Jump to content

iPhone 14 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, greg2310 said:

Την εχω και εγω εδω κ μερες .. ισχυει

Επιτέλους τα iphone γίνονται κινητά το 2023... ιστορικό μιας επαφης μπορείς ν δεις;πχ σε κάλεσε 20 Αυγούστου τελευταία φορά και τον καλεσες 8 Αυγούστου 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, arxontas2323 said:

Επιτέλους τα iphone γίνονται κινητά το 2023... ιστορικό μιας επαφης μπορείς ν δεις;πχ σε κάλεσε 20 Αυγούστου τελευταία φορά και τον καλεσες 8 Αυγούστου 

Όντως ο dialer στα iphone είναι 10 χρονια πίσω. Μέχρι 100 κλήσεις στο ιστορικό, δεν εχει search στο ιστορικό, όταν αρχίσεις να πλήκτρολογείς ενα νούμερο δεν σου βγάζει νούμερα απο το ιστορικό κτλ. που σε android θεωρούνται δεδομένα εδω και πολλά χρόνια! Απορώ πως τον εχουν παρατήσει έτσι. Ας ελπίσουμε φέτος να φτιαξει λίγο...

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, arxontas2323 said:

Ισχύει οτι πλέον μπορείς να δεις πάνω απο 100 τελευταίες κλήσεις στο ιστορικό;

300 μπορείς να δεις πλέον! Σημαντική αύξηση!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kastorakos84 said:

300 μπορείς να δεις πλέον! Σημαντική αύξηση!

Ωωωωωωωω. Τι λες τώρα! Ανοίγω σαμπάνια. 
Πάντως και σε κάποια Android που έπιασα στα χέρια μου δεν έχουν πλέον απεριόριστο ιστορικό κλήσεων. Και σε αυτά είναι πεπερασμένο. Κοντά στα 300 εάν δεν κάνω λάθος. 
 Θυμάμαι κάποτε έβρισκα κλήση που χρειαζόμουν, μήνες πίσω. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Ποιο πληκτρολόγιο χρησιμοποιείτε ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, bardull said:

Ποιο πληκτρολόγιο χρησιμοποιείτε ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Microsoft swiftkey. Το καλύτερο, δεν υπάρχει συγκριση!

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, koutsis said:

Microsoft swiftkey. Το καλύτερο, δεν υπάρχει συγκριση!

Από τις πρώτες εφαρμογές που μπαίνουν σε κάθε καινούριο κινητό μου δεν υπάρχει πραγματικά ουδεμία σύγκριση! 

Άσχετο, αλλά ωραία φίλε η υπογραφή σου... θυμίζει τις παλιές καλές εποχές με το κορυφαίο ghost'n goblins και την υπέροχη μουσική που συνόδευε το παιχνίδι αυτό! 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 2/9/2023 at 12:44 ΠΜ, ethnik471 said:

Όσον αφορά την οθόνη κατά την γνώμη μου άλλο ένα απαράδεκτο της apple. Φυσικά την μέγιστη φωτεινότητα συνήθως στον ήλιο.

Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις και την αυτόματη φωτεινότητα από τις Ρυθμίσεις > Προσβασιμότητα > Οθόνη και μέγεθος κειμένου > κάτω κάτω «Αυτόματη φωτεινότητα» 

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια ακόμα,πως ενεργοποιούμε το dynamics island


Sent from my iPhone using Tapatalk

Από ότι κατάλαβα δεν είναι όλες οι εφαρμογές στο dynamic island,υπάρχει καμία για livescore?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, kastorakos84 said:

300 μπορείς να δεις πλέον! Σημαντική αύξηση!

samsung είναι 2000 να πω την αλήθεια...όπως και να έχει είναι σημαντική αύξηση το 300 αλλά όταν βγάζεις κινητό 2tb δεν μπορείς να το περιορίζεις μόνο στα 300

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, arxontas2323 said:

samsung είναι 2000 να πω την αλήθεια...όπως και να έχει είναι σημαντική αύξηση το 300 αλλά όταν βγάζεις κινητό 2tb δεν μπορείς να το περιορίζεις μόνο στα 300

Μα η πληροφορία που αποθηκεύεται από το ιστορικό κλήσεων είναι πολύ μικρή. 
 Όπως και να έχει, όπως πολύ ωραία είπες,  καλοδεχούμενη κάθε βελτίωση, έστω και τέτοιου μεγέθους. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, arxontas2323 said:

samsung είναι 2000 να πω την αλήθεια...όπως και να έχει είναι σημαντική αύξηση το 300 αλλά όταν βγάζεις κινητό 2tb δεν μπορείς να το περιορίζεις μόνο στα 300

Θα συμφωνήσω, μιας και είχα και εγώ Samsung πιο πριν και οι 100 πρόσφατες ήταν πρόβλημα μιας και μέσα σε δυο μέρες γέμιζε οπότε δεν μπορουσα να ανατρέξω πιο πίσω, όμως έστω και αυτή η αλλαγή είναι ευπρόσδεκτη, καθώς πλέον έχω τος κλήσεις σχεδόν όλης της εβδομάδας. Σίγουρα υπάρχουν πολλά περιθώρια βελτίωσης, όπως αναφέρονται και πιο πάνω, φαίνεται όμως ότι σιγά σιγά η Apple αρχίζει να ακούει λιγάκι τις ανάγκες των χρηστών της.

