Jump to content

Ποιο είναι το καλύτερο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας; (No2)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

10 minutes ago, mixtri said:

Ε καλά δεν πάει άσχημα η cosmote δεδομένης της κίνησης. Έχει περισσότερα cells μέσα στην πόλη από τις άλλες.

Έχει, αλλά πχ στις 10 το βράδυ κάτω στο κέντρο μου έδινε 15mbps . Όχι ότι δεν δούλευε , αλλά έχουν ολόκληρο κτήριο ΟΤΕ με κεραία θηρίο  θα μπορούσαν ανετα να προσθέσουν 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, georgebad said:

Έχει, αλλά πχ στις 10 το βράδυ κάτω στο κέντρο μου έδινε 15mbps . Όχι ότι δεν δούλευε , αλλά έχουν ολόκληρο κτήριο ΟΤΕ με κεραία θηρίο  θα μπορούσαν ανετα να προσθέσουν 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα μπούν Ν78 σε περιοχές όπου τα KPIs είναι χάλια. Όμως φαντάζομαι ότι θέλουν να πάνε με FDD όπου μπορούνε λόγω EIRP limitation.

Στο Λαύκο χθες από ένα σημείο που έχω 400mbps πήγαμε στα 30mbps. Εκεί πχ δε νομίζω να μπει Ν78 για 15 μέρες το χρόνο 🙂 Αυτό εννοώ.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Nova vs Vodafone. Πάνω στον Ταΰγετο, κοντά στο χωριό Αρτεμισία Μεσσηνίας. 750 μέτρα υψόμετρο. Ίδιες κεραίες έχουν και οι 2, απλά έτυχε να συνδεθούν με διαφορετικές.

Ίσως κάποια στιγμή αυτές οι 800αρες που είναι κυρίως για κάλυψη στα βουνά, να πρέπει να αποκτήσουν 4G+ ή 5G μαζί με 700. Όσα κινητά τουλάχιστον έχουν αυτόν τον συνδυασμό. Να πατήσουν λίγο γκάζι. 

Screenshot_2023-08-17-14-00-55-674_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Screenshot_2023-08-17-14-00-59-778_cz.mroczis.netmonster.jpg

Screenshot_2023-08-17-14-02-10-647_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Screenshot_2023-08-17-14-02-26-160_cz.mroczis.netmonster.jpg

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, MitsosDaBest13 said:

Nova vs Vodafone. Πάνω στον Ταΰγετο, κοντά στο χωριό Αρτεμισία Μεσσηνίας. 750 μέτρα υψόμετρο. Ίδιες κεραίες έχουν και οι 2, απλά έτυχε να συνδεθούν με διαφορετικές.

Ίσως κάποια στιγμή αυτές οι 800αρες που είναι κυρίως για κάλυψη στα βουνά, να πρέπει να αποκτήσουν 4G+ ή 5G μαζί με 700. Όσα κινητά τουλάχιστον έχουν αυτόν τον συνδυασμό. Να πατήσουν λίγο γκάζι. 

Screenshot_2023-08-17-14-00-55-674_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Screenshot_2023-08-17-14-00-59-778_cz.mroczis.netmonster.jpg

Screenshot_2023-08-17-14-02-10-647_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Screenshot_2023-08-17-14-02-26-160_cz.mroczis.netmonster.jpg

Η πράσινη;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, MitsosDaBest13 said:

Nova vs Vodafone. Πάνω στον Ταΰγετο, κοντά στο χωριό Αρτεμισία Μεσσηνίας. 750 μέτρα υψόμετρο. Ίδιες κεραίες έχουν και οι 2, απλά έτυχε να συνδεθούν με διαφορετικές.

Ίσως κάποια στιγμή αυτές οι 800αρες που είναι κυρίως για κάλυψη στα βουνά, να πρέπει να αποκτήσουν 4G+ ή 5G μαζί με 700. Όσα κινητά τουλάχιστον έχουν αυτόν τον συνδυασμό. Να πατήσουν λίγο γκάζι. 

