είναι οκ. 10 sec να τραβήξω που το έχω μόνιμα 4κ, τα ξεπερνάει τα 30. Εσείς πως το διαχειρίζεστε ?

το οτι ειναι ασχετοι και δεν ξερουν ουτε ενα βιντεο να βγαζουν δε σημαινει οτι δεν μπορουν να στειλουν σε υψηλη ποιοτητα παντως. στο ανδροιδ οταν πας να στειλεις αρχεια, πρωτη πρωτη επιλογη ειναι το "κοινοποιηση κοντα" οπου στελνεις τα αρχεια μεσω wifi σε πληρη αναλυση και σε απιστευτη ταχυτητα. 

Τωρα το viber εχει και επιλογη ποιοτητας φωτογραφιων κτλ και ισως εκει φταιει κατι. οπως και να εχει νομιζω με telegram μονο μπορεις να μην χανεις ποιοτητα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

το οτι ειναι ασχετοι και δεν ξερουν ουτε ενα βιντεο να βγαζουν δε σημαινει οτι δεν μπορουν να στειλουν σε υψηλη ποιοτητα παντως. στο ανδροιδ οταν πας να στειλεις αρχεια, πρωτη πρωτη επιλογη ειναι το "κοινοποιηση κοντα" οπου στελνεις τα αρχεια μεσω wifi σε πληρη αναλυση και σε απιστευτη ταχυτητα. 
Τωρα το viber εχει και επιλογη ποιοτητας φωτογραφιων κτλ και ισως εκει φταιει κατι. οπως και να εχει νομιζω με telegram μονο μπορεις να μην χανεις ποιοτητα.
νομίζω ο φίλος λέει ότι με το iphone έστελνε χάλια ποιότητα. αυτοί με Android έστελναν με πολύ καλή...
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, ilka71 said:
1 hour ago, Nikos_Mpl said:
το οτι ειναι ασχετοι και δεν ξερουν ουτε ενα βιντεο να βγαζουν δε σημαινει οτι δεν μπορουν να στειλουν σε υψηλη ποιοτητα παντως. στο ανδροιδ οταν πας να στειλεις αρχεια, πρωτη πρωτη επιλογη ειναι το "κοινοποιηση κοντα" οπου στελνεις τα αρχεια μεσω wifi σε πληρη αναλυση και σε απιστευτη ταχυτητα. 
Τωρα το viber εχει και επιλογη ποιοτητας φωτογραφιων κτλ και ισως εκει φταιει κατι. οπως και να εχει νομιζω με telegram μονο μπορεις να μην χανεις ποιοτητα.

νομίζω ο φίλος λέει ότι με το iphone έστελνε χάλια ποιότητα. αυτοί με Android έστελναν με πολύ καλή...

Ναι αυτό εννοώ . Το iphone τραβάει μια χαρά βίντεο και φώτο. Όταν τα στέλνω, αυτοί τα βλέπουν χάλια. Τα μεταξύ τους όπως και αυτά που βλέπω αποθ αυτούς, είναι μια χαρά. Και άντε να εξηγείς μετά τι; Απλά δεν στέλνεις

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι κάποια ρύθμιση για να κάνει κράτηση στα δεδομένα; Να συμπιέζει δηλαδή το βίντεο και τις φωτογραφίες για να μην τρώει τα δεδομένα;

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Arinos said:

Μήπως είναι κάποια ρύθμιση για να κάνει κράτηση στα δεδομένα; Να συμπιέζει δηλαδή το βίντεο και τις φωτογραφίες για να μην τρώει τα δεδομένα;

Ότι και να είναι, είναι κάτι που αλλάζει ? Εσείς έχετε περιπτώσεις που στέλνετε όχι σε iphone χρήστες ? Καιρό έχει που το έχω δει και το έχω ψάξει αλλά δεν ασχολήθηκα αλλά σε κάτι τέτοια που είστε κάπου παρέα και ανταλλάσσετε κοινές φωτο κτλ, εκεί είναι το θέμα. Θα δω με τα google photos πως το εννοεί παραπάνω ο φίλος

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Antwny said:

Ότι και να είναι, είναι κάτι που αλλάζει ? Εσείς έχετε περιπτώσεις που στέλνετε όχι σε iphone χρήστες ? Καιρό έχει που το έχω δει και το έχω ψάξει αλλά δεν ασχολήθηκα αλλά σε κάτι τέτοια που είστε κάπου παρέα και ανταλλάσσετε κοινές φωτο κτλ, εκεί είναι το θέμα. Θα δω με τα google photos πως το εννοεί παραπάνω ο φίλος

Αυτή η ρύθμιση στο viber δεν επηρεάζει και τα video?

