Jump to content

Στο Παρά Πέντε (Mega)


castrato
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκλεισε ο Καπουτζίδης με το MEGA και η σειρά πάει οριστικά και για δεύτερη χρονιά!!!!

Ελπίζω να έχει το ίδιο ενδιαφέρον και του χρόνου...

 

Αυτο που το εμαθες?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έκλεισε ο Καπουτζίδης με το MEGA και η σειρά πάει οριστικά και για δεύτερη χρονιά!!!!

Ελπίζω να έχει το ίδιο ενδιαφέρον και του χρόνου...

ελπιζω τουλαχιστον του χρονου να υπαρχει διαφορετικο story ετσι?

μη το τραβηξουν το σκηνικο με το ποια ειναι η αμαλια,ποιος ειναι πισω απο τη δολοφονια και του χρονου......θα κανει τρομερη "κοιλια":X

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έκλεισε ο Καπουτζίδης με το MEGA και η σειρά πάει οριστικά και για δεύτερη χρονιά!!!!

Ελπίζω να έχει το ίδιο ενδιαφέρον και του χρόνου...

ναι ειναι αληθεια.....ο καπουτζιδης εκλεισε και για του χρονου.....απ'οτι ξερω το story δεν θα αλαξει...αλλα θα προστεθουν και αλλα στοιχεια...αλλα και αλλα προβληματα με τους κακους..δηλ.η υποθεση θα παρει και αλλη τροπη και θα αναμυχθουν πολλα πραγματα αλλα και εμποδια

...και το θεμα θα γινεται ολο και πιο δυσκολο..και πιο περιπετιωδες:)..και φυσικα μεε παρα πολυ γελιο.:) :) :) :!: :!: :D ;) ;) :p

Link to comment
Share on other sites

Πω πω. Αυτό που φοβόμουνα έγινε... Τι να πεις τώρα..! "Να μην κάνει κοιλιά και να συνεχίσει να είναι τόσο ενδιαφέρον όσο είναι τώρα". Αλλά με δεύτερη χρονιά ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος.
Link to comment
Share on other sites

παιδες που μπορώ να βρώ midi με το τραγούδι τίτλων της σειράς;

Το θέλω για ringtone σε sharp.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα πάντως.Εγώ πιστεύω οτι η σειρά είναι καταπληκτική αλλά δεν πρέπει να συνεχίστει και για δεύτερη χρονιά:( Ήδη στα τελευταία επεισόδια έχει κάνει μια μικρή παύση των εξελίξεων και τα επεισόδια έχουν γίνει κάπως...βαρετά(εάν και έχουν τρομερές ατάκες.Ειδικά το τελευταίο ήταν τρομερό απο ατάκες:lol: )Ο Καπουτζίδης με δυσκολία προσπαθούσε να βρει εξελίξεις για να γράψει και τώρα πάει για δεύτερο κύκλο;;:X Κρίμα:XΆσε κιόλας που εάν το πάει για δεύτερη χρονιά αντί για 32 επεισόδια φέτος θα δούμε μόνο 26:cry: :cry:Ας το ξανασκεφτεί καλύτερα γιατί το όλο story δεν είναι για δεύτερη χρονιά.Ήδη άρχισε να βάζει στους πρωταγωνιστές να κάνουν ακραία πράγματα(όπως το σχολείο:wacko: )
Link to comment
Share on other sites

Αν όντως είναι αυτή τακτική του Καπουτζίδη τότε κάνει μεγάλο λάθος να μετατρέψει τη σειρά σε μια απο τα ίδια με άλλες σειρές που μαίνονται επι χρόνια (...) Αν γίνει χλιαρή και αρχίσει να σέρνεται του θανατά, πάμε για άλλα. Δεν είναι ότι του χρωστάω και το χρόνο μου.

Τους έχω όμως για πιο έξυπνους εκεί. Αν η σειρά όντως πάει για 2ο κύκλο (γιατί πήξαμε στις φημολογίες) τότε ο Κ. θα έχει κάποιο σχέδιο ανανέωσης της πλοκής (αφού το αρχικό ήταν για ένα χρόνο)

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Μην ανυσηχείτε. Δεν θα κάνει κοιλιά η σειρά. Στοιχιματίζω ό,τι θέλετε.

 

Mακάρι, κι εγώ πιστεύω ότι ο Καπουτζίδης είναι τόσο δαιμόνιος που θα μας κρατήσει και του χρόνου με μεγάλη αγωνία, άλλωστε αρνήθηκε πρόταση να παίξει στο θέατρο μαζί με την Μακρυπούλια με σκοπό να έχει χρόνο να ασχοληθεί με το γράψιμο και το γύρισμα των νέων επεισοδίων.

