Jump to content

[ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ] Γυναίκες οδηγοί


tsolakas
 Κοινοποίηση

Τι πιστεύετε για τις γυναίκες οδηγούς??  

309 members have voted

  1. 1. Τι πιστεύετε για τις γυναίκες οδηγούς??

    • Είναι καλύτερες στην οδήγηση απο τους άντρες
      28
    • Είναι χειρότερες στην οδήγηση απο του άντρες
      61
    • Καλές είναι, χαζεύουμε και "κάτι" απο το παράθυρο οταν καβαλάμε μηχανάκια..!!
      47
    • Νυχτα το πήρες το δίπλωμα..???
      34
    • Αντε πλύνε κανα πιάτο ΜΩΡΗ...!!!
      92
    • "Αγάπη μου" που είναι ο προφυλακτήρας....?????
      47


Recommended Posts

Αυτα τα προβληματα που λενε οφειλονται στην διαφορα που υπαρχει αναμεσα στον εγκεφαλο του αντρα με της γυναικας.Τουλαχιστον ετσι ειχα διαβασει σε μια ερευνα καποιου ξενου Πανεπιστιμιου.Οι αντρες εχουν ανεπτυγμενο ενα ημισφαιριο του εγκεφαλου που ειναι για το προσανατολισμο(τοπος,χορος) ενω οι γυναικες αυτο του λεγειν.:happy:

Γι'αυτο κιολας οι αντρες ειναι καλοι στην οδηγηση και οι γυναικες στη κρεβατομουρμουρα!!:p:p :p

iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 392
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

3 φορές έχω τρακάρει και τις 3 φορές έφταιγε γυναίκα! Κλασικό παράδειγμα...

http://www.youtube.com/watch?v=QWl-vLPL3UA

http://www.youtube.com/watch?v=rozPA7_jyEs

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

3 φορές έχω τρακάρει και τις 3 φορές έφταιγε γυναίκα! Κλασικό παράδειγμα...

http://www.youtube.com/watch?v=QWl-vLPL3UA

http://www.youtube.com/watch?v=rozPA7_jyEs

 

To deutero kai to trito link einai klasika paradeigmata ellinidas odhgou!

 

Sto trito epeidh to eixa xanadei phge na tou vgei kai apo panw! Imarton!:X

 

:!:

 

Elenh Louka:- Gunaikes Odhgoi ououououououououououou!!!

- Gunaikes Odhgoi ououououuuououoououuou!!!

:lol:

Link to comment
Share on other sites

3 φορές έχω τρακάρει και τις 3 φορές έφταιγε γυναίκα! Κλασικό παράδειγμα...

http://www.youtube.com/watch?v=QWl-vLPL3UA

http://www.youtube.com/watch?v=rozPA7_jyEs

 

Ευτυχως, μιλαμε με ΣΤΟΙΧΕΙΑ! :lol:

 

Μεχρι αποδειξεως του αντιθετου, εμμενω στα στατιστικα που παρεθεσα. Οι γυναικες κοστιζουν λιγοτερο στις ασφαλιστικες και προκαλουν λιγοτερο σοβαρα ατυχηματα απο τους ανδρες.

 

Αν και δεν ενδιαφερουν κανεναν τα στοιχεια απ'οτι βλεπω, απλα ψαχνετε αφορμη να εκτονωθειτε βριζοντας τις γυναικες...

http://www.thesimpsons.com/bios/images/bios_family_snowball2.gif
Link to comment
Share on other sites

απλα ψαχνετε αφορμη να εκτονωθειτε βριζοντας τις γυναικες...

Δεν βρίζουμε τις γυναίκες!!!Προς Θεού.Απλά σας το μουκώνουμε για να μην μας βγήτε απο πάνω!!!:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Άντε!Πολλά δικαιώματα σας δώσαμε!:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως, μιλαμε με ΣΤΟΙΧΕΙΑ! :lol:

 

Αν και δεν ενδιαφερουν κανεναν τα στοιχεια απ'οτι βλεπω, απλα ψαχνετε αφορμη να εκτονωθειτε βριζοντας τις γυναικες...

