Jump to content

Στο Παρά Πέντε (Mega)


castrato
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγκλονιστική η τελευταία σκηνή. Πραγματικά εκπληκτικό επεισόδιο, όχι με τόσο πολύ χιούμορ, όσο σε εξέλιξη, πλοκή και φυσικά σκηνοθεσία.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολύ καλό το επεισόδιο και πολύ δράση! Επειδή λόγω κακοκαιρίας έπιανα το κανάλι χάλια και σχεδόν άκουγα μόνο, ποιόν χτύπησαν στον τέλος; Τον Σπύρο;

 

Εγω το εχασα τελειως το επεισοδιο λογω καιρου. Δεν επαιζε καθολου το μεγκα...

 

Ελπιζω να το ανεβασει κανεις στο ιντερνετ. SOS !!!

:(

Link to comment
Share on other sites

Συγκλονιστική η τελευταία σκηνή. Πραγματικά εκπληκτικό επεισόδιο, όχι με τόσο πολύ χιούμορ, όσο σε εξέλιξη, πλοκή και φυσικά σκηνοθεσία.

Και χιουμορ ειχε!!

Με την Θεοπουλα! αλλα και με την Ζουμπουλια στο γηπεδο!!

Οντως ηταν πολυ καλο επεισοδιο!!

Αγωνια, αγχος κτλ!

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

ton efage ton foti? :worry:

Απανταει η περιληψη του επομενου επεισοδιου:

 

Η αξιοπρέπεια της ομάδας πέφτει στα Τάρταρα με τον σοβαρότατο τραυματισμό του Φώτη που είχε ως αποτέλεσμα να του κλέψουν το σπίτι και την Φρίντα να χτυπάει 0,3%, την Ντάλια να πλαστογραφεί κρατικά έγγραφα, την Ζουμπουλία να έρχεται δεύτερη στην καρδιά του Θωμά μετά το γάμο του με την ΜΑριλένα και τον Σπύρο να μαζεύει αυγά από τα πατώματα προσπαθώντας να συγκρατήσει τις γιαγιάδες από το να μπουν στο βιβλίο Γκίνες. Παράλληλα, η ιστορία εξελίσσεται ραγδαία, εφόσον στο πρόσωπο του μεγαλοεκδότη Δημοσθένη Πολίτη θα βρουν τον άνθρωπο που έψαχναν από την αρχή. Κάπου εκεί ανάμεσα, θα μάθουμε ένα μυστικό ... για την Αμαλία...

 

 

Link to comment
Share on other sites

εκει που ηταν μικροι ολοι τους στο σχολειο κ ακουγονταν οι φωνες τους,ηταν ολα τα λεφτα!

η μικρη ζουμπουλια να κανει ιιιιιιιιι:lol: αποθεωση:respect:

να ρωτησω κατι:ο φωτης δε μπηκε στο αμαξι?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως πάρα πολύ καλό. Το αυτό και το επόμενο επεισόδιο θα είναι τα 2 καλύτερα της φετινής σεζόν. Τελικά πέθανε ο Φώτης;
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον επεισόδιο, μου άρεσε πάρα πολύ. Σήμερα είχε περισσότερη δράση και κυρίως αγωνία, καθώς και ένα πολύ ενδιαφέρον κομμάτι πλοκής, καθώς μάθαμε την ταυτότητα του τρίτου από την κακή πεντάδα και ενδιαφέροντα στοιχεία για τη σχέση του με τον Παυρινό.

 

Δεν περίμενα οτι θα το έλεγα αυτό, αλλά μου είναι δύσκολο πλέον, μετά τη νυχτερινή επίσκεψη της Αμαλίας στην κρεβατοκάμαρα του Σπύρου, να μην πιστέψω οτι κάτι μεταφυσικό συμβαίνει...:(

Η σκηνή αυτή φαίνεται οτι γυρίστηκε ώστε να δείχνει κάτι που συνέβη στα αλήθεια και όχι μόνο στο όνειρο ή τη φαντασία του Σπύρου (γιατί αλλιώς θα είχαμε άλλο point of view της κάμερας, εφέ με θολό περιθώριο κ.α.) Δε φαντάζομαι να χρειάζεται να δείξω το παράδοξο του να μπουκάρει η Αμαλία στην κρεβατοκάμαρα του Σπύρου μες τη νύχτα για να του πει συμβουλές. Κρίμα που δεν έτυχε να πει καμιά λέξη που να φανερώνει τι προφορά χρησιμοποιούσε τότε. Μέχρι νεωτέρας, λοιπόν, τάσσομαι με την πλευρά των πνευμάτων...

 

Σε άλλα νέα, ορισμένες αστείες σκηνές που μου άρεσαν:

- Η Αμαλία να παίρνει τη θέση της Θεοπούλας στο χειρισμό της μυγοσκοτώστρας (ποιαν είπες καλόβολιη;!)

