Jump to content

iPhone 14 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια μικρή βοήθεια .. είναι καλοδεχούμενη   
Στήνεται ένα 14 pro max σαν νέα συσκευή και μπαίνει η 17.0.3 

Όλα δουλεύουν τέλεια .. μπήκαν κ οι εφαρμογές ,  αλλά … όταν πάμε να βάλουμε τις κάρτες στο πορτοφόλι , στο τελευταίο στάδιο βγαίνει το μήνυμα … δοκιμάστε αργότερα .

Όλες οι κάρτες μπαίνουν κανονικά σε άλλη συσκευή .. πχ iPhone 15 .. άμεσα .

( με το iOS 16 δεν υπήρχε πρόβλημα )

Μπορεί να βοηθήσει το επίσημο σέρβις ?… που είναι ποιο..?

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, xabos said:

Μια μικρή βοήθεια .. είναι καλοδεχούμενη   
Στήνεται ένα 14 pro max σαν νέα συσκευή και μπαίνει η 17.0.3 

Όλα δουλεύουν τέλεια .. μπήκαν κ οι εφαρμογές ,  αλλά … όταν πάμε να βάλουμε τις κάρτες στο πορτοφόλι , στο τελευταίο στάδιο βγαίνει το μήνυμα … δοκιμάστε αργότερα .

Όλες οι κάρτες μπαίνουν κανονικά σε άλλη συσκευή .. πχ iPhone 15 .. άμεσα .

( με το iOS 16 δεν υπήρχε πρόβλημα )

Μπορεί να βοηθήσει το επίσημο σέρβις ?… που είναι ποιο..?

κάποιο κόλλημα με τη συσκευή και την τράπεζα λογικά. Δοκίμασε σε λίγες μέρες όπως σου λέει να δείς αν άλλαξε κάτι...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Σε περίπτωση που ενδιαφέρεται κάποιος να δώσει την συσκευή (256gb) ας μου στείλει ένα μήνυμα. 

Ευχαριστώ. 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, xabos said:

Μια μικρή βοήθεια .. είναι καλοδεχούμενη   
Στήνεται ένα 14 pro max σαν νέα συσκευή και μπαίνει η 17.0.3 

Όλα δουλεύουν τέλεια .. μπήκαν κ οι εφαρμογές ,  αλλά … όταν πάμε να βάλουμε τις κάρτες στο πορτοφόλι , στο τελευταίο στάδιο βγαίνει το μήνυμα … δοκιμάστε αργότερα .

Όλες οι κάρτες μπαίνουν κανονικά σε άλλη συσκευή .. πχ iPhone 15 .. άμεσα .

( με το iOS 16 δεν υπήρχε πρόβλημα )

Μπορεί να βοηθήσει το επίσημο σέρβις ?… που είναι ποιο..?

Έχω και εγώ το ίδιο θέμα με Apple Watch. Μάλλον bug είναι 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, montoya_42 said:

Καλησπέρα σε όλους.

Σε περίπτωση που ενδιαφέρεται κάποιος να δώσει την συσκευή (256gb) ας μου στείλει ένα μήνυμα. 

Ευχαριστώ. 

Επιστροφή από 15 Pro Max? 😂

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, vtag said:

Επιστροφή από 15 Pro Max? 😂

Μπα, όχι. Εγώ σταθερά στο S23 Ultra. 

Αυτό το θέλω για την αδερφή μου. 

Ισχύουν τα θέματα για το 15? Είναι τόσο σοβαρά; 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, xabos said:

Μια μικρή βοήθεια .. είναι καλοδεχούμενη   
Στήνεται ένα 14 pro max σαν νέα συσκευή και μπαίνει η 17.0.3 

Όλα δουλεύουν τέλεια .. μπήκαν κ οι εφαρμογές ,  αλλά … όταν πάμε να βάλουμε τις κάρτες στο πορτοφόλι , στο τελευταίο στάδιο βγαίνει το μήνυμα … δοκιμάστε αργότερα .

Όλες οι κάρτες μπαίνουν κανονικά σε άλλη συσκευή .. πχ iPhone 15 .. άμεσα .

( με το iOS 16 δεν υπήρχε πρόβλημα )

Μπορεί να βοηθήσει το επίσημο σέρβις ?… που είναι ποιο..?

Bug μήπως;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εδω και μερικες μερες εχω παρατηρησει εξης παραξενο.

Ενω ειχα παντα ενεργοποιημενο το optimized battery charging το οποιο φορτιζε την συσκευη μεχρι το 80%, εκανε παυση, και συνεχιζε τη φορτιση λιγο πριν ξημερωσει, πλεον δεν το κανει, φορτιζει κατευθειαν τη συσκευη στο 100% και μενει εκει.