Screenshot_2023-08-17-14-00-55-674_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Screenshot_2023-08-17-14-00-59-778_cz.mroczis.netmonster.jpg

Screenshot_2023-08-17-14-02-10-647_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Screenshot_2023-08-17-14-02-26-160_cz.mroczis.netmonster.jpg

Αυτό ακριβώς πρέπει να γίνει με τις σκέτες 800άρες, δεν βρίσκονται όμως μόνο στα βουνά. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στο nperf πάντως δεύτερη δείχνει τη Vodafone και τρίτη τη Nova και στην περιοχή και πανελλαδικά....Η Cosmote κλασικά νούμερο ένα! Από την εμπειρία μου στη βόρεια Ελλάδα...θα συμφωνήσω με το nperf... δυστυχώς (γιατί θα ήθελα δεύτερη τη Nova, αλλά δε βλέπω να έχει αλλάξει τίποτα ιδιαίτερο ούτε στη νοοτροπία ούτε στις πεπαλαιωμενες υπηρεσίες ούτε στο σήμα ούτε σε προσφορές και το κυριότερο ούτε σε τιμές (όπου η Vodafone εδώ είναι η οικονομικότερη).... Ένα απλό παράδειγμα....στα iphone στις πληροφορίες δικτύου ως δίκτυο γράφει Nova και ως φορέας γράφει ακόμη Wind.... για τόσο καλογραμμένο σενάριο μιλάμε....

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες είναι θέμα iOS και δεν έχει καμία σημασία για τον χρήστη της υπηρεσίας.

Όντως η Νόβα με τόση united πελατεία θα έπρεπε στον βορρά να ήταν πιο δυνατή. Λίγες μέρες έμειναν θα επανέλθει το δίκτυο. Τώρα τρώει μαζικό ντου και κρεμάει ώρες ώρες. Σε μένα παραμένει λειτουργική όσο την χρειάστηκα. Δεν έβαλα Cosmote, η οποία από τα >200 πάει μέχρι και 50 αλλά σπάνια παρακάτω στο σπίτι

Το nperf νομίζω έχει στοιχεία από 2021 2022...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, damierom said:

Στο nperf πάντως δεύτερη δείχνει τη Vodafone και τρίτη τη Nova και στην περιοχή και πανελλαδικά....Η Cosmote κλασικά νούμερο ένα! Από την εμπειρία μου στη βόρεια Ελλάδα...θα συμφωνήσω με το nperf... δυστυχώς (γιατί θα ήθελα δεύτερη τη Nova, αλλά δε βλέπω να έχει αλλάξει τίποτα ιδιαίτερο ούτε στη νοοτροπία ούτε στις πεπαλαιωμενες υπηρεσίες ούτε στο σήμα ούτε σε προσφορές και το κυριότερο ούτε σε τιμές (όπου η Vodafone εδώ είναι η οικονομικότερη).... Ένα απλό παράδειγμα....στα iphone στις πληροφορίες δικτύου ως δίκτυο γράφει Nova και ως φορέας γράφει ακόμη Wind.... για τόσο καλογραμμένο σενάριο μιλάμε....

Εγώ θα συμφωνήσω με το ookla. Στη νότια Ελλάδα η nova είναι δεύτερη. Στις περισσότερες περιοχές της χώρας αυτή τη στιγμή η κόκκινη σχεδόν δεν λειτουργεί. Ένα πελώριο EDGE πλανάται πάνω από τη χώρα. Δυστυχώς αυτό γίνεται με την κόκκινη εταιρεία. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gv2008 said:

Εγώ θα συμφωνήσω με το ookla. Στη νότια Ελλάδα η nova είναι δεύτερη. Στις περισσότερες περιοχές της χώρας αυτή τη στιγμή η κόκκινη σχεδόν δεν λειτουργεί. Ένα πελώριο EDGE πλανάται πάνω από τη χώρα. Δυστυχώς αυτό γίνεται με την κόκκινη εταιρεία. 

