Jump to content

[ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ] Γυναίκες οδηγοί


tsolakas
 Κοινοποίηση

Τι πιστεύετε για τις γυναίκες οδηγούς??  

309 members have voted

  1. 1. Τι πιστεύετε για τις γυναίκες οδηγούς??

    • Είναι καλύτερες στην οδήγηση απο τους άντρες
      28
    • Είναι χειρότερες στην οδήγηση απο του άντρες
      61
    • Καλές είναι, χαζεύουμε και "κάτι" απο το παράθυρο οταν καβαλάμε μηχανάκια..!!
      47
    • Νυχτα το πήρες το δίπλωμα..???
      34
    • Αντε πλύνε κανα πιάτο ΜΩΡΗ...!!!
      92
    • "Αγάπη μου" που είναι ο προφυλακτήρας....?????
      47


Recommended Posts

Αυτά από μένα, δε πιστεύω πως υπάρχει λόγος να τσακωνόμαστε, και να χαλάμε τις καρδιές μας!

 

Πολυ σωστα!! και πολυ ωραια αυτα που εγραψες φιλε πολακια... και εσυ και οι δυο φιλοι απο πανω σου.. ;)

..κάθε μέρα, κάθε ώρα, κάθε δευτερόλεπτο κάνεις κάτι που μπορεί να αλλάξει την ζωή σου για πάντα..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 392
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και για να μην ακούω κάτι κουλά από διάφορα άτομα περί παρανομίας(στο σπίτι του κρεμασμένου δεν μιλάνε για σχοινί)....που να ξέρατε πόσες γυναίκες κάνουν παρανομίες και χωρίς να το ξέρουν αλλά και εις γνώσην τους και πόσες.....ΟΔΗΓΑΝΕ ΧΩΡΙΣ ΔΙΠΛΩΜΑ και καυχιόνται κιόλας για αυτό!

ευχαριστω για την σποντα :lol:

Link to comment
Share on other sites

το δίπλωμα δεν πιστεύω οτι παίζει κάποιον ουσιαστικό ρόλο.λεπτομέρειες.εξάλλου τι είναι το δίπλωμα?18 χρονών και 4 κατοστάρικα και δεν ξέρεις ούτε καν τι είναι το χειρόφρενο.εγώ πιστεύω οτι καλός οδηγός είναι αυτός που μαθαίνει απο πολύ μικρή ηλικία με πάπιες,μηχανές,καρότσια,κτλ. κι όσο για τις γυναίκες που λέτε οτι δεν κάνουν μαγκιές μάλλον δεν ισχύει.έχω πετύχει γκόμενα με s2000 και να μου κάνει νοήματα στα φανάρια και να μου λέει να τα ανοίξουμε απο δευτέρα.

χώρια που έχω δεί και γκόμενες να τρέχουν σα τρελές για να προλάβουν το εμπορικό πριν κλείσει.

απλά υπάρχουν γκόμενες τσαμπουκαλούδες,και γκόμενες κότες.

απλά τυγχάνει να είναι μεγαλύτερο το ποσοστό των τσαμπουκάδων αντρών.

αλλά εξακολουθώ να πιστεύω οτι οι άντρες είναι καλύτεροι οδηγοί απο τις γυναίκες.

αλλά έτσι όπως πάμε καθόλου παράξενο κάποια στιγμή να συμβεί και το αντίθετο.πλέον οι γυναίκες έχουν εισβάλει παντού και δεν τις σταματάει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον χανω το σαλιο μου (ή καλυτερα αδικα κτυπω τα πληκτρα), αλλα ας οψεται οτι θελω να φτασω τα 50 post...

 

Αρχισαν ολοι οι στατιστικολογοι να λενε περι 50% ατυχηματων απο γυναικες, 80% ατυχηματων απο γυναικες, κλπ. Αλλοι πηγαν στα "χιουμοριστικα" πλυνε κανενα πιατο μωρη, ή στο οι γυναικες ειναι γκιοσες. Υπηρξαν και τα οι γυναικες φοβουνται να οδηγησουν ή τα ξερω μονο δυο γυναικες που οδηγουν σωστα... Λυπηρο...

