Jump to content

Sony PlayStation 3


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eγω που δεν εχω ηχεια στην οθονη ουτε ηχοσυστημα με οπτικες ινες τι μπορω να κανω???

 

Αυτό που σου είπα με το AV δεν το σκέφτεσαι καν; Είναι η πιο απλή και εύκολη λύση.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δηλαδη να συνδεσω την εικονα στο HDMI και τον ηχο(το καλωδιο του scart δηλαδη) στο ηχοσυστημα(κοκκινο/λευκο βυσμα)???

 

Αν καταλαβα καλα αυτο μου λες.Αν γινεται φυσικα και θα το κανω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά και γίνεται. Ενδεχομένος να μπορούσες να το συνδέσεις και στην θύρα του μικροφώνου του PC σου ή σε κάποια άλλη είσοδο με έναν απλό RCA to Jack adaptor.

Και φυσικά μπορείς να επιλέξεις να βγαίνει ο ήχος μόνο από τα RCA ή να βγαίνει και από το HDMI αλλά και από τα RCA.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μέσα στα Χριστούγεννα θα αγοράσω την samsung ue40c7000(led-3d κλπ).

Επίσης σκέφτομαι να αγοράσω και το ps3 για bluray και 3d ταινίες.Κάπου κάπου θα παίζω και το granturismo 5 φυσικά!

Η ερώτηση μου είναι η εξής:

αξίζει να το πάρω για την χρήση που το θέλω(όχι παντα παιχνιδομηχανή) ή να προτιμήσω ένα bluray player?

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδες βοηθεια!!!!

Θελω να κανω Port forward για ps3 για το pro evo11. εχω hol και router to netfaster.

Μπορει καποιος να μου πει λεπτομερως τι πρεπει να κανω γιατι μου λεει το παιχνιδι δεν εχω πολυ καλη ταχυτητα ωστε να παιξω online ενω σαν ταχυτητα ειμαι μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!!

Θα ηθελα αν γινεται να με βοηθησετε να λυσω ενα μικρο προβλημα με το PS3. Σημερα εβαλα για πρωτη φορα στον browser το youtube. Μου αρεσε η εικονα που ειχε και πατησα το standard version απο περιεργεια και μου εβγαλε το κανονικο που βλεπουμε στον η/υ και τωρα δεν ξερω πως μπορω να επιστρεψω σε αυτο που ειχε το PS3. Μπορει καποιος να βοηθησει???

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!!

Θα ηθελα αν γινεται να με βοηθησετε να λυσω ενα μικρο προβλημα με το PS3. Σημερα εβαλα για πρωτη φορα στον browser το youtube. Μου αρεσε η εικονα που ειχε και πατησα το standard version απο περιεργεια και μου εβγαλε το κανονικο που βλεπουμε στον η/υ και τωρα δεν ξερω πως μπορω να επιστρεψω σε αυτο που ειχε το PS3. Μπορει καποιος να βοηθησει???

 

http://www.youtube.com/xl

 

Απλά πρόσθεσε το xl στο τέλος και είσαι OK.

Αν δεν κάνω λάθος, πρέπει να έχει επιλογή και στο YouTube (κάπου επάνω δεξιά) για να μπεις στο XL.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει οτι κανένα βιντεο του youtube δεν παιζει σε υψηλη ποιότητα? Ειδικα ο ηχος ακουγεται χαλια..

Δεν βρηκα πουθενα επιλογη για καλυτερη ποιοτητα..

 

Υπαρχει λυση?

Link to comment
Share on other sites

Γενικά το internet του ps3 δεν είναι και το καλύτερο....Ο browser του δεν υποστηρίζει και πολλά...Για καλύτερη ποιότητα στο youtube δεν νομίζω να υπάρχει....Το έψαχνα και εγώ κάποτε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω ένα ps3 των 40GB και μου τελειώνει ο χώρος. Έχω δει κάτι βιντεάκια στο youtube πως αυξάνουν την χωρητικότητα του σκληρού, αλλά δεν μπορώ να το κάνω γιατί ούτε να το συνδέσω με το ίντερνετ μπορώ και γενικότερα δεν "το 'χω" το αντικείμενο και ψιλοφοβάμαι να κάνω κάτι μονος. Ξέρει κανείς αν μπορώ να το πάω να μου ανεβάσουν τα γκίγκα στην ίδια την αντιπροσωπεία ή έστω σε κάποιο μαγαζί χωρίς τον κίνδυνο να μου χάσουν ό,τι save έχω μέσα ή και γενικότερα να το αχρηστεύσουν...;;; :worry:

 

Ευχαριστώ πολύ... :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μέσα στα Χριστούγεννα θα αγοράσω την samsung ue40c7000(led-3d κλπ).