Η ookla είναι ο εγκυρότερος φορέας παγκοσμίως, γι αυτό και τον επικαλούνται οι εταιρείες κινητής. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, p_k said:

Η ookla είναι ο εγκυρότερος φορέας παγκοσμίως, γι αυτό και τον επικαλούνται οι εταιρείες κινητής. 

Πράγματι. Αν η vodafone δεν ξυπνήσει, το έχει χάσει το τρένο.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Gv2008 said:

Πράγματι. Αν η vodafone δεν ξυπνήσει, το έχει χάσει το τρένο.

Αυτή είναι η πραγματικότητα 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Την πραγματικότητα την αντιμετωπίζει ο καθένας όπου κινείται


Ο cmvr για παράδειγμα που έχει πελάτες ανά την επικράτεια, τα βλέπει αλλιώς. Τυχαίνει σε μερικές περιοχές να είναι σε συγκεκριμένα σημεία η μία καλύτερη της άλλης. Νομίζω το πιο βασικό είναι η σταθερότητα. Και σε αυτό εγώ με την νοβα όπου γύρισα την Ελλάδα, δεν είχα εναλλαγές κάθε τρεις και λίγο...
Σταθερά καλή φωνή σε κλήσεις και λειτουργικό δίκτυο. Οπότε μια χαρά μου κάνει. Δεν έχει γκάζια της Cosmote παντού, αλλά για χρήση κινητού μια χαρά είναι.
Αν συνεχίσει να απλώνει σωστά το δίκτυο θα αρχίσει να "πιάνει" πελατεία. Το πρώτο μπαμ το έκανε με τις τιμές κι αυτό ήταν πολύ καλό για όλους. Κι αυτούς που την μισούν ακόμα...

Υγ πάντως τα γενικευμένα σχόλια που διαβάζουμε συνέχεια για την κόκκινη στα δικά της, δεν τα βλέπουμε για την μαύρη...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Η πράσινη;

Δεν μέτρησα με Cosmote. Αλλά έχει κεραία στο ίδιο σημείο με της WIND/Nova, στην #10379. Οπότε θα είναι σίγουρα πιο πάνω, με 5G. 

Επίσης, στο τουριστικό του Ταΰγετου (νομίζω πάνω από 1300m) που σταμάτησα για καφέ, η Nova και η Vodafone ήταν εκτός δικτύου. Ωστόσο το Netmonster "έβλεπε" Cosmote 2G με σήμα στα -103 dBm. Μάλλον 2 γραμμές 2G, για καμιά κλήση. Δεν την είχα καν στο κινητό μου. 

 

2 ώρες πριν, p_k said:

Αυτό ακριβώς πρέπει να γίνει με τις σκέτες 800άρες, δεν βρίσκονται όμως μόνο στα βουνά. 

Εξαρτάται. Αν καλύπτουν με περιοχές με αρκετό κόσμο, οι μπάντες 1-3-20 επιβάλλονται να μπουν. Μαζί με 5G βέβαια. 

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, MitsosDaBest13 said:

Δεν μέτρησα με Cosmote. Αλλά έχει κεραία στο ίδιο σημείο με της WIND/Nova, στην #10379. Οπότε θα είναι σίγουρα πιο πάνω, με 5G. 

Επίσης, στο τουριστικό του Ταΰγετου (νομίζω πάνω από 1300m) που σταμάτησα για καφέ, η Nova και η Vodafone ήταν εκτός δικτύου. Ωστόσο το Netmonster "έβλεπε" Cosmote 2G με σήμα στα -103 dBm. Μάλλον 2 γραμμές 2G, για καμιά κλήση. Δεν την είχα καν στο κινητό μου. 

 

Εξαρτάται. Αν καλύπτουν με περιοχές με αρκετό κόσμο, οι μπάντες 1-3-20 επιβάλλονται να μπουν. Μαζί με 5G βέβαια. 

