Jump to content

Στο Παρά Πέντε (Mega)


castrato
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια...που μπορουμε να βρουμε βιντεακια με τρειλερ απο το παρα5;
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κατι μου λεει οτι

εκει που λεει αφελης προδοσια εννοει τη νταλια.

ποιος αλλος?:D

 

 

μαλλον οχι...μαλλον λεει για την συμπεθερα της ζουμπι που οπως ειδαμε ειναι σε αυτο το μερος,δεν υπαρχει αλλος σοβαρος λογος που να δειχνει τη δουλεια εχει εκει...

Link to comment
Share on other sites

ειδατε πως αστραψε το ματι της θεοπουλας οταν

ειπε η κοντη οτι θελει να χωρισει με το γιο της??μετα εστησε και γλεντι:lol: :p

 

 

edit:αφου ειναι καθε 15μερες γιατι το mega συνεχιζει να λεει οτι καθε δευτερα το μυστηριο και το γελιο ερχονται στο παρα πεντε??

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

edit:αφου ειναι καθε 15μερες γιατι το mega συνεχιζει να λεει οτι καθε δευτερα το μυστηριο και το γελιο ερχονται στο παρα πεντε??

 

 

γιατι και σε επαναληψη που το βαζει παλι ερχονται καθε Δευτερα προφανως! (κομματι ξαναζεσταμενα μεν, ερχονται δε! :lol: )

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

παιδια η σειρα εγινε 15νθημερη, το εγραψε το on-off
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

στο θεμα λεει

οτι της θεοπουλας ο γιος εχει πεθανει αλλα με το εγκεφαλικο που ειχε παθει νομιζει οτι ζει

Link to comment
Share on other sites

στο θεμα λεει

οτι της θεοπουλας ο γιος εχει πεθανει αλλα με το εγκεφαλικο που ειχε παθει νομιζει οτι ζει

 

 

Αποκλείεται αυτό!!!!

αφού στην σειρά έχει ειπωθεί κατα λέξη "Η Θεοπούλα έχει γιο και νύφη να την προσέχει"...

:rolleyes: :rolleyes:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Καλά πολύ γέλιο εκεί που το γλεντάει η Θεοπούλα. Πάει πάει πάει πάει... και δε γυρίζει πια!!! Στον αγύριστο!!!

 

παιδια η σειρα εγινε 15νθημερη, το εγραψε το on-off

 

Καλά το on-off περιμένατε για να το μάθετε :blink: ;;;

Το έχω γράψει εδώ και 15 ημέρες εδώ και το έχουν γράψει σχεδόν όλες οι εφημερίδες και τα περιοδικά από τότε και σεις περιμένατε το on-off για το πιστέψετε;; :wacko:

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Πάντως υπάρχουν κάποια κακά στόματα που δεν μιλάνε για καθυστέρηση λόγω των υποχρεώσεων της Eurovision όπως λένε κάποια περιοδικά. Αλλά μιλάνε για διαροή του σεναρίου εδώ και πάρα πολύ καιρό με αποτέλεσμα ο γνωστός σεναριογράφος να αναγκαστεί εδώ και αρκετά επεισόδια από την πρώτη φορά σχεδον που άρχισαν οι επαναλήψεις να ξαναγράψει το σενάριο από την στιγμή της διαροής και μετά. Τα κακά στόματα λένε επίσης ότι στο επεισόδιο της απαγωγής της Θεοπούλας το σενάριο έλεγε ότι ο Θεοπούλα θα πέθαινε και οι ομάδα των 5 θα την έβρισκε νεκρή. Επίσης ότι στο νεκροταφείο η θέση ταφής της συμπαθητικής γιαγιάς , θα ήταν δίπλα σε μια όμορφη κοπέλα η οποία ονομάζετε Αμαλιιιιία και ήταν το θύμα για το οποίο ψάχνουν να βρουν τι έγινε στην Θεσσαλονίκη. Θα θυμάστε καποια στιγμή σενάρια περί πνεύματος της Αμαλίας που είχαν ακουστεί. Μετά την διαρροή όπως λένε τα κακά στόματα ο Καμπουτζίδης αναγκάστηκε να αλλάξει την πλοκή του σεναρίου και αυτό τον έστειλε μερικά επεισόδια πίσω. Εγώ πάντως δεν ξέρω τι από τα δύο να πιστέψω. Και τα δύο σενάρια μου φαίνονται πιθανά.
Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται αυτό!!!!

αφού στην σειρά έχει ειπωθεί κατα λέξη "Η Θεοπούλα έχει γιο και νύφη να την προσέχει"...

:rolleyes: :rolleyes:

 

sygkekrimena:spyros:h theopoula exei k gio k korh na thn prosexei!

theopoula:den einai korh mou h konth!!

spuros:nai,giati an esy eixes korh tha htan h koulianou!!

sorry gia to :offtopic: alla eixa gelasei polu tote!!:lol:

 

exo dyo apories:1)pos mpainoun ta spoilers???:confused:

2)thimatai kapoios na mou pei meses akres me poia skhnh arxise to episodeio 21?

