Jump to content

[ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ] Γυναίκες οδηγοί


tsolakas
 Κοινοποίηση

Τι πιστεύετε για τις γυναίκες οδηγούς??  

309 members have voted

  1. 1. Τι πιστεύετε για τις γυναίκες οδηγούς??

    • Είναι καλύτερες στην οδήγηση απο τους άντρες
      28
    • Είναι χειρότερες στην οδήγηση απο του άντρες
      61
    • Καλές είναι, χαζεύουμε και "κάτι" απο το παράθυρο οταν καβαλάμε μηχανάκια..!!
      47
    • Νυχτα το πήρες το δίπλωμα..???
      34
    • Αντε πλύνε κανα πιάτο ΜΩΡΗ...!!!
      92
    • "Αγάπη μου" που είναι ο προφυλακτήρας....?????
      47


Recommended Posts

η καθηγητρια που ειχα στα γερμανικα οδηγουσε μια τετοια. εσκαγε μυτη στο μαθημα με τη μηχανη..φοβερη φαση!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 392
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μένω σε επαρχία και πολλές κοπέλες οδηγούν μηχανάκια εδώ.Κάποιες πάνε σαν να τις έχει γλύψει αγελάδα ενώ άλλες το γουστάρουν και κάνουν ότι μπορούν για να είναι ΟΙ καλύτερες!Οπότε θα συμφωνήσω ότι είναι να το έχει κανείς στο αίμα του.:)
Link to comment
Share on other sites

Μένω σε επαρχία και πολλές κοπέλες οδηγούν μηχανάκια εδώ.Κάποιες πάνε σαν να τις έχει γλύψει αγελάδα ενώ άλλες το γουστάρουν και κάνουν ότι μπορούν για να είναι ΟΙ καλύτερες!Οπότε θα συμφωνήσω ότι είναι να το έχει κανείς στο αίμα του.:)

 

ακριβώς αυτό πιστεύω και εγώ!!!Ή θα είναι πολύ καλύτερες απ'τους άντρες ή δε θα ξέρουν τι τους γίνεται!!!!!:XΚαμία μέση λύση βρε κορίτσια!!!???:shifty:

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

ακριβώς αυτό πιστεύω και εγώ!!!Ή θα είναι πολύ καλύτερες απ'τους άντρες ή δε θα ξέρουν τι τους γίνεται!!!!!:XΚαμία μέση λύση βρε κορίτσια!!!???:shifty:

 

θα συμφωνισω μαζι σου

Link to comment
Share on other sites

Δεν λεω υπαρχουν πολλοι αντρες που δεν οδηγουν καλα.αλλα ασχετα με το οτι ειμαι σχεδον 16 μονο εχω περασει πολλα χλμ στο δρομο ασχετα αν δεν οδηγαγα και τις περισσοτερες μαλακιες τις κανουν γυναικες

Yamaha Z & Modenas Dinamik

2 Μικροι Θεοι!!!

Link to comment
Share on other sites

πολλές καλησπέρες σε όλους

 

γιατί όλοι οι άντρες με το που βλέπετε γυναίκα στο τιμόνι του διπλανού αυτοκινήτου πρέπει σώνει και καλά να πάτε πιό γρήγορα-να την κλείσετε-να κάνετε την βλακεία σας και να βγείτε κι από πάνω?

 

Είμαι αρκετές ώρες την ημέρα στο δρόμο, καθότι τώρα οδηγώ ταξί και παλιότερα φορτηγάκι (θα βγάζω ανακοινωθέν όταν δουλεύω, μην ανησυχείτε!!) αλλά τις βλακείες στο δρόμο τις κάνουν εξίσου και τα δύο φύλα.

 

Μόνο που όταν μιλάω (πάντα ευγενικά) σε γυναίκα δεν μιλά άσχημα (τις περισσότερες φορές) αλλά όταν λές κάτι σε αντρα είναι λες και τον έβρισες με τα χειρότερα λόγια. Τι παθαίνετε όταν βλέπετε γυναίκα στο τιμόνι, έχετε άδικο αλλά παρόλα αυτά κάνετε τσαμπουκά?

