Jump to content

Sony PlayStation 3


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kalitera na to psaxeis prin kaneis import kapio game

Πάντα :)

αλλα και παλι,αυτοι που αγορασαν ps3 απο ιαπωνια ή αμερικη θα πρεπει να αγοραζουν παιχνιδια απο εκει?δηλαδη θα μπουν σε τετοιο κοπο επειδη ηθελαν να εχουν το ps3 3 μηνες νωριτερα?:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eγω εχω Ιαπωνεζικο PS3 και παιζω ανετα το Ευρωπαικο F1 ..., το GTHD οπως και ολα τα Ευρωπαικα demos που εχω κατεβασει ..:)
Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Όσο για καλοριφέρ, ή είσαι πολύ τυχερός ή πολύ απρόσεκτος. Αλλιώς δεν γίνεται να μην έχεις παρατηρήσει το πόσο πολύ θερμαίνεται! (Βέβαια αυτό δεν συμβαίνει μόνο στο PS3. Και τα πρώτα XBOX360, είχαν τον ίδιο πρόβλημα...εξ ου και δεν πρέπει να αγοράζει κανείς τα πρώτα κομμάτια από τέτοιες "ψαγμένες" κονσόλες...)

 

Για μισό λεπτό: έχεις PS3? Διότι αν έχεις θα έχεις προσέξει ότι έχει μεν μια σταθερή ροή θερμού αέρα αλλά το ίδιο παραμένει ψυχρό προς χλιαρό ακόμα και μετά από πολλή ώρα. Και πρέπει να κάτσεις από πάνω του για να το καταλάβεις, εγώ το είδα όταν πήγα να δω αν έχει ζεσταθεί.

Τα Xbox 360 θερμαίνονταν εξαρχής πάρα πολύ και συνεχίζουν. Δεν λιώνουν πια, αυτό πρέπει να το αναγνωρίσουμε. Καμία σχέση όμως, τα προβλήματα hardware που έχουν αναφερθεί για το PS3 είναι συγκριτικά ελάχιστα.

 

Οι ταινίες Blu-ray είναι περίπου κατά 70% region-free. Οι κανόνες της Blu-ray Disc Association απαγορεύουν regions σε ταινίες παλιότερες του ενός έτους ενώ κάποιες εταιρείες (Warner, Paramount) δεν βάζουν regions ούτε στις καινούριες τους. Μόλις σήμερα παρέλαβα από το Amazon.com τα Departed & MI:III :)

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Για μισό λεπτό: έχεις PS3? Διότι αν έχεις θα έχεις προσέξει ότι έχει μεν μια σταθερή ροή θερμού αέρα αλλά το ίδιο παραμένει ψυχρό προς χλιαρό ακόμα και μετά από πολλή ώρα. Και πρέπει να κάτσεις από πάνω του για να το καταλάβεις, εγώ το είδα όταν πήγα να δω αν έχει ζεσταθεί.

Τα Xbox 360 θερμαίνονταν εξαρχής πάρα πολύ και συνεχίζουν. Δεν λιώνουν πια, αυτό πρέπει να το αναγνωρίσουμε. Καμία σχέση όμως, τα προβλήματα hardware που έχουν αναφερθεί για το PS3 είναι συγκριτικά ελάχιστα.

 

Οι ταινίες Blu-ray είναι περίπου κατά 70% region-free. Οι κανόνες της Blu-ray Disc Association απαγορεύουν regions σε ταινίες παλιότερες του ενός έτους ενώ κάποιες εταιρείες (Warner, Paramount) δεν βάζουν regions ούτε στις καινούριες τους. Μόλις σήμερα παρέλαβα από το Amazon.com τα Departed & MI:III :)

Όχι, δεν έχω PS3. Αλλά έρχομαι σε επαφη καθημερινά με PS3 λόγω της δουλειάς μου, και πίστεψέ με, ξέρω ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ θερμαίνεται το PS3 μετά από λίγες ώρες λειτουργίας (καλά, δεν το συζητάμε για όταν κλείνει 10ωρο-12ωρο, άλλωστε εκεί είναι και ψιλο-λογικό). Ειλικρινά στο πλάι, είναι λες και βράζεις αυγό.

 

Για το Xbox360 συμφωνώ μαζί σου. Θερμαινόταν και θερμαίνεται (αν και η κατάσταση έχει (κάπως) διορθωθεί).

