Jump to content

Google Pixel 6a 5G


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, Finn said:


5G σε ποιον πάροχο;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Εννοω οτι το  εχω επιλεγμενο σε δικτυο 5g,και δεν χανω κλησεις,οχι οτι δουλευει το 5g....

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Με έκαναν αντικατάσταση τελικά το κιν (για το θέμα που δε φόρτιζε), έμεινα από συσκευή όλες τις γιορτές. Σημερα 4 παρέλαβα νέα συσκευή, το έστησα ολα οκ, τώρα στις 22:00 το έφτασα 7% κ πήγα να το βάλω στο pc με το 5Α καλώδιο του mate 20pro της γυναίκας κ δε φόρτιζε, συμπέρανα οτι το καλώδιο του mate είναι ασύμβατο διότι δοκιμασα 2μετρο BlitzWolf κ  μπρίζες: του LG G2 και την μπρίζα του mate κ φορτίζει κανονικά. Επίσης Δοκίμασα κ μαϊμου 5Α καλώδιο κ πάλι δε φότιζε...

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, Tragos13 said:

Με έκαναν αντικατάσταση τελικά το κιν (για το θέμα που δε φόρτιζε), έμεινα από συσκευή όλες τις γιορτές. Σημερα 4 παρέλαβα νέα συσκευή, το έστησα ολα οκ, τώρα στις 22:00 το έφτασα 7% κ πήγα να το βάλω στο pc με το 5Α καλώδιο του mate 20pro της γυναίκας κ δε φόρτιζε, συμπέρανα οτι το καλώδιο του mate είναι ασύμβατο διότι δοκιμασα 2μετρο BlitzWolf κ  μπρίζες: του LG G2 και την μπρίζα του mate κ φορτίζει κανονικά. Επίσης Δοκίμασα κ μαϊμου 5Α καλώδιο κ πάλι δε φότιζε...

Με γεια σου, αν επιτρέπεται από πιο κατάστημα το αγόρασες και σου έκανε αντικατάσταση???

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Από NetMobile αγοράστηκε... Περιμένω προτάσεις για φόρτιση κάτω των 2 ωρών (αν είναι εφικτό), διότι με τον LG έκανε 3ωρο περίπου από 6-100% με την συσκευή ενεργοποιημένη  με κλειστά δεδομένα κ χωρίς χρήση.

Link to comment
Share on other sites

On 6/1/2023 at 3:50 ΜΜ, Tragos13 said:

Από NetMobile αγοράστηκε... Περιμένω προτάσεις για φόρτιση κάτω των 2 ωρών (αν είναι εφικτό), διότι με τον LG έκανε 3ωρο περίπου από 6-100% με την συσκευή ενεργοποιημένη  με κλειστά δεδομένα κ χωρίς χρήση.

Κάτι τέτοιο θα σου κάνει δουλειά https://www.skroutz.gr/s/27729306/Aukey-Φορτιστής-Χωρίς-Καλώδιο-με-Θύρα-USB-C-20W-Power-Delivery-Λευκός-PA-B1.html?product_id=103591754, απλα εγω έχω τον 30W με δύο θύρες usb από την πρώτη μέρα και δεν είχα κάποιο θέμα!

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Παρείγγειλα σήμερα απο το eshop τον 25w samsung bulk εφόσον τον είχε 1 χρόνο εγγύηση όπως κ τον retail. Από έρευνα που έκανα είχα σταμπάρει τον anker 20w, Joyroom 30w, Baseus 25w super ci, κ τον samsung που παρείγγειλα. Κοιτάω να πάρω κ κάποιο 1.5-2μ καλώδιο έξτρα...  Έχω μια απορία: χθες δοκίμαζα τον φορτιστή motorola πoυ ειναι 5v/3A 15w, 10v/2A 20w κανονικό usb κ πάλι φόρτιζε με 1.5A περιπου (6w). Λόγω έλειψης pd στην έξοδο να υποθέσω?

Edited by Tragos13
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παρείγγειλα σήμερα απο το eshop τον 25w samsung bulk εφόσον τον είχε 1 χρόνο εγγύηση όπως κ τον retail. Από έρευνα που έκανα είχα σταμπάρει τον anker 20w, Joyroom 30w, Baseus 25w super ci, κ τον samsung που παρείγγειλα. Κοιτάω να πάρω κ κάποιο 1.5-2μ καλώδιο έξτρα...  Έχω μια απορία: χθες δοκίμαζα τον φορτιστή motorola πoυ ειναι 5v/3A 15w, 10v/2A 20w κανονικό usb κ πάλι φόρτιζε με 1.5A περιπου (6w). Λόγω έλειψης pd στην έξοδο να υποθέσω?
Τσεκαρε και καλώδιο με real time ένδειξη φόρτισης: Deal: mcdodo USB C Cable, 100 W 5A PD QC 4.0 Fast Charging Cable USB C to USB C Cable 1.2 m, Charging Power of Visual Display, Compatible with Pad Pro 2020, Galaxy S21 S10 Huawei More (Black) https://amzn.eu/d/gGpx8cY

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα πήρα την εν λόγο συσκευή να την δοκιμάσω
Έχω επιλογή 5g στο μενού
Βέβαια δεν με νοιάζει γιατί μου αρκεί που έχω πολύ καλό σήμα 4g eccc3334b4f2261b6acefed6be6788d2.jpg

Στάλθηκε από το Pixel 6a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλοι έχουμε επιλογή 5g στο μενού, το θέμα είναι κατά πόσο (δεν) δουλεύει!

