Jump to content

Sony PlayStation 3


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από εδώ και πέρα αν έχετε να γράψετε κάτι για το PS3 καλώς. Μην συνεχίσετε όμως τις συγκρίσεις με το XBOX. Δεν είναι το θέμα του topic.

 

πιστευω οτι το ολο προβλημα που παρουσιαζεται εδω δεν εχει να κανει ακριβως με το PS3 αλλα με την ιδια την Sony και ολα αυτα τα χαζα που κανει σε μια απλη παιχνιδομηχανη γιατι θα μπορουσαμε να εχουμε το PS3 και να παιζαμε παιχνιδια εδω και καιρο.... το hardware ειναι παντα πολυ πιο μπροστα σε σχεση με το software

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά δώστε μου μια απάντηση.

έχω την philips 23" PF4310 η οποία δεν έχει έξοδο HDMI αλλά DVI, νομίζω υποστηρίζει το πρότυπο HDCP.

υπάρχει περίπτωση να βρώ addaptor για το Ps3 που να μετατρέπει το HDMI σε DVI και είσοδο ήχου και να έχω και μέγιστη ανάληση 1280x768p???

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

το Ps3 βγάζει ΗDMI και απ' οτι ξέρω υπάρχουν adaptors που μετατρέπουν το HDMI σε DVI αλλά δεν ξέρω αν θα φτάνει τη μέγιστη ανάληση της τηλεόρασης, αυτό θα είναι το θέμα. δε λέει να πάρεις το Playstation3 και να μην παίζεις HD!!

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

CELL = CPU for Software Engineer...

Epidei den exei branch predictor opws ta kanwnika CPU pou exoume oloi idika sto branch vasizete ston compiler gia epilisi control hazard pou emfanizete apo tin branch entoli... Ama i Sony den valei kapoious alithinous programmatistes na kanoun ena "programma" pou na voitha tous ypoloipous na vazoun ta pragmata stin thesi tous swsta gia megisti apodosi...Stis diafimisis tou cell tha minoume!

Kai afto to RSX ti einai telika? Apo ti vrika sto net einai ena NV70 ftiagmeno...

---------------------------------------------------------------------------

Kata pasa pithanotita den tha exei plirwmi gia online gaming apo afta pou diavasa sto net!

Στο χώρο αυτό υπήρχε εικόνα που παραβαίνει τους Ο.Π.Χ. :X :X :X
Link to comment
Share on other sites

Τρία πολύ καλά updates για τη χρήση του PS3 σαν συσκευή A/V: DVD upscaling, 1080p/24 Hz output στις ταινίες Blu-Ray και βελτίωσεις στο software για τα SACD. Από το EngadgetHD

OK, για το τελευταίο δε νοιάζεται κανείς :p

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Τι καλα νεα για μια αναβαθμιση λογισμικου!!!!!

 

Εδω εχουμε ακυρωση του Gran Turismo HD και δηλωσεις αναλυτων οτι η SONY θα το γυρισει σε εταιρεια παραγωγης software, οποτε η αναβαθμιση τους μαρανε? απο οτι φαινεται το PS3 και το Blu-ray θα ειναι το Βατερλω της SONY και φαινεται να καταληγει σαν τη SEGA! ΚΡΙΜΑ!!!!!!! βεβαια απο την αλλη μηδενα προ του τελους μακαριζε αλλα ολα τα τελευταια γεγονοτα (αλλαγη Δντη, ματαιωσεις παιχνιδιων κλπ) σε αυτο καταληγουν

When the smoke is going down......

Hell is living without you....

Sleeping in the fire..............

Ο τελευταιος χορος............

Link to comment
Share on other sites

Τι καλα νεα για μια αναβαθμιση λογισμικου!!!!!