Επίσης σκέφτομαι να αγοράσω και το ps3 για bluray και 3d ταινίες.Κάπου κάπου θα παίζω και το granturismo 5 φυσικά!

Η ερώτηση μου είναι η εξής:

αξίζει να το πάρω για την χρήση που το θέλω(όχι παντα παιχνιδομηχανή) ή να προτιμήσω ένα bluray player?

Ευχαριστώ πολύ!

 

 

Αν υποθέσουμε οτι ενα απλο bluray player κανει γυρω στα 100 ευρω και το play3 μαζι με παιχνιδι γυρω στα 350 Ε τοτε αν δεν ασχοληθείς με παιχνίδια πάρε ενα bluray player...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω ένα ps3 των 40GB και μου τελειώνει ο χώρος. Έχω δει κάτι βιντεάκια στο youtube πως αυξάνουν την χωρητικότητα του σκληρού, αλλά δεν μπορώ να το κάνω γιατί ούτε να το συνδέσω με το ίντερνετ μπορώ και γενικότερα δεν "το 'χω" το αντικείμενο και ψιλοφοβάμαι να κάνω κάτι μονος. Ξέρει κανείς αν μπορώ να το πάω να μου ανεβάσουν τα γκίγκα στην ίδια την αντιπροσωπεία ή έστω σε κάποιο μαγαζί χωρίς τον κίνδυνο να μου χάσουν ό,τι save έχω μέσα ή και γενικότερα να το αχρηστεύσουν...;;; :worry:

 

Ευχαριστώ πολύ... :)

 

Φίλε μου και γω το ίδιο πράγμα σκεφτόμουν να κάνω, αλλά βρήκα αυτό το βιντεάκι στο youtube (

) που το παιδί τα εξηγεί πολύ καλά και τελικά όλα λειτούργησαν ρολόι και από 40GB τώρα έχω βάλει 250GB. Να πώ την αλήθεια δεν έχω ρωτήσει την αντιπροσωπεία αν σου αλλάζουν και οι ίδιοι σκληρό, αν και δεν το νομίζω. Πάντως θα μπορούσες να πάρεις τηλέφωνο και σε μερικά καταστήματα που πουλάνε παιχνίδια και κονσόλες, όπως το http://www.gameexplorers.gr, αυτοί πιθανό να κάνουν και τέτοια.
Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μέσα στα Χριστούγεννα θα αγοράσω την samsung ue40c7000(led-3d κλπ).

Επίσης σκέφτομαι να αγοράσω και το ps3 για bluray και 3d ταινίες.Κάπου κάπου θα παίζω και το granturismo 5 φυσικά!

Η ερώτηση μου είναι η εξής:

αξίζει να το πάρω για την χρήση που το θέλω(όχι παντα παιχνιδομηχανή) ή να προτιμήσω ένα bluray player?

Ευχαριστώ πολύ!

Ρε φιλε σορρυ κιολας? θα παρεις μια τετοια tv κ κολας στο αν θα παρεις play3? κ αντε αστο αυτο...εμεις δεν μπορουμε να σου πουμε αν θα παρεις ενα απλο bluray η μια παιχνιδομηχανη που υποστιριζει bluray? με το "που κ που" δε ξερουμε ποσο θα πεζεις κ ποσο σου χρειαζετε μια παιχνιδομηχανι εστω κ για ενα παιχνιδι! αν θες να παιζεις gt5 θα παρεις play αν δε πεζεις καθολου* θα παρεις ενα καλο bluray! α και με το play εκτοσ απ τις ταινιες 3d θα πεζεις και 3d παιχνιδακια...

Edited by TasosN1986
πιθαρχικο σφαλμα
NOKIA: 3110--3330--5210--5100--7610--3220--n73 music edition--n95--n95 8gb--2680 slide--3120 classic--c6--lumua 800
Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε σορρυ κιολας αλα μας δουλευεις? θα παρεις μια τετοια tv κ κολας στο αν θα παρεις play3? κ αντε χεστο αυτο...εμεις θα σου πουμε αν θα παρεις ενα απλο bluray η μια παιχνιδομηχανη που υποστιριζει bluray? με το "που κ που" που να ξερουμε ποσο θα πεζεις κ ποσο σου χρειαζετε μια παιχνιδομηχανι εστω κ για ενα παιχνιδι! αν γουσταρεις να παιζεις gt5 θα παρεις play αν δε πεζεις καθολου* θα παρεις ενα καλο bluray!