 

Το γεγονος ειναι οτι πολλες ασφαλιστικες εχουν φθηνοτερα ασφαλιστρα για γυναικες. Αυτο σημαινει οτι μια γυναικα οδηγος προξενει λιγοτερα ατυχηματα, τοσο μικρα οσο και μεγαλα, και εχει λιγοτερο κοστος στην ασφαλιστικη της

 

Και μιλωντας για ατυχηματα ας παρουμε για παραδειγμα τον αριθμο των θανατηφορων ατυχηματων απο γυναικες και απο ανδρες στην Ελλαδα:

1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 Total

472 454 468 514 526 508 449 477 453 440 416 351 5.530 (γυναικες)

1.639 1.700 1.682 1.738 1.874 1.639 1.647 1.688 1.653 1.590 1.458 1.277 19.585 (ανδρες)

 

Α, απο αυτα τα 25.204 θανατηφορα ατυχηματα, τα 10.166 εγιναν εντος πολεων και τα 15.038 εκτος πολεων, το οποιο σημαινει οτι η αναλογια θανατηφορο ατυχημα/χιλιομετρο ειναι πολυ μεγαλυτερη εντος πολεων

 

[πηγη: http://europa.eu.int/comm/transport/care/statistics/series/gender/t_gender_gr_en.htm]

 

τελος παντων, λενε οτι αν προσπαθησεις να μαθεις σε εναν γαιδαρο feng shui τα επιπλα θα σπασουν και ο γαιδαρος θα βαρεθει, οποτε σταματω εδω!

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον χανω το σαλιο μου (ή καλυτερα αδικα κτυπω τα πληκτρα), αλλα ας οψεται οτι θελω να φτασω τα 50 post...

 

Αρχισαν ολοι οι στατιστικολογοι να λενε περι 50% ατυχηματων απο γυναικες, 80% ατυχηματων απο γυναικες, κλπ. Αλλοι πηγαν στα "χιουμοριστικα" πλυνε κανενα πιατο μωρη, ή στο οι γυναικες ειναι γκιοσες. Υπηρξαν και τα οι γυναικες φοβουνται να οδηγησουν ή τα ξερω μονο δυο γυναικες που οδηγουν σωστα... Λυπηρο...

 

Το γεγονος ειναι οτι πολλες ασφαλιστικες εχουν φθηνοτερα ασφαλιστρα για γυναικες. Αυτο σημαινει οτι μια γυναικα οδηγος προξενει λιγοτερα ατυχηματα, τοσο μικρα οσο και μεγαλα, και εχει λιγοτερο κοστος στην ασφαλιστικη της

 

Και μιλωντας για ατυχηματα ας παρουμε για παραδειγμα τον αριθμο των θανατηφορων ατυχηματων απο γυναικες και απο ανδρες στην Ελλαδα:

1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 Total

472 454 468 514 526 508 449 477 453 440 416 351 5.530 (γυναικες)

1.639 1.700 1.682 1.738 1.874 1.639 1.647 1.688 1.653 1.590 1.458 1.277 19.585 (ανδρες)

 

Α, απο αυτα τα 25.204 θανατηφορα ατυχηματα, τα 10.166 εγιναν εντος πολεων και τα 15.038 εκτος πολεων, το οποιο σημαινει οτι η αναλογια θανατηφορο ατυχημα/χιλιομετρο ειναι πολυ μεγαλυτερη εντος πολεων

 

[πηγη: http://europa.eu.int/comm/transport/care/statistics/series/gender/t_gender_gr_en.htm]

 

τελος παντων, λενε οτι αν προσπαθησεις να μαθεις σε εναν γαιδαρο feng shui τα επιπλα θα σπασουν και ο γαιδαρος θα βαρεθει, οποτε σταματω εδω!