Δεν εχω αλλαξει φορτιστη και οπως παντα το βαζω για φορτιση πριν τον υπνο.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

On 20/10/2023 at 6:58 ΠΜ, marlboro man said:

Εδω και μερικες μερες εχω παρατηρησει εξης παραξενο.

Ενω ειχα παντα ενεργοποιημενο το optimized battery charging το οποιο φορτιζε την συσκευη μεχρι το 80%, εκανε παυση, και συνεχιζε τη φορτιση λιγο πριν ξημερωσει, πλεον δεν το κανει, φορτιζει κατευθειαν τη συσκευη στο 100% και μενει εκει.

Δεν εχω αλλαξει φορτιστη και οπως παντα το βαζω για φορτιση πριν τον υπνο.

Μία χαρά είναι, δεν πειράζει. Στο 100 % το βγάζω και εγώ είτε βράδυ είτε μεσημέρι και μετά από 11 μήνες η μπαταρία είναι στο 100%.

Στα χαρτιά βέβαια γιατί ο αριθμός αυτός δεν ανταποκρινεται στην πραγματικότητα αλλά είναι κάτι το οποίο παίζει απλά ρόλο στην μετά πώληση.

Απορώ πραγματικά γιατί η Apple δεν καταργεί την υγεία μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, jimmys121979 said:

Μία χαρά είναι, δεν πειράζει. Στο 100 % το βγάζω και εγώ είτε βράδυ είτε μεσημέρι και μετά από 11 μήνες η μπαταρία είναι στο 100%.

Στα χαρτιά βέβαια γιατί ο αριθμός αυτός δεν ανταποκρινεται στην πραγματικότητα αλλά είναι κάτι το οποίο παίζει απλά ρόλο στην μετά πώληση.

Απορώ πραγματικά γιατί η Apple δεν καταργεί την υγεία μπαταρίας.

Είχε φτάσει το θέμα στα δικαστήρια και γι αυτό έβαλε το ποσοστό να φαίνεται 

Τους βόλεψε κιόλας γιατί ο κόσμος παθαίνει φοβία μόλις βλέπει το ποσοστό στο 80% και πάει σκάει τα 100€ και την αλλάζει 

Παλαιοτερα ούτε ξέραμε ποσό ποσοστό είχαμε και άμα δεν είχες σοβαρό πρόβλημα δεν άλλαζες μπαταρία 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ραγισε η πλατη του κινητου.αρκετα.της γυναικας ειναι .ισως στην τσαντα μεσα ζοριστηκε?που ειναι καλυτερα να το παμε για σερβις? και ποσο κοστιζει περιπου?πειραια ειμαστε

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Θελω να σας ρωτησω αν παρατηρειτε στο viber μια σχετικα αργη ανταποκριση οταν πατας για να μπεις σε μια συζητηση και για να επιστρεψεις στο αρχικο μετα που βλεπεις ολες τις συνομιλιες. Το κανει μονο στο viber και υποθετω πως ειναι θεμα της εφαρμογης και θα λυθει (?) με καποιο update. Θελω να επιβεβαιωσω μονο οτι ειναι οντως γενικο φαινομενο.

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, manos_rc said:

Καλημερα. Θελω να σας ρωτησω αν παρατηρειτε στο viber μια σχετικα αργη ανταποκριση οταν πατας για να μπεις σε μια συζητηση και για να επιστρεψεις στο αρχικο μετα που βλεπεις ολες τις συνομιλιες. Το κανει μονο στο viber και υποθετω πως ειναι θεμα της εφαρμογης και θα λυθει (?) με καποιο update. Θελω να επιβεβαιωσω μονο οτι ειναι οντως γενικο φαινομενο.

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι. Είδες αν έχει ενημέρωση η εφαρμογή; 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, jimmys121979 said:

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι. Είδες αν έχει ενημέρωση η εφαρμογή; 

χτες ειχε γινει το update. εκανα τωρα ενα κλεισιμο ολων των εφαρμογων και ενα restart και δειχνει να εστρωσε. θα το παρακολουθησω και θα αναφερω αν παρουσιασει κατι παλι. Ευχαριστω για την απαντηση!

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, manos_rc said:

Καλημερα. Θελω να σας ρωτησω αν παρατηρειτε στο viber μια σχετικα αργη ανταποκριση οταν πατας για να μπεις σε μια συζητηση και για να επιστρεψεις στο αρχικο μετα που βλεπεις ολες τις συνομιλιες. Το κανει μονο στο viber και υποθετω πως ειναι θεμα της εφαρμογης και θα λυθει (?) με καποιο update. Θελω να επιβεβαιωσω μονο οτι ειναι οντως γενικο φαινομενο.