Link to comment
Share on other sites

[/code]

ειδατε πως αστραψε το ματι της θεοπουλας οταν

ειπε η κοντη οτι θελει να χωρισει με το γιο της??μετα εστησε και γλεντι:lol: :p

 

 

edit:αφου ειναι καθε 15μερες γιατι το mega συνεχιζει να λεει οτι καθε δευτερα το μυστηριο και το γελιο ερχονται στο παρα πεντε??

 

re sy pou to eides ayto pou les gia th theopoula?se kanena treiler?ax pes mou!!!!:wacko:

pantos an isxuei ego pisteyo oti h garoufallia tha ta ftiaksei me to spyro!kati mou myrise sto 21o episodeio!;)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως υπάρχουν κάποια κακά στόματα που δεν μιλάνε για καθυστέρηση λόγω των υποχρεώσεων της Eurovision όπως λένε κάποια περιοδικά. Αλλά μιλάνε για διαροή του σεναρίου εδώ και πάρα πολύ καιρό με αποτέλεσμα ο γνωστός σεναριογράφος να αναγκαστεί εδώ και αρκετά επεισόδια από την πρώτη φορά σχεδον που άρχισαν οι επαναλήψεις να ξαναγράψει το σενάριο από την στιγμή της διαροής και μετά. Τα κακά στόματα λένε επίσης ότι στο επεισόδιο της απαγωγής της Θεοπούλας το σενάριο έλεγε ότι ο Θεοπούλα θα πέθαινε και οι ομάδα των 5 θα την έβρισκε νεκρή. Επίσης ότι στο νεκροταφείο η θέση ταφής της συμπαθητικής γιαγιάς , θα ήταν δίπλα σε μια όμορφη κοπέλα η οποία ονομάζετε Αμαλιιιιία και ήταν το θύμα για το οποίο ψάχνουν να βρουν τι έγινε στην Θεσσαλονίκη. Θα θυμάστε καποια στιγμή σενάρια περί πνεύματος της Αμαλίας που είχαν ακουστεί. Μετά την διαρροή όπως λένε τα κακά στόματα ο Καμπουτζίδης αναγκάστηκε να αλλάξει την πλοκή του σεναρίου και αυτό τον έστειλε μερικά επεισόδια πίσω. Εγώ πάντως δεν ξέρω τι από τα δύο να πιστέψω. Και τα δύο σενάρια μου φαίνονται πιθανά.

 

ego nomizo pos lene oti tous katevei!siga mhn ithele na "pethanei" o kapoutzidhs th theopoula.alla akoma ki an to ithele de nomizo na allaze to senario logo..diarrohs!!

Link to comment
Share on other sites

exo dyo apories:1)pos mpainoun ta spoilers???:confused:

2)thimatai kapoios na mou pei meses akres me poia skhnh arxise to episodeio 21?

 

1) Για να βάζεις Spoiler tag απλά γράψε [ spoiler]Το κείμενό σου [ /spolier]

(Χωρίς τα κενά)

 

2)Ξεκίναγε με τον Φώτη και την Ντάλια στην οροφή του Ξενοδοχείου να συζητάνε για την μετακίνηση της Ντάλιας, και για το ξενοδοχείο (που ήθελε να το πει "Ηotel Ντάλια"

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα επεισόδια της σαιζόν θα είναι 26! Το δήλωσε η Καρύδη σε συνέντευξη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, και η Σμαράγδα Καρύδη ανακοίνωσε ότι θα γίνουν το καλοκαίρι τα γυρίσματα για το νέο κύκλο του "Παρά 5", ενώ είναι ήδη έτοιμα δύο νέα επεισόδια και θα γυριστούν άλλα τρία που θα προβληθούν μέχρι το τέλος της σεζόν. Είπε μάλιστα ότι το "Παρά 5" θα σταματήσει φέτος στο 26ο επεισόδιο.
Link to comment
Share on other sites

1) Για να βάζεις Spoiler tag απλά γράψε [ spoiler]Το κείμενό σου [ /spolier]

(Χωρίς τα κενά)

 

2)Ξεκίναγε με τον Φώτη και την Ντάλια στην οροφή του Ξενοδοχείου να συζητάνε για την μετακίνηση της Ντάλιας, και για το ξενοδοχείο (που ήθελε να το πει "Ηotel Ντάλια"

 

 

thanks!dld to petyxa tora?

 

Link to comment
Share on other sites

thanks!dld to petyxa tora?

 

όχι...γιατί στο πρώτο σποιλερ δεν θέλει /

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Θα μου επιτρέψετε να σας βάλω ένα κείμενο του Μάνου Αντώναρου (τελικά πολυ τον συμπαθώ αυτον τον ανθρωπο) που βρήκα και που αφορά τη σειρά? Μη μου την πεσετε (τουλάχιστον όχι όλοι μαζί :) ) απλά θα ήθελα να δω και μια άλλη άποψη εδώ μεσα. Και δε θα το (αντε)γραφα καθόλου, αλλα η συνέντευξη του κυρίου Καπουτζίδη στο tv Εθνος, όπου μεταξύ άλλων ειπε (μέ ακρατη μετριοφροσύνη) "η σειρά φέτος ανέβασε το επιπεδο της τηλεόρασης." και άλλα τετοια ..ευχάριστα, μου έδωσε το εναυσμα.