 

καλα τι ειπες τωρα????? αφου 7 στους 10 οδηγους ειναι αντρες? επομενο δεν ειναι το ποσοστο να ειναι αναλογο?

 

προσεχε μονο γιατι τα ΓΑΪΔΟΥΡΙΑ αμα τα πολυ πειραζεις ΚΛΩΤΣΑΝΕ...!!! αντε μπραβο.. :X

 

παρε και μερικες φωτο να ΄χεις απο γυναικες οδηγους..

 

χα χα

..κάθε μέρα, κάθε ώρα, κάθε δευτερόλεπτο κάνεις κάτι που μπορεί να αλλάξει την ζωή σου για πάντα..
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πριν παω στα αγγλικα διαβαζα αυτο το thread

Και στα αγγλικα ειχαμε ενα κειμενο ακριβως γι αυτο για τις γυναικες οδηγους !!!

Και με ρωτησε να πω την αποψη μου γι αυτο το θεμα !

Επρεπε να της πω της καθηγητριας μου οτι ημουν προετοιμασμενος !!!

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πριν παω στα αγγλικα διαβαζα αυτο το thread

Και στα αγγλικα ειχαμε ενα κειμενο ακριβως γι αυτο για τις γυναικες οδηγους !!!

Και με ρωτησε να πω την αποψη μου γι αυτο το θεμα !

Επρεπε να της πω της καθηγητριας μου οτι ημουν προετοιμασμενος !!!

 

E NAI ΛΟΙΠΟΝ... το myphone και σε εκπαιδευτικο ρολο για την κοινωνια μας και τους νεους μας...!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

..κάθε μέρα, κάθε ώρα, κάθε δευτερόλεπτο κάνεις κάτι που μπορεί να αλλάξει την ζωή σου για πάντα..
Link to comment
Share on other sites

fcukinbeast666:

Στο μόνο που θα διαφωνήσω μαζί σου είναι αυτό που είπες για το δίπλωμα!Δηλαδή τι....δεν πρέπει να παίρνουμε το δίπλωμα;Εκτός από το λάδωμα.Αυτό είναι άλλο θέμα!Το οδήγημα μαθαίνεται με την εμπειρία.Στην σχολή οδηγών μαθαίνεις τους κανόνες.Αν θα τους εφαρμόσει ο άλλος....αυτό είναι άλλο θέμα!Γιατί κακά τα ψέμματα.....σε αυτούς τους δρόμους και τα τόσα προβλήματα που υπάρχουν αλλά και τους διάφορους οδηγούς,πολύ δύσκολα εφαρμόζονται ΟΛΟΙ οι κανόνες σωστά!Ακόμα θα διαφωνήσω με αυτό που λες για την μικρή ηλικία!Δεν χρειάζεται να οδηγάς από μικρό παιδάκι για να γίνεις σωστός οδηγός!Ίσα ίσα αυτό μπορεί να είναι πολύ χειρότερο για διάφορους λόγους όπως λάθος μάθησης βασικών κανόνων(και σκέψου κιόλας αφού μαθαίνεις υποτίθεται από την σχολή τα σωστά και με τον καιρό τα "ψιλοαλλάζεις",φαντάσου να τα έχεις μάθει ήδη λάθος τι "αλλαγές" θα γίνουν στον τρόπο οδήγησης),ανώριμα μυαλά για οδήγηση κ.α.!!

 

PowerZ:

Παρακαλώ...δεν κάνει τίποτα! :)

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πω πόσα χρόνια οδηγώ, ούτε πόσα km έχω κάνει και σε τι σημεία. Μόνο μια παρατήρηση.