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Όλοι έχουμε επιλογή 5g στο μενού, το θέμα είναι κατά πόσο (δεν) δουλεύει!

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ναι έχεις δίκιο το επέλεξα και όντος δεν δουλεύει άρα τσάμπα το βλέπουμε

Στάλθηκε από το Pixel 6a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πλέον στην beta Android 13 QPR2 έχει ενεργοποιηθεί η επιλογή Volte για συνδεσεις Cosmote...

Screenshot_20230203-205726.thumb.png.6079a88916c41d07732319c33ebac693.png

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, kpetros said:

Πλέον στην beta Android 13 QPR2 έχει ενεργοποιηθεί η επιλογή Volte για συνδεσεις Cosmote...

Screenshot_20230203-205726.thumb.png.6079a88916c41d07732319c33ebac693.png

Στην NOVA ακομα τιποτα....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, redcon said:

Έβαλες beta;

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
 

Ναι με beta....Γι αυτο την εβαλα για να δοκιμασω αν δουλευει και με NOVA.Τωρα περιμενουμε το Μαρτη,και αν.....

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, redcon said:

Άντε ρε Nova, κάρβουνο καίει αυτή η εταιρεία...

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
 

Νομιζω τωρα που εκανε την αρχη η Cosmote,δεν θα καθησουν με σταυρωμενα χερια οι άλλες 2.Αργα ή γρηγορα θα το βαλουν κι αυτες

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω τωρα που εκανε την αρχη η Cosmote,δεν θα καθησουν με σταυρωμενα χερια οι άλλες 2.Αργα ή γρηγορα θα το βαλουν κι αυτες
Χωρίς να ξέρω, υποθέτω κάνα 2 γραμμές κώδικα θα είναι.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk

Γνωρίζει κανείς εάν εκτός από το VoLTE, ενεργοποιήθηκε και το WiFi calling?
Όχι δυστυχώς.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, redcon said:

Χωρίς να ξέρω, υποθέτω κάνα 2 γραμμές κώδικα θα είναι.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk


 

Aκομα και οι 2 γραμμες κωδικα,θεωρειται επιτευγμα για τη Nova,μην σου πω κοσμογονία.....

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, geob79 said:

Γνωρίζει κανείς εάν εκτός από το VoLTE, ενεργοποιήθηκε και το WiFi calling?

Όχι, μόνο Volte!!! 

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Aκομα και οι 2 γραμμες κωδικα,θεωρειται επιτευγμα για τη Nova,μην σου πω κοσμογονία.....
Χαχα θα κάνω υπομονή κανένα μήνα και μετά βουρ cosmote.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ερεύνα για τζαμάκια από ποια άλλη συσκευή θα τεριάξουν κ βρήκα οτι τεριάζουν για το s21 5g. Σήμερα που ήρθαν τζάμακια απο το s21 5g, ταιριάζουν σε μας σχεδόν απόλυτα, στο ύψος-πλάτος είαι οκ, στις γωνίες είναι κάπως ποιο στρογγυλεμένες στο s21 5g.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκεφτομαι απο s10e να παω στο 6a, ειχα παλιοτερα pixel2. Για τη καμερα ξερω, απλα αλλο επιπεδο, με ενδιαφερουν 2-3 πραγματα, αν δω οτι με καλυπτουν θα το παρω. Το πρωτο ειναι το σημα και η ποιοτητα κλησης με ανοιχτη ακροαση μονο με 2G. Δυστηχως στο pixel2 ηταν τραγικη. Οποτε οποιος εχει εμπειρια ας πει τη γνωμη του. Δεν με νοιαζει 5g ή volte. Επισης η οθονη πως ειναι απο αποψη κουρασης στα ματια (δεν με νοιαζουν τα χρωματα); Στο pixel2 (οχι 2xl) ηταν επισης τραγικη. Κα τα αλλα ξερω οτι λειπουν οι εφαρμογες της samsung, αλλα εκει θα κανω υπομονη. Ο λογος που με ενδιαφερει ειναι φυσικα η τρομερη καμερα και η λογικη τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, γνωρίζει κάποιος κάθε πότε βγάζει beta η Google?

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...