Ήταν εκτός; 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Gv2008 said:

Ήταν εκτός; 

Από ότι κατάλαβα Όχι εκεί που έγιναν οι μετρήσεις

2 ώρες πριν, p_k said:

Η ookla είναι ο εγκυρότερος φορέας παγκοσμίως, γι αυτό και τον επικαλούνται οι εταιρείες κινητής. 

Σημασία δεν έχουν οι ταχύτητε,σημασία έχει να είναι λειτουργική. Νομίζω θα συμφωνήσεις. Όσον αφορά την Vodafone ελπίζω να ξυπνήσει άμεσα γιατί ο δεύτερος αρχίζει και αναπτύσσεται

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, aektzhs 1 said:

Από ότι κατάλαβα Όχι εκεί που έγιναν οι μετρήσεις

Σημασία δεν έχουν οι ταχύτητε,σημασία έχει να είναι λειτουργική. Νομίζω θα συμφωνήσεις. Όσον αφορά την Vodafone ελπίζω να ξυπνήσει άμεσα γιατί ο δεύτερος αρχίζει και αναπτύσσεται

Ναι συμφωνώ, μια και το έφερε η κουβέντα στις εταιρίες μετρήσεων γι αυτό το ανέφερα. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, p_k said:

Ναι συμφωνώ, μια και το έφερε η κουβέντα στις εταιρίες μετρήσεων γι αυτό το ανέφερα. 

Φυσικά,έκανα quote το σχόλιο μιας και αναφέρθηκες στις μετρήσεις. Το λέω για να μην νομίζουμε ότι οι ταχύτητες είναι το παν 

Link to comment
Share on other sites

Γεφυρι αρτας περίπου από κατω. Σαφές προβαδισμα της Cosmote. IMG_8516.thumb.png.921b8e11f5709fe56ec6f3b975a0f7a4.pngIMG_8515.thumb.png.98e66c82393caaf39f8b144bffdc57c5.png

Σπίτι εσωτερικα

Δωματιο 1 (κοντά σε παράθυρο) IMG_8517.thumb.png.787b21d6ba9683d899a442e817474199.pngIMG_8511.thumb.png.59aa51a21943df674c052565e0428152.png

Δωματιο 2 IMG_8514.thumb.png.fae934c2a9e3197ea663be15025281f7.pngIMG_8512.thumb.png.6f9ac5e002af3ac378b5e3e26b3a9b57.png

Τραγική ειρωνία: η cosmote ενα δρόμο παραπάνω απ το σπίτι στον περιφερειακό IMG_8498.thumb.png.dca13909ce4f6efeefd91a68fcd2c646.pngIMG_8519.thumb.png.6d864a23b0d891903e114333cff1f7e5.png

Για την κοσμοτε στην αρτα είναι αυτό που εχω πει, δυσκολεύεται σε αρκετους εσωτερικους χωρους. Εξωτερικά μπορεί να είναι φανταστικη, εσωτερικα αρχίζουν τα δυσκολα. Αυτά τους τελευταίους 10 μήνες, πριν ήταν για κλάματα σχεδόν σε όλη την πόλη. 

Οσον αφορα την πόλη της Αρτας, στην κάλυψη 4G/5G η nova ανέκαθεν είχε και έχει την πρωτιά. Την πρωτιά τους τελευταίους 10 μηνες σε ταχύτητες την Έχει η κοσμοτε, την έκλεψε απο την nova. Μένει να δούμε αν θα την διατηρήσει γιατί μέσα στο 24 θα μπει Ν78 στις κεραίες των συνεργατιδων. 
 