 

Στην Αθήνα στο Κέντρο, ένα πράγμα με εκνευρίζει αφάνταστα. Να "κολλάει" ο πίσω οδηγός κολλητά σε μένα. Είναι ανευθυνότητα, με ένα απότομο φρενάρισμα έπεσε πάνω μου. Τον όρο απόσταση ασφαλείας..που λέμε;

 

Γιατί οι 9 στους 10 που παρατηρώ να το κάνουν αυτό είναι γυναίκες; Σύμπτωση; Δεν τις πιστεύω τόσο πολύ....

 

Απλά τη γνώμη σας :)

Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχας δεν μπορώ να καταλάβω γιατί θεωρείτε οτι ο αυτοκινητόδρομος (Εθνική Οδός) είναι δυσκολότερος από την πόλη. Προσωπικά θεωρώ ότι στην πόλη έχεις μεγαλύτερες πιθανότητες να έχεις ατύχημα.

Δέυτερον, το πως οδηγούμε είναι θέμα (λανθασμένης) νοοτροπίας και (ανύπαρκτης) οδικής παιδείας και έλλειψης σεβασμού τόσο προς τον εαυτό μας όσο και προς του άλλους. Δεν φοράμε ζώνη (ωχ αδερφέ, στην πόλη δεν γίνονται ατυχήματα - και όμως γίνονται, μια μετωπική με 50 ΧΑΩ θα σας πείσει), δεν τηρούμε τον ΚΟΚ, δεν κρατάμε αποστάσεις, περνάμε με κόκκινο (γιατι δεν ξεκινήσαμε 10' νωρίτερα), παρκάρουμε όπου βρούμε (αλλά αν ο άλλος παρκάρει στη γωνία και μας κόβει τη θέα βρίζουμε θεούς και δαίμονες) και, φυσικά, όταν το κράτος προτείνει την αύξηση των προστίμων για παραβάσεις (ζώνη, κινητό, αλκοόλ, κράνος, επικίνδυνη παράνομη στάθμευση) φωνάζουμε οτι το κράτος θέλει να μαζεύει λεφτα... Κυρίε και κύριοι, εμείς!

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Και εγω θεωρω την Εθνικη οδο ασφαλεστερη, με την εννοια οτι ο αριθμος των ατυχηματων ειναι μικροτερος αλλα σε περιπτωση που γινει ενα, τοτε η πιθανοτητες να τραυματιστεις σοβαρα η ακομα και να χασεις την ζωη σου ειναι ακομα μεγαλυτερες! ;)
Link to comment
Share on other sites

Και εγω θεωρω την Εθνικη οδο ασφαλεστερη, με την εννοια οτι ο αριθμος των ατυχηματων ειναι μικροτερος αλλα σε περιπτωση που γινει ενα, τοτε η πιθανοτητες να τραυματιστεις σοβαρα η ακομα και να χασεις την ζωη σου ειναι ακομα μεγαλυτερες! ;)
Θα διαφωνησω. Στην πολη εχουμε και τους πεζους...Και με 50Km να τον χτυπησεις επειδη περασε βιαστηκα απεναντι δεν νομιζω να βγει και πολυ σωος... :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Tη Δευτέρα το απόγευμα έξω από το γήπεδο του ΠΑΟΚ. Ειμαι στα φανάρια για να βγω Κλεάνθους.

Το φανάρι κόκκινο αριστερά εγώ και δεξιά μια γκόμενα με μηχανάκι (χωρίς κράνος, θα γυρνούσε από το κομμωτήριο), ακριβώς από πίσω της μπατσικό με 2 άντρες της τροχαίας, τους οποίους για καλή μας τύχη δεν είχε δει.

Πάει μπροστά μπροστά κοιτάει δεξιά αριστερά, δεν έρχεται κανένας και φεύγει. Στο καπάκι αρχίζει τα καντήλια ο τροχονόμος και την παίρνει από πίσω...

Έλιωσα στα γέλια!!!

Δυστηχώς δεν ηταν στο δρόμο μου να δω και τη συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

Tη Δευτέρα το απόγευμα έξω από το γήπεδο του ΠΑΟΚ. Ειμαι στα φανάρια για να βγω Κλεάνθους.