 

Προσωπικά και με κόκκινο έχουν περάσει και στοπ, και παραλίγο να φιληθούμε με τους άλλους αλλά δεν έχω κάνει τίποτα (εφόσον δεν υπάρχει ζημιά ή τραυματισμός) αρκεί ο άλλος να παραδεχθεί την απροσεξία του και να μην μου το παίξει κάπως.

 

Όλοι μπορεί να κάνουμε λάθος αλλά δεν έχουμε δικαίωμα να φερόμαστε άσχημα.

 

υ.γ. το χειρότερο παρκάρισμα το έχω δει να το κάνει άντρας με xsara σε χώρο που χώραγαν 2 αυτοκίνητα.

 

Φιλιά

I beg to dream and differ from the hollow lies....
Link to comment
Share on other sites

το έχω γράψει κ σε ποστ για χαζά χτυπήματα αλλά μία κοπέλα προ δύο εβδομάδων έπεσε πάνω στο παρκαρισμένο αμάξι μου γιατί με είδε στο πεζοδρόμιο,όπου περίμενα να περάσω απέναντι,φοβήθηκε μου είπε οτι θα πεταγόμουν στο δρόμο και το έκοψε όλο πάνω στο δικό μου:blink:
Link to comment
Share on other sites

γιατί όλοι οι άντρες με το που βλέπετε γυναίκα στο τιμόνι του διπλανού αυτοκινήτου πρέπει σώνει και καλά να πάτε πιό γρήγορα-να την κλείσετε-να κάνετε την βλακεία σας και να βγείτε κι από πάνω?
Έχουν γραφεί 8 σελίδες με το πως και το γιατί και το αν...

 

Εγώ προσωπικά θα επαναλάβω (αν θυμάμαι καλά ότι τα έχω αναφέρει ήδη) τα 2 σημεία που έχω παρατηρήσει:

  1. Από τις περιπτώσεις αργών οδηγών σε αριστερή λωρίδα λεωφόρου η συντριπτική πλειοψηφία αφορούσε γυναίκα ή/και άνθρωπο τρίτης ηλικίας.
  2. Από τις περιπτώσεις που δεν είχα τυπικά προτεραιότητα και μου παραχωρήθηκε ευγενικά από τους άλλους, ελάχιστες (μπορεί και ανύπαρκτες καθώς προσπαθώ να θυμηθώ μια πρόσφατη και, ειλικρινά, δεν μπορώ) είναι οι περιπτώσεις γυναικών που το έκαναν.

Εννοείται ότι υπάρχουν εξαιρέσεις στον κανόνα, αλλά ο κανόνας είναι κανόνας.-

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Δείτε την εικόνα, τα λέει όλα.

http://img248.imageshack.us/img248/1952/copyge7.th.jpg

 

Μου συνέβει πριν κανα μήνα.

 

Θέλετε να το σχολιάσω?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Δείτε την εικόνα, τα λέει όλα.

http://img248.imageshack.us/img248/1952/copyge7.th.jpg

 

Μου συνέβει πριν κανα μήνα.

 

Θέλετε να το σχολιάσω?

Όχι ρε! :lol: Δύο μονόδρομους μαζί ανάποδα; :rotfl: Και ζητάει και τα ρέστα; :fool:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε! :lol: Δύο μονόδρομους μαζί ανάποδα; :rotfl: Και ζητάει και τα ρέστα; :fool:

Πιό πολύ τις κόβει νομίζεις;

 

Εγώ συνέχισα ευθεία. Τι να κάνω, να τα βάλω με τις τρελές?

 

:what:

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

πολλές καλησπέρες σε όλους

 

γιατί όλοι οι άντρες με το που βλέπετε γυναίκα στο τιμόνι του διπλανού αυτοκινήτου πρέπει σώνει και καλά να πάτε πιό γρήγορα-να την κλείσετε-να κάνετε την βλακεία σας και να βγείτε κι από πάνω?

 

Είμαι αρκετές ώρες την ημέρα στο δρόμο, καθότι τώρα οδηγώ ταξί και παλιότερα φορτηγάκι (θα βγάζω ανακοινωθέν όταν δουλεύω, μην ανησυχείτε!!) αλλά τις βλακείες στο δρόμο τις κάνουν εξίσου και τα δύο φύλα.