 

Εδω εχουμε ακυρωση του Gran Turismo HD και δηλωσεις αναλυτων οτι η SONY θα το γυρισει σε εταιρεια παραγωγης software, οποτε η αναβαθμιση τους μαρανε? απο οτι φαινεται το PS3 και το Blu-ray θα ειναι το Βατερλω της SONY και φαινεται να καταληγει σαν τη SEGA! ΚΡΙΜΑ!!!!!!! βεβαια απο την αλλη μηδενα προ του τελους μακαριζε αλλα ολα τα τελευταια γεγονοτα (αλλαγη Δντη, ματαιωσεις παιχνιδιων κλπ) σε αυτο καταληγουν

 

Μήπως υπερβάλλεις λίγο; :lol:

Το Gran Turismo HD δεν ήταν "κανονικό" παιχνίδι, ήταν αρπαχτή, μια προσαρμογή του GT4 στο PS3 και τίποτα παραπάνω. Καλύτερα να δουλεύουν πάνω στο GT5.

Το PS2 είναι αυτοκρατορία στην προηγούμενη γενιά κονσολών, με 70% market share. Ακόμα και σήμερα πουλάει πιο πολύ από το Xbox 360. Δεν κλείνουν έτσι οι εταιρείες. Έλεος με τον κάθε αναλυτή-παπαγαλάκι που πρέπει να τον παίρνουμε και στα σοβαρά.

Δυο εβδομάδες έχει βγει στην αγορά το PS3 και διαβάζουμε doomsday predictions. :blink: Αφηστε να ομαλοποιηθεί η παραγωγή και να βγούν πολλά παιχνίδια και μετά ας το συζητήσουμε σοβαρά αλλά τώρα είναι τουλάχιστον γελοίο.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

egw ws perisotero thetikh thn vriskw thn akirwsh tou gt :hd para arnitiki

kalitera pou akirwse mia proxirodoulia gia na mas prosferei ena kalitero proion:)

Link to comment
Share on other sites

μπα εγώ δε το βλέπω έτσι. μάλλον δεν θα προλαβαίναν και τώρα θα κυκλοφορήσει με μπαλώματα... κλασσική τακτική
Link to comment
Share on other sites

Το PS2 είναι αυτοκρατορία στην προηγούμενη γενιά κονσολών, με 70% market share. Ακόμα και σήμερα πουλάει πιο πολύ από το Xbox 360. Δεν κλείνουν έτσι οι εταιρείες.

 

mporeis na mou dwseis kapia episima stixeia?

 

allo na les san sinolo mexri twra exei poulisei to PS2 pio poly apo to XBOX360 kai allo na les oti twra polounte perisotera kommatia PS2 ka8e wra para XBOX360 . Ti apo ta 2 enweis!?!?!?!?

 

an enweis to 2o exeis la8os! kai apla to tsakises gia na tonisteis ;)

 

filika! ;)

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

..........Δυο εβδομάδες έχει βγει στην αγορά το PS3 και διαβάζουμε doomsday predictions. :blink: Αφηστε να ομαλοποιηθεί η παραγωγή και να βγούν πολλά παιχνίδια και μετά ας το συζητήσουμε σοβαρά αλλά τώρα είναι τουλάχιστον γελοίο.

 

Marvin τα ιδια ομως ελεγαν οι αναλυτες οταν εβγαλε η SEGA το DREAMCAST (το οποιο ηταν μηχανηματαρα και ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ μπροστα απο τον συναγωνισμο) και δεν επεσαν εξω!!!!!!!!! Και που ειναι τωρα η καποτε Βασιλισσα SEGA?? εχει καταντησει να βγαζει τιτλους για ολους τους πρωην αντιπαλους και να προσφερει ξαναμασημενο φαι (βλεπε SONIC, οπως η ΝΙΝΤΕΝDO με τον MARIO που τον εχουμε δει απο υδαυλικο μεχρι ποδοσφαιριστη, παιχτη του γκολφ, ψαρα, σουβλατζη, πιτσαδορο:) :lol: .......!!!!!)

When the smoke is going down......

Hell is living without you....

Sleeping in the fire..............

Ο τελευταιος χορος............