Κι εμένα μια χαρά είναι...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ilka71 said:

που παω σε επίσημο σέρβις για σπασμένη πλάτη; μένουμε Πειραιά.

Document στην Νέα Σμύρνη 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, manos_rc said:

Καλημερα. Θελω να σας ρωτησω αν παρατηρειτε στο viber μια σχετικα αργη ανταποκριση οταν πατας για να μπεις σε μια συζητηση και για να επιστρεψεις στο αρχικο μετα που βλεπεις ολες τις συνομιλιες. Το κανει μονο στο viber και υποθετω πως ειναι θεμα της εφαρμογης και θα λυθει (?) με καποιο update. Θελω να επιβεβαιωσω μονο οτι ειναι οντως γενικο φαινομενο.

Γενικά η εφαρμογή Viber είναι κάπως αργή σε μένα. Έρχεται μήνυμα, χτυπάει ο ήχος ειδοποίησης και αφού πατήσω να μπω στην εφαρμογή για να το διαβάσω , ανοίγει η συζήτηση και αλλά το νέο μήνυμα εμφανίζεται μετά από 1 με 2 δευτερόλεπτα. Σαν να κάνει refresh. 
Να φταίει το ότι απενεργοποίησα το background app refresh?

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, panoszavra said:

Γενικά η εφαρμογή Viber είναι κάπως αργή σε μένα. Έρχεται μήνυμα, χτυπάει ο ήχος ειδοποίησης και αφού πατήσω να μπω στην εφαρμογή για να το διαβάσω , ανοίγει η συζήτηση και αλλά το νέο μήνυμα εμφανίζεται μετά από 1 με 2 δευτερόλεπτα. Σαν να κάνει refresh. 
Να φταίει το ότι απενεργοποίησα το background app refresh?

Ενδεχομενως και να φταιει ναι. Εγω το εχω ενεργοποιημενο το app refresh για το viber. Σημερα μου εχει δημιουργησει τρελο θεμα με καθυστερημενα μηνυματα. Δλδ για να τα λαβω επρεπε να μπω μεσα στην εφαρμογη και μετα μου ερχοντουσαν ενω ειχαν σταλει κανα 2ωρο πιο πριν. Και σε περιοχη οπου ειχα 5g. 

Το παρακολουθω και βλεπουμε.. ειναι η πρωτη φορα επειτα απο 2 προηγουμενες αποπειρες με ios που βλεπω οτι εχουν γινει βηματα μπροστα και ειναι πιο προσαρμοσιμο πια (φυσικα υπαρχει ακομα δουλιτσα να γινει δε το συζηταμε). Το viber ομως ειναι καραbasic app και δε γινεται να λειτουργει με τετοιο τροπο.

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

ξέρουμε περίπου κόστος πλάτης; (οι κάμερες είναι μια χαρά)

Δεν έχω ιδέα αλλά ούτε βλέπω στο site τους τιμή. Υπολογίζω γύρω στα 200€


Η apple δίνει 670€ Γερμανία, οπότε λογικά 700€ Ελλάδα.
Δεν ξέρω αν αλλάζει κάτι από τις official τιμές βέβαια
Link to comment
Share on other sites



Η apple δίνει 670€ Γερμανία, οπότε λογικά 700€ Ελλάδα.
Δεν ξέρω αν αλλάζει κάτι από τις official τιμές βέβαια
700 ευρώ πλάτη μόνο;;
Link to comment
Share on other sites

700 ευρώ πλάτη μόνο;;

Στην πλάτη στα παλιά σου αλλάζουν όλο το κινητό.
Η τιμές φυσικά με apple care plus είναι 29€ και στα 12/13/14, αλλά φαντάζομαι δεν έχεις.
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, nikos523 said:

 

 


Η apple δίνει 670€ Γερμανία, οπότε λογικά 700€ Ελλάδα.
Δεν ξέρω αν αλλάζει κάτι από τις official τιμές βέβαια

 

 

Πρόσφατα διάβασα ότι το μείωσαν αλλά ίσως να αφορά μόνο το 15 pro… 

Σε irepair βλέπω έχει 190€. Είναι αρκετά μεγάλη η διαφορά. Πάντως δεν χάνεις κάτι να ρωτήσεις την document, είναι πολύ εξυπηρετικοί στο τηλέφωνο 

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...