 

 

Ε κάπου πρέπει να εκτονωθούμε και εμείς με τις λαλακίες που κάνετε κάθε μέρα όλη μέρα:nagger: :nagger: :tease: :tease:

mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω γυναικα ειμαι και οφειλω να παραδεχτω τα εξης:Στην οδηγηση πιστευω οτι ειμαστε λιγο πιο προσεκτικες-γιατι φοβομαστε βεβαιως βεβαιως!-ΑΛΛΑ σε καταστασεις στις οποιες τα αντανακλαστικα σου πρεπει να ειναι ΕΚΕΙ, τα δικα μας ειναι ΑΛΛΟΥ.Λυπαμαι που το λεω. Οι αντρες εχουν καλυτερα αντανακλαστικα σε περιπτωσεις επικυνδυνοτητας.Εμεις οι γυναικες δεν αντιλαμβανομαστε το χωρο και τον ογκο αυτου που οδηγουμε, δυστυχως.Το λεει και μια ερευνα και με βρισκη συμφωνη. Λυπαμαι κοριτσια, ας ειμαστε ακριβοδικαιες....Σημ:Εχω 6 χρονια διπλωμα, οδηγω και δεν εχω προκαλεσει ατυχημα.ΞΕΡΩ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ. Την καλημερα μου!

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω γυναικα ειμαι και οφειλω να παραδεχτω τα εξης:Στην οδηγηση πιστευω οτι ειμαστε λιγο πιο προσεκτικες-γιατι φοβομαστε βεβαιως βεβαιως!-ΑΛΛΑ σε καταστασεις στις οποιες τα αντανακλαστικα σου πρεπει να ειναι ΕΚΕΙ, τα δικα μας ειναι ΑΛΛΟΥ.Λυπαμαι που το λεω. Οι αντρες εχουν καλυτερα αντανακλαστικα σε περιπτωσεις επικυνδυνοτητας.Εμεις οι γυναικες δεν αντιλαμβανομαστε το χωρο και τον ογκο αυτου που οδηγουμε, δυστυχως.Το λεει και μια ερευνα και με βρισκη συμφωνη. Λυπαμαι κοριτσια, ας ειμαστε ακριβοδικαιες....Σημ:Εχω 6 χρονια διπλωμα, οδηγω και δεν εχω προκαλεσει ατυχημα.ΞΕΡΩ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ. Την καλημερα μου!

Να τα ακούει αυτά η "Snowball"...

Link to comment
Share on other sites

Να τα ακούει αυτά η "Snowball"...

Μα δεν έχει πει κανείς το αντίθετο μέχρι τώρα από τη bianca76 :worry:

 

Ίσα-ίσα που λέει πως είναι πιο προσεκτικές, σε σχέση με τους άντρες που πιάνουν τιμόνι και την βλέπουν Schumacher.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρίζουμε τις γυναίκες!!!Προς Θεού.Απλά σας το μουκώνουμε για να μην μας βγήτε απο πάνω!!!:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Άντε!Πολλά δικαιώματα σας δώσαμε!:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

 

Να τα ακούει αυτά η "Snowball"...

 

Για λιγο μ'επιασε κρυος ιδρωτας. Λες...; Εκεινη την στιγμη, ομως, ενιωσα την αναγκη να παω στην τουαλετα. Ευτυχως... Το εκανα ορθιος.

http://www.thesimpsons.com/bios/images/bios_family_snowball2.gif
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω γυναικα ειμαι και οφειλω να παραδεχτω τα εξης:Στην οδηγηση πιστευω οτι ειμαστε λιγο πιο προσεκτικες-γιατι φοβομαστε βεβαιως βεβαιως!-ΑΛΛΑ σε καταστασεις στις οποιες τα αντανακλαστικα σου πρεπει να ειναι ΕΚΕΙ, τα δικα μας ειναι ΑΛΛΟΥ.Λυπαμαι που το λεω. Οι αντρες εχουν καλυτερα αντανακλαστικα σε περιπτωσεις επικυνδυνοτητας.Εμεις οι γυναικες δεν αντιλαμβανομαστε το χωρο και τον ογκο αυτου που οδηγουμε, δυστυχως.Το λεει και μια ερευνα και με βρισκη συμφωνη. Λυπαμαι κοριτσια, ας ειμαστε ακριβοδικαιες....Σημ:Εχω 6 χρονια διπλωμα, οδηγω και δεν εχω προκαλεσει ατυχημα.ΞΕΡΩ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ. Την καλημερα μου!