 

Ταξιτζής δεν είμαι αλλά είμαι κάθε μέρα στον δρόμο για πολλές ώρες!Κάθε μέρα βλέπω ΤΑΑΑ κουλά!Επειδή είπες ότι είσαι ταξιτζού.....απλώς σκέψουν ότι πολλές φορές ο πιο πιθανός λόγος να σε βρίζουν είναι για τα κλασικά δηλαδή....σταματάτε όπου θέλετε,όπως θέλετε,αν θυμηθείτε ανάβετε αλάρμ κ.α. που είναι ο κανόνας του κλάδου σας.Μπορεί εκείνη την στιγμή που σε....έκλεισε να μην είχες κάνει εσύ κάτι αλλά μπορεί πιο πριν κάτι να έκανες και να τον εκνεύρισες!Απλώς έχε και αυτό στον νου σου.

 

Μόνο που όταν μιλάω (πάντα ευγενικά) σε γυναίκα δεν μιλά άσχημα (τις περισσότερες φορές) αλλά όταν λές κάτι σε αντρα είναι λες και τον έβρισες με τα χειρότερα λόγια. Τι παθαίνετε όταν βλέπετε γυναίκα στο τιμόνι, έχετε άδικο αλλά παρόλα αυτά κάνετε τσαμπουκά?

 

Αυτοί που έχουν άδικο και το παίζουν κάπως είναι...τρόμπες αλλά όπως σου είπα και πριν....αρκετές φορές υπάρχει λόγος!

 

Προσωπικά και με κόκκινο έχουν περάσει και στοπ, και παραλίγο να φιληθούμε με τους άλλους αλλά δεν έχω κάνει τίποτα (εφόσον δεν υπάρχει ζημιά ή τραυματισμός) αρκεί ο άλλος να παραδεχθεί την απροσεξία του και να μην μου το παίξει κάπως.

 

Όλοι μπορεί να κάνουμε λάθος αλλά δεν έχουμε δικαίωμα να φερόμαστε άσχημα.

 

Μην σου φαίνεται παράξενο που σε περίπτωση stop/κόκκινου κάποιος σε βρίσει άσχημα είτε είσαι άντρας είτε γυναίκα!Είναι οι 2 περιπτώσεις που μπορεί να γίνει τρελή ζημιά όχι μόνο στα αυτοκίνητα αλλά και όσον αφορά σωματικές βλάβες.Ξέρεις πόσες φορές μου έτυχε να περάσουν με κόκκινο ή στοπ και πρόλαβα την κατάσταση;Τις περισσότερες φορές δεν κάνω τίποτα αλλά τις υπόλοιπες....ε ναι...θα μπινελικώσω!

 

υ.γ. το χειρότερο παρκάρισμα το έχω δει να το κάνει άντρας με xsara σε χώρο που χώραγαν 2 αυτοκίνητα.

 

Φιλιά

 

Άσε....γιατί αν αυτό σου φαίνεται το χειρότερο παρκάρισμα......δεν έχεις δει τίποτα.Θες να σου πω περιπτώσεις;

-Παρκάρισμα με σημείο αναφοράς τον μπροστά και τον πίσω,δηλαδή ακούς ντουπ και σταματάς,σε χώρο που χωράει 1.5 αμάξι.ΓΥΝΑΙΚΑ

-Παρκάρισμα πάνω σε πεζοδρόμιο ενώ δεν υπήρχε λόγος να το ανεβάσει πάνω αφού ήταν μεγάλος δρόμος.Απλώς δεν μπορούσε να υπολογίσει.ΓΥΝΑΙΚΑ

-Παρκάρισμα με την μούρη και το άφησε διαγώνια το αμάξι με τον **** μέσα στον δρόμο.ΓΥΝΑΙΚΑ

-Παρκάρισμα κλείνοντας το γκαράζ και όταν την έβριζαν έλεγε......ε δεν χωράς από εκεί;;;;Ούτε σμαρτ δεν χωρούσε!

.

.

.

.

