Jump to content

Sony PlayStation 3


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

giati xbox den agorazo me tin kamia:p...ma kala eine xeiristirio auto pou exei:p

 

Ααααα..δεν εχεις δικιο ......:)

Και το 360 ειναι παρα πολυ καλο και βγαινουν συνεχεια καλοι τιτλοι , αλλα και το χειριστηριο του ειναι φοβερα ευκολοχρηστο και ΔΕΝ κουραζει ....

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

to sigkritiko toy Ridge 6.....gia gelia kai gia klamata!!!

http://dreamgamers.blogcindario.com/2006/11/00018-rr-6-xbox-360-versus-rr-7-ps3.html

 

nai marese pou to vathmologusan me 97% kai elegan toi einai kai to kalitero game tou lansarismatos ,tromara tous

Link to comment
Share on other sites

Σε όλες τις κονσόλες της Sony υπάρχει και ένα Ridge Racer στα launch titles, το ξέρουμε το κόλπο. Εντάξει συμπαθητική σειρά είναι αλλά τίποτα το ιδιαίτερο, αφού παίξεις αρκετά στην αρχή βαριέσαι. Οπότε ό,τι και να έλεγαν εγώ για ridge racer δεν ενθουσιάζομαι. Το Motorstorm αντιθέτως δείχνει άψογο.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

oli kata tou ps3 8a er8i i ora pu 8a er8i kai stin ellada k 8a doume apo koda ola afta pu lene egw pistebo oti einai poli anotero tou x360 k 8a to dite me ta apo ligo kero oli ps3 8a exoun sta spitia tous k i sony 8a pari pali ta skiptra k kerdisi opos panta ps1 ps2 kai ps3 now! :)
Link to comment
Share on other sites

5 mines den sou ftanoun?:D mexri na er8i ellada 8a exoun perasi 5mines opote?:O

 

Εδω στο 360 και δεν εχει φτασει ενας χρονος, στο PS2 δεν εφτασε σχεδον 1,5 χρονος απο την 1η μερα κυκλοφοριας (για να βγει το τελικο firmware που βοηθαει το 2 να διαβαζει και να παιζει τα παντα -και δεν μιλαω μονο για πειρατικα-);) εσυ πιστευεις οτι 5 μηνες θα ειναι αρκετοι???? Μπααααα εαν τσεκαρεις και τις εικονες στο λινκ που εβαλε ο sakiss τοτε θα διαπιστωσεις οτι το 3 εχει πολυυυυυυυυυυυ μεγαλο δρομο ακομη μπροστα του, οποτε δεν πειραζει ας περιμενω 1 χρονο απο την κυκλοφορια του και ας μην χαρω τους launch titles που τοτε που θα το αγορασω θα εχουν παλιωσει. Τερμα τα beta testings απο εμας τους χρηστες:mad:

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Αν βγει Μάρτη,μέσα καλοκαιριού δεν θα αντέξω και θα πάω να το αγοράσω.

Βλακεία μου... το ξέρω.:(

Link to comment
Share on other sites

Αν βγει Μάρτη,μέσα καλοκαιριού δεν θα αντέξω και θα πάω να το αγοράσω.

Βλακεία μου... το ξέρω.:(

 

kai egw k as exei problimata...pu egw pistebo dn 8a exei otan to feroun pros evropi... k meta apo ligo kero an exei diafora problimata to pulao k perno alo kenourio... siga:)

Link to comment
Share on other sites

oli kata tou ps3 8a er8i i ora pu 8a er8i kai stin ellada k 8a doume apo koda ola afta pu lene egw pistebo oti einai poli anotero tou x360 k 8a to dite me ta apo ligo kero oli ps3 8a exoun sta spitia tous k i sony 8a pari pali ta skiptra k kerdisi opos panta ps1 ps2 kai ps3 now! :)

 