H Vodafone είναι ίδια με την Nova στην πόλη, πέρα από το κέντρο που η κοκκινη είναι αίσχος. Αναμένεται να μπει κεραια της victus όμως με Ν78. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, panos.k2 said:

Γεφυρι αρτας περίπου από κατω. Σαφές προβαδισμα της Cosmote. IMG_8516.thumb.png.921b8e11f5709fe56ec6f3b975a0f7a4.pngIMG_8515.thumb.png.98e66c82393caaf39f8b144bffdc57c5.png

Σπίτι εσωτερικα

Δωματιο 1 (κοντά σε παράθυρο) IMG_8517.thumb.png.787b21d6ba9683d899a442e817474199.pngIMG_8511.thumb.png.59aa51a21943df674c052565e0428152.png

Δωματιο 2 IMG_8514.thumb.png.fae934c2a9e3197ea663be15025281f7.pngIMG_8512.thumb.png.6f9ac5e002af3ac378b5e3e26b3a9b57.png

Τραγική ειρωνία: η cosmote ενα δρόμο παραπάνω απ το σπίτι στον περιφερειακό IMG_8498.thumb.png.dca13909ce4f6efeefd91a68fcd2c646.pngIMG_8519.thumb.png.6d864a23b0d891903e114333cff1f7e5.png

Για την κοσμοτε στην αρτα είναι αυτό που εχω πει, δυσκολεύεται σε αρκετους εσωτερικους χωρους. Εξωτερικά μπορεί να είναι φανταστικη, εσωτερικα αρχίζουν τα δυσκολα. Αυτά τους τελευταίους 10 μήνες, πριν ήταν για κλάματα σχεδόν σε όλη την πόλη. 

Οσον αφορα την πόλη της Αρτας, στην κάλυψη 4G/5G η nova ανέκαθεν είχε και έχει την πρωτιά. Την πρωτιά τους τελευταίους 10 μηνες σε ταχύτητες την Έχει η κοσμοτε, την έκλεψε απο την nova. Μένει να δούμε αν θα την διατηρήσει γιατί μέσα στο 24 θα μπει Ν78 στις κεραίες των συνεργατιδων. 
 

H Vodafone είναι ίδια με την Nova στην πόλη, πέρα από το κέντρο που η κοκκινη είναι αίσχος. Αναμένεται να μπει κεραια της victus όμως με Ν78. 

Δυο πράγματα συμβαίνουν. Είτε η nova είναι συνεχώς εκτός Ορίων ή η κοσμοτε έχει κάνει λάθη στους υπολογισμούς. Θεωρώ ότι το πρώτο ισχύει καθώς στο πάρκο κεραιών που δεν ισχύουν τα όρια το σήμα ήταν περίπου το ίδιο με ένα ελαφρό προβάδισμα υπέρ της κοσμοτε λόγω εξοπλισμού, όπως αναμένεται. 

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κάνω σε ρουταρισμενο κινητό να πιάνει περισσότερα combos? 

 

 Πχ εδώ με s23 πιάνει περισσότερες συχνότητες μαζί. Αλλά το ταπεινό realme όχι

Screenshot_2023-08-19-11-00-21-97_a2a5fdc6850144137057ba851b3c6cca.jpg

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μπα. Εχει να κάνει με το τι Combos έχουν περάσει στο firmware

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, mixtri said:

Δυο πράγματα συμβαίνουν. Είτε η nova είναι συνεχώς εκτός Ορίων ή η κοσμοτε έχει κάνει λάθη στους υπολογισμούς. Θεωρώ ότι το πρώτο ισχύει καθώς στο πάρκο κεραιών που δεν ισχύουν τα όρια το σήμα ήταν περίπου το ίδιο με ένα ελαφρό προβάδισμα υπέρ της κοσμοτε λόγω εξοπλισμού, όπως αναμένεται. 

Απλά η nova και η vodafone έχουν πολυ πυκνότερο δίκτυο μέσα στην πόλη. 2 κεραίες η κοσμοτε, από 6 ή 7 οι συνεργάτιδες (χωρίς τα link)

Άλλωστε ότι ανέβασα για την nova ισχύει ακριβως και για την vodafone. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, panos.k2 said:

Απλά η nova και η vodafone έχουν πολυ πυκνότερο δίκτυο μέσα στην πόλη. 2 κεραίες η κοσμοτε, από 6 ή 7 οι συνεργάτιδες (χωρίς τα link)

Άλλωστε ότι ανέβασα για την nova ισχύει ακριβως και για την vodafone. 