Το φανάρι κόκκινο αριστερά εγώ και δεξιά μια γκόμενα με μηχανάκι (χωρίς κράνος, θα γυρνούσε από το κομμωτήριο), ακριβώς από πίσω της μπατσικό με 2 άντρες της τροχαίας, τους οποίους για καλή μας τύχη δεν είχε δει.

Πάει μπροστά μπροστά κοιτάει δεξιά αριστερά, δεν έρχεται κανένας και φεύγει. Στο καπάκι αρχίζει τα καντήλια ο τροχονόμος και την παίρνει από πίσω...Έλιωσα στα γέλια!!!

Δυστηχώς δεν ηταν στο δρόμο μου να δω και τη συνέχεια!

Σε τέτοιες περιπτώσεις καλά κάνουν και γράφουν, γενικά το να γράψουν κάποιον που δεν φορούσε ζώνη/κράνος, έτρεχε ή παραβίαζε άλλους κοκ το επικροτώ αλλά να σε σταματήσουν και να σε γράψουν γιατί δεν είχες 5m αλλά 4,6m απόσταση από τον μπροστινο (και που το μέτρησες κ***μπατσε, έβγαλες μέτρο μήπως???? :mad: ). Σου το λένε μες στη μούρη "βγήκα να γράψω"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/46291Ttribal843755.gif

Yesterday

Love was such an easy game to play

Now I need a place to hide away

Oh, I believe in yesterday

Link to comment
Share on other sites

να σε γράψουν γιατί δεν είχες 5m αλλά 4,6m απόσταση από τον μπροστινο (και που το μέτρησες κ***μπατσε, έβγαλες μέτρο μήπως???? :mad: ). Σου το λένε μες στη μούρη "βγήκα να γράψω"

 

Υπερβολικό μου φένεται και δεν νομίζω καν να κάνουν κάτι τέτοιο (τουλάχιστον δεν έχει τύχει ούτε σε μένα ούτε σε κανένα γνωστό μου)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Υπερβολικό μου φένεται και δεν νομίζω καν να κάνουν κάτι τέτοιο (τουλάχιστον δεν έχει τύχει ούτε σε μένα ούτε σε κανένα γνωστό μου)

Έτυχε στον φίλο μου πρόπερσι, σε επαρχιακό δρόμο από γυναίκα μπατσίνα

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/46291Ttribal843755.gif

Yesterday

Love was such an easy game to play

Now I need a place to hide away

Oh, I believe in yesterday

Link to comment
Share on other sites

 

Στην Αθήνα στο Κέντρο, ένα πράγμα με εκνευρίζει αφάνταστα. Να "κολλάει" ο πίσω οδηγός κολλητά σε μένα. Είναι ανευθυνότητα, με ένα απότομο φρενάρισμα έπεσε πάνω μου. Τον όρο απόσταση ασφαλείας..που λέμε;

 

Γιατί οι 9 στους 10 που παρατηρώ να το κάνουν αυτό είναι γυναίκες; Σύμπτωση; Δεν τις πιστεύω τόσο πολύ....

 

Απλά τη γνώμη σας :)

 

Η γνωμη μου:

 

Εχεις δικιο, αλλα το ιδιο πραγμα στην εθνικη (που ειναι κομματακι πιο επικινδυνο) μαντεψε ποιοι το κανουνε... Αλλα οκ, αυτο ειναι μαγκια, και τα παιδια παιζουν και μαθαινουν, και μετα γλυτωνουν τρακες με χειροφρενα. Π@παριες...