να υποθεσω οπως εγινε και με το psp εναντι στο ds εγω πιστευω οτι ο κοσμος δεν τρωει αλλο κουτοχορτο.... καινουρια παιχνιδια εγω θελω να δω απο γραφηκα νιωθω γεματος το παιχνιδι δεν το βλεπεις το παιζεις, δεν πηρα τοσο καιρο xbox τωρα δεν ξερω τι θα προτειμησω γιατι αυτο ειναι υπερβολικα ακριβο και θα πρεπει να περιμενω και αλλον μισο με ενα χρονο... οποτε για την ωρα περνω wii προβλεπω οτι ειναι η πρωτη φορα που η sony θα χασει καταναλωτες μεσαιας εμβελειας θα παρουν xbox αλλα και πολλους περιεργους με το wii διοτι εγω προσωπικα το μονο που βλεπω στο ps3 οπως και στο xbox ειναι γραφικα απλως το xbox λανσαριστηκε σωστη στιγμη και πολλοι που θελαν κατι καινουριο το πηραν βλεπω οτι επισης ακουγεται οτι δεν ειπαρχουν μεγαλες διαφορες στα γραφικα γιατι δεν γινεται να φανουν σε μια απλη τηλεωραση και του development στην εταιρια που το φτιαχνει για την ωρα οποτε λογο τιμης καποιος παλι θα παρει xbox και για την sony απομενει το κομματι με τους fun μελλοντικα δεν μπορω να μιλησω γιατι θα υπαρχει αλλαγη στην τιμη της κονσολας γιατι βλεπω οτι η sony προσπαθει να πουλησει εντυπωσεις μονο εγω το βλεπω αυτο ???

 

προσωπικη μου αποψη

Link to comment
Share on other sites

να υποθεσω οπως εγινε και με το psp εναντι στο ds εγω πιστευω οτι ο κοσμος δεν τρωει αλλο κουτοχορτο.... καινουρια παιχνιδια εγω θελω να δω απο γραφηκα νιωθω γεματος το παιχνιδι δεν το βλεπεις το παιζεις, δεν πηρα τοσο καιρο xbox τωρα δεν ξερω τι θα προτειμησω γιατι αυτο ειναι υπερβολικα ακριβο και θα πρεπει να περιμενω και αλλον μισο με ενα χρονο... οποτε για την ωρα περνω wii προβλεπω οτι ειναι η πρωτη φορα που η sony θα χασει καταναλωτες μεσαιας εμβελειας θα παρουν xbox αλλα και πολλους περιεργους με το wii διοτι εγω προσωπικα το μονο που βλεπω στο ps3 οπως και στο xbox ειναι γραφικα απλως το xbox λανσαριστηκε σωστη στιγμη και πολλοι που θελαν κατι καινουριο το πηραν βλεπω οτι επισης ακουγεται οτι δεν ειπαρχουν μεγαλες διαφορες στα γραφικα γιατι δεν γινεται να φανουν σε μια απλη τηλεωραση και του development στην εταιρια που το φτιαχνει για την ωρα οποτε λογο τιμης καποιος παλι θα παρει xbox και για την sony απομενει το κομματι με τους fun μελλοντικα δεν μπορω να μιλησω γιατι θα υπαρχει αλλαγη στην τιμη της κονσολας γιατι βλεπω οτι η sony προσπαθει να πουλησει εντυπωσεις μονο εγω το βλεπω αυτο ???

 

προσωπικη μου αποψη

 

Συμφωνώ, το ps2 ήταν τεράστια επιτυχία γιατί βγήκε σε μια εποχή που το όνομα playstation ήταν συνυφασμένο με την έννοια videogame. Έτσι οι καταναλωτές που δεν ήξεραν πολλά πράγματα για τις κονσόλες επέλεγαν το ps2 και λόγω ονόματος.

 

Αυτή τη φορά δεν ισχύει κάτι τέτοιο, η microsoft έχει καθιερωθεί σαν ισχυρό όνομα στο χώρο και -προφανώς- έχει τα χρήματα και τη διάθεση να στηρίξει το προϊόν της σε βαθμό που παλιότεροι ανταγωνιστές της sony δεν μπορούσαν. Έτσι το ps3 βρίσκεται ανάμεσα στο 360, που θα το ανταγωνιστεί άμεσα στην κατηγορία των hardcore gamers, και το wii, που λόγω κόστους, πρωτοτυπίας και ευκολίας χειρισμού θα αποσπάσει μεγάλο μερίδιο από την αγορά των casual gamers.

