Jump to content

Στο Παρά Πέντε (Mega)


castrato
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι ο μόνος που δεν βρίσκω στο ρόλο της Θεοπούλας κάτι συγκλονιστικό;

Πολύ πιο ευχάριστα παρακολουθώ Ντάλια, Ζουμπουλία κτλ.

Mία από τα ίδια. :)

H μόνη φάση που μου άρεσε με αυτήν ήταν όταν τα σπαγε στο σπίτι με το στρώμα.

τπτ ιδιαίτερο δεν ειναι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εμένα μου φάνηκε ιδιαιτέρως μικρό το σημερινό επεισόδιο...

εννοώ ότι δεν έγιναν πολλά πράγματα

Link to comment
Share on other sites

Μήπως άρχισε να κάνει λίγο "κοιλιά"; Πάντως μου άρεσε το "φάγωμα" που έκανε η Ζάννα στις υποψήφιες (Είσαι 24 με το ΦΠΑ; Πότε είναι το επόμενο λεωφορείο για Λειβαδιά, μήπως και το προλάβεις;) Κατά τα άλλα τίποτα το ιδιαίτερο. Και οι γιαγιάδες δεν έβγαλαν και πολύ γέλιο.

 

BTW προσέξατε ότι τα χτενίσματα της Ντάλιας και της Θεοπούλας ήταν κάπως διαφορετικά; Προφανώς το επεισόδιο γυρίστηκε αρκετά αργότερα από τα 9 προηγούμενα.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό και το χθεσινό!

Τι να πρωτοθυμηθώ!

Τη φάση μα την μονόπολη?

Τη φάση που όλοι σημείωναν σε μπλοκάκια και η Ντάλια είχε το laptop! :lol:

Ή την γιαγιά με την Θεοπούλα, που πήραν τηλέφωνο στον "Όμορφο Κόσμο"! :w00t:

:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Όντως πολύ γέλιο καιτο χθεσινό. :lol: :lol:

Κάθε ένα καλύτερο από το προηγούμενο :)

Άντε σε αναμονή τώρα για την επόμενη Δευτέρα!

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

...Πάντως μου άρεσε το "φάγωμα" που έκανε η Ζάννα στις υποψήφιες (Είσαι 24 με το ΦΠΑ; Πότε είναι το επόμενο λεωφορείο για Λειβαδιά, μήπως και το προλάβεις;) ...

 

Το λεωφορείο ήταν για τον Βόλο.

 

ΤΟ χθεσινό επεισόδιο δεν είχε πολύ δράση ή εξέλιξη. Ήταν κάπως στάσιμο και σε ατάκες λιγότερο πλούσιο απ΄ότι τα προηγούμενα.

Πάντως ήταν ωραίο. Δεν ξερω αν κάνει κοιλιά, πάντως εξακολουθεί να είναι έξυπνο και διασκεδαστικό.

Όλοι παίζουν καταπληκτικά και η συνταγή έχει δέσει υπέροχα.

 

Ισως αυτή τη Δευτέρα να ήταν ένα βιαστικό επεισόδιο ωστε να καλυφθεί η θέση μιας και στο προηγούμενο είχε επανάληψη (λόγο προβλήματος/αδυναμίας γυρισμάτων; ). Πάντως το επόμενο πιστεύω θα είναι παρα πολύ καλύτερο.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Η φωνή του μυστηριώδη τύπου, που έχει σχέση με τον φόνο και δεν βλέπουμε καθόλου το πρόσωπό του, δεν σας θυμίζει κάποιον από το έργο? ... :X
Link to comment
Share on other sites

Η φωνή του μυστηριώδη τύπου, που έχει σχέση με τον φόνο και δεν βλέπουμε καθόλου το πρόσωπό του, δεν σας θυμίζει κάποιον από το έργο? ... :X

Μπα δε νομιζω να ειναι καποιος απο το εργο εχει μπασα φωνη ενω οι αλλοι εχουν ποιο συνηθησμενς φωνες!!!!

Οπως και να χει το χθεσινο επεισοδιο ηταν τελειο και καλυτερη ηταν η Νταλια μας κουφανε με τους υπολγισμους της μια μονοπολι την εκανε να σκεφτεται επιτελους!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Πολυ καλο........

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Λες να είναι Αβραάμ Λέντζος, ο καθηγητής της Αγγέλας και να χρησιμοποιεί τη δραματική σχολή για κάλυψη; loooooooooool

Link to comment
Share on other sites

Η φωνή του μυστηριώδη τύπου, που έχει σχέση με τον φόνο και δεν βλέπουμε καθόλου το πρόσωπό του, δεν σας θυμίζει κάποιον από το έργο? ... :X

ΠΙΘΑΝΟ spoiler:X

 

Aν εννοείς τον πεθαμένο υπουργό, το είχε αναφέρει νωρίτερα ο DEMIS νομίζω ότι παίζει να είναι ο δίδυμος αδερφός του ή κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

ΠΙΘΑΝΟ spoiler:X

 

Aν εννοείς τον πεθαμένο υπουργό, το είχε αναφέρει νωρίτερα ο DEMIS νομίζω ότι παίζει να είναι ο δίδυμος αδερφός του ή κάτι τέτοιο.

Γενικα εχει ενα μυστηριο αυτη η σειρα!Στο πρωτο επεισοδιο εκανε τη περιγραφη η Μακρυπουλια και ξαφνικα πρωταγωνιστρια το 6ο προσωπο της ιστοριας!Ολο εκπληξεις ειναι αυτος ο Καπουζιδης!