Και άλλα πολλά γεγονότα έχω δει ειδικά από γυναίκες!Όμως σε αυτές δεν ρίχνω μπινελίκια γιατί......είναι συνηθισμένο αλλά όταν τα ίδια τα κάνει κάποιος άντρας (υπάρχουν άντρες οδηγοί που νομίζουν ότι τους ανήκει ο δρόμος) τότε τα ακούει ακόμα πιο άσχημα!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

petyxa mia typisa proxtes ston peiraia eixe parkarei kalo aytokinitaki, ena golf kainourgio panw se mia strofi me ton kwlo tou amaksiou diladi ligo pio mprostra apo ti pisw roda kai pros ton kwlo na petaei sto dromo(sta mikra stenakia tou peiraia pou etsi kai alliws striveis dyskola)!kai fysika tis to gdarane.kai na ti vlepw na leei....ma giati re gamwto....pws mou to gdarane...ma giati...kai na to koitaei kai na to ksanakoitaei mazi me ti fili tis kai n aporoune kai oi 2!!

koitaw oli ti fasi kathws pernaw kai koitaw oti i mouri tou amaksiou tis akoumpouse panw mporei kai na esprwxne to mprostino parkarismeno!!diladi to sima tou vw fainotan piesmeno!to opoio mprostino itan kollita kai me ton mprosta kai den tha evgaine pote apo ekei ama ithele!!

resume: ayti xtypise ton mprosta,ekleise to miso dromo me ton kwlo tou amaksiou,ekleise ton mprostino na min mporei na fygei. kai molis parkare kai vghke apo to aytokinito tis kai to eide etsi tis fanike fysiologiko!kai to koryfaio einai: ma pws egine kai to gdarane re gamwto...

 

 

kai oxi tipota allo skeftomai ton mprostino o opoios tha eipe as to kollisw ligo me to mprosta na xwresei apo pisw mou kamia mixani i kanena smart to poly!kai vrike ena vw golf!!

Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

petyxa mia typisa proxtes ston peiraia eixe parkarei kalo aytokinitaki, ena golf kainourgio panw se mia strofi me ton kwlo tou amaksiou diladi ligo pio mprostra apo ti pisw roda kai pros ton kwlo na petaei sto dromo(sta mikra stenakia tou peiraia pou etsi kai alliws striveis dyskola)!kai fysika tis to gdarane.kai na ti vlepw na leei....ma giati re gamwto....pws mou to gdarane...ma giati...kai na to koitaei kai na to ksanakoitaei mazi me ti fili tis kai n aporoune kai oi 2!!

koitaw oli ti fasi kathws pernaw kai koitaw oti i mouri tou amaksiou tis akoumpouse panw mporei kai na esprwxne to mprostino parkarismeno!!diladi to sima tou vw fainotan piesmeno!to opoio mprostino itan kollita kai me ton mprosta kai den tha evgaine pote apo ekei ama ithele!!

resume: ayti xtypise ton mprosta,ekleise to miso dromo me ton kwlo tou amaksiou,ekleise ton mprostino na min mporei na fygei. kai molis parkare kai vghke apo to aytokinito tis kai to eide etsi tis fanike fysiologiko!kai to koryfaio einai: ma pws egine kai to gdarane re gamwto...

 

 

kai oxi tipota allo skeftomai ton mprostino o opoios tha eipe as to kollisw ligo me to mprosta na xwresei apo pisw mou kamia mixani i kanena smart to poly!kai vrike ena vw golf!!

 

Γυναικεια βλακεια.:lol::lol::p.ωραιο μαρεσε.αυτο επρεπε να το δωσουνε στον λαζοπουλο να το σχολιασει.χαχαχα.:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα το ξεπαρκαρισμα εμενα μου συνεβει το εξης περιεργο.εκει που προχωρουσα με το αυτοκινητο ειδα μια κοπελια να ξεπαρκαρει το corsa της με την οπισθεν.δηλαδη δεν εβγαλε την μουρη αλλα τον κωλο

του αυτοκινητου.νταξει εχω δει πολλες να χτυπαν τον μπροστινο και τον πισινο στο παρκαρισμα η να περναν με κοκκινο αλλα αυτο πρωτη φορα πως μπορεσε και το κανε??

