Jump to content

Στο Παρά Πέντε (Mega)


castrato
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Gia osoys theloyn na doyn ti tha ginei sto epomeno epeisodio.........

 

 

Περιγραφή: Λίγο πριν τις πολυαναμενόμενες γιορτές των Χριστουγέννων, η Αμαλία μας αποχαιρετά γλυκά με ένα γράμμα. Ο αρχηγός δεν καθησυχάζεται εφόσον δεν βρέθηκαν πτώματα μετά την έκρηξη. Μία περίεργη σύμπτωση θα οδηγήσει την ομάδα σε διάσπαση. Τα Χριστούγεννα θα βρουν τον καθένα μόνο του. Τι συνέβη άραγε;

 

Stous 31 Dromous...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,ισως αυτο που θα πω να σας φανει καπως τραβηγμενο(ειμαι επηρεασμενος απο το Lost,τι να κανω).

Μιας και αναφερθηκε η κοντη νυφη της Θεοπουλας:Ακουμε ΠΟΛΛΕΣ φορες για αυτην,σε διαφορες ασχετες στιγμες,χωρις ομως να την εχουμε δει ποτε.Ακομη,η Θεοπουλα αρκετες φορες εχει πει πως "η κοντη θελει να με δηλητηριασει"...Λεεεετε λοιπον να την δουμε στο μελλον να παιζει ενεργο και σημαντικο ρολο στη σειρα και να εχει καποια σχεση με την δηλητηριαση του υπουργου?

Λεω τωρα....μη βαρατε.Υποθεσεις κανω :p :blink

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν είναι απίθανο για τον Καπουτζίδη. Έχει μία λογική αυτό που λες. Αλλά κάτσε πρώτα να δούμε την "κοντή" στη σειρά, γιατί μέχρι τώρα μόνο την ακούμε, και μετά εδώ είμαστε...!
Link to comment
Share on other sites

Στενό μαρκάρισμα από το mega δέχεται ο δαιμόνιος και πολυτάλαντος Καπουτζίδης και φαίνεται ότι τελικά θα ενδώσει στις πιέσεις του Μεγάλου καναλιού και θα συνεχίσει τη σειρά και για δεύτερη χρονιά!! Για να δούμε αν τελικά πέσουν οι υπογραφές πως θα μας κρατήσει το ενδιαφέρον και για δεύτερη σεζόν. Αν και μου φαινόταν απίθανο λόγω του story να μπορεί να συνεχιστεί δε τον φοβάμαι το Γιώργη κάτι θα σκαρφιστεί και θα μας κάνει να γελάμε με τη ψυχή μας και για δεύτερη σεζόν! Eδώ άλλες σειρές που δεν άξιζαν συνεχίστηκαν ο Καπουτζίδης θα κολλήσει;;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αχ τα λεγα εγω... οταν κατι πουλαει κοιτανε να το ξεζουμισουνε. Αρκει να μη το καψουνε το παιδι και καταληξει να επαναλαμβανεται για να βγαζει επεισοδια... θα ειναι κριμα τετοιο ταλεντο να καταληξει απλα στη γραμμη παραγωγης....

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο τελευταίο επεισόδιο η Αμαλία είπε ότι

πριν από κάτι χρόνια έκανε ένα ταξίδι που της άλλαξε τη ζωή. Λέτε να έχασε και αυτή κανέναν όπως και οι άλλοι; Πιστεύω ότι θα δούμε και άλλη Αμαλία στο μέλλον. Θυμηθείτε που την είχαμε ακούσει στο πρώτο επεισόδιο να παρουσιάζει τους ηρωες. Επίσης, έχω την εντύπωση ότι κάποιο ρόλο θα παίξουν και οι συμμαθήτριες της Αγγέλας στη δραματική σχολή, καθώς και ο δάσκαλός της.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πιστεύω πως μια τέτοια σειρά μπορεί να κρατήσει άνετα 1 1/2 σεζόν (δηλαδή μέχρι τα επόμενα χριστούγεννα.)Αρκεί να μην χαλάσει και να παραμένει ως έχει.

 

@castrato συμφωνώ απόλυτα

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά;;;; Σαν το Ρώμα θα καταντήσει και ο Γιωργάρας; Ελπίζω να αγνοήσει την πρόταση του MEGA για το καλό του Παρά 5. Πραγματικά είναι κρίμα να βλέπεις να τραβάει η υπόθεση μιας τόσο ωραίας σειράς και σε 2ο χρόνο.

ο ρωμας ακομα και τωρα μια χαρα νουμερακια κανει.ενταξει μπορει να εχει κανει το στορι λιγο πατατα αλλα βλεπεται.μπορει να γινει μια νεα ιστορια(λεμε τωρα) και να εχει τελειωσει με την δολοφονια του υπουργου.

Link to comment
Share on other sites

ο ρωμας ακομα και τωρα μια χαρα νουμερακια κανει.ενταξει μπορει να εχει κανει το στορι λιγο πατατα αλλα βλεπεται.μπορει να γινει μια νεα ιστορια(λεμε τωρα) και να εχει τελειωσει με την δολοφονια του υπουργου.

Εμένα πάντως οι περισσότεροι γνωστοί μου μου λένε ότι δε βλέπεται κι ότι τα νούμερα που έχει είναι καθαρά από συνήθεια (συνήθισε ο κόσμος να το βλέπει)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως οι περισσότεροι γνωστοί μου μου λένε ότι δε βλέπεται κι ότι τα νούμερα που έχει είναι καθαρά από συνήθεια (συνήθισε ο κόσμος να το βλέπει)

 

Ναι ρε παιδιά.Κάποιος που το έβλεπε τα πρώτα 2 χρόνια,δεν μπορεί να το παρατήσει τώρα που τελειώνει.Απο περιέργεια θέλει να μάθει τι θα γίνει.Απλή συνήθεια. :)

Link to comment
Share on other sites

Kοιτάξτε ρε,και ο Ρώμας βλέπεται...αλλά το "Παρά Πέντε" είναι κορυφή!!!Όπως και οι Σαββατογεννημένες.Σπάνια βγαίνουν τέτοιες σειρές..