 

Όσο για τις Blu-ray ταινίες και πάλι λόγω της δουλειάς μου, να σου πω πως στις περισσότερες πλέον μπαίνει κανονικά region lock (A = Region 1, B= Region 2, C= Region 3). Μου έχει τύχει πολλές φορές να μην παίζει αμερικάνικο Blu-ray σε PS3. Για τους κανόνες της BRDA δεν γνωρίζω, αλλά για να το λες σε πιστεύω.

 

Εγώ βέβαια, είχα ακούσει πως αρχικά επιθυμούσαν οι Blu-ray ταινίες να είναι χωρίς region lock, αλλά στη συνέχεια αποφασίστηκε να χρησιμοποιείται κανονικά region lock.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

e re nanai kala h aglia katebasa ola ta demo ala to GT mamaei MAnes vgazei kati grafika mourlia se full hd bravia to exo liosi sta drift me to timonaki tis Logitech to G25 telika einai simbato me to ps3 exo kai donisi kanonika mono o symplekths den leitourgi re gmt !!! re cs ayto to mamimeno to xiristirio den donite pouthena!!!! den exei donisi katholou ??? o alos ti leei pezo GTHD kai me donisi kiolas??? mipos exei pouthena kamia epilogh sto pexnidi?? eida sta options den exo vrei tpt sta controls!!!
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εαν δεν ειναι φραγμενη η εισοδος του αερα απο πισω τοτε παραμενει δροσερο και εχει μονιμος μια ζεστη ροη αερα απο επανω.Εαν θελετε να κρατησετε κατι ζεστο π.χ καφε βαλτε εκει διπλα και θα δειτε :) Η τιμη παντως ειναι οσο ενα xbox360 + hd drive +10 ευρω οποτε δεν μπορουμε να πουμε οτι ειναι και πολυ ακριβο.Τα παιχνιδια ειναι ολα region free μεχρι στιγμης που εχουν βγει (motorstorm japan&usa,resistance usa,marvel allaince usa,F1 pal δοκιμασμενα σε Japan PS3)και η sony ειπε οτι η εταιριες το ειχαν ζητησει για να αποφυγουν τις γκριζες εισαγωγες και τα προβληματα υποστηριξεις.

Join Playstation 3 underground :cool:

Wifi SDIO για mio A701 και Windows mobile 5

Πρωτα χαθηκε το happy hardcore-Υστερα ο life fm

Μετα η AMIGA-Tωρα η Siemens Mobile

Eνταξει το επομενο θα ειναι το τελος του κοσμου!

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν έχω PS3. Αλλά έρχομαι σε επαφη καθημερινά με PS3 λόγω της δουλειάς μου, και πίστεψέ με, ξέρω ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ θερμαίνεται το PS3 μετά από λίγες ώρες λειτουργίας (καλά, δεν το συζητάμε για όταν κλείνει 10ωρο-12ωρο, άλλωστε εκεί είναι και ψιλο-λογικό). Ειλικρινά στο πλάι, είναι λες και βράζεις αυγό.

 

Πάω πάσο, γιατί σίγουρα δεν το καταπονώ τόσο όσο ένα κατάστημα. Απ' ότι ξέρω όμως τα καταστήματα έχουν dummies (το γράφει πάνω) ήδη από το Νοέμβριο τα οποία συμπεριφέρονται πολύ διαφορετικά από τις κονσόλες που πωλούνται.

Μόνο για την εμπειρία μου μπορώ να μιλήσω που μέχρι τώρα είναι εξαιρετικά καλή και στο θέμα του θορύβου και σε αυτό της θερμότητας. Το λέω γιατί είμαι λίγο ιδιότροπος ως προς αυτά και όταν είχα διαβάσει τις πρώτες κριτικές από την Αμερική που έλεγαν ότι είναι γενικά ψυχρό και αθόρυβο είχα καταχαρεί.

Μάλιστα απ' ότι διάβασα τα δικά μας PS3 εκτός από την έλλειψη του chip του PS2 διαφέρουν από τα αμερικάνικα και ως προς τον πυρήνα του επεξεργαστή που είναι πλέον 65nm αντί για 90nm, που από τα πολύ λίγα που ξέρω σημαίνει μικρότερη έκλυση θερμότητας.

