Jump to content

Smart Pocket , επιτέλους αγορές με το υπόλοιπο !


blizard
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, παιδιά, μην τρομάξετε, η επιλογή Smart Pocket έχει μεταφερθεί στο μενού. 🙄

Screenshot_20230601-035310_My CU.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, johndouk said:

Ναι, παιδιά, μην τρομάξετε, η επιλογή Smart Pocket έχει μεταφερθεί στο μενού. 🙄

Screenshot_20230601-035310_My CU.jpg

Το κρύβουν σιγά σιγά ή μου φαίνεται; Θα μου πεις μόνο ο blizard παραγγέλνει 100 σουβλακια καθε εβδομάδα, ζημιά τους έκανε...

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εμενα λεει θελει καρτα 15€ μεσα στο μηνα + ενεργοποιημενο πακετο >6€

το αλλαξαν οντως δοκιμασε κανεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εμενα λεει θελει καρτα 15€ μεσα στο μηνα + ενεργοποιημενο πακετο >6€
το αλλαξαν οντως δοκιμασε κανεις?
Στο liquid μου δούλεψε με 12 ευρώ κάρτα και κανένα παετο πριν μερικές μέρες

Ο blizzard (αν θυμάμαι καλά) είπε ότι δούλεψε και με 8 στο liquid

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

On 12/6/2023 at 12:45 ΠΜ, dkostas said:

εμενα λεει θελει καρτα 15€ μεσα στο μηνα + ενεργοποιημενο πακετο >6€

το αλλαξαν οντως δοκιμασε κανεις?

Μου δούλεψε και με κάρτα των 8 ευρώ (με ενεργοποιημένο πακέτο βέβαια). Δεν είμαι στο liquid.

Link to comment
Share on other sites

On 1/6/2023 at 3:55 ΠΜ, johndouk said:

Ναι, παιδιά, μην τρομάξετε, η επιλογή Smart Pocket έχει μεταφερθεί στο μενού. 🙄

Screenshot_20230601-035310_My CU.jpg

H επιλογή Smart Pocket βρίσκεται πάλι και στην αρχική σελίδα του CU app. (Προστέθηκε banner στο κάτω μέρος.)

Screenshot_20230616-122904_My CU.jpg

Link to comment
Share on other sites

όταν φτιάχνεις ένα κωδικό efood υπολογίζει και το 10%

Για αυτό καλό είναι ο κωδικός να είναι λίγο μικρότερος από την συνολική αξία

Παράδειγμα παραγγέλνεις κάτι που κάνει 7.70 αφαιρείτε το 10,% πληρώνεις περίπου 7 ευρώ (6.93)

Οπότε καλύτερα κάνεις κουπόνι 6.50 και πληρώνεις με κάρτα τα υπόλοιπα + το φιλοδώρημα το οποίο δεν αφαιρείται από το κουπόνι

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk









Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Επειδή τώρα ξεκινάω με το efood.. μπορούμε να βάλουμε και κωδικό -10%  και να πληρώσουμε με smart pocket;

Όπως τα είπε ο HEO.

Screenshot_20230608-211040_My CU.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, HEO said:

όταν φτιάχνεις ένα κωδικό efood υπολογίζει και το 10%

Για αυτό καλό είναι ο κωδικός να είναι λίγο μικρότερος από την συνολική αξία

Παράδειγμα παραγγέλνεις κάτι που κάνει 7.70 αφαιρείτε το 10,% πληρώνεις περίπου 7 ευρώ (6.93)

Οπότε καλύτερα κάνεις κουπόνι 6.50 και πληρώνεις με κάρτα τα υπόλοιπα + το φιλοδώρημα το οποίο δεν αφαιρείται από το κουπόνι

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk








 

Στο μεταξύ αν εκδόσεις κουπόνι μεγαλύτερο τι συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξύ αν εκδόσεις κουπόνι μεγαλύτερο τι συμβαίνει;
Χάνεις αυτά που περισσεύουνν και είναι κρίμα....