Πάντως πριν ενώ έκανα ζαπινγκ έπεσα πάνω στο star και είπε στις "ειδήσεις" ότι αυτό που όλοι είχαμε ως υποψία είναι αλήθεια

η Αμαλία είναι πνεύμα και μάλιστα το πνεύμα μιας γυναίκας που πέθανε στη Θεσσαλονική πριν 30χρονιά και γι΄αυτό βοηθάει τα παιδιά, άρα είναι η γυναίκα που μάθαμε ότι δολοφονήθηκε στη Θεσσαλονίκη

 

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πριν ενώ έκανα ζαπινγκ έπεσα πάνω στο star και είπε στις "ειδήσεις" ότι αυτό που όλοι είχαμε ως υποψία είναι αλήθεια

η Αμαλία είναι πνεύμα και μάλιστα το πνεύμα μιας γυναίκας που πέθανε στη Θεσσαλονική πριν 30χρονιά και γι΄αυτό βοηθάει τα παιδιά, άρα είναι η γυναίκα που μάθαμε ότι δολοφονήθηκε στη Θεσσαλονίκη

 

μα η αναμνηση που ειχε ηταν με μια συγχρονηβιντεοκαμερα....πριν 30 χρονια ειχαν τετοιες?δε ξερω..κατι δε στεκει καλα:worry:

 

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πριν ενώ έκανα ζαπινγκ έπεσα πάνω στο star και είπε στις "ειδήσεις" ....

Και απο πότε οι είδήσεις του Star είναι έγκυρες :lol: ; ειδικά σε αυτά τα θεματα στηρίζονται σε διαδόσεις, φήμες ή εφημερίδες αμφίβολης εγκυρότητας. Απο όσο ξέρουμε μπορεί να το διάβασαν απλά σε αυτό (ή παρόμοιο) forum και να τους έκατσε ως "καλή είδηση". Έλεος...

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

μα η αναμνηση που ειχε ηταν με μια συγχρονηβιντεοκαμερα....πριν 30 χρονια ειχαν τετοιες?δε ξερω..κατι δε στεκει καλα:worry:

 

Aντιθέτως νομίζω ότι η κάμερα ήταν αρκετά παλιά και η λήψη ήταν ασπρόμαυρη και το λουκ θύμιζε παλιότερη εποχή

 

 

Και απο πότε οι είδήσεις του Star είναι έγκυρες :lol: ; ειδικά σε αυτά τα θεματα στηρίζονται σε διαδόσεις, φήμες ή εφημερίδες αμφίβολης εγκυρότητας. Απο όσο ξέρουμε μπορεί να το διάβασαν απλά σε αυτό (ή παρόμοιο) forum και να τους έκατσε ως "καλή είδηση". Έλεος...

 

Δε ξέρω αν πρόσεξες ότι το ειδήσεις το είχα σε "

Βασικά μίλησε και ο στιχουργός που για το παρά 5 έγραψε το τραγούδι και είπε ότι είναι άγγελος αλλά τι είδους μάλλον θα είναι η έκπληξη που θα κρίνει τη συνέχεια...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Aντιθέτως νομίζω ότι η κάμερα ήταν αρκετά παλιά και η λήψη ήταν ασπρόμαυρη και το λουκ θύμιζε παλιότερη εποχή

Το ασπρόμαυρο είναι συνήθης τεχνική σε flashbacks. Δε σημαίνει κατ'ανάγκη ότι ήταν παλιότερη εποχή...

Δε ξέρω αν πρόσεξες ότι το ειδήσεις το είχα σε "

Βασικά μίλησε και ο στιχουργός που για το παρά 5 έγραψε το τραγούδι και είπε ότι είναι άγγελος αλλά τι είδους μάλλον θα είναι η έκπληξη που θα κρίνει τη συνέχεια...

Yep, τα πρόσεξα τα "" . Δεν πήγα να αντιπαραθέσω κάτι που ήδη γνώριζες. Πήγα να το τονίσω....

Επειδή δεν τις είδα τις ειδήσεις, ο στιχουργός του "ήμουν άγγελος του Τσάρλι" μίλησε; Ως εχων άποψη ή έστω γνώση για το σενάριο;

(νομίζω ότι το τραγούδι "ήμουν άγγελος του Τσάρλι" είναι πολύ παλιότερο απο τη σειρά -δεν γράφτηκε καν για αυτη)

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

παιδια οκ,εχει αναφερθει πολλες φορες(ακομα και σ'αυτη τη σελιδα!)το τι μπορει να ειναι η αμαλια....ας μη το επαναλαμβανουμε..

 

 

stalitsa βαλε spoiler για κανεναν που δεν ξερει τι παιζει με την αμαλια και δε θελει να μαθει:)

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλα μη κλαψεις κιολας:p

 

το μυστηριο ετσι και αλλιως της αμαλιας θα μας "τυραννησει" οπως φαινεται και του χρονου;)

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

οχι τρομακτικες εξελιξεις...

ο καινουριος κακος "συνεργαζεται" με τον παλιο κακο(χωρις να του λεει τπτ απο αυτα που ανακαλυπτει,ενω συμφωνησε με τον αρχηγο να τον βγαλει απο τη μεση..)

α!ο καινουριος ανακαλυψε που μενει ο σπυρος καταφερνοντας να βρει το διπλωμα οδηγησης του και μαλλον στο επομενο θα του κανει μια μικρη επισκεψουλα...............

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και θα θέσω εγώ το ερώτημα. Κουκουμάφκα τι σημαίνει;

Κι εγώ είχα την ίδια απορία, από που να προέρχεται η λέξη και τι να σημαίνει;;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είχα την ίδια απορία, από που να προέρχεται η λέξη και τι να σημαίνει;;

Απο οτι ξερω κουκουβαγια σημαινει..

The greatest thing you 'll ever learn,is just to love and be loved in return... MOULIN ROUGE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...