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Φοβερό επεισόδιο, δεν το βλέπω να κάνει κοιλιά σε καμιά περίπτωση.

Νομίζω οτι σας φαίνετε μικρό επειδή έβαζε μικρής διάρκειας διαφημίσεις, άρχισε αμέσως μετά τα σύνορα και επειδή πολύ απλά δεν το χορτένουμε!

...
Link to comment
Share on other sites

Λες να είναι Αβραάμ Λέντζος, ο καθηγητής της Αγγέλας και να χρησιμοποιεί τη δραματική σχολή για κάλυψη; loooooooooool

Εννοώ κάποιον που έχει πιο ενεργό ρόλο... :X :X

Link to comment
Share on other sites

Poli kala pige to xthesino epeisodio kai katafere na xeperasei to Kafe tis Xaras.

 

1 ΣΤΟ ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ MEGA 18,9

2 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ ANTENNA 18,5

To πέρασε το δάσκαλο όντως, είναι πλέον η σειρά φαινόμενο της φετινής χρονιάς!!!

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Teleio episodeio!

 

Nomizw to kalytero ws twra!

 

Prosekse kaneis oti to onoma tou kleidara htan Panagiwths MAkrypoulias?!!?!!!

 

 

Μάλλον είναι ο πραγματικός πατέρας της Ζέτας Μακρυπούλια ο οποίος, αν δεν κάνω λάθος, ονομάζεται Παναγιώτης και είναι κλειδαράς...

Link to comment
Share on other sites

Kαλά ηρεμήστε.

Για μένα δεν είναι καν ανάμεσα στις καλύτερες ελληνικές κωμικές σειρές που έχω δει. Βλέπεται άνετα όμως και γελάς και σε μια-δυο (όχι παραπάνω) φάσεις σε κάθε επεισόδιο.

Και όχι για μένα δεν έχει ιδιαίτερο χιούμορ ή χιούμορ για λίγους, τέτοιο χιουμορ είχαν άλλες σειρές. Σίγουρα όχι το παραπέντε.

Απλά ξεκίνησα να το βλέπω επειδή έγινε κουβέντα εδώ και μου είπαν ότι ειναι ευχάριστο μερικοί γνωστοί και γι αυτό συνεχίζω τώρα. Είναι ανάλαφρο άλλωστε οπότε δεν με χαλάει. :)

 

Μπορεί κάποιος να μου πει γιατί κάνουν όλο αυτό το κόλπο με τα καλλιστεία και τα κλειδιά; Πως κατέληξαν να θέλουν να μπουκάρουν στο γραφείο της Βογιατζάκη; (χαλαρά ο χαρακτήρας που έβγαλε το περισσότερο γέλιο στο τελευταίο επεισόδιο)

Κάπου στη πορεία έχασα την συνέχεια του story :worry:

Link to comment
Share on other sites

Και όχι για μένα δεν έχει ιδιαίτερο χιούμορ ή χιούμορ για λίγους, τέτοιο χιουμορ είχαν άλλες σειρές. Σίγουρα όχι το παραπέντε.
Ποιές; Έτσι από περιέργεια...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Ποιές; Έτσι από περιέργεια...

Δεν μπορώ να πω ότι δεν το περίμενα. :p

 

Oι σειρές που δεν σου άρεσαν. :p just kidding :)

 

Eγκλήματα, μεν και δεν (δεν μπορούσα να τους δω με τπτ μικρός) ας πούμε.

Link to comment
Share on other sites

Kαλά ηρεμήστε.

Για μένα δεν είναι καν ανάμεσα στις καλύτερες ελληνικές κωμικές σειρές που έχω δει.

 

Για σένα όμως το λες και μόνος σου, για τους περισσότερους όμως είναι μία από τις κορυφαίες!! Και για μένα φυσικά, η σειρά λέει τρελλά και βγάζει πολύ γέλιο μπαίνει άνετα στο τοπ-10 των καλύτερων σειρών της ελληνικής τηλεόρασης!!

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πω ότι δεν το περίμενα. :p

 

Oι σειρές που δεν σου άρεσαν. :p just kidding :)

 

Eγκλήματα, μεν και δεν (δεν μπορούσα να τους δω με τπτ μικρός) ας πούμε.

:lol: Είμαι προβλέψιμος ε; :D

 

Ωραία τα «Εγκλήματα», αλλά (πιστεύω πάντα) τόσο γέλιο δεν έβγαζαν. Όσο για τον Ρώμα και τους «Μεν και δεν» να πω και'γω ότι το περίμενα... :p :grin:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο κομάτι ήταν με τις 2 γιαγιάδες και τον Αρναούτογλου :lol: :lol: τρελό γέλιο... :D
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Είναι η πρώτη φορά (μετά τους Απαράδεκτους) που στήνομαι στην TV και περιμένω πως και πως να ξεκινήσει το "Παρα πέντε"(ΟΚ ίσως φταίει και το ότι πρώτη φορά μετά από χρόνια έχω τόσο ελεύθερο χρόνο). Η σειρά είναι καταπληκτική και έχω την εντύπωση πως κάθε νέο επεισόδιο είναι καλύτερο από το προηγούμενο. Πίστεύω πως είναι σειρά που θα δούμε σε πολλές επαναλήψεις στο μέλλον.

(για να μη θεωρηθώ και ασεβής, δε συγκρίνω τους Απαράδεκτους με τη συγκεκριμένη σειρά-και με τίποτα.)

Είναι δώδεκα η ώρα είναι η ώρα των σκιών

Κάπου θα σε συναντήσω, κάπου θα σε βρω

Λύκε λύκε είσαι εδώ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...