Καλύτερα να αφήνεις μια απόσταση ασφαλείας :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Αν πάω να εκδόσω κουπόνι πάνω από €20 θα μου βγάλει σφάλμα;

Edit: ενώ με αφήνει να μετακινήσω την μπάρα, στο "συνέχεια" κάνει ελεγχο και βγάζει το σφάλμα υπέρβασης του ημερήσιου ορίου (το οποίο είναι κυλιόμενο 24ωρο)

Edited by GraveDigger
το δοκίμασα
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

αν βγάλεις κουπόνι και δεν το χρησιμοποιείσεις τι γίνεται;;;; Χάνεις τα λεφτά η πάει πάλι στο υπόλοιπο;;;

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Χάνεται. Βέβαια μια φορά που είχα βγάλει κουπόνι και άλλαξαν τους όρους, μίλησα με την εξυπηρέτηση και μου ακύρωσαν το κουπόνι και επέστρεψαν το ποσό (αν και θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω λίγες μέρες αργότερα).

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Έχω ένα μεγάλο υπόλοιπο σε Vodafone καρτοκινητο. Σκέφτομαι να πάρω μια νέα κάρτα cu, να μεταφέρω το υπόλοιπο εκεί (γίνεται;) και μετά να το ξοδέψω με smart pocket πχ σε e-food(γίνεται;)

Πώς σας φαίνεται η σκέψη μου; Παίζει κάποια προσφορά σε νέο cu, ή θα πρέπει να πληρώσω τα 13 ευρώ με την αίτηση;

Link to comment
Share on other sites

Ναι γίνεται ...  η μεταφορά ειναι δωρεάν μάλιστα (30 ευρω την μερα) . Δεν έχει καλή προσφορά όμως τώρα για αυτό που θέλεις, αφου αν βαλεις 13 ευρω σου τα παιρνει αυτόματα και στου δίνει ενα πακετο απεριόριστων, πρέπει να πας σε καταστημα να πάρεις κάρτα κανονικά σκέτη (βαλε και το bring a friend)

Η και να κόψεις κουπόνια των 20 ευρω και να τα βάλεις ολα στο e-fresh σουπερ μαρκετ (20 την ημέρα οριο). Το e-fresh δίνει και 6 ευρω εκπτωση με την 1η παραγγελία , στην βγαζει 5-6 μερες μετα την εγγραφη.  Εχεις καμια 20ρια μέρα να τοςυ χαλάσεις από όταν τους βγάλεις.

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα μεγάλο υπόλοιπο σε Vodafone καρτοκινητο. Σκέφτομαι να πάρω μια νέα κάρτα cu, να μεταφέρω το υπόλοιπο εκεί (γίνεται;) και μετά να το ξοδέψω με smart pocket πχ σε e-food(γίνεται;)
Πώς σας φαίνεται η σκέψη μου; Παίζει κάποια προσφορά σε νέο cu, ή θα πρέπει να πληρώσω τα 13 ευρώ με την αίτηση;
Αμέσως μόλις πάρεις το νέο κινητό κάντο liquid για να μην σου βάλουν την κάρτα και ενεργοποιήσουν κάποιο πακέτο

η βάλε την κάρτα στο παλιό (συνήθως μουτζουρωνουν τα νούμερα αλλά βγαίνει με οινόπνευμα) και μετά μετέφερε τα χρήματα

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, macovet said:

Έχω ένα μεγάλο υπόλοιπο σε Vodafone καρτοκινητο. Σκέφτομαι να πάρω μια νέα κάρτα cu, να μεταφέρω το υπόλοιπο εκεί (γίνεται;) και μετά να το ξοδέψω με smart pocket πχ σε e-food(γίνεται;)

Πώς σας φαίνεται η σκέψη μου; Παίζει κάποια προσφορά σε νέο cu, ή θα πρέπει να πληρώσω τα 13 ευρώ με την αίτηση;

Μόνο προσοχή γιατί υπάρχουν κάποιοι περιορισμοί στο ποσό που μπορεί να διατεθεί σε κουπόνια. Επειδή είπες μεγάλο υπόλοιπο το λέω. 

Επίσης γιατί δεν μετατρέπεις πολύ πιο εύκολα το καρτοκινητό σου σε CU και να τα κάνεις όλα από αυτό;

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Μόνο προσοχή γιατί υπάρχουν κάποιοι περιορισμοί στο ποσό που μπορεί να διατεθεί σε κουπόνια. Επειδή είπες μεγάλο υπόλοιπο το λέω. 

Επίσης γιατί δεν μετατρέπεις πολύ πιο εύκολα το καρτοκινητό σου σε CU και να τα κάνεις όλα από αυτό;

Ο βασικός λόγος είναι ότι θέλω σκέφτομαι να κάνω φορητότητα στο νούμερο.