 

Eπιλέον, στη συνείδηση πολύ κόσμου, όπως έχω διαβάσει σε διάφορα fora, η sony αντιμετωπίζεται πλέον σαν εταιρεία που δεν σέβεται τους καταναλωτές, και θα πρέπει να κυκλοφορήσει παιχνίδια που θα ξεχωρίζουν πραγματικά για να αντιστρέψει το κλίμα υπέρ της, και από τα όσα έχω δει μέχρι τώρα, δεν υπάρχει στον ορίζοντα κάτι τέτοιο (σε αντίθεση με Halo 3, Gears of War, Legend of Zelda).

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be RUNNING AROUND IN DARKENED ROOMS, MUNCHING MAGIC PILLS and listening to REPETITIVE ELECTRONIC MUSIC." Kristian Wilson, Nintendo, Inc, 1989
Link to comment
Share on other sites

ολο αυτο το hardware σε πολυ ακυρη χρονικη στιγμη φυσικα αλλιως θα μιλουσαμε για αυτο το hardware μετα απο 1 χρονο αλλα τωρα ειναι παρα πολυ !! και το hardware το κακο ειναι οτι σημερα ειναι αυριο δεν ειναι δωστε παιχνιδια στο λαο !! :lol: την πρωτη φορα που επαι3α το crash και το taken τρελαθηκα την δευτερη παλι μου αρεσε τωρα ξανα σορρυ αλλα δεν μπορω :(
Link to comment
Share on other sites

Eπιλέον, στη συνείδηση πολύ κόσμου, όπως έχω διαβάσει σε διάφορα fora, η sony αντιμετωπίζεται πλέον σαν εταιρεία που δεν σέβεται τους καταναλωτές, και θα πρέπει να κυκλοφορήσει παιχνίδια που θα ξεχωρίζουν πραγματικά για να αντιστρέψει το κλίμα υπέρ της, και από τα όσα έχω δει μέχρι τώρα, δεν υπάρχει στον ορίζοντα κάτι τέτοιο (σε αντίθεση με Halo 3, Gears of War, Legend of Zelda).

 

Έχμ, Metal Gear Solid 4, Gran Turismo HD, Tekken 6, το επόμενο Final Fantasy. Δεν της λείπουν οι αποκλειστικότητες της Sony. Δυστυχώς η κατάσταση διαμορφώνεται έτσι ώστε κάθε κονσόλα θα έχει πολλά δικά της παιχνίδια και όποιος θέλει να τα έχει όλα στη διάθεσή του απλά την πάτησε.

Δεν είναι λογικό πάντως να συγκρίνονται τα launch titles του PS3 με καινούρια του X-Box 360 όταν οι developers είχαν ένα χρόνο να το μάθουν.

 

Πάντως το αντι-sony μίσος έχει καταντήσει λίγο βαρετό, όσο και αν είναι σε μεγάλο βαθμό δικαιολογημένο. Δεν ξέρω πόσοι από τους "αγανακτισμένους πολίτες" που βρίζουν τη Sony στα διάφορα messageboards δεν μπαίνουν μετά στο thread των Vista να βρίσουν τη Microsoft.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Έχμ, Metal Gear Solid 4, Gran Turismo HD, Tekken 6, το επόμενο Final Fantasy. Δεν της λείπουν οι αποκλειστικότητες της Sony. Δυστυχώς η κατάσταση διαμορφώνεται έτσι ώστε κάθε κονσόλα θα έχει πολλά δικά της παιχνίδια και όποιος θέλει να τα έχει όλα στη διάθεσή του απλά την πάτησε.

Δεν είναι λογικό πάντως να συγκρίνονται τα launch titles του PS3 με καινούρια του X-Box 360 όταν οι developers είχαν ένα χρόνο να το μάθουν.

 

Πάντως το αντι-sony μίσος έχει καταντήσει λίγο βαρετό, όσο και αν είναι σε μεγάλο βαθμό δικαιολογημένο. Δεν ξέρω πόσοι από τους "αγανακτισμένους πολίτες" που βρίζουν τη Sony στα διάφορα messageboards δεν μπαίνουν μετά το thread των Vista να βρίσουν τη Microsoft.

 

Astous olous na lene k na einai kata tis sony..., i sony dn 8a xasi k 8a to dite sigoura 8a bgi 1 ston antagonismo... k 8a bgali pio pola game k pio kala... opos ps2 apenanti sto xbox...apla 8eli xrono... :) idomen...