Link to comment
Share on other sites

Αμα κοκκαλώσει ο μπροστά (που τρέχει επίσης με 220) θα σου πω τη πλάκα θα έχει (και για σένα και -δυστυχώς- γι' αυτόν) :mad:

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Αμα κοκκαλώσει ο μπροστά (που τρέχει επίσης με 220) θα σου πω τη πλάκα θα έχει (και για σένα και -δυστυχώς- γι' αυτόν) :mad:

Συμφωνώ...Θες να κάνεις τη μ@λ@κι@ σου κάνε την μόνος σου, οι άλλοι γύρω σου τι φταίνε...:mad::mad:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/46291Ttribal843755.gif

Yesterday

Love was such an easy game to play

Now I need a place to hide away

Oh, I believe in yesterday

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ...Θες να κάνεις τη μ@λ@κι@ σου κάνε την μόνος σου, οι άλλοι γύρω σου τι φταίνε...:mad::mad:

 

Αυτό είναι το ποιο σωστό που έχει γραφτεί εδώ...

 

Όσο για το άλλο να σχολιάσω ότι την κλίση την έδωσε μπατσίνα και όχι μπάτσος :p :X

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ...Θες να κάνεις τη μ@λ@κι@ σου κάνε την μόνος σου, οι άλλοι γύρω σου τι φταίνε...:mad::mad:

 

Ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη από τους συνδαιτήμονες για την εκτός θέματος και έντονη απάντηση μου, αλλά τώρα που ξαναβλέπω το σχόλιο το CELICA έχω γίνει έξω φρενών!

 

Ρε φίλε, σοβαρομιλάς;!; :!: Εδω μου έχει τύχει μετωπική (γιατί για σένα που είσαι από πίσω είναι μετωπική) με 60ΧΑΩ μέσα στην πόλη, ο οδηγός δε φορούσε ζώνη και σκοτώθηκε! Είσαι δηλαδη διατεθειμένος να βάλεις σε κίνδυνο τη ζωή τη δική σου και της οικογένειάς σου για μια ΠΛΑΚΑ; Ξέρεις τι σημαίνει σύγκρουση με 220ΧΑΩ, χωρίς να πατήσεις (γιατι δε θα προλάβεις) φρένο και χωρίς ζώνη; Θέλεις να σου στείλω φωτογραφίες από δυστηχήματα ανθρώπων (που τώρα είναι μακαρίτες) που είχαν τα ίδια μυαλά μαζί σου;

 

Αν θέλεις τη γνώμη μου πήγαινε εδώ και δες τα βίντεο της πρώτης σελίδας. Ελπίζω να αλλάξεις γνώμη και μυαλά, γιατί θα βρεθείς καμια μέρα χαλκομανία στην άσφαλτο ή ακόμα χειρότερα, παράλυτος, 28 χρονών παιδί!

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη από τους συνδαιτήμονες για την εκτός θέματος και έντονη απάντηση μου, αλλά τώρα που ξαναβλέπω το σχόλιο το CELICA έχω γίνει έξω φρενών!

 

Ρε φίλε, σοβαρομιλάς;!; :!: Εδω μου έχει τύχει μετωπική (γιατί για σένα που είσαι από πίσω είναι μετωπική) με 60ΧΑΩ μέσα στην πόλη, ο οδηγός δε φορούσε ζώνη και σκοτώθηκε! Είσαι δηλαδη διατεθειμένος να βάλεις σε κίνδυνο τη ζωή τη δική σου και της οικογένειάς σου για μια ΠΛΑΚΑ; Ξέρεις τι σημαίνει σύγκρουση με 220ΧΑΩ, χωρίς να πατήσεις (γιατι δε θα προλάβεις) φρένο και χωρίς ζώνη; Θέλεις να σου στείλω φωτογραφίες από δυστηχήματα ανθρώπων (που τώρα είναι μακαρίτες) που είχαν τα ίδια μυαλά μαζί σου;

 

Αν θέλεις τη γνώμη μου πήγαινε εδώ και δες τα βίντεο της πρώτης σελίδας. Ελπίζω να αλλάξεις γνώμη και μυαλά, γιατί θα βρεθείς καμια μέρα χαλκομανία στην άσφαλτο ή ακόμα χειρότερα, παράλυτος, 28 χρονών παιδί!