Αυτό είναι μια διαφορετική ιστορία και αρκετά σπάνια… Γενικά όλες θέλουν αρκετούς σταθμούς ακόμη. Έχεις δει πως είναι στη Σουηδία για παράδειγμα. 

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα σε σουπερμάρκετ κεντροανατολικά της Θεσσαλονίκης βαθιά στο κτίριο δεν εβγαζα κλήση με κοσμοτε και έβγαλα με τη βονταφονάρα! 

Edited by VIPdriver
Link to comment
Share on other sites

Με απογοητεύει μέχρι στιγμής η Vodafone εκεί που την χρησιμοποιώ. Το μεγαλύτερο αγκάθι της όμως(μπορεί να κούρασα που το αναφέρω συχνά,αλλά όσο ζω ελπίζω)είναι η Θήβα. Να είσαι στο εξαιρετικό μουσείο της πόλης και μερικές φορές να σου έρχονται οι κλήσεις με μήνυμα. Μετά θέλησα να κάνω μια μέτρηση στο προαύλιο το αποτέλεσμα πλήρως απογοητευτικό. Μετακινήθηκα πιο δίπλα για ακόμα μια μέτρηση λίγο καλύτερα 

•1η μέτρηση:0,12 Mbps download/0,00 Mbps upload 

•2η μέτρηση:2,12 Mbps download/1,12 Mbps upload 

Μετράω και την COSMOTE στα ίδια σημεία

•1η μέτρηση:30 Mbps download/10 Mbps upload 

•2η μέτρηση:62 Mbps download/17,30 Mbps upload 

Με -8 rsrq η Vodafone,με -15 rsrq η COSMOTE

Αυτό που παρατήρησα και ίσως έχει να κάνει με την "αναβάθμιση" είναι πως η Vodafone έχει περιορίσει τις εναλλαγές σε EDGE κάτι που αυτή την στιγμή τουλάχιστον μέσα στην πόλη δεν βοηθάει γιατί δεν βγαίνουν καλές οι κλήσεις και χρειάζεται να το γυρίσεις μόνο σου σε EDGE για να μπορείς να μιλήσεις απροβλημάτιστα. Αυτό όμως που της αναγνωρίζω είναι ότι στο EDGE έχεις καλή ποιότητα κλήσης. 

Για την πράσινη δεν έχω κάτι να της προσάψω πλήρως υποδειγματική και με 5ης γενιάς δίκτυο που πάει μέχρι τα 700-800 Mbps και τώρα το καλοκαίρι γύρω στα 400-600 Mbps

Η Nova ενώ ήταν χειρότερη από την κόκκινη,πλέον μπορεί να μην έχει φέρει ακόμα το πέμπτης γενιάς δίκτυο και να μην έχει Ουάου ταχύτητες σαν την COSMOTE,αλλά έχει βελτιώσει το τέταρτης γενιάς δίκτυο και από ότι ξέρω θα ξαναπεράσει 

Έχω βαρεθεί να το επισημάνω,όπως και πολλοί άλλοι συνδρομητές στην εξυπηρέτηση πελατών και να λαμβάνουμε απαντήσεις του τύπου:"Εξελισσόμαστε και σύντομα..../Έχει προκύψει θέμα με τις άδειες κλπ. Μπορεί σε περιοχές όπως η Άρτα που ανέφερε και ο φίλος @panos.k2να πάει καλά,όπως και σε άλλες ορισμένες περιοχές,αλλά στην πλειοψηφία πάνε με ρυθμό πιο αργό και από χελώνα. Η Vodafone να αλλάξει γιατί δεν την βλέπω καλά

Συγγνώμη για το σεντόνι 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...