Link to comment
Share on other sites

Έχμ, Metal Gear Solid 4, Gran Turismo HD, Tekken 6, το επόμενο Final Fantasy. Δεν της λείπουν οι αποκλειστικότητες της Sony. Δυστυχώς η κατάσταση διαμορφώνεται έτσι ώστε κάθε κονσόλα θα έχει πολλά δικά της παιχνίδια και όποιος θέλει να τα έχει όλα στη διάθεσή του απλά την πάτησε.

Δεν είναι λογικό πάντως να συγκρίνονται τα launch titles του PS3 με καινούρια του X-Box 360 όταν οι developers είχαν ένα χρόνο να το μάθουν.

 

Πάντως το αντι-sony μίσος έχει καταντήσει λίγο βαρετό, όσο και αν είναι σε μεγάλο βαθμό δικαιολογημένο. Δεν ξέρω πόσοι από τους "αγανακτισμένους πολίτες" που βρίζουν τη Sony στα διάφορα messageboards δεν μπαίνουν μετά το thread των Vista να βρίσουν τη Microsoft.

 

Τα οποία (Metal Gear Solid 4, Gran Turismo HD, Tekken 6, Final Fantasy) αργούν ακόμη να κυκλοφορήσουν. Αν εξαιρέσουμε το Resistance: Fall of Man, δεν υπάρχει προς το παρόν τίτλος που θα ωθήσει κάποιον να αγοράσει την κονσόλα. Και το ps3 βρίσκεται σε μειονεκτική θέση αφού έχει να ανταγωνιστεί 2 ακόμη κονσόλες (το 360, που έχει κυκλοφορήσει εδώ και ένα χρόνο, συνεπώς έχει μεγάλη βιβλιοθήκη παιχνιδιών και βάση χρηστών, ιδιαίτερα με το xbox live, αλλά και το wii, πολύ πιο φθηνό με πρωτότυπους τίτλους - όχι το 4ο, 6ο, ή 14ο μέρος όπως στα παιχνίδια που ανέφερες) .

 

Συμφωνώ για το ότι το μίσος για τη sony (και κάθε τέτοιου στυλ εταιρείας) στηρίζεται κυρίως στο ότι απλά είναι το μεγαλύτερο όνομα στον τομέα τους και είναι ευκολότερο να τους κατηγορεί κάποιος, δεν το αναφέρω όμως για το αν έχουν δίκιο ή άδικο, αλλά για το πόσο μπορεί να επηρεάσει τους καταναλωτές κάτι τέτοιο.

 

Και η όλη συζήτηση δεν γίνεται για το ποιά κονσόλα έχει τα καλύτερα γραφικά -απ'ότι έχω καταλάβει πάνω κάτω τα ίδια είναι- αλλά πώς θα πάει εμπορικά το ps3.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be RUNNING AROUND IN DARKENED ROOMS, MUNCHING MAGIC PILLS and listening to REPETITIVE ELECTRONIC MUSIC." Kristian Wilson, Nintendo, Inc, 1989
Link to comment
Share on other sites