 

Ετσι εχουν τα πραγματα.

Ο φοβος σας στο τιμονι τα δημιουργει ολα τα προβληματα.

Τρωτε κολλημα πιστευω οταν κατι δε παει καλα.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξτε τον τιτλο του θρεντ σε "μισογυνηδες του myphone... ενωθειτε!" να τελειωνουμε :p

 

Δεν εχεις αδικο... Οταν εγω προσπαθησα (σελ. 3,5,6) να φερω μερικα στατιστικα στοιχεια για να ενισχυσω την λογικη και οχι το συναισθημα ελαβα απαξιωτικες απαντησεις...

 

Παντως οι πεποιθησεις ορισμενων μου προκαλουν πολυ γελιο (και λυπηση)

Link to comment
Share on other sites

χμ...μπορώ να πω ότι κ μένα σε ένα περιστατικό όπου ..σμαρτ είχε "αφεθεί" σε γωνία όπου στρίβει τρόλεϋ κ όπου υπήρχαν ταμπέλες κτλ κ όπου σαφέστατα μπορούσε να το είχε παρκάρει κάπου αλλού..ε το μυαλό μου πήγε ότι γυναίκα πρέπει να ήταν..κ παρέμεινα με την απορία , γιατί δεν εμφανίστηκε ποτέ ο/η ιδιοκτήτης !( το πήρε γερανός μετά από 1 ώρα :X )

Από την άλλη ...ότι ηλιθιότητα σε αυτοκινητόδρομο , μόνο από άρρεν έχω δει ....:mad:

Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη ...ότι ηλιθιότητα σε αυτοκινητόδρομο , μόνο από άρρεν έχω δει ....:mad:

στη πολη ομως...:wacko: :( :cry:

Link to comment
Share on other sites

θα το πάρω πίσω , γιατί θυμήθικα ένα άλλο περιστατικό....έγινε ένα ατύχημα ( χωρίς τραυματίες ) αθηνών-κορίνθου και ενώ είχε πάρει φωτιά η μηχανή του αυτοκινήτου η κοπελιά που το είχε έτρεχε να πάρει το κινητό....:blink:
Link to comment
Share on other sites

θα το πάρω πίσω , γιατί θυμήθικα ένα άλλο περιστατικό....έγινε ένα ατύχημα ( χωρίς τραυματίες ) αθηνών-κορίνθου και ενώ είχε πάρει φωτιά η μηχανή του αυτοκινήτου η κοπελιά που το είχε έτρεχε να πάρει το κινητό....:blink:

Πως να το κανουμε,το κινητο ειναι πιο σημαντικο απο τη ζωη μας.

Καλα κανω και το χρησιμοποιω ελαχιστα.

Κινητο και οδηγηση=χανω την επαφη με το περιβαλλον.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Το δευτερο βιντεο που παραθετει ο GreedyRX7 ειναι νομιζω με ολυμπιακο αυτοκινητο.Επειδη ημουν κ εγω οδηγος τοτε τα γελια κατα την διαρκεια της εκπαιδευσης επεφταν συννεφο με τις γυναικες οδηγους.Παντως εχουν αστειρευτη φαντασια
Link to comment
Share on other sites

ε το μυαλό μου πήγε ότι γυναίκα πρέπει να ήταν..

 

Δεν ξερεις αν ηταν γυναικα η οχι... Αλλα το χρησιμοποιεις ως παραδειγμα γυναικας οδηγου; :p

http://www.thesimpsons.com/bios/images/bios_family_snowball2.gif
Link to comment
Share on other sites