Link to comment
Share on other sites

To έγραψα και πριν λίγες μέρες, δεν το λάβατε υπόψη σας, παρότι το topic κλειδώθηκε για μία μέρα. Την επόμενη φορά που θα υπάρξει post που δεν αναφέρεται στο PS3, θα διαγραφεί χωρίς άλλη προειδοποίηση.
Link to comment
Share on other sites

egw ws perisotero thetikh thn vriskw thn akirwsh tou gt :hd para arnitiki

kalitera pou akirwse mia proxirodoulia gia na mas prosferei ena kalitero proion:)

 

 

Εχμ, το ακύρωσαν γιατί έχουν ρίξει το μεγάλο βάρος στο GT5 OΧΙ γιατί, έφαγαν ΤΟ κράξιμο που όλα θα έπρεπε να τα πληρώνουμε...:rolleyes: :X

 

Ελπίζω τουλάχιστον το Gt5 να "σκοτώνει".

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Και βλέπω και μια Χ2000 για φόντο. Μια χαρά :p

Πες και τίποτα, όχι ένα ξερό "ήρθε". Τι κάνει και κυρίως πώς; :)

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

σχεδον 1 εβδομαδα με το ps3 και την sony46χ2000 το εργαλειο πεταει....r rαcer 7 απιστευτο!!!!!!!!!προς το παρον εχουμε παρει 1080ι στην sony λογο ntsc .με τον projector optoma hd 70 φτασαμε και 1080ρ αλλα σε πανελ 1280χ720 [ενω η sony εχει 1920x1080]αυριο ερχονται και τα πρωτα blue ray......ΑΥΡΙΟ...
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι καινουριος στο φορουμ και θα ηθελα να ρωτησω τα παιδια που πηραν το ps3 σε τη version να το παρω να βγαζη 1080p εχω tη sony 40x2000; H honk kong ειναι ιδια ματη japan;Μπενη στο live;

 

Το ebay λεει για αγορα του ps3; κανη πολλες μερες να ερθη απο αμερικη;

Link to comment
Share on other sites

Το ebay λεει για αγορα του ps3; κανη πολλες μερες να ερθη απο αμερικη;

 

Μετα θα πρεπει να βρισκεις Νtsc παιχνιδια κ movies , εκτος και να καποιοι το "διορθωσουν" αυτο.....

Επισης θα πρεπει να πληρωσεις κ τελωνειο ....

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Οσοι δεν έχετε πρόσβαση αλλού και θέλετε να περιμένετε την ευρωπαική έκδοση άλλα θέλετε να το δείτε, απο σήμερα διατίθεται στο Πλαίσιο για επίδειξη μόνο!! Πηγαίντε και παίξτε μαζί του!
Link to comment
Share on other sites

Οσοι δεν έχετε πρόσβαση αλλού και θέλετε να περιμένετε την ευρωπαική έκδοση άλλα θέλετε να το δείτε, απο σήμερα διατίθεται στο Πλαίσιο για επίδειξη μόνο!! Πηγαίντε και παίξτε μαζί του!

 

Σε ποιό Πλαίσιο; Στουρνάρη; Δε φαντάζομαι σε όλα.

 

Νομίζω οτι τα παιχνίδια του PS3 δεν έχουν regions αλλά δεν παίρνω και όρκο.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Επαιξα κι εγω στο Πλαισιο του Περιστεριου!Το μηχανημα ειναι masterpiece....Τελειος σχεδιασμος και πολυ καλο το Ridge Racer 7.Επιφυλασομαι ομως να δοκιμασω live και το Wii μιας κι ετοιμαζονταν να στησουν και αυτο την ωρα που πηγα.
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως που το δοκιμασα στο ΠΛΑΙΣΙΟ στη Στουρναρη δεν μπορω να πω οτι με εντυπωσιασε, το περιμενα πιο......PLAYSTATION, παρα σαν κατι που μοιαζει με τοστιερα, σε μεγεθος παλι πολυ μεγαλυτερο απο το 360 (απ' την αλλη σκεφτομαι το 360 το τροφοδοτικο το εχει απο εξω), για να μην παρεξηγηθω ειμαι φανατικος της SONY αλλα δεν ξερω εχω την εντυπωση οτι κατι του λειπει....και απο την αλλη το παιχνιδι που ειχαν και επαιζε δεν ηταν και οτι το καλυτερο (ενα FPS ηταν), τεσπα προσωπικα πριν το παρω θα περιμενω μεχρι να βγει καποιος τιτλος πραγματικα ΚΑΛΟΣ γιατι βλεπω να μας γεμιζουν με απομειναρια του 360!!!!!!

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...