Jump to content

Sony PlayStation 3


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα.

σκεφτομαι σημερα να παω να το παρω

γαιτι δεν αντεχω αλλο....:p :p

και ηθελα να ρωτησω....

μεσα το πακετο εχει 2 χειριστηρια η 1??

και δινουνε και κανενα παιχνιδι μαζι??

γιατι εχω λεφτα ισα ισα για την κονσολα και

1 χειριστηριο ακομα.μην καθομαι και το βλεπω

γιατι ειδα τα παιχνιδια ειναι πολυ ακριβα.

ευχαριστω!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπερα.

σκεφτομαι σημερα να παω να το παρω

γαιτι δεν αντεχω αλλο....:p :p

και ηθελα να ρωτησω....

μεσα το πακετο εχει 2 χειριστηρια η 1??

και δινουνε και κανενα παιχνιδι μαζι??

γιατι εχω λεφτα ισα ισα για την κονσολα και

1 χειριστηριο ακομα.μην καθομαι και το βλεπω

γιατι ειδα τα παιχνιδια ειναι πολυ ακριβα.

ευχαριστω!!

 

Δυστυχώς θα σε απογοητεύσω: έχει μόνο ένα χειριστήριο και κανένα παιχνίδι. Αφού συνδεθείς όμως με το Playstation Network θα μπορέσεις να κατεβάσεις αρκετά δωρεάν demos (προϋποθέτει γρήγορη σύνδεση).

Άσε καλύτερα το δεύτερο χειριστήριο γι' αργότερα που θα αποκτήσουν ξανά δόνηση και πάρε κάποιο παιχνίδι.

Σαν λύση ανάγκης μπορείς να πάρεις έναν αντάπτορα για χειριστήρια PS2, εφόσον το είχες βέβαια, κοστίζει περί τα 20€.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς θα σε απογοητεύσω: έχει μόνο ένα χειριστήριο και κανένα παιχνίδι. Αφού συνδεθείς όμως με το Playstation Network θα μπορέσεις να κατεβάσεις αρκετά δωρεάν demos (προυποθέτει γρήγορη σύνδεση).

Άσε καλύτερα το δεύτερο χειριστήριο γι' αργότερα που θα αποκτήσουν ξανά δόνηση και πάρε κάποιο παιχνίδι.

Σαν λύση ανάγκης μπορείς να πάρεις έναν αντάπτορα για χειριστήρια PS2, εφόσον το είχες βέβαια, κοστίζει περί τα 20€.

 

ευχαριστω φιλε.....

μαλλον θα δω για παιχνιδι τοτε και τα αλλα αργοτερα.

απλως ειχα την εντυπωση μηπως ειχανε και κανενα παιχνιδι αλλα....:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετά τις φήμες για το νέο Playstation 3 με το σκληρό δίσκο των 80 GB, αυστραλιανή ιστοσελίδα που ασχολείται με την τεχνολογία έρχεται να προσφέρει μια καινούρια εικασία για το ποιες θα είναι οι επόμενες κινήσεις της Sony για το σύστημα επόμενης γενιάς της. Το site Smarthouse λοιπόν αναφέρει πως ο ιαπωνικός κολοσσός έχει στα σκαριά το «Playstation 4» μια συσκευή που θα χρησιμοποιεί τα ίδια τσιπ με το Playstation 3 ωστόσο θα παρουσιάζει διαφορές στο drive και στις θύρες των περιφερειακών, ενώ θα συνοδεύεται και από ειδικά προγράμματα για την επεξεργασία αρχείων multimedia.

 

Το άρθρο της ιστοσελίδας κάνει λόγο ακόμη και για συσκευές με την τεχνολογία του Playstation 3 που θα υπηρετούν τον σκοπό ενός server, επιτρέποντας στους χρήστες να συνδέουν πολλαπλές συσκευές στο μηχάνημα και παράλληλα να έχουν πρόσβαση σε λειτουργίες multimedia και online gaming. Καμιά από τις δύο αναφορές δεν φαίνεται να έρχεται σε αντίθεση με τις διακηρύξεις της Sony για τις μελλοντικές χρήσεις της πανίσχυρης κονσόλας, μένει να δούμε όμως ποιες από τις θεωρίες θα δούμε εν τέλει να γίνονται πράξη

Link to comment
Share on other sites

παιδια......