ΕΝΑ σας λεω εγω...πριν κατι μηνες που τρακαρα ηταν με γυναικα που παραβιασε το stop σε διασταβρωση..περασε αβερτα χωρις να κοιταξει ουτε καν να σταματησει και τρακαραμε...το μηχανακι μου διαλυθηκε και το αμαξι της ενα προβλημα στις ροδες και σπασμενο φτερο μπροστα..Ηταν 45αρα..Ημουν πολυ τυχερος που δεν εμεινα στον τοπο..Μονο πονους σε ολο το σωμα και κοψιματα.Και μου λεει ρε παιδια, δε μπορω να σου φτιαχω το μηχανακι γτ δεν εχεις διπλωμα!! πολυ σκροφα..και μου φωναζε κιολας νομιζοντας οτι εγο παρανομησα και ελεγε οτι αυτη ειχε προτερεοτητα! εγψ ημουν κατω και αυτη ελεγε οτι δεν εγταιγε!! δλδ ΕΛΕΟΣ! μου ειχε μεινει η φαση που πονουσα παντου εγο και αυτη να μου λεει που ειναι το διπλωμα σου..και οχι πως ετρχα κιολας, normal πηγαινα..οταν σηκωθηκα..ειμουν και λιγο δακρισμενος απο τον πονο..την κοιταχω και της λεω δυνατα! ΄΄τυφλη ειστε κυρια μ???οριστε το στοπ σας!! εκει πισω?? εγω εφταιγα?? και μ λεει ΄΄δεν το ειδα!! αλλα οπως και να χει αμα σου φερω την τροχαια εσυ θα εχεις μπλεξιματα παιδι μ!! ειχα θυμωσει παρα πολυ!! μετα με ρωτησε αν εχω παθει τπτ και τι να της πω εγω?λεω τπτ, μπορειτε να γυγετε,ολα οκ, θα ερθει ο πατερας μου να με παρει...μπηκε μεσα και εφυγε σαν κυρια..αυτη τη συμπεριφορα δε θα την ξεχασω ποτε μα ποτε!! τετοια αναισθησια απο γυναικα..
Link to comment
Share on other sites

Kala poioi psifizoun to "Einai kaluteres apo tous andres"??????

 

Plaka kanetai..?Ama htan etsi tha eixame gunaikes sth F1, sta MotoGP, Nascar..klp :lol: :lol:

 

Imarton!:lol: :lol: :lol: :X :X

 

As psifizoume antikeimenika... Kai mhn ksexname oti ena terastio pososto gunaikwn plhrwnoun gia na paroun diplwma!!!