Dennis21 προσπάθησε από εδώ και στο εξής, να γράφεις τουλάχιστον ολόκληρες λέξεις. Χρησιμοποιείς greeklish, γράφεις και διάφορες λέξεις μισές και τα posts σου διαβάζονται πολύ δύσκολα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για ποιο μισος μιλαμε, αφου σχεδον ολοι που γραφουμε εχουμε και καποια κονσολα ΣΟΝΥ (προσωπικα εχω PS1-2 kai 2PSP) αλλα δεν ειναι εκει το θεμα το θεμα ειναι οτι εκει στη ΣΟΝΥ μας βλεπουν πλεον σαν πορτοφολια, οπως εγραψε και καποιο παιδι πιο πριν οσοι δεν ειχαν ασχοληθει ποτε με κονσολες ή ηλεκτρονικα (μπλιμπλικια) πηγαν και αγορασαν PS2 μονο και μονο γιατι ηταν PLAYSTATION. Απλα τωρα πια ολοι οι gamers (εμεις και οσοι εγιναν ξαφνικα λογω Lifestyle PS2) γιναμε πιο.....πως να το γραψω "συνηδητοποιημενοι" να πω και δεν γουσταρουμε την κοροιδια και την μλκια της ΣΟΝΥ που σκεφτεται οτι ελα μωρε τους ευρωπαιους τους εχω στη τσεπη τους αμερικανους και γιαπωνεζους πρεπει να "τσιγκλισω" εφοσον αυτη ειναι η ΜΕΓΑΛΗ $$$$ ΑΓΟΡΑ διαφορετικα δεν θα επαιζε αλλη τιμη για αυτες τις αγορες και αλλη για την Ευρωπη (πιο ακριβη βεβαια) και χωρις HDMI καλωδιο. Δεν λεω και εγω θα το αγορασω το 3 απλα και μονο γιατι γουσταρω τη ΣΟΝΥ και to PLAYSTATION οσο δεν παει, αλλα σιγουρα δεν θα το αγορασω με το που θα κυκλοφορησει, οπως και σιγουρα θα αγορασω το 360 για να συγκρινω και να δωπου θα κατασταλαξω (απο αποψη παιχνιδιων) αν και τωρα που το σκεφτομαι απο αποψη gameplay Wii επρεπε να παρω αλλα........τεσπα οπως και να το κανεις σημερα εαν κατι δεν ειναι εντυπωσιακο στα ματια (βλεπε γραφικα)...........το τρωει η μαρμαγκα οποτε μην κοροιδευομαστε για gameplay και οχι εθισμο στα ομορφα και γυαλιστερα γραφικα, διαφορετικα θα ειχαμε μεινει ολοι στα megadrive kai SNES......

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Τα οποία (Metal Gear Solid 4, Gran Turismo HD, Tekken 6, Final Fantasy) αργούν ακόμη να κυκλοφορήσουν. Αν εξαιρέσουμε το Resistance: Fall of Man, δεν υπάρχει προς το παρόν τίτλος που θα ωθήσει κάποιον να αγοράσει την κονσόλα. Και το ps3 βρίσκεται σε μειονεκτική θέση αφού έχει να ανταγωνιστεί 2 ακόμη κονσόλες (το 360, που έχει κυκλοφορήσει εδώ και ένα χρόνο, συνεπώς έχει μεγάλη βιβλιοθήκη παιχνιδιών και βάση χρηστών, ιδιαίτερα με το xbox live, αλλά και το wii, πολύ πιο φθηνό με πρωτότυπους τίτλους - όχι το 4ο, 6ο, ή 14ο μέρος όπως στα παιχνίδια που ανέφερες) .

 

Για το Wii δεν μπορώ να ενθουσιαστώ, προσπάθησα και δε μου βγαίνει. :p Και σιγά τους πρωτότυπους τίτλους, και αυτοί πάλι Zelda, Super Mario και τα ρέστα βγάζουν. Πρωτότυπο gameplay ναι, αλλά από τίτλους δεν έχουν κάτι τρομερά διαφορετικό από τα αναμενόμενα.

Το PS3 έχεις καμιά αμφιβολία ότι θα αποκτήσει σύντομα εκπληκτικά παιχνίδια; Την άνοιξη θα βγει το Lair για το οποίο έχει αρχίσει να δημιουργείται μεγάλο hype. Το PS2 επί 6 χρόνια είχε αριστουργήματα και το ίδιο θα γίνει λογικα και με το PS3. Άλλωστε η Sony δεν είναι καινούρια εταιρεία στο χώρο να βασίζει τα πάντα στο launch, ούτε προσπαθεί να επανέλεθει όπως η Nintendo της οποίας το Gamecube πάτωσε.

 

 

 

Συμφωνώ για το ότι το μίσος για τη sony (και κάθε τέτοιου στυλ εταιρείας) στηρίζεται κυρίως στο ότι απλά είναι το μεγαλύτερο όνομα στον τομέα τους και είναι ευκολότερο να τους κατηγορεί κάποιος, δεν το αναφέρω όμως για το αν έχουν δίκιο ή άδικο, αλλά για το πόσο μπορεί να επηρεάσει τους καταναλωτές κάτι τέτοιο.

 

Αυτό θα έχει ενδιαφέρον. Αλλα την ταλαιπωρία και την απογοήτευση θα την υποστούν το πρώτο εξάμηνο κυρίως οι φανατικοί που είναι περίπου σίγουροι αγοραστές (και όχι, δεν με πείθει το σενάριο ότι ο τρελαμένος που θα περιμένει με τις ώρες στην ουρά και δε θα βρει τελικά PS3 θα ικανοποιηθεί με το 360 ή πολύ περισσότερο με το Wii.)