Αν όμως το μετατρέψω σε CU είναι βέβαιο ότι παραμένει το χρηματικό υπόλοιπο στην κάρτα;

12 ώρες πριν, HEO said:

Αμέσως μόλις πάρεις το νέο κινητό κάντο liquid για να μην σου βάλουν την κάρτα και ενεργοποιήσουν κάποιο πακέτο

 

Εννοείς αν το πάρω με courier, μόλις ενεργοποιηθεί; Αν πάω σε κατάστημα;

Quote


η βάλε την κάρτα στο παλιό (συνήθως μουτζουρωνουν τα νούμερα αλλά βγαίνει με οινόπνευμα) και μετά μετέφερε τα χρήματα

εδώ δεν κατάλαβα🤔

20 ώρες πριν, blizard said:

Ναι γίνεται ...  η μεταφορά ειναι δωρεάν μάλιστα (30 ευρω την μερα) . Δεν έχει καλή προσφορά όμως τώρα για αυτό που θέλεις, αφου αν βαλεις 13 ευρω σου τα παιρνει αυτόματα και στου δίνει ενα πακετο απεριόριστων, πρέπει να πας σε καταστημα να πάρεις κάρτα κανονικά σκέτη (βαλε και το bring a friend)

Η και να κόψεις κουπόνια των 20 ευρω και να τα βάλεις ολα στο e-fresh σουπερ μαρκετ (20 την ημέρα οριο). Το e-fresh δίνει και 6 ευρω εκπτωση με την 1η παραγγελία , στην βγαζει 5-6 μερες μετα την εγγραφη.  Εχεις καμια 20ρια μέρα να τοςυ χαλάσεις από όταν τους βγάλεις.

η μεταφορά από καρτοκινητό vodafone σε cu είναι δωρεάν; Νόμιζα ότι το vodafone sharing είχε κάποιο κόστος.

Σε κατάστημα δεν θα μου βάλουν τα 13 ευρώ μέσα; πόσο θα πληρώσω;

Link to comment
Share on other sites

Δωρεαν είναι και ας γράφει 50 cent .... 30 ευρω την μέρα μέχρι 150 το μηνα . Το σμαρτ ποκετ 20 την μέρα μέχρι 100 τον μηνα . 

Νομίζω οτι κάτι δεν εχεις καταλάβει γιατι δεν βγάζει νόημα ο λόγος που θες να κανεις την αλλαγή και μάλλον κάτι κάνεις λάθος ... εξήγησε πιο αναλυτικά (πχ πόση χρήση κάνεις, γιατι θές να αλλάξεις παροχο στην καρτα πραγματικά)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, blizard said:

Δωρεαν είναι και ας γράφει 50 cent .... 30 ευρω την μέρα μέχρι 150 το μηνα . Το σμαρτ ποκετ 20 την μέρα μέχρι 100 τον μηνα . 

Νομίζω οτι κάτι δεν εχεις καταλάβει γιατι δεν βγάζει νόημα ο λόγος που θες να κανεις την αλλαγή και μάλλον κάτι κάνεις λάθος ... εξήγησε πιο αναλυτικά (πχ πόση χρήση κάνεις, γιατι θές να αλλάξεις παροχο στην καρτα πραγματικά)

Έχω ένα νούμερο το οποίο χρησιμοποιώ μόνο για εισερχόμενες και καλούμαι πλέον να πληρώνω 12€ (από 8€ το δίμηνο για να το διατηρήσω. Αυτό είναι αύξηση 50%!! και δε σκοπεύω να την αποδεχτώ.

Θα πάω στη nova που μπορώ να διατηρώ το νούμερο με ελάχιστο κόστος. Πριν όμως, πρέπει να δω πως θα αξιοποιήσω το μεγάλο υπόλοιπο που έχει συγκεντρωθεί στην κάρτα μου.

Εναλλακτικά, λόγω μιας δελεαστικής προσφοράς μετατροπής σε συμβόλαιο που μου έγινε, θα μπορούσα να κρατήσω αυτό το νούμερο και για κύρια χρήση, αλλά προηγουμένως πάλι θα πρέπει να βρω έναν τρόπο ώστε να μη χάσω το μεγάλο χρηματικό υπόλοιπο που έχει συγκεντρωθεί στην κάρτα μου.

