Jump to content

Sony PlayStation 3


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και πόσοι έχουν 24άρα Widescreen ρε συ;

Ή ακόμα και να έχουν δε θα στραβωθούν αν παίζουν ΚΑΙ με την κονσόλα τους σε αυτήν (μαζί με όλες τις άλλες δουλειές που θα κάνουν σε αυτή);

 

Anyway, ας μην βγούμε άλλο off-topic. Απλά η άποψή μου είναι πως πέρα από την περίπτωση "low budget-φοιτητικό σπίτι-TV tuner-οθόνη υπολογιστή και για τηλεόραση" δε βρίσκω λόγο να το κάνω. Αν θέλω να έχω την καλύτερη δυνατή ποιότητα, θα αγοράσω καλύτερη τηλεόραση.

 

Γενικότερα είμαι της λογική πως αν δεν έχω πρόβλημα budget (και let's face it, αν παίρνω το PS3 σημαίνει πως δεν έχω τέτοιο πρόβλημα), θα χρησιμοποιήσω την κονσόλα μου με την τηλεόραση, just like it was meant to be.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατι οχι δλδ; Αν εχεις καποια 24αρα widescreen με 1920*1200 pixels σιγουρα ενα PS3 ή 360 θα ειναι πολυ καλο. Και δεν θα βλεπεις την 24αρα απο τα δυο μετρα αρα...

 

Υποθέτω ότι αν κάποιος έχει τέτοιο monitor είναι είτε γραφίστας, designer, αρχιτέκτονας κλπ. ή το πιθανότερο ορκισμένος PC gamer που δεν καταδέχεται κονσόλες.

Το θέμα είναι ότι με λιγότερα χρήματα απ' όσο κάνει ένα τέτοιο monitor παίρνεις μια 32'' ή και λίγο μεγαλύτερη HD Ready TV και κατά τη γνώμη μου από τη στιγμή που έχεις πιάσει τα 720p ανάλυσης η διαγώνιος μετράει πολύ περισσότερο από ο,τιδήποτε άλλο.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια ειναι απλα τα πραγματα αν μπορω στο αμεσο μελλον να εχω 720π αναλυση σε οθονη pc με 400 ευρω 20" γιατι να παρω τηλεοραση που ειναι πoιο ακριβη;;;στη τελικη αυτη τη στιγμη δε μπορω να τη αλλαχω γιατι απλα εχω μιια 29" sto saloni που κραταει αλλα 2 χρονια σιγουρα με καλυπτει.
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία ρε παιδιά, παίρνετε κονσόλα για να τη συνδέσετε με monitοr?? What's the point in that? ΌΤΙ αλχημεία και να κάνετε, οι κονσόλες δεν είναι φτιαγμένες για να δουλεύουν με monitor υπολογιστών και εδώ που τα λέμε δεν βρίσκω κανένα μα κανένα λόγο για να προσπαθήσει κάποιος να το πετύχει.

 

Το 360 μια χαρούλα δουλεύει ;)

 

Πάντως αν πχ θέλεις να την έχεις την κονσόλα στο δωμάτιό σου, γιατί να μην μπορείς να την συνδέσεις με οθόνη; (όπως πχ συμβαίνει στην δικιά μου περίπτωση...).

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία ρε παιδιά, παίρνετε κονσόλα για να τη συνδέσετε με monitοr?? What's the point in that? ΌΤΙ αλχημεία και να κάνετε, οι κονσόλες δεν είναι φτιαγμένες για να δουλεύουν με monitor υπολογιστών και εδώ που τα λέμε δεν βρίσκω κανένα μα κανένα λόγο για να προσπαθήσει κάποιος να το πετύχει.

 

Το τραγικό είναι ότι θίγεις εμμέσως πλην σαφώς άπαντες PC gamers που έτσι και αλλιώς είναι "καταδικασμένοι" να παίζουν στο monitor τους :lol: :p

 

Ο καναπές από μόνος του είναι High Definition εμπειρία,αρκεί να επενδύσεις σωστά και σε μία καλή HDTV και να κουβαλήσεις καλή παρέα φυσικά.

Αναρωτιέμαι ΠΟΣΟ σφαγή μπορεί να προκληθεί με 7 players στο ίδιο game, μπύρες και πίτσες παντού (ευτυχώς όχι πια καλώδια) :happy:

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία ρε παιδιά, παίρνετε κονσόλα για να τη συνδέσετε με monitοr?? What's the point in that? ΌΤΙ αλχημεία και να κάνετε, οι κονσόλες δεν είναι φτιαγμένες για να δουλεύουν με monitor υπολογιστών και εδώ που τα λέμε δεν βρίσκω κανένα μα κανένα λόγο για να προσπαθήσει κάποιος να το πετύχει.