σημερα πηρα το PS3 και εχω 2 ερωτησουλες.

1.πηρα ενα χειριστηριο ακομα εδωσα 49Ε.(sony)

και ειδα μεσα δεν ειχε καλωδιο για να το φορτισεις.

ειναι δυνατον??

2.οταν το κλεινω οπως λενε οι οδηγιες δηλ.να ειναι κοκκινο το λαμπακι

να το κλεινω και απο το ρευμα??η να το αφηνω ετσι??παιζει ρολο??

ευχαριστω!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια......

σημερα πηρα το PS3 και εχω 2 ερωτησουλες.

1.πηρα ενα χειριστηριο ακομα εδωσα 49Ε.(sony)

και ειδα μεσα δεν ειχε καλωδιο για να το φορτισεις.

ειναι δυνατον??

2.οταν το κλεινω οπως λενε οι οδηγιες δηλ.να ειναι κοκκινο το λαμπακι

να το κλεινω και απο το ρευμα??η να το αφηνω ετσι??παιζει ρολο??

ευχαριστω!!:)

 

1 ki omws einai!!!!! lol..anyway exei mesa to ps3..nomizw oti an den eixe to ps3 tha eixe to xeiristirio kai to antistrofo.....mi gemizoume kai kalwdiomani!!!! 2..den paizei rolo..apla sti deyteri periptwsi den exeis amesh epafh meto ps3...px..patwntas to xeiristirio anabei apo ton kanape sou as poume!!! auta!!

Link to comment
Share on other sites

το πηρα κι εγω επιτελους και δηλωνω πολυ χαρουμενος.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

το πηρα κι εγω επιτελους και δηλωνω πολυ χαρουμενος.

 

καλοριζικο.....

θα μεινεις πολυ ικανοποιημενος..:) :)

οπως εμεινα και εγω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτο πιστευω κι εγω φιλε μου,εχω και το xbox 360 ομως το ps3 μου φαινεται αλλη φαση.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια που θα βρω ποια παιχνιδια ειναι συμβατα με το ps3?απο το ps2 εννοω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

 

thanks:D

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το αγοράσω..

 

Τελικά παίζει divx με ελληνικούς υπότιτλους;

 

Υπάρχει κάποια λύση σε αυτό;

 

Δοκίμασε κανείς να εγκαταστήσει κάποιο linux στο ps3?

 

Είναι δωρεάν; Εύκολο; Παίζει divx με ελληνικά με αυτό τον τρόπο;

Link to comment
Share on other sites

 

Τελικά παίζει divx με ελληνικούς υπότιτλους;

 

Υπάρχει κάποια λύση σε αυτό;

 

Δοκίμασε κανείς να εγκαταστήσει κάποιο linux στο ps3?

 

Είναι δωρεάν; Εύκολο; Παίζει divx με ελληνικά με αυτό τον τρόπο;

 

Όχι, δεν παίζει DivX.

 

Η λύση είναι ακριβώς το Linux, που κάνει ότι και ένα κοινό PC (εντάξει, σχεδόν). Είναι δωρεάν, αλλά εγώ δεν το έχω κάνει ακόμα. Θα βρεις αρκετά κατανοητούς οδηγούς εγκατάστασης πάντως για 1-2 διανομές linux αν ψάξεις λίγο στο google.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια κουτη ερωτηση που θα με παρετε κυνηγι.πειραζει αν παιζω παιχνιδια για το ps2?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια κουτη ερωτηση που θα με παρετε κυνηγι.πειραζει αν παιζω παιχνιδια για το ps2?

 

nop..an exeis kapoio sumvato

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάμε από τα ευχάριστα νέα:

 

Sony Computer Entertainment Europe (SCEE) announced today availability of the latest version of the PLAYSTATION®3 (PS3™) firmware. Version 1.80 features upscaling of PlayStation® and PlayStation 2 games, and DVD movies up to full 1080p HD resolution when viewed on a compatible HD TV set.