 

Επισης ακουω συνεχεια το εξης παραλογο.Οποτε ρωταω μια γυναικα αν ξερει να οδηγαει μου λεεi:δεν το εχω σβησει ποτε.

Δηλαδη εμεις που το εχουμε σβησει κανα δυο φορες δεν ξερουμε να οδηγαμε??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΞΕΠΑΡΚΑΡΕ ΜΕ ΤΗΝ ΟΠΙΣΘΕΝ?????:wacko::wacko::wacko::wacko::wacko:: Υπαρχει κανεις που μπορει να το κανει αυτο?:blink:
ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

Δείτε την εικόνα, τα λέει όλα.

http://img248.imageshack.us/img248/1952/copyge7.th.jpg

 

Μου συνέβει πριν κανα μήνα.

 

Θέλετε να το σχολιάσω?

 

Ε οχι ρε φιλε!:lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΞΕΠΑΡΚΑΡΕ ΜΕ ΤΗΝ ΟΠΙΣΘΕΝ?????:wacko::wacko::wacko::wacko::wacko:: Υπαρχει κανεις που μπορει να το κανει αυτο?:blink:

 

 

τι να σου πω και εμεις 3 ατομα προσπαθησαμε να το κανουμε(σε ερημικο δρομο βεβαια και με δικα μας αυτοκινητα) και δεν μπορεσαμε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΞΕΠΑΡΚΑΡΕ ΜΕ ΤΗΝ ΟΠΙΣΘΕΝ?????:wacko::wacko::wacko::wacko::wacko:: Υπαρχει κανεις που μπορει να το κανει αυτο?:blink:

εγω,και μαλιστα το κανω και συχνα οπως ολοι οι οδηγοι που ενιοτε παρκαρουμε με την μουρη(λοξα)

 

γενικοτερα θα πω πως τον σωστο οδηγο δεν τον χαρακτηριζει το φυλο του.-

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

profanos ennoei apo klasiko orizontio pariking me aytokinito mpros pisw na kseparkarei me tin opisten. anyway kai egw to exw kanei giati me eixe diplo parkarei kapoios apo ti mprostini mou roda kai mprosta kai etsi den eixa alli epilogi. alliws den tha vgaina kai oso kai na kornara o allos den erxotan. o monos tropos einai na kaneis opisten,meta olo to timoni pros to pezodromio kai mprosta,to kavalas meta opisten kai meta vgaineis me to kwlo,i alliws to ksanakaneis mexri na vreis ti swsti gwnia!an exei kolonakia dentra i psilo pezodromio den ginete na to kaneis!
Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

profanos ennoei apo klasiko orizontio pariking me aytokinito mpros pisw na kseparkarei me tin opisten. anyway kai egw to exw kanei giati me eixe diplo parkarei kapoios apo ti mprostini mou roda kai mprosta kai etsi den eixa alli epilogi. alliws den tha vgaina kai oso kai na kornara o allos den erxotan. o monos tropos einai na kaneis opisten,meta olo to timoni pros to pezodromio kai mprosta,to kavalas meta opisten kai meta vgaineis me to kwlo,i alliws to ksanakaneis mexri na vreis ti swsti gwnia!an exei kolonakia dentra i psilo pezodromio den ginete na to kaneis!

 

ακριβως αυτο εννοω.ηταν κλασικο οριζοντιο παρκαρισμα και δεν ειχε διπλοπαρκαρει κανενας διπλα της

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το ιδανικό αυτοκίνητο για γυναίκα... :p :lol: :rotfl:

 

http://img210.imageshack.us/img210/4062/carwomansf5.th.jpg

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
ελεος!!ειστε ολοι κομπλεξικοι!αυτο εχω να πω εγω!αμα σας πετυχω στο δρομο θα σας χωσω κανα φασκελο!(ροζ για σπασιμο ρεεεε!)
Sevas trA....
Link to comment
Share on other sites

εγω που ειμαι κοριτσακι δεν με λυπασαι,και μου εβαλες αυτο το ροζουλι;;;:p
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...