οριστε γ κοιτα εδω:

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=1205&product=955345 παιρνεις αυτο το μονιτορ κ εχεις κ 720π αναλυση κ εισαι αρχοντας με το ps3 κ εχει κ hdcp.

Link to comment
Share on other sites

αυριο φευγω για Hong Kong και ειδα οτι οι τιμες για ps3 ειναι πολυ καλυτερες.Μηπως θα μπορουσε να μου πει καποιος εαν και τι ειδους προβληματα συμβατοτητας (παιχνιδια,dvd) θα αντιμετωπισω αν αγορασω το ps3 απο εκει. Τι λετε αξιζει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια διαβασα πως η Sony θα σταματησει την παραγωγη του 20GB PS3. Αληθευει; Εχει κανενας καποιος επισημο ή αντικειμενικο αρθρο/report;
Link to comment
Share on other sites

Ναι αληθεύει. Εχτές το απέσυραν από την επίσημη ιστοσελίδα της εταιρείας και σήμερα το ανακοίνωσαν επίσημα.

 

Αυτό ωστόσο δεν επηρεάζει στο ελάχιστο την ευρωπαϊκή αγορά - άλλωστε εδώ ποτέ δεν ήρθε το "μικρό" πακέτο. Το μόνο που αλλάζει είναι πως το "στην Ευρώπη θα κυκλοφορήσει μόνο η full έκδοση και μπορεί στο μέλλον και η μικρή" γίνεται "Στην Ευρώπη θα κυκλοφορήσει μόνο η full έκδοση".

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιτι δεν μπορω να κανω sign in me to ps3 me leei eroor occured

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Παιδια διαβασα πως η Sony θα σταματησει την παραγωγη του 20GB PS3. Αληθευει; Εχει κανενας καποιος επισημο ή αντικειμενικο αρθρο/report;

 

O σκληρος των 60 gb κατα ποσο χρειαζεται?

...Αν ειναι μονο για save παιχνιδιων ισως να ειναι και αχρειστος....

Link to comment
Share on other sites

O σκληρος των 60 gb κατα ποσο χρειαζεται?

...Αν ειναι μονο για save παιχνιδιων ισως να ειναι και αχρειστος....

 

Εεε... δεν ειναι μονο για save. Απο οτι διαβασα τα saves ειναι καπως μεγαλα καικανει install το παιχνιδι στο δισκο και κανει stream απο εκει επειδη το blu-ray drive του ειναι πολυ αργο. Επισης το 60GB μοντελο εχει wifi και card reader.

Link to comment
Share on other sites

Οπως επισης και τα update των παιχνιδιων γραφονται στο δισκο μια και εαν βγει καινουργια εκδοση που θα την βαζαμε?

Join Playstation 3 underground :cool:

Wifi SDIO για mio A701 και Windows mobile 5

Πρωτα χαθηκε το happy hardcore-Υστερα ο life fm

Μετα η AMIGA-Tωρα η Siemens Mobile

Eνταξει το επομενο θα ειναι το τελος του κοσμου!

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις τι γινεται με το θεμα του σπασιματος? Προχωραει?

Θα βγει κανενα τσιπακι η κανενα προγραμμα για να μπορουμε να παιξουμε αντιγραφα παιχνιδιων απο τον σκληρο?

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις τι γινεται με το θεμα του σπασιματος? Προχωραει?

Θα βγει κανενα τσιπακι η κανενα προγραμμα για να μπορουμε να παιξουμε αντιγραφα παιχνιδιων απο τον σκληρο?

 

θα σου γραψω οτι ακριβως ειπε ενα παλικαρι απο τους paradox οταν τον ζαλισαν στο irc

 

"It will be out when its done and we have finally a stable working version for the most pal ps3.....If you believe you can code faster and better then be my guest and release whatever you want guys.We are focus on quality and nor speed and problems.END"

 

Νομιζω τα λεει ΟΛΑ.Υπομονη.Βεβαια αυτο δεν σημαινει οτι δεν πρεπει να αγορασουμε αυθεντικα παιχνιδια και να περιμενουμε του paradox για τον loader γιατι ετσι δεν προκειτε να δουμε παιχνιδια τις προκοπης.