Λοιπον ο κύριος Αντώναρος :

Στα ελληνικά σήριαλ οι ηθοποιοί παίζουν (λέμε τώρα)... καθιστοί. Παρατηρείστε το και πείτε μου, αν έχω δίκιο ή όχι. Σε κανένα άλλο πολιτισμένο τηλεοπτικά τοπίο, δεν συμβαίνει αυτό. Καθισμένος σας «παίζω» Σέξπηρ και Αρχαία Τραγωδία, άμα λάχει.

Οι ηθοποιοί (λέμε τώρα) ΜΟΝΟ φωνάζουν.

Όταν θέλουν να βάλουν κάποιον στο σενάριο, τον βάζουν να κτυπά... το κουδούνι της εξώπορτας.

Την Δευτέρα είδα σε σπίτι φίλων (που είναι μανιακοί με το «Παρά 5») το σήριαλ. Κάτσαμε στον καναπέ και το είδαμε με θρησκευτική ευλάβεια. Είχα ακούσει τόοοοσα πολλά γιʼ αυτό, αλλά δεν είχα τύχει να το δω ποτέ.

Δεν γέλασα ΟΥΤΕ σε μία σκηνή, ενώ υποτίθεται ότι είναι κωμωδία.

Σας παρακαλώ πολύ -όσοι το βλέπετε- προσέξτε την τηλε-σκηνοθεσία. Λες και πρόκειται για δραματική σειρά. Ούτε μία τσαχπινιά. Οι ηθοποιοί μιλούν ενας-ένας με την σειρά τους ... λες και είναι Σουηδοί σε talk-show.

Link to comment
Share on other sites

oraia esi kai o antonaros pou den gelate otan to vlepete afiste emas pou gelame kai nioste diaforetikoi!

 

ektos an sas tromazei na diaferete giayto prospathite na peisete oti den einai asteia i seira....

 

i diaforetikotita garfield den apagoreyetai.....

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

Παρακάμπτω το όλο θέμα με τις καθιστές ερμηνείες, γιατί εκτος και αν πρόκειται για κάποια αλληγορία που δεν "πιάνω", δεν βλέπω νόημα στην απορία του Μ.Α.

 

Για το υπόλοιπο υποθέτω ότι ισχύει το γενικότερο αξίωμα ότι μια τηλεοπτική σειρά δεν είναι για όλους. Πόσο μάλλον μια κωμική σειρά.

 

Πέρα απο αυτό, μια τέτοια σειρά αποκτά πιο εύκολα κοινό στην αρχή της. Τότε που είναι στα "πάνω" της. Δύσκολα μία σειρά αποκτά νέους "οπαδούς" όταν αυτοί βλέπουν μόνο ένα επεισόδιο και μάλιστα το τελευταίο.

Επίσης φανερά ή όχι, το "παρα πέντε" τελευταία ψάχνει τον χαρακτήρα του ( υπερτονιζονται σε κουραστικό βαθμό τα κουσούρια των χαρακτήρων, η πλοκή προχωράει σε βάρος του χιούμορ και αντίστροφα, πετάγονται "σεφερλίζοντα" (σικ) αστεία (για να πιάσουν νέους τηλεθεατές άραγε;) ...)

 

Imho, η σειρά ξεκίνησε πολύ καλύτερα και πιο δυναμικά απο ό,τι συνεχίζει. Ίσως φταίνε οι πολλές δουλείες που ανέλαβε ο Καπουτζίδης. Ίσως εκ των πραγμάτων δεν μπόρει να ανταποκριθεί σε αυξημένες προσδοκίες (συνεχές και πρωτότυπο χιούμορ, ανατροπές, πιθανή επέκταση της ιστορίας σε 2η season). Για τις ερμηνείες των ηθοποίων έχω ξαναμιλήσει. Κάποιες αρχικά μου φαινόντουσαν απαράδεκτες. Μερικές στην πορεία έστρωσαν, άλλες όχι. Τώρα μένει να δούμε (δεν μείναν και πολλά επεισόδια) που (ή αν) θα καταλήξει όλο αυτό.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

oraia esi kai o antonaros pou den gelate otan to vlepete afiste emas pou gelame kai nioste diaforetikoi!

 

ektos an sas tromazei na diaferete giayto prospathite na peisete oti den einai asteia i seira....

i diaforetikotita garfield den apagoreyetai.....

Να 'σαι καλα παιδί μου μ' έκανες και γέλασα :D

stroggoff συμφωνώ σε αρκετά απο τα γραφομενα σου.

Link to comment
Share on other sites

αρχιζω να υποψιαζομαι την γαρουφαλια και τον γιο της θεοπουλας(εναν απο τους 2) που να ειναι με τους κακους.....

παλι θα μας το κοψει στο καλυτερο.

και μαλλον το τελευταιο θα ειναι.μετα δεν νομιζω να δειξει αλλο.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...