 

Θεοπούλα forever!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Στενό μαρκάρισμα από το mega δέχεται ο δαιμόνιος και πολυτάλαντος Καπουτζίδης και φαίνεται ότι τελικά θα ενδώσει στις πιέσεις του Μεγάλου καναλιού και θα συνεχίσει τη σειρά και για δεύτερη χρονιά!! Για να δούμε αν τελικά πέσουν οι υπογραφές πως θα μας κρατήσει το ενδιαφέρον και για δεύτερη σεζόν. Αν και μου φαινόταν απίθανο λόγω του story να μπορεί να συνεχιστεί δε τον φοβάμαι το Γιώργη κάτι θα σκαρφιστεί και θα μας κάνει να γελάμε με τη ψυχή μας και για δεύτερη σεζόν! Eδώ άλλες σειρές που δεν άξιζαν συνεχίστηκαν ο Καπουτζίδης θα κολλήσει;;
Ελπίζω να κρατήσει, όπως έγινε και με τις «Σαββατογεννημένες», και να μην ενδώσει στις σειρήνες... :worry:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να κρατήσει, όπως έγινε και με τις «Σαββατογεννημένες», και να μην ενδώσει στις σειρήνες... :worry:

 

Ακριβώς γιατί αν το τραβήξει και άλλο μπορεί να κουράσει...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά κι αυτοί απ'το Μέγκα τον πιέζουν πολύ και τον δελεάζουν. ΜΑΚΑΡΙ να μην ενδώσει και να το τελειώσει το εργάκι σε 1 χρόνο.
Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol: http://img493.imageshack.us/img493/6426/megapp0zk.gif:lol: :lol: :lol: :shifty:

Αυτό το έχει avatar ένας στο blue-whitegt :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το Παρά 5 κάθε πότε το έχει επανάληψη;

 

Το site του mega λέει κάθε Σάββατο 19.00

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol: http://img493.imageshack.us/img493/6426/megapp0zk.gif:lol: :lol: :lol: :shifty:

 

Δεν καταλαβα,τι δειχνει η εικονα και γελατε?:p

Α και κατι ακομα.Sorry για το off-topic,αλλα πως βαζω εικονα στην υπογραφη μου?Προσπαθησα αλλα δεν τα καταφερα....

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Στενό μαρκάρισμα από το mega δέχεται ο δαιμόνιος και πολυτάλαντος Καπουτζίδης και φαίνεται ότι τελικά θα ενδώσει στις πιέσεις του Μεγάλου καναλιού και θα συνεχίσει τη σειρά και για δεύτερη χρονιά!! Για να δούμε αν τελικά πέσουν οι υπογραφές πως θα μας κρατήσει το ενδιαφέρον και για δεύτερη σεζόν. Αν και μου φαινόταν απίθανο λόγω του story να μπορεί να συνεχιστεί δε τον φοβάμαι το Γιώργη κάτι θα σκαρφιστεί και θα μας κάνει να γελάμε με τη ψυχή μας και για δεύτερη σεζόν! Eδώ άλλες σειρές που δεν άξιζαν συνεχίστηκαν ο Καπουτζίδης θα κολλήσει;;

 

 

Εως τώρα δε μου έχει δωθεί η εντύπωση πως το σενάριο προβλέπει παράταση της σειράς. Το αντίθετο μάλιστα, οι ρυθμοί είναι τόσο γρήγοροι που πολλές φορές σκέφτομαι πως θα μπορούσε να το έχει τραβήξει λίγο ακόμα. Κάθε story (π.χ. απαγωγή γραμματέως, διάσωσή της, camping, καλλιστεία κτλ) διαδραματίζεται σε ένα επεισόδιο. Έτσι, έχει αποφευχθεί η δημιουργία "κοιλιάς". Αν και πιστεύω πως σε μερικά stories θα μπορούσαν να έχουν αφιερωθεί και περισσότερα επεισόδια. Αν λοιπόν το σενάριο συνεχίσει να προχωρά με αυτούς τους ρυθμούς δεν προβλέπω δεύτερο κύκλο.

Αν όμως τελικά συνεχιστεί και δεύτερη χρονιά και εξακολουθήσει να έχει τόσο σφιχτό και συμπαγές σενάριο δε θα έχω παράπονο, ίσα ίσα που θα χαρώ.

Μια περίπτωση που θα είχε ενδιαφέρον κατά τη γνώμη μου θα ήταν να συνεχιστεί η σειρά με τη θρυλική πεντάδα να έχουν λύσει ήδη από τον πρώτο κύκλο το θέμα του υπουργού και να έχουν μπλέξει σε καινούριο μυστήριο, φτου κι απ'την αρχή.

Είναι δώδεκα η ώρα είναι η ώρα των σκιών

Κάπου θα σε συναντήσω, κάπου θα σε βρω

Λύκε λύκε είσαι εδώ;

Link to comment
Share on other sites

Α και κατι ακομα.Sorry για το off-topic,αλλα πως βαζω εικονα στην υπογραφη μου?Προσπαθησα αλλα δεν τα καταφερα....

 

http://www.myphone.gr/forum/image/icons/icon11xmas.gifΠως μπορώ να προσθέσω μια εικόνα στην υπογραφή μου;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...