Αλλαγή θέματος: Ένα ακόμη νέο, ευπρόσδεκτο χαρακτηριστικό που μόλις βρήκα στο IOS17, είναι ότι, μπορείς πλέον (επιτέλους), να βάλεις ξεχωριστούς ήχους κλήσης σε κάθε sim!

Edited by kastorakos84

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη μια κάρτα σιμ παίρνει το τηλέφωνο ή κάνω λάθος?μπορούμε να έχουμε esim και sim για να έχουμε δύο αριθμούς?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη μια κάρτα σιμ παίρνει το τηλέφωνο ή κάνω λάθος?μπορούμε να έχουμε esim και sim για να έχουμε δύο αριθμούς?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ναι μπορείς να έχεις δυο αριθμούς
όπως ακριβώς το είπες. Μια esim και μια sim.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, bardull said:

Συγνώμη μια κάρτα σιμ παίρνει το τηλέφωνο ή κάνω λάθος?μπορούμε να έχουμε esim και sim για να έχουμε δύο αριθμούς?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αν δεν κάνω λάθος μεχρι 7 esim παίρνει 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, arxontas2323 said:

Αν δεν κάνω λάθος μεχρι 7 esim παίρνει 

Για αποθήκευση λες, ε; Για ταυτόχρονη λειτουργία μια SIM και μια eSIM ή δυο eSIM.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vtag said:

Η μπαταρία πως πάει με την τελευταία Beta του iOS 17?

Σε μενα μια χαρα .. την εχω απο την αρχη και ειναι λιγο καλυτερη απο 16.6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.


Αγόρασα το iPhone 14Pro Max τον Ιούνιο και ως τώρα έχω αλλάξει 3 tempered glass (2 Panzer Glass και ένα Spigen) επειδή δημιουργείται ένα κενό αέρος μεταξύ της οθόνης και του tempered glass αριστερά και δεξιά στο ύψος των κουμπιών. Έχει αντιμετωπίσει κανείς αντίστοιχο πρόβλημα; Να αναφέρω πως έχω μια διάφανη θήκη PanzerGlass αν και πιστέυω δεν παίζει ρόλο.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, athanaso77 said:

Δε θα έπρεπε να σου συμβαίνει αυτό, εκτός και αν η θήκη σηκώνει τα τζάμια.

Δεν συμβαίνει αυτό. Τα άκρα του tempered glass απέχουν από τη θήκη περίπου 2 χιλιοστά. Μάλλον θα το πάω σε κάποιο Apple Support να το κοιτάξουν.

Link to comment
Share on other sites

On 9/9/2023 at 6:46 ΜΜ, koutsis said:

Microsoft swiftkey. Το καλύτερο, δεν υπάρχει συγκριση!

Γιατί το καλύτερο; Βλέπω και άλλοι συμφωνούν, θα μπορούσατε να το εξηγήσετε γιατί πχ καλύτερο από το Gboard ;

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, ethnik471 said:

Γιατί το καλύτερο; Βλέπω και άλλοι συμφωνούν, θα μπορούσατε να το εξηγήσετε γιατί πχ καλύτερο από το Gboard ;

Τι να σου πω, αυτά είναι υποκειμενικά. Το SwiftKey έχει αριθμό σειρά πάνω, πιο καθαρή και minimal εμφάνιση σε σχέση με το πολύ φορτωμένη και άσχημη εμφάνιση του gboard. Τώρα έχω να χρησιμοποιήσω gboard πολύ καιρό, αν έχει αλλάξει κάτι δεν ξέρω. Πάντως έχω βολευτεί μα το SwiftKey και δεν το αλλάζω.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, koutsis said:

Τι να σου πω, αυτά είναι υποκειμενικά. Το SwiftKey έχει αριθμό σειρά πάνω, πιο καθαρή και minimal εμφάνιση σε σχέση με το πολύ φορτωμένη και άσχημη εμφάνιση του gboard. Τώρα έχω να χρησιμοποιήσω gboard πολύ καιρό, αν έχει αλλάξει κάτι δεν ξέρω. Πάντως έχω βολευτεί μα το SwiftKey και δεν το αλλάζω.

καλησπέρα φίλε μου ,να ρωτήσω αν υπάρχει δυνατότητα να έχεις μόνο το swiftkey και να κανείς αφαίρεση το native πληκτρολόγιο ώστε να μην έχει και τα δυο πατώντας το κουμπί για εναλλαγή 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
12 minutes ago, antoniozark said:

καλησπέρα φίλε μου ,να ρωτήσω αν υπάρχει δυνατότητα να έχεις μόνο το swiftkey και να κανείς αφαίρεση το native πληκτρολόγιο ώστε να μην έχει και τα δυο πατώντας το κουμπί για εναλλαγή 

Δε γίνεται. Μάλιστα, όταν είναι να χρησιμοποιηθούν κωδικοί που θεωρείται ευαίσθητο περιεχόμενο, έχεις αποκλειστικά το native πληκτρολόγιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...