 

Όσο για τις Blu-ray ταινίες και πάλι λόγω της δουλειάς μου, να σου πω πως στις περισσότερες πλέον μπαίνει κανονικά region lock (A = Region 1, B= Region 2, C= Region 3). Μου έχει τύχει πολλές φορές να μην παίζει αμερικάνικο Blu-ray σε PS3. Για τους κανόνες της BRDA δεν γνωρίζω, αλλά για να το λες σε πιστεύω.

 

Είναι θέμα studio καθαρά. Οι περιοχές έχουν αλλάξει αρκετά και από 8 ή 9 που ήταν στα DVD έχουν συγχωνευθεί σε 3. Μακάρι να το είχαν καταργήσει εντελώς βέβαια. Υπάρχει ένα χρήσιμο site με κατάλογο των περισσοτέρων BDs που έχουν κυκλοφορήσει εδώ. Βλέπω ότι η Fox και μερικές φορές η Disney βάζουν regions και σε παλιές ταινίες κάτι που μου κάνει εντύπωση. Μάλλον ο καθένας κάνει ό,τι θέλει... Οι περισσότερες είναι ξεκλείδωτες πάντως. Έχω σπαστεί πολύ με το Prestige που το ήθελα και εδώ βγαίνει το Μάιο.

 

e re nanai kala h aglia katebasa ola ta demo ala to GT mamaei MAnes vgazei kati grafika mourlia se full hd bravia to exo liosi sta drift me to timonaki tis Logitech to G25 telika einai simbato me to ps3 exo kai donisi kanonika mono o symplekths den leitourgi re gmt !!! re cs ayto to mamimeno to xiristirio den donite pouthena!!!! den exei donisi katholou ??? o alos ti leei pezo GTHD kai me donisi kiolas??? mipos exei pouthena kamia epilogh sto pexnidi?? eida sta options den exo vrei tpt sta controls!!!

 

Το υπάρχον Sixaxis δεν θα δονηθεί που να χτυπιέσαι κάτω :p

Αυτός που το λέει προφανώς παίζει με τιμονιέρα, όπως κι εσύ ο ίδιος όπως λες :rolleyes:

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Η τιμη παντως ειναι οσο ενα xbox360 + hd drive +10 ευρω οποτε δεν μπορουμε να πουμε οτι ειναι και πολυ ακριβο.

 

Xμμμ... βασικά το Χbox 360 είναι στα 399 ευρώ. Το HD-DVD στα 199. Οπότε περίπου 600 ευρώ. Άρα η διαφορά είναι στα 60€ (με τα οποία παίρνεις και παιχνίδι ή ακόμα και παιχνίδιΑ για το Xbox360)

 

Εκτός και αν μιλάς για την έκδοση Xbox360 premium+Gears of War ή COD3 + HD-DVD + περίπου 10-15€.

 

Αλλά και πάλι, σε οποιαδήποτε από τις δύο περιπτώσεις με το Xbox 360 έχεις και παιχνίδι.

 

Αλλά ας μη βγω άλλο offtopic. Ό,τι άλλο έχει να κάνει με σύγκριση καλύτερα να το γράφουμε στο "VS"

 

Πάω πάσο, γιατί σίγουρα δεν το καταπονώ τόσο όσο ένα κατάστημα. Απ' ότι ξέρω όμως τα καταστήματα έχουν dummies (το γράφει πάνω) ήδη από το Νοέμβριο τα οποία συμπεριφέρονται πολύ διαφορετικά από τις κονσόλες που πωλούνται.

Μόνο για την εμπειρία μου μπορώ να μιλήσω που μέχρι τώρα είναι εξαιρετικά καλή και στο θέμα του θορύβου και σε αυτό της θερμότητας. Το λέω γιατί είμαι λίγο ιδιότροπος ως προς αυτά και όταν είχα διαβάσει τις πρώτες κριτικές από την Αμερική που έλεγαν ότι είναι γενικά ψυχρό και αθόρυβο είχα καταχαρεί.

 

Βασικά, dummies λέγονται τα ψεύτικα (δηλ. τα άδεια κουτιά) που απλά έχουν τη μορφή PS3 χωρίς να υπάρχει τίποτα μέσα. Δηλ. δεν δουλεύουν, οπότε δεν παίζει να είναι κάτι τέτοιο :)

 

Είναι ωστόσο από τις πρώτες "παρτίδες" (ιαπωνίας) οπότε όπως έχω ξαναπεί και πιο πάνω, είναι φυσιολογικό να θερμαίνεται λιγότερο η πιο "καινούργια" ευρωπαϊκή έκδοση... Έ κάτι έπρεπε να διορθώσει και αυτή η Sony, πια! :p

 

Από θόρυβο συμφωνώ απόλυτα. Δεν ακούγεται τίποτα.