IMG_6125.jpeg

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Antwny said:

Ότι και να είναι, είναι κάτι που αλλάζει ? Εσείς έχετε περιπτώσεις που στέλνετε όχι σε iphone χρήστες ? Καιρό έχει που το έχω δει και το έχω ψάξει αλλά δεν ασχολήθηκα αλλά σε κάτι τέτοια που είστε κάπου παρέα και ανταλλάσσετε κοινές φωτο κτλ, εκεί είναι το θέμα. Θα δω με τα google photos πως το εννοεί παραπάνω ο φίλος

Κάνεις κοινοποίηση φωτογραφίες ή βίντεο δοκίμασε.

https://support.google.com/photos/answer/6131416?hl=el-GR

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, koutsis said:

Αυτή η ρύθμιση στο viber δεν επηρεάζει και τα video?

IMG_6125.jpeg

Δοκίμασε το και θα καταλάβεις τι εννοώ ! Στείλε σε κάποιον δοκιμαστικά από Viber ένα βίντεο που έχεις τραβήξει σε 4κ ή και σε άλλη ποιότητα, αν και θέλω να τραβάω μόνο 4κ, όχι να σκέφτομαι αν θα το στείλω οπότε πρέπει να ρίξω την ποιότητα. Στείλε και σε messenger που επίσης έχουν οι περισσότεροι

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Antwny said:

Ήμουν προχθες σε ένα παιδικό πάρτι, όλοι έβγαζαν φωτο και βίντεο, τα έστελναν μεταξύ τους με viber ή messenger σε ομαδικές (όλοι με android) όλα μια χαρά, ναι οκ όχι η ίδια ποιότητα όπως στα κινητά τους - κατανοητό, αλλά μια χαρά έπαιζαν στα υπόλοιπα κινητά. Ότι έστελνα εγώ, λες και τραβούσα βίντεο με κινητό 20αετίας. Πως γίνεται αυτό ρε παιδιά? Άλλο να χαλάει η ποιότητα επειδή μάλλον άλλοι servers του iphone και άλλοι του android, αλλά μιλάμε για ένα χάλι. Κοινώς, εμείς πως μπορούμε να στέλνουμε και να είναι μια χαρά ? Με ψάξιμο που έκανα, viber με αποστολή αρχείου, όχι όμως πάνω από κάποια mb. Στο messenger αν είναι μέχρι 30mb διάβασα, είναι οκ. 10 sec να τραβήξω που το έχω μόνιμα 4κ, τα ξεπερνάει τα 30. Εσείς πως το διαχειρίζεστε ?

Αν ανεβαζεις τς φωτογραφιες σου και τα βιντεο στο icloud τοτε στην κοινοποιηση αρχειου σου δινει την δυνατοτητα να δημιουργήσεις ενα  link...απο εκει θα το κατεβαζουν σε φουλ ποιοτητα

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Antwny said:

Ήμουν προχθες σε ένα παιδικό πάρτι, όλοι έβγαζαν φωτο και βίντεο, τα έστελναν μεταξύ τους με viber ή messenger σε ομαδικές (όλοι με android) όλα μια χαρά, ναι οκ όχι η ίδια ποιότητα όπως στα κινητά τους - κατανοητό, αλλά μια χαρά έπαιζαν στα υπόλοιπα κινητά. Ότι έστελνα εγώ, λες και τραβούσα βίντεο με κινητό 20αετίας. Πως γίνεται αυτό ρε παιδιά? Άλλο να χαλάει η ποιότητα επειδή μάλλον άλλοι servers του iphone και άλλοι του android, αλλά μιλάμε για ένα χάλι. Κοινώς, εμείς πως μπορούμε να στέλνουμε και να είναι μια χαρά ? Με ψάξιμο που έκανα, viber με αποστολή αρχείου, όχι όμως πάνω από κάποια mb. Στο messenger αν είναι μέχρι 30mb διάβασα, είναι οκ. 10 sec να τραβήξω που το έχω μόνιμα 4κ, τα ξεπερνάει τα 30. Εσείς πως το διαχειρίζεστε ?

Αν βγάλεις σε 1080p 30 fps μια χαρά θα βγάζεις και θα στέλνεις σε Viber. Καλημέρα 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...