 

Και η όλη συζήτηση δεν γίνεται για το ποιά κονσόλα έχει τα καλύτερα γραφικά -απ'ότι έχω καταλάβει πάνω κάτω τα ίδια είναι- αλλά πώς θα πάει εμπορικά το ps3.

 

To πόσο καλά θα πάει εμπορικά θα κριθεί και από τα γραφικά του όμως. Όταν η Sony απαιτεί premium 200$ σε σχέση με το X-Box θα πρέπει να προσφέρει και καλύτερα γραφικά. Από τη στιγμή μάλιστα που έχει βασίσει και μεγάλο μέρος του marketing της στα γραφικά δεν μπορείς να αγνοήσεις αυτήν την παράμετρο προεξοφλώντας ότι θα είναι περίπου ίδια.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Για το Wii δεν μπορώ να ενθουσιαστώ, προσπάθησα και δε μου βγαίνει. :p Και σιγά τους πρωτότυπους τίτλους, και αυτοί πάλι Zelda, Super Mario και τα ρέστα βγάζουν. Πρωτότυπο gameplay ναι, αλλά από τίτλους δεν έχουν κάτι τρομερά διαφορετικό από τα αναμενόμενα.

Το PS3 έχεις καμιά αμφιβολία ότι θα αποκτήσει σύντομα εκπληκτικά παιχνίδια; Την άνοιξη θα βγει το Lair για το οποίο έχει αρχίσει να δημιουργείται μεγάλο hype. Το PS2 επί 6 χρόνια είχε αριστουργήματα και το ίδιο θα γίνει λογικα και με το PS3. Άλλωστε η Sony δεν είναι καινούρια εταιρεία στο χώρο να βασίζει τα πάντα στο launch, ούτε προσπαθεί να επανέλεθει όπως η Nintendo της οποίας το Gamecube πάτωσε.

 

Εμένα πάλι γερνώντας :cry: αρχίζουν να μου αρέσουν όλο και περισσότερο τα απλά παιχνίδια με εύκολο χειρισμό, γι'αυτό και το wii μου φαίνεται και το πιο κοντινό στη λογική μου. Το ps3 πιθανόν να αποκτήσει καταπληκτικά παιχνίδια, αλλά η -απ' όσο έχω διαβάσει- ιδιόμορφη αρχιτεκτονική του πιθανόν να αποτρέψει 3rd party studios να αναπτύξουν τίτλους, ιδιαίτερα αν η sony δεν κατέχει μεγάλο μερίδιο της αγοράς τα πρώτα 2 χρόνια, οπότε το υψηλό κόστος παραγωγής ενός τέτοιου παιχνιδιού να δύναται να καλυφθεί από τους αγοραστές.

 

To πόσο καλά θα πάει εμπορικά θα κριθεί και από τα γραφικά του όμως. Όταν η Sony απαιτεί premium 200$ σε σχέση με το X-Box θα πρέπει να προσφέρει και καλύτερα γραφικά. Από τη στιγμή μάλιστα που έχει βασίσει και μεγάλο μέρος του marketing της στα γραφικά δεν μπορείς να αγνοήσεις αυτήν την παράμετρο προεξοφλώντας ότι θα είναι περίπου ίδια.

 

Αν και όντως δεν είναι δίκαιη η σύγκριση των launch titles του PS3 με καινούρια του X-Box 360, αυτό θα κάνουν οι υποψήφιοι αγοραστές, αφού δεν έχουν άλλο μέτρο σύγκρισης. Και μην ξεχνάς ότι και το xbox είχε καλύτερα γραφικά από το PS2, αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό. Και οι τίτλοι που θα κυκλοφορούν και για τις 2 κονσόλες θα είναι προσαρμοσμένες στις δυνατότητες του πιο αδύναμου από τα 2 μηχανήματος.