Kai oi andres to idio, alla emeis to kanoume apo anagaio kako enw eseis to epidiwketai(to pososto oxi oles)!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι γυναίκα. Έχω το δίπλωμα 7 χρόνια αλλά συστηματικά οδηγώ τα δύο τελευταία. Μία φορά έχω τρακάρει (ευτυχώς χωρίς ζημιές) διότι ένας άντρας πέρασε ένα STOP σαν να μην υπήρχε. Ευτυχώς που είχα κοψει λίγο ταχύτητα γιατί ξέρω τον συγκεκριμένο δρόμο και γνωρίζω ότι γίνονται συχνά ατυχήματα. Έτσι πρόλαβα κια σταμάτησα έγκαιρα και την γλύτωσα με μια γρατζουνιά στο φανάρι. Ο τύπος βγήκε έξω με απίστευτο τουπέ χωρίς να έχει πάρει χαμπάρι ότι έχει STOP και ευτυχώς που ήμουν με το αγόρι μου αλλιώς νομίζω ότι θα με είχε αρπάξει κιόλας. Μόλις είδανε το σήμα τι μου λένε: ¨Καλά ρε κοπελία εμείς είχαμε stop αλλά και εσύ δρόμο περνάς δεν ρίχνεις μια ματιά;;;!!!":blink: :blink: :blink: Τι να κάνω τώρα εγώ;; Λοιπόν μην τα ρίχνουμε όλα στις γυναίκες. Σκάρτοι οδηγοί υπάρχουν και από τα δύο φύλα. Το πρόβλημα των γυναικών είναι ότι οι περισσότερες δεν το γουστάρουν. Βλέπουν το αυτοκίνητο μόνο σαν μέσο μεταφοράς από ένα σημείο αναφοράς σε ένα αλλο. Σε όσες τους αρέσει δεν έχουν νομίζω άλλη επιλογή από να γίνουν πολύ καλές. Γνώμη μου και συγγνώμη για το μεγάλο post.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΕΝΑ σας λεω εγω...πριν κατι μηνες που τρακαρα ηταν με γυναικα που παραβιασε το stop σε διασταβρωση..περασε αβερτα χωρις να κοιταξει ουτε καν να σταματησει και τρακαραμε...το μηχανακι μου διαλυθηκε και το αμαξι της ενα προβλημα στις ροδες και σπασμενο φτερο μπροστα..Ηταν 45αρα..Ημουν πολυ τυχερος που δεν εμεινα στον τοπο..Μονο πονους σε ολο το σωμα και κοψιματα.Και μου λεει ρε παιδια, δε μπορω να σου φτιαχω το μηχανακι γτ δεν εχεις διπλωμα!! πολυ σκροφα..και μου φωναζε κιολας νομιζοντας οτι εγο παρανομησα και ελεγε οτι αυτη ειχε προτερεοτητα! εγψ ημουν κατω και αυτη ελεγε οτι δεν εγταιγε!! δλδ ΕΛΕΟΣ! μου ειχε μεινει η φαση που πονουσα παντου εγο και αυτη να μου λεει που ειναι το διπλωμα σου..και οχι πως ετρχα κιολας, normal πηγαινα..οταν σηκωθηκα..ειμουν και λιγο δακρισμενος απο τον πονο..την κοιταχω και της λεω δυνατα! ΄΄τυφλη ειστε κυρια μ???οριστε το στοπ σας!! εκει πισω?? εγω εφταιγα?? και μ λεει ΄΄δεν το ειδα!! αλλα οπως και να χει αμα σου φερω την τροχαια εσυ θα εχεις μπλεξιματα παιδι μ!! ειχα θυμωσει παρα πολυ!! μετα με ρωτησε αν εχω παθει τπτ και τι να της πω εγω?λεω τπτ, μπορειτε να γυγετε,ολα οκ, θα ερθει ο πατερας μου να με παρει...μπηκε μεσα και εφυγε σαν κυρια..αυτη τη συμπεριφορα δε θα την ξεχασω ποτε μα ποτε!! τετοια αναισθησια απο γυναικα..

 

Το περιστατικο τι ακριβως αποδεικνυει; Οτι αν σε ειχε χτυπησει ανδρας θα ειχε πληρωσει την ζημια σου, ενω οποιαδηποτε γυναικα θα εκανε το ιδιο με αυτην; Επειδη φανταζομαι οτι εισαι ανηλικος, οι γονεις σου ειναι ενταξει με το οτι δεν εχεις διπλωμα και κυκλοφορεις; Γιατι -οπως ειδες και μονος σου- οταν σε χτυπησει καποιος, ακομα κι αν φταιει, θα εχεις ΤΟ ΙΔΙΟ προβλημα. Γιατι ρισκαρεις ετσι;

http://www.thesimpsons.com/bios/images/bios_family_snowball2.gif
Link to comment
Share on other sites

Το περιστατικό αποδεικνύει πως αν σκεφτόταν πως δεν είχε δίπλωμα, δε θα οδηγούσε καν και δε θα είχε κανένα ατύχημα. Άρα μακροσκοπικά φταίει αυτός που έπιασε τιμόνι χωρίς να πρέπει. :p
Link to comment
Share on other sites

αχ ρε snowball, δεν καταλαβαινεις!! το δικο μ προβλημα δεν ειναι που δε μου εφτιαξε το μηχανακι μου, το προβλημα ειναι οτι παραβιασε το στοπ και περασε χωρις να το δει..Εγω της το εδειξα οταν σηκωθηκα!! ηταν στενος ο δρομος και περασε χωρις να κοψει ταχυτητα καθολου!! δεν λεω οτι ολες οι γυναικες ειναι ασχετοι οδηγοι απλα η πλειοψηφια τους και αυτο καλυτερα να το παραδεχτεις!! και κατι αλλο..το μηχανακι ηταν 50αρι και πηγαινα αργα σχετικα..Το διπλωμα θα το εβγαζα ενα δυο μηνες αργοτερα..

τωρα εχω διπλωμα! και δε νομιζω το διπλωμα να απετρεπε τη συγκρουση!! σωστα??

ε?

:) :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...