Προς τι η επιθετικότητα;

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε σορρυ κιολας? θα παρεις μια τετοια tv κ κολας στο αν θα παρεις play3? κ αντε αστο αυτο...εμεις δεν μπορουμε να σου πουμε αν θα παρεις ενα απλο bluray η μια παιχνιδομηχανη που υποστιριζει bluray? με το "που κ που" δε ξερουμε ποσο θα πεζεις κ ποσο σου χρειαζετε μια παιχνιδομηχανι εστω κ για ενα παιχνιδι! αν θες να παιζεις gt5 θα παρεις play αν δε πεζεις καθολου* θα παρεις ενα καλο bluray! α και με το play εκτοσ απ τις ταινιες 3d θα πεζεις και 3d παιχνιδακια...

 

Καλά χαλάρωσε φίλε!

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.Θα παρω το ps3 τελικά πακέτο με gt5 και τιμονιέρα!!!

Link to comment
Share on other sites

έχεις κανείς κάποιο από τη σειρά της singstar (αυτα με το καραοκε);; ειναι συμβατα με αλλα usb μικροφωνα η μονο με τα μικροφωνα της singstar? γκουγκλαρισα λιγο αλλα αλλοι λενε ναι αλλοι λενε οχι και δεν βρηκα ακρη...
Link to comment
Share on other sites

έχεις κανείς κάποιο από τη σειρά της singstar (αυτα με το καραοκε);; ειναι συμβατα με αλλα usb μικροφωνα η μονο με τα μικροφωνα της singstar? γκουγκλαρισα λιγο αλλα αλλοι λενε ναι αλλοι λενε οχι και δεν βρηκα ακρη...

ναι ειναι κ με αλα συμβατα ενσυρματα κ ασυρματα! κ νομιζω παιζουν κ τα παλια του πσ2

NOKIA: 3110--3330--5210--5100--7610--3220--n73 music edition--n95--n95 8gb--2680 slide--3120 classic--c6--lumua 800
Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι κ με αλα συμβατα ενσυρματα κ ασυρματα! κ νομιζω παιζουν κ τα παλια του πσ2

 

Το εχεις δοκιμασει δλδ;; Εχω κατι της logitech γι αυτο ρωταώ, μην πάρω το παιχνίδι και το κλαιω μετα! :p

 

thanks για την απαντηση

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καμια αξελιξη με το ps jb??

 

Έχω την εντύπωση ότι απαγορεύεται η συζήτηση επί τούτου, αλλά απλά ενημερωτικά, όλα βαίνουν καλώς. Λίγο googl-άρισμα και θα καταλάβεις.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Για να περάσω ένα θέμα στο PS3 που πρέπει να το βάλω στο στικάκι για να το αναγνωρίσει και να το εγκαταστήσει?
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Για να περάσω ένα θέμα στο PS3 που πρέπει να το βάλω στο στικάκι για να το αναγνωρίσει και να το εγκαταστήσει?

μεσα στο στικακι σου φτιαχνεις εναν φακελο PS3. μεσα στο φακελο PS3 φτιαχνεις εναν νεο φακελο THEME. μεσα στον φακελο THEME περνας το θεμα. το θεμα εχει καταληξη name*.P3T

NOKIA: 3110--3330--5210--5100--7610--3220--n73 music edition--n95--n95 8gb--2680 slide--3120 classic--c6--lumua 800
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ξερατε οτι υπαρχουν 2 ειδη Playstation 3 40GB;

Εγω παντως δεν το ηξερα, το παρατηρησα σημερα στο PS3 ενος φιλου που το πηρα για να κανω ενα Data Transfer.

 

Μολις εβγαλα το καπακι του σκληρου ειδα οτι ο σκληρος του κουμπωνει διαφορετικα απο οτι στο δικο μου.

Τα κοιταξα και απο πισω και ειδα οτι του φιλου εχει τις πισω θυρες ποιο κοντα στην πριζα του τροφοδοτικου.

Οταν εκκινησα και τα 2 Ps3 το δικο του ηταν πολυ θορυβωδες,ποιο πολυ και απο παλιο Xbox 360.

 

Μην τα πολυλογω μετα το εψαξα και βρηκα αυτο

http://www.thesixthaxis.com/2009/08/01/putting-ps3-on-a-diet/

 

 

Το δικο μου εχει την δεξια πλακετα (του λευκου PS3 του αρθρου,το δικο μου ειναι μαυρο) γιατι ο σκληρος μου μπαινει με την μουρη προς τα μεσα ενω του φιλου η μουρη του σκληρου παει προς το πλαι.

 

Αισθανομαι πολυ τυχερος γιατι πραγματικα το αλλο δεν υποφερεται.

Το δικο μου ειναι απο το bundle Metal Gear Solid 4.

 

Αληθεια ειχε αναφερθει αυτη η διαφορα;

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...