 

Τώρα για τα Blu-ray, συμφωνώ. Απλά θεωρώ χαζό κάθε φορά να πρέπει να ψάχνεται ο πελάτης αν αυτό που έχει θα παίξει ή όχι... Καταντά εκνευριστικό... :mad:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, dummies λέγονται τα ψεύτικα (δηλ. τα άδεια κουτιά) που απλά έχουν τη μορφή PS3 χωρίς να υπάρχει τίποτα μέσα. Δηλ. δεν δουλεύουν, οπότε δεν παίζει να είναι κάτι τέτοιο :)

 

Είναι ωστόσο από τις πρώτες "παρτίδες" (ιαπωνίας) οπότε όπως έχω ξαναπεί και πιο πάνω, είναι φυσιολογικό να θερμαίνεται λιγότερο η πιο "καινούργια" ευρωπαϊκή έκδοση... Έ κάτι έπρεπε να διορθώσει και αυτή η Sony, πια! :p

 

Το ξέρω ότι τα κουτιά αυτά είναι άδεια δεν είμαι τόσο στόκος και ας μην φαίνεται :happy:

Ίσως χρησιμοποίησα λάθος λέξη, αλλά το άκουσα από εκπρόσωπο της Sony Hellas (αυτό έχω καταλάβει τουλάχιστον) σε άλλο forum: τα PS3 που δόθηκαν στα καταστήματα τότε ήταν μοντέλα προπαραγωγής και όχι ακριβώς ίδια με αυτά που πωλούνταν σε Αμερική και Ιαπωνία. Δεν ξέρω αν λέει αλήθεια, αλλά όταν ακούω άλλους να παραπονιούνται για υπερθέρμανση ή χαμηλά frame-rates στα καταστήματα και συγκρίνοντας με την πάρα πολύ καλή συμπεριφορά του δικού μου πιστεύω πως μάλλον έχει βάση αυτό.

Από την άλλη τώρα που τα εργοστάσια δουλεύουν στο φούλ αυτά τα μοντέλα επίδειξης θα έπρεπε να έχουν αντικατασταθεί.

 

edit: Το σχετικό link.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Eidos holding off on release of most PlayStation 3 titles until 2008:

http://www.gamesindustry.biz/content_page.php?aid=23883

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia!

skeftome na parw to ps3 afou ime k gw fun tis sony!!exw omos kapies apories:confused:

apoti katalava apo tis pio pano sizitisis to ps3 exi kapia provlimatakia..

 

a)to ps3 dn mpori na pe3i pollous apo tous titlous tou ps2

b)o moxlos "SIXAXIS" den exi donisi!

c)sini8os ta prota komatia mpori na exoun elatomata..

 

esis ti m protinete.na perimenw ligo kero mipos k dior8o8oun?

 

i voi8ia sas 8a mou itan politimi:)

Link to comment
Share on other sites

se endiaferei kapio game apo afta pou kikloforun kai an nai pisteveis oti aksizei na doseis twra 660 evro?

an nai xtipa to,an oxi perimene,pistevw sidoma tha pesei h timi tou stin ellada ,to xaratsi twn 60 evro dn tha to kratisoun gia poli ,eidika meta to oxi kai toso kalo launch

Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia!

skeftome na parw to ps3 afou ime k gw fun tis sony!!exw omos kapies apories:confused:

apoti katalava apo tis pio pano sizitisis to ps3 exi kapia provlimatakia..

 

a)to ps3 dn mpori na pe3i pollous apo tous titlous tou ps2

b)o moxlos "SIXAXIS" den exi donisi!

c)sini8os ta prota komatia mpori na exoun elatomata..

 

esis ti m protinete.na perimenw ligo kero mipos k dior8o8oun?

 

i voi8ia sas 8a mou itan politimi:)

 

1) Ναι. Αυτό σίγουρα ισχύει. Μπορείς στη διεύθυνση http://faq.eu.playstation.com/bc/

να δεις ποιοί τίτλοι του 2 είναι πλήρως, μερικώς ή καθόλου συμβατοί με το 3.