γιατί έχεις παραθέσει το δικό μου μήνυμα???

Έχεις απόλυτο δίκιο

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/46291Ttribal843755.gif

Yesterday

Love was such an easy game to play

Now I need a place to hide away

Oh, I believe in yesterday

Link to comment
Share on other sites

Και εγω θεωρω την Εθνικη οδο ασφαλεστερη, με την εννοια οτι ο αριθμος των ατυχηματων ειναι μικροτερος αλλα σε περιπτωση που γινει ενα, τοτε η πιθανοτητες να τραυματιστεις σοβαρα η ακομα και να χασεις την ζωη σου ειναι ακομα μεγαλυτερες! ;)

 

100% σωστός ο Αμελίδης.

Στατιστικές λένε ότι το 1.5 μόλις τοις εκατό των ατυχημάτων λαμβάνουν χώρα στους αυτοκινητοδρόμους , όμως οι πιθανότητες τραυματισμού ή θανάτου σε περίπτωση ατυχήματος είναι πολύ μεγαλύτερες από εκείνα των δρόμων στις πόλεις.

Link to comment
Share on other sites

Ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη από τους συνδαιτήμονες για την εκτός θέματος και έντονη απάντηση μου, αλλά τώρα που ξαναβλέπω το σχόλιο το CELICA έχω γίνει έξω φρενών!

 

Ρε φίλε, σοβαρομιλάς;!; :!: Εδω μου έχει τύχει μετωπική (γιατί για σένα που είσαι από πίσω είναι μετωπική) με 60ΧΑΩ μέσα στην πόλη, ο οδηγός δε φορούσε ζώνη και σκοτώθηκε! Είσαι δηλαδη διατεθειμένος να βάλεις σε κίνδυνο τη ζωή τη δική σου και της οικογένειάς σου για μια ΠΛΑΚΑ; Ξέρεις τι σημαίνει σύγκρουση με 220ΧΑΩ, χωρίς να πατήσεις (γιατι δε θα προλάβεις) φρένο και χωρίς ζώνη; Θέλεις να σου στείλω φωτογραφίες από δυστηχήματα ανθρώπων (που τώρα είναι μακαρίτες) που είχαν τα ίδια μυαλά μαζί σου;

 

Αν θέλεις τη γνώμη μου πήγαινε εδώ και δες τα βίντεο της πρώτης σελίδας. Ελπίζω να αλλάξεις γνώμη και μυαλά, γιατί θα βρεθείς καμια μέρα χαλκομανία στην άσφαλτο ή ακόμα χειρότερα, παράλυτος, 28 χρονών παιδί!

 

BestMan εχεις απολυτο δικιο φιλε μου και μπραβο σου για αυτα που πιστευεις.. Κι εγω μαζι σου..!! Αλλα το θεμα μας δεν ειναι η επικυνδυνοτητα του να κολλας στον αλλον με 220 (ασε που για να πας στην ελλαδα με 220 η πολυ μ@λ@κ@ς εισαι ή δεν φοβασαι τον ΘΑΝΑΤΟ ή και τα δυο τις πεισσοτερες φορες) αλλα το πωσ οδηγουν οι γυναικες.. ( :lol: :rolleyes: για το τελευταιο )

 

Καταλαβενω την οργη σου για κατι τετοια αλλα μην δινεις και πολυ σημασια σε αυτα.. Σε ενα φορουμ τα διαβαζεις που γραφονται και στο κατω κατω ο καθενας μπορει να γραφει οτι π@π@ρι@ του καπνισει.. μην τον περνεις και πολυ σοβαρα.. ;)

 

Αυτα και παντα φιλικα

..κάθε μέρα, κάθε ώρα, κάθε δευτερόλεπτο κάνεις κάτι που μπορεί να αλλάξει την ζωή σου για πάντα..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...