 

Δεν διαφωνώ σε αυτά που λες, απλά πιστεύω ότι οι παράγοντες αυτοι δεν θα επηρεάσουν τόσο τους αγοραστές. Tέλος πάντων, εδώ είμαστε, post manent :p , θα φανεί στην πορεία τι θα γίνει.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be RUNNING AROUND IN DARKENED ROOMS, MUNCHING MAGIC PILLS and listening to REPETITIVE ELECTRONIC MUSIC." Kristian Wilson, Nintendo, Inc, 1989
Link to comment
Share on other sites

Dennis21 προσπάθησε από εδώ και στο εξής, να γράφεις τουλάχιστον ολόκληρες λέξεις. Χρησιμοποιείς greeklish, γράφεις και διάφορες λέξεις μισές και τα posts σου διαβάζονται πολύ δύσκολα.

 

Ok sorry...

Link to comment
Share on other sites

Θελω κ εγω να συμφωνησω με τον panpap οτι πολλα παιζουν ρολο και οχι μονο οι επιδωσεις του καθε μηχανηματος.

Να θυμησω πως το SEGA Saturn εχασε τη μαχη απο το Playstation σε μια περιοδο οπου η SEGA ηταν κορυφη και η Sony εκανε δειλα δειλα τα πρωτα της βηματα,την εχασε επειδη ηταν δυσκολο για τους 3rd party προγραμματιστες να φτιαξουν παιχνιδια για Saturn,και μιλαμε για ενα μηχανημα που ειχε ή 2 ή 4 επεξεργαστες(δεν θυμαμαι τωρα)!!

Οσο για τα παιχνιδια της NINTENDO μπορω ακομα και τωρα να παιξω το Zelda για game boy ή το Donkey Kong Country για SNES και να διασκεδασω αφανταστα,ενω Crash Bandicoot και Rage Racer δεν θελω ουτε να τα δω.

Αλλα το PS3 εχει αλλη μαγεια,εχει τα τελεια γραφικα τα οποια θα σε αφηνουν μ@λ@κ@ και επισης θα εχει καινουργιο METAL GEAR SOLID!!!

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς την τιμή της ακριβής έκδοσης(60GB);

600 ευρώπουλα...:cry:

Όοοοτααααννν έρθειιιι.....:yawn:

Link to comment
Share on other sites

http://img214.imageshack.us/img214/113/rr7ps36cb5.jpg

 

Σίγουρα δεν θα έλειπε και η πρώτη αναφορά – σύγκριση σε παιχνίδια των 2 “γιγάντων” Δεν πρόκειται για άλλο από το γνωστό σε όλους Ridge Racer.

Τα δείγματα είναι από την έκδοση 6 του X360 και την 7 του PS3.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Οσο για τα παιχνιδια της NINTENDO μπορω ακομα και τωρα να παιξω το Zelda για game boy ή το Donkey Kong Country για SNES και να διασκεδασω αφανταστα,ενω Crash Bandicoot και Rage Racer δεν θελω ουτε να τα δω.

Αλλα το PS3 εχει αλλη μαγεια,εχει τα τελεια γραφικα τα οποια θα σε αφηνουν μ@λ@κ@ και επισης θα εχει καινουργιο METAL GEAR SOLID!!!

 

Δε νομιζω οτι θα συμφωνησω μαζι σου οσο αφορα τη μαγεια στα παλια παιχνιδια, εγω προσωπικα αισθανομαι την ιδια χαρα οταν παιζω στο psp Donkey Kong Country ή Crash Bandicoot στο PS2 οπως πιστευω οτι την ιδια χαρα θα αισθανομαι οταν θα το παιζω και στο 3 (εαν το compatibility θα πιανει και το PS1), το θεμα ομως eiναι οτι ολες οι καινουριες κονσολες το μονο που προσφερουν ειναι "πλουσια" σε γυαλαδα και χρωματα γραφικα, ωραια μουσικη αλλα απο gaMEplay ΤΙΠΟΤΑ, to idio pisteyv oti ua symbei kai me to PS3 θα μπουμε παλι στο "τρυπακι" να αγορασουμε, να παιξουμε για κανενα 10λεπτο και μετα τι? Παμε για αλλο παιχνιδι, αλλα οπως ειπα ΘΑ ΑΓΟΡΑΣΟΥΜΕ giati με τη ΣΟΝΥ "παιζει" το γνωστο:

 

"Οσο μας πληγωνει (αργοπορια PS3) τοσο μας πορωνει":) :)

When the smoke is going down......

Hell is living without you....

Sleeping in the fire..............

Ο τελευταιος χορος............

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...