 

2)Όχι δεν έχει. Ωστόσο (όπως έχει προαναφερθεί αρκετές φορές) στο μέλλον θα βγουν SIXAXIS με δόνηση, αφού λύθηκε η δικαστική διαμάχη της Sony με την εταιρία που έχει τα δικαιώματα του vibration.

 

3) Αυτό και αν ισχύει! Σε παιχνιδομηχανές όπως είναι το PS3 και το XBOX360, που τα τεχνολογικά χαρακτηριστικά είναι ανώτερο, πρέπει κάποιος να είναι πολύ... καμμένος για να τις πάρει με το που βγουν. ΣΙΓΟΥΡΑ έχουν τεχνικά προβλήματα και άλλα bugs κάποια εκ των οποίων θα διορθωθούν με firmware updates, αλλά κάποια άλλα ΔΕΝ θα μπορούν να διορθωθούν. Παίρνεις το ρίσκο.

 

Γενικά, αν είσαι ΤΟΣΟ fan του PS και μπορείς να "υποστηρίξεις" οικονομικά την "επένδυσή" σου, πάρ'το. Αλλιώς περίμενε γιατί τα 660 € (λογικά) δε θα παραμείνουν για πολύ. Ωστόσο, ρίξε μια ματιά και στο Xbox. Αν δεν σε ενδιαφέρουν τα Gran Turismo και Final Fantasy (π.χ.) που είναι αποκλειστικά για PS3, μάθε πως τα περισσότερα από τα Sony exclusives (π.χ. Grand Theft Auto IV...) θα κυκλοφορούν και για τις δύο μηχανές.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τον αναλυτικό πίνακα που υπάρχει στο site του Folding@Home, μίας εφαρμογής που τρέχει ως screensaver χρησιμοποιώντας τον επεξεργαστή (CPU ή GPU) του υπολογιστή όταν αυτός δεν απασχολείται για να αναλύσει δεδομένα που σχετίζονται με την αναδίπλωση των πρωτεϊνών (σκεφτείτε το σαν το Seti@Home της Βιολογίας), το Playstation 3 είναι πρώτο σε προσφορά TFLOPS ανάλυσης για την εφαρμογή.

 

Ο client του Folding@Home υπάρχει μέσα σε κάθε PS3 με έκδοση firmware 1.6 και πάνω και μπορεί να ανοίξει εύκολα από το menu της κονσόλας. Το καλύτερο πάντως είναι ότι εκτός από την ανάλυση των δεδομένων από τον Cell processor, το PS3 μπορεί να απεικονίσει την όλη διεργασία παράγοντας καταπληκτικές εικόνες!

 

Από ότι μπορείτε να δείτε στον συγκριτικό πίνακα, η νέα κονσόλα της Sony, αν και δεν έχει αρκετά active/total CPUs σε σχέση με τα Windows machines παράγει 4πλάσια TFLOPS δείχνοντας την δύναμη που κρύβει μέσα της!

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia!

skeftome na parw to ps3 afou ime k gw fun tis sony!!exw omos kapies apories:confused:

apoti katalava apo tis pio pano sizitisis to ps3 exi kapia provlimatakia..

 

a)to ps3 dn mpori na pe3i pollous apo tous titlous tou ps2

b)o moxlos "SIXAXIS" den exi donisi!

c)sini8os ta prota komatia mpori na exoun elatomata..

 

esis ti m protinete.na perimenw ligo kero mipos k dior8o8oun?

 

i voi8ia sas 8a mou itan politimi:)

 

ostoso gia na sumplirosw olous tous allous kata ta alla ps3 owners...anyway...egw tha sou elega oti to na pareis auti ti stigmi xbox einai mega lathos..twra an to ps3 sou fenete akrivw..ok..omws perneis 60 skliro wifi gia internet kai blu ray mixanima to opoio einai super...auta stoixizoun matey!!an thes mia paixnidomixani kai mono dvd pare xbox an kai kapoious titlous koryfaious den tha tous paixeis pote..opws kai to antistrofo..