Join Playstation 3 underground :cool:

Wifi SDIO για mio A701 και Windows mobile 5

Πρωτα χαθηκε το happy hardcore-Υστερα ο life fm

Μετα η AMIGA-Tωρα η Siemens Mobile

Eνταξει το επομενο θα ειναι το τελος του κοσμου!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Έχω ένα αρχαίο PS2 από τότε που πρώτοβγήκε ... ξέρετε το μεγάλο (όχι το slim) εδω και πολλαααα χρόνια και έχω 6 μόνο παιχνίδια: Pro Evolution 1,2,3,4,5 και 6 :p ... για online και offline χρήση

 

Δυστηχώς το PS2 μου, είναι πλέον έτοιμο για πέταμα, κολάει, βουίζει σαν νταλίκα και με λίγα λόγια θέλει άλλαγμα. Σκέφτομαι λοιπόν την αγορά PS3 αλλά είδα την τιμή του και έπαθα πλάκα :wacko:

 

Να περιμένω λίγο ακόμα ; τι λέτε πότε βλέπετε να πέφτει η τιμή του ; Θεωρώ δεδομένο ότι το PES θα παίζει κανονικά, αλλά πως μεταφέρονται τα αρχεία που έχω στο memory stick ; Προβλήματα έχει βγάλει το PS3 ;

 

Ευχαριστώ :)

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες πειτε μου τι γινεται με το PS Network στην ελλαδα. Ειχα διαβασει οτι δεν ειναι διαθεσιμο διοτι δεν εχει μεταφραστει. Ισχυει ακομα αυτο? Αν ναι, ειναι μονο το PS store? On-line παιζει κανονικα? Demo μπορουμε να κατεβασουμε?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες πειτε μου τι γινεται με το PS Network στην ελλαδα. Ειχα διαβασει οτι δεν ειναι διαθεσιμο διοτι δεν εχει μεταφραστει. Ισχυει ακομα αυτο? Αν ναι, ειναι μονο το PS store? On-line παιζει κανονικα? Demo μπορουμε να κατεβασουμε?

 

ναι δουλεύει κανονικά εάν δηλώσεις ως χωρα αγγλία

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Έχω ένα αρχαίο PS2 από τότε που πρώτοβγήκε ... ξέρετε το μεγάλο (όχι το slim) εδω και πολλαααα χρόνια και έχω 6 μόνο παιχνίδια: Pro Evolution 1,2,3,4,5 και 6 :p ... για online και offline χρήση

 

Δυστηχώς το PS2 μου, είναι πλέον έτοιμο για πέταμα, κολάει, βουίζει σαν νταλίκα και με λίγα λόγια θέλει άλλαγμα. Σκέφτομαι λοιπόν την αγορά PS3 αλλά είδα την τιμή του και έπαθα πλάκα :wacko:

 

Να περιμένω λίγο ακόμα ; τι λέτε πότε βλέπετε να πέφτει η τιμή του ; Θεωρώ δεδομένο ότι το PES θα παίζει κανονικά, αλλά πως μεταφέρονται τα αρχεία που έχω στο memory stick ; Προβλήματα έχει βγάλει το PS3 ;

 

Ευχαριστώ :)

 

 

Δεν νομιζω να πεσει η τιμη του θεαματικα πριν τα Χριστουγεννα...Οποτε ή το αγοραζεις ως εχει ή περιμενεις...Αν το ps2 τα εχει παιξει δωσε κανα 100αρι ή και λιγοτερο και παρε ενα αλλο για να κανεις την δουλεια σου προσωρινα...

Ειναι και αυτο μια λυση....

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το topic ps3vs360 εχει κλειδωθει το ποσταρω εδω....επιτελους και ενα θετικο δημοσιευμα για το ps3...αν κατι τετοιο ισχυει αυτο σημαινει οτι η sony αρχιζει να δικαιωνεται για την επιλογη του Blu-ray και οσο μελλοντικα αυξανει ο ογκος πληροφοριων σε καθε παιχνιδι ισως να κανει & την διαφορα με το 360..για να δουμε...

PS3 Version of GTA IV Superior to Xbox 360

http://www.ps3center.net/story-448.html

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το topic ps3vs360 εχει κλειδωθει το ποσταρω εδω....επιτελους και ενα θετικο δημοσιευμα για το ps3...αν κατι τετοιο ισχυει αυτο σημαινει οτι η sony αρχιζει να δικαιωνεται για την επιλογη του Blu-ray και οσο μελλοντικα αυξανει ο ογκος πληροφοριων σε καθε παιχνιδι ισως να κανει & την διαφορα με το 360..για να δουμε...

PS3 Version of GTA IV Superior to Xbox 360

http://www.ps3center.net/story-448.html

 

kala...ayto einai mono i arxi...koita edw!!!!http://www.gameswank.com/forum/showthread.php?p=7330#post7330 episeis kai auto!!!!!http://www.n4g.com/News-38104.aspx

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...