- "Τι μέρα έχουμε σήμερα, Δευτέρα; Την άλλη Δευτέρα τέτοια ώρα θα είναι μαζί μας.":lol:

- Οι στεγνωτήρες μαλλιών στο υπόγειο

- "Έσπασε και η μυγοσκοτώστρα..." "...να τον στείλουμε πίσω!" και το αποκορύφωμα: "ΤΟ ΧΑΠΙ ΜΟΥ ΤΟ ΠΗΡΑ;" ως ειδοποίηση μηνύματος!

 

Επίσης, είπαν οτι η εθνική είναι αυτή με τα μπλε και οι δύο ομάδες φόραγαν λευκά η μια, κόκκινα η άλλη...:worry:

 

Τώρα, όσον αφορά τις ερωτήσεις των παραπάνω:

1. Ο Φώτης πυροβολήθηκε.

2. Ο Φώτης μπήκε στο αυτοκίνητο μαζί με τους άλλους.

3. Ο Φώτης διατηρεί για ένα διάστημα τις αισθήσεις του, καθώς τα τελευταία δευτερόλεπτα βλέπουμε μέσα από το (θολωμένο) βλέμμα του τον Σπύρο και τη Ντάλια (η οποία, παρεμπιπτόντως, ως τώρα δεκάρα δε φαίνεται να δίνει για τον Αλέξη σε σύγκριση με τους φίλους της. Πού θα πάει όμως...)

4. Στη συνέχεια, ο Φώτης κλείνει τα μάτια του/χάνει τις αισθήσεις του, καθώς η οθόνη μαυρίζει.

5.

Ο Φώτης θα ζήσει, καθώς η περίληψη του επόμενου επεισοδίου τον περιγράφει ως βαριά τραυματισμένο.

 

Link to comment
Share on other sites

εκει που ηταν μικροι ολοι τους στο σχολειο κ ακουγονταν οι φωνες τους,ηταν ολα τα λεφτα!

η μικρη ζουμπουλια να κανει ιιιιιιιιι:lol: αποθεωση:respect:

να ρωτησω κατι:ο φωτης δε μπηκε στο αμαξι?:confused:

 

mesa sto amaksi nomizo itan ekei pou tou elege i ntalia 'foti mou..' ..etsi katalava toulaxisotn apo to plano

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Τον βάλανε προφανώς. Αφου είδαμε και καλά μέσα από τα μάτια του ότι τους έβλεπε και ότι ήταν στο αμάξι.

Καταπληλτικό επεισοδιο αν και εχω την αίσθηση ότι κάτι του έλειπε...

no sig...
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι:ο φωτης δε μπηκε στο αμαξι?:confused:

Μπηκε αφου τον εβαλαν και ακουστηκε το γκαζι του αυτοκινητου.Πανω στο πισω καθισμα τον ειχαν και κοιτουσαν αν χτυπησε.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καταπληλτικό επεισοδιο αν και εχω την αίσθηση ότι κάτι του έλειπε...

Η Μαριλενα και ο Θωμας.Και το πολυ χιουμορ καθως ηταν επεισοδιο δρασης.Τωρα μετα την ομηρεια,πιστευω οτι πρεπει να ακολουθησουν καποια πιο χαλαρα και αστεια επεισοδια.

 

Αλλά το ουδετερο μερος με διεθνη απηχηση ποιο ηταν?Το Καραισκακη?

Link to comment
Share on other sites

εκει που ηταν μικροι ολοι τους στο σχολειο κ ακουγονταν οι φωνες τους,ηταν ολα τα λεφτα!

η μικρη ζουμπουλια να κανει ιιιιιιιιι:lol: αποθεωση:respect:

να ρωτησω κατι:ο φωτης δε μπηκε στο αμαξι?:confused:

 

mpike !!diladi ton evalan oi upoloipoi,k meta xekinisan..

Link to comment
Share on other sites

Αλλά το ουδετερο μερος με διεθνη απηχηση ποιο ηταν?Το Καραισκακη?

 

Ναι, το στάδιο πρέπει να ήτανε. Διεθνή απήχηση υποθέτω την έχει, τώρα για το ουδέτερο δεν είμαι σιγουρος, καθώς η Εθνική έπαιζε εντός έδρας...ίσως ουδέτερο όσον αφορά τους καλούς και τους κακούς;:confused: Ουδέτερο γιατί παίζουν το παιχνίδι τους οι δύο ποδοσφαιρικές ομάδες και μπορεί να κερδίσει οποιαδήποτε;

Πάντως να ήταν ουδέτερο μέρος με διεθνή απήχηση η στοά που ξανασυναντήθηκαν αργότερα, δεν το νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Τρομερο το επεισοδιο!!!

 

Και απο πλοκη (απο τα καλυτερα!!) και απο χιουμορ! Ειδικα τοτε στο γκολ της εθνικης που η Ζουμπουλια αγκαλιαζε τον κακο!.. Οτι ναναι!!!!!!!!!

 

Να δουμε με την Αμαλια τι θα γινει!! Το επομενο αναμενεται συναρπαστικο!

 

 

Α κατι αλλο... Ειμαι Σαββατογεννημενος και μαλιστα 13 του μηνος... Ελπιζω ομως να μην σημαινει τιποτα το οτι σκεφτηκα "μακαρι να μην βαλουν επαναληψη την αλλη βδομαδα"...!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι Σαββατογεννημενος και μαλιστα 13 του μηνος... Ελπιζω ομως να μην σημαινει τιποτα το οτι σκεφτηκα "μακαρι να μην βαλουν επαναληψη την αλλη βδομαδα"...!