Link to comment
Share on other sites

ama kanoume allo acount sto psn kai baloume gia xora USA kai telos padon ta kataferoume kai gineei to account ekei sto playstation store ti tha exei?? alla skinika??? tis amerikis?? enow tha exei pio polla downloads demo oxi mono ayta pou exei stis aglias genika tis eyrophs... tha exei pio polla pramata na katebasoume???
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χθες δοκιμάζαμε με τον φίλο RIP να βάλουμε Linux στο PS3 του. Δυστυχώς έφυγα πριν τελειώσουμε όλη τη διαδικασία, αλλά πραγματικά εντυπωσιάστηκα που υπάρχει αυτή η δυνατότητα στην κονσόλα και με μια σχετικά εύκολη διαδικασία. Είμαι περίεργος να δω με τι ταχύτητα θα τρέχουν CPU-intense εφαρμογές :D
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρουσα είναι η συνέντευξη στην GDC07 για την διανομή της Yellow Dog έκδοσης που αναπτύχθηκε για το PS3.

Οι Mesa graphic drivers τρέχουν 80 φορές πιο γρήγορα από ότι στον γρηγορότερο Intel Xeon (Woodcrest), καθώς ξαναγράφτηκε ο κώδικας για να τρέχουν στον Cell optimized.

Το μόνο αρνητικό μέχρι στιγμής είναι ότι στο linux δεν υπάρχει πρόσβαση στον RSX και έτσι όλα τρέχουν στον Cell.

Αλλά σύντομα θα το φτιάξουν και αυτό.

 

http://www.gametrailers.com/player.php?id=17786&type=mov

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

na rwthsw egw kati to ps3 th kaluterh analush th deixnei se hdtv analushs 1080p an to baloume se othonh pc tha xoume megalh diafora sth poiothta;;; k pws xeroume stis thleoraseis pou kukloforoun an yposthrizoun 1080p h 1080i analush de to grafoun sta xarakthristika toulaxiston oso koitaxa egw sso net anamenw apanthseis.
Link to comment
Share on other sites

Οι HDTV που υποστηρίζουν 1080p (1920x1080) αναγράφουν ότι υποστηρίζουν Full HD, ενώ όλες οι υπόλοιπες που αναγράφουν HD Ready είναι ανάλυσης 1366x768 , με λίγα λόγια υποστηρίζουν το 720p και αρκετές και 1080i.

 

Σε διαφορά ποιότητας είναι ανώτερο το 1080p από το 1080i, αλλά χρειάζονται ανάλογα παιχνίδια (Virtua Tennis 3 πχ) και μία 1080p ΗDTV.

 

Βεβαίως μπορείς και να το συνδέσεις, αλλά πρέπει να έχεις κάποιο παλιό CRT μοντέλο 19"+ ή μία Apple 23" TFT για να απολαύσεις τα 1080p, καθώς τα normal TFT monitors δεν μπορούν να φτάσουν τόσο υψηλές αναλύσεις (1920x1080).

 

Όλα σχεδόν τα σημερινά monitor υποστηρίζουν τα 720p καθώς η μέγιστη ανάλυσή τους φτάνει τα 1280x1024 και απεικονίζει το σήμα από το PS3 με μαύρες μπάρες πάνω-κάτω.

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

Χθες δοκιμάζαμε με τον φίλο RIP να βάλουμε Linux στο PS3 του. Δυστυχώς έφυγα πριν τελειώσουμε όλη τη διαδικασία, αλλά πραγματικά εντυπωσιάστηκα που υπάρχει αυτή η δυνατότητα στην κονσόλα και με μια σχετικά εύκολη διαδικασία. Είμαι περίεργος να δω με τι ταχύτητα θα τρέχουν CPU-intense εφαρμογές :D

 

 

 

Και εγω δεν καταφερα να την συνεχισω , κατεβασα το fedora core 5 για ppc και τωρα θα δοκιμασω παλι να το βαλω . :D

 

Που να δεις το Ν93 να το συνδεεις με το USB καλωδιο του , να το βαζεις σε mass storage mode και να το βλεπει σαν δισκο :p

Link to comment
Share on other sites

re mages kai gw thelw na balo linux exo ta SuSe 7.2...ala ti anagastika thelei format na kanw ton skliro???? exo mpolika pramata kai demos polla den yparxei kanas allos tropos na kaneis partition ston skliro ???
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Geia sas!Prin agoraso to PS3 tha ithela na sas rotiso kati:

Iparxei diafora stis tileoraseis HD READY KAI HDTV?

To PS3 tha deixnei kala ta grafika tou stis...koines tileoraseis?

px tin dikia mou: Sony 29',100Hz

euxaristo

michael
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...