 

In a comprehensive update to PS3’s already impressive capabilities, Version 1.80 also allows users to enjoy Remote Play on their PSP across the internet, allowing them to access their PS3 anywhere in the world where a broadband internet connection is available2.

Version 1.80 also allows users on a home network to seamlessly view and play rich media content such as images, music and video on their PS3, that is stored on their DLNA3 enabled devices such as PCs and laptops elsewhere in the house, reinforcing PS3’s credentials as a home entertainment hub that truly deserves pride of place in the Living Room.

 

A host of other enhancements include the ability to print photo images stored on PS3’s hard disk or inserted storage media to a selection of Epson printers.

 

PS3 owners will be able to upgrade their PS3 with the latest Version 1.80 firmware from 24th May 2007.

 

Και ένα overview με το τί παρουσιάστηκε στην Sony's Spring Gamer's Day πριν μια εβδομάδα. Το φθινόπωρο έρχονται πολύ ωραία πράγματα!

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που βγήκε το update (αν και δεν το έχω κατεβάσει ο ίδιος ακόμη) έχουμε και 1-2 ευχάριστες εκπλήξεις:

 

1)υποστήριξη 24Hz output στα Blu-ray για οριστική απομάκρυνση κάθε προβλήματος κίνησης στις ταινίες. Είναι το λεγόμενο True Cinema mode (κατά Sony) ή Film mode (κατά Pioneer) οπότε το player βγάζει 24 frames όπως ακριβώς τα συνέλαβε η κινηματογραφική κάμερα χωρίς προσαρμογή στα 50 ή 60 frames όπως συνέβαινε υποχρεωτικά ως σήμερα. Πρόκειται για premium χαρακτηριστικό που δεν διαθέτουν ακόμη πολλά standalone BD & HD-DVD players.

 

2) Μαζί με το DVD upscaling λύθηκε και το "πρόβλημα" του scaling των blu-ray στα 720p. Πλέον οι κάτοχοι παλιότερων τηλεοράσεων και προβολέων 720p επιλέγουν την ανάλυση που θέλουν και το PS3 τη βγάζει χωρίς πρόβλημα. Δεν είμαι σίγουρος τί θα γίνει με τα παιχνίδια PS3 αλλά νομίζω ότι δεν έχει αλλάξει κάτι, θα συνεχίσουν να παίζουν μόνο στη native ανάλυση.

 

3) Η ποιότητα του upscaling χαρακτηρίζεται εξαιρετική στο AVSForum, όπου αναφέρεται ότι περνάει κάθε τεστ & benchmark και ανταγωνίζεται στα ίσα την ποιότητα του upscaling που κάνουν κορυφαία DVD players της Pioneer & της Denon (που κοστίζουν αρκετά περισσότερο από το PS3).

 

Και μια αρνητική έκπληξη: μετά το update ο ανεμιστήρας του PS3 δουλεύει περισσότερο με αποτέλεσμα να έχει αυξηθεί ο θόρυβος.

 

Σήμερα θα το κατεβάσω να τα επιβεβαιώσω και ο ίδιος.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

apo pou to katebazo kai pos to pernao??

 

το κατεβαζεις η μεσο wifi η μεσο ethernet μεσο του μοντεμ σου.

θα πας settings/system update και θα κανει αναζητηση για καινουριο update.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Paidia mia erwtisi...

 

8elw oposdipote na agorasw to Tekken apo to Playstation Store gia to PS3 mou. Omws opws xeroume auto de ginetai epeidi menoume stin ellada :(

 

Exw omws ena xaderfo ston Kanada(sto Montreal sigekrimena). An dimiourgisw loipon logariasmo sto PSSTORE kai valw tis dieu8inseis kai tin pistwtiki tou karta 8a borw na agorasw to paixnidi pou 8elw???

 

Parakalw an kapoios xerei na voi8isei!!!

 

 

Euxaristw ek twn proterwn!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...