 

aris13888... "Κανόνισε μη σου φέρω την αφιονισμένη με τη μυγοσκοτώστρα!";)

Link to comment
Share on other sites

Θεοπουλα αποθεωση για αλλη μια φορα δεν το συζητω..."Σκουληκι της λασπης!! Μεταξοσκωληκα!! Θα σε λιωσω σαν κουνούπι!! U talkin' to me?" :rotfl: :lol: :yahoo:

 

Πολυ καλο το σημερινο επεισοδιο, ειχε και δραση και γελιο. Απο τα καλυτερα της φετινης σαιζον.

 

Και η Ζουμπι jr μεταγλωττισμενη ηταν ολα τα λεφτα! :respect:

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Α κατι αλλο... Ειμαι Σαββατογεννημενος και μαλιστα 13 του μηνος... Ελπιζω ομως να μην σημαινει τιποτα το οτι σκεφτηκα "μακαρι να μην βαλουν επαναληψη την αλλη βδομαδα"...!

Την επομενη εβδομαδα θα εχει καινουριο επεισοδιο,αλλωστε υπαρχει και η περιληψη του.

Ομως την μεθεπομενη εβδομαδα λογικα θα εχει επαναληψη,γιατι ακομα δεν εχει βαλει περιληψη και λογικα καιρος ειναι για επαναληψη.

Link to comment
Share on other sites

Και η Ζουμπι jr μεταγλωττισμενη ηταν ολα τα λεφτα! :respect:

 

Καλά που μου το θύμισες - στην αρχή, με την παράταιρη φωνή και κυρίως με τις επαναλήψεις στην έκφραση, η Ζουμπουλία μου θύμισε κακές μεταγλωττίσεις βραζιλιάνικων και ακόμη περισσότερο το βασιλιά του απίστευτου dubbing, τον :ninja: Καμπαμαρού (για όποιον ξέρει). Έπεσε αρκετό γέλιο σε αυτήν τη σεκάνς! Επίσης ο Φώτης μιλώντας με το χαρακτηριστικό "λαχανιασμένο" τρόπο των παιδιών...:)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό και το σημερινό!

Είχε λίγο γέλιο, αλλά πολύ δράση!

Κορυφαία:

 

η Θεοπούλα και η μυγοσκοτώστρα:lol:

η Ζούμπι στο γήπεδο :lol:

το δημοτικό με τους 5 :lol: :lol:

και η σκηνή στο τέλος :cry:

 

θα πεθάνουμε από την αγωνία μέχρι την άλλη Δευτέρα :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι ο κακος με τα μαυρα δεν πυροβολησε απο την αρχη.Δηλαδη τι θα εκαναν ο Σπυρος και η Ζουμπουλια στον ψηλο αφου ηταν αοπλοι?
Link to comment
Share on other sites

Την επομενη εβδομαδα θα εχει καινουριο επεισοδιο,αλλωστε υπαρχει και η περιληψη του.

Ομως την μεθεπομενη εβδομαδα λογικα θα εχει επαναληψη,γιατι ακομα δεν εχει βαλει περιληψη και λογικα καιρος ειναι για επαναληψη.

 

Εννοείς τα σαββατοκύριακα ή Δευτέρα παρά Δευτέρα?

Γιατί πρέπει να έχει απαραίτητα επαναλήψεις πάλι? Εγω νομίζω ότι δεν θα ξαναρχησει τα ίδια ο καπουτζίδης με τις επαναλήψεις, γιατι δεν τον παιρνει πολυ, άμα δεν είναι όλα τα επεισόδια τόσο καλά όσο της 1ης σεζον, να το διακυνδυνεψει κ να μας βάζει σε επαναλήψεις πάλι...

 

Πάντως το επεισόδιο μου άρεσε περισσοτερο απο όλα της 2ης σεζόν μπορώ να πω. Είχε εξέλιξη....Πως να το κανουμε? :D

Αλλά φοβάμαι για τον Φώτη...

Απορώ μεν γιατι διάλεξαν να πάνε σε κεινο το μέρος. Ήξεραν ότι θα πάρει όπλο ο ...Αντρέας (πλεον ξέρουμε και το όνομα :p :happy: )

Αλλά κι ο Αντρέας σαν κακός θα μπορούσε πιστευω να 'χειριστεί' καλύτερα την σκληράδα του... Ήταν ο μοναδικός με όπλο και θα μπορουσε να τους κυνηγήσει κιολας... Αλλά καλύτερα για μας...:D

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχει επανάληψη την μεθεπόμενη Δευτέρα. Απλά εκείνη την ημέρα δεν έχει περίληψη. Απλά περιλήψεις βάζουν για τα δύο (το πολύ) επόμενα επεισόδια. Και μιας και παίχτηκε αυτό απόψε, μέσα στη βδομάδα θα έχουμε την περίληψη του μεθεπόμενου.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...