Το smart pocket λοιπόν το βλέπω σα μια λύση για να μη χαθεί το μεγάλο υπόλοιπο που έχω συσσωρεύσει στην κάρτα του vodafone καρτοκινητού μου, ενδεχομένως σε ένα νέο CU νούμερο στο οποίο θα μεταφέρω αυτό το υπόλοιπο.

Ελπίζω να ήμουν σαφής.

Edited by macovet
Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμή που το κάνεις για οικονομικους λόγους (1 ευρω για εισερχόμενα) δεν εχει κανενα νόημα να πάρεις δέυτερο αριθμό γιατι και αυτος θα θέλει την ίδια συντήρηση με τον 1ο (δλδ 13 ευρω το 2 μηνο), συν το 1 ευρω ... οπότε το ξεχνάμε αυτο ειναι λαθος.

Επίσης ειναι διαφορετικό να δίνεις 1 ευρω και να μην το παίρνεις πίσω , και διαφορετικό να δίνεις 13 και να τα παίρνεις πίσω χρήματα...παράδειγμα αν είσαι άτομο που χαλάει εστω 7 ευρω το μηνα στο e-food το μήνα πληρωνοντας με πιστωτική κάρτα , αν πληρώσεις μέσο vodafone ειναι σαν να τα παιρνεις όλα πισω , τελικό κόστος μηδεν . Αν δεν παίρνεις καθόλου σουβλάκια αλλά αγοράζεις προιόντα σουπερμαρκετ , μπορείς να βρείς στο ε-φρες ιδια προιόντα έστω λίγο ακριβότερα , θα ειναι σαν να χάνεις κάπου 1-2 ευρω το μήνα ... και σε αυτη την περίπτωση πας για λιγο στο cu μέχρι να τα χαλάσεις ολα. 

Τωρα αν θες να φύγεις γιατι έχεις καλη προσφορά αλλου , πές μας απο περιέργεια τι είναι και τι αναγκες εχεις γιατι δεν πρεπει να υπάρχει κατι φτηνότερα απο το cu liquid που μπορείς επισης να πας με τα λεφτα ( κοιτα και το cash back, αν δεν βαριεσαι να βγαζεις μια αποδειξη απο σουπερ μαρκετ σε φωτο καθε 2 μηνες ειναι οτι καλυτερο)
 

Τελος αν οντος  θες να φύγεις πριν τον μηνα , τοτε πρέπει οντος να παρεις μια νεα καρτα και να πας εκει τα 150 ευρω που ειναι το οριο σε ενα μηνα και να χαλασεις αλλα 50 ευρω στο  ε-φρεση e-food δομινος κλπ , Θα πας σε καταστημα vodafone και θα παρεις ενα φακελο που εχει μεσα μια σιμ και καρτα ανανεωσης με ενα αριθμό επάνω της ... θα τους ρωτήσεις αν μπορουν να σου βαλουν εκει τα 13 ευρω χωρις να σου αγοράσουν τίποτα,  αν σου πουν όχι θα την παρεις σπίτι, θα κάνεις οτι σου ειπαν πριν με την κάρτα και θα την βαλεις αλλου , και μετα θα ενεργοποιήσεις μεσο ιντερνετ τον νεο αριθμο, 

 

 

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

Η  δομινος έχει μια συν μια σήμερα τριτη 😉 δοκίμασαμε με την αφράτη ζύμη και ήταν πολύ καλη , κάπου 11 ευρω οι 2 value μεγαλες και 12 κατι οι υπολοιπες . (δεν ειναι καποια προσφορά αλλά μπορεις να πληρώσεις με σμαρτ ποκετ αν θες να χαλάσεις τα λεφτα)

Link to comment
Share on other sites

Έχω vodafone καρτοκινητό.

Αν κατάλαβα σωστά, πρέπει να πάω σε cu και μετά να ενεργοποιήσω το smart pocket.

Θα μπορούσε κάποιος να μου πει πως; Επίσης, πως ενεργοποιώ το liquid?

Το χρηματικό υπόλοιπο δε χάνεται φαντάζομαι, ε;

ΥΓ. Να βάλω κάρτα (για να διατηρήσω τη σύνδεση που λήγει) τώρα, ή αφού το γυρίσω σε cu?

Edited by macovet
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι κατι δύσκολο να μπεις liquid και να βγεις (αν τα συστηματα της voda δεν έχουν κόλλημα ) υπαρχει στο cu app επιλογή, απλά πρέπει να έχεις αποθηκέυσει μια κάρτα.

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...