Jump to content

Smart Pocket , επιτέλους αγορές με το υπόλοιπο !


blizard
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, ParafronGR said:

Ο δωρέαν μήνας δεν ενεργοποιείται αυτοματα με το liquid? 

Επαναλαμβάνω: Το δώρο σου (δωρεάν ο 1ος μήνας) θα είναι ισόποσο με τη συνδρομή που θα επιλέξεις ανάμεσα σε 12, 13, 15, 16, 20 ή 30€ και θα το λάβεις την ημερομηνία που εσύ θα διαλέξεις με τη μπάρα. Εκείνη τη μέρα θα ενεργοποιηθεί. 

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

όταν γυρνας από συμβολαιο σε κάρτα, όλα σου φαίνονται πυρηνικη φυσικη :p 

Να σαι καλα

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, ParafronGR said:

όταν γυρνας από συμβολαιο σε κάρτα, όλα σου φαίνονται πυρηνικη φυσικη 😛

🤣 Δεν έχεις κι άδικο. Φαίνεται πολύπλοκο, αλλά πραγματικά αξίζει τον κόπο και το χρόνο. 🤓

Εγώ άρχισα να αξιοποιώ το συνδυασμό smart pocket & liquid το τελευταίο μόλις δίμηνο και πάρε μια γεύση:

Screenshot_20230328-024344_My CU.jpg

Αυτά στο παρελθόν γίνονταν αναξιοποίητα Combo M... 🙄

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

για επιβεβαίωση για να μην κάνω καμία μλκία

μόλις ανανέωσα με 13€ στο νούμερο που έχω για 2ο και μου έμειναν 11€. όταν πάω στο smart pocket μου λέει ότι πρέπει να αγοράσω κάτι από 6€ για να  έχω πρόσβαση. Οπότε, τώρα το κάνω liquid και αυτοματως μπορώ να βγάλω κουπονι 9€? 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, ParafronGR said:

για επιβεβαίωση για να μην κάνω καμία μλκία

μόλις ανανέωσα με 13€ στο νούμερο που έχω για 2ο και μου έμειναν 11€. όταν πάω στο smart pocket μου λέει ότι πρέπει να αγοράσω κάτι από 6€ για να  έχω πρόσβαση. Οπότε, τώρα το κάνω liquid και αυτοματως μπορώ να βγάλω κουπονι 9€? 

Κοίτα. Τυπικά λέει ότι θέλει τουλάχιστον 15€ ανανέωση. Ωστόσο κάποιοι φίλοι το έχουν δοκιμάσει με 12€ και έβγαλαν κουπόνι. Ούτως ή άλλως όμως δεν έχεις τίποτα να χάσεις να δοκιμάσεις και νομίζω ότι θα το βγάλεις και θα πάρεις και τα 8Gb για 2 ημέρες. Και αν απεγγραφείς αμέσως και ξαναγίνεις απλό CU, το πιθανότερο είναι ότι θα διατηρήσεις και τα 8Gb.

ΥΓ. Μπορείς να το επιμερίσεις και σε 2 ή+ κουπόνια, αν θες να αξιοποιήσεις το υπόλοιπό σου περισσότερες φορές (πχ για το +10% έκπτωση στο efood.)

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

μόλις το έκανα liquid με ανανεωση στις 28/4 και είμαι ακόμα στο περίμενε "θα σε ειδοποιησουμε εντός 24 ωρών". 

Το μόνο που με ενδιαφερει είναι να χρησιμοποιήσω τα απεριοριστα του Πάσχα, να μου δώσει κουπονάκι για τσικνίσω στη δουλειά (μιας και θα δουλεύω πάσχα) και μετά φύγαμε για NOVA με ανανεωση 1€/χρονο. 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ParafronGR said:

μόλις το έκανα liquid με ανανεωση στις 28/4 και είμαι ακόμα στο περίμενε "θα σε ειδοποιησουμε εντός 24 ωρών".

Δεν θα χρειαστεί 24ωρο. Το πιθανότερο είναι ότι έχει ήδη γίνει. 

Αν πατήσεις ανανέωση και στην επόμενη σελίδα σου βγάλει στο μαύρο πλαίσιο κανονικά τη συνδρομή σου όπως την έβαλες, είναι οκ και μπορείς να δοκιμάσεις να βγάλεις κουπόνι smart pocket. 

Screenshot_20230409-022129_My CU.jpg

Screenshot_20230409-022052_My CU.jpg

Ακόμα κι αν δεν σου έχουν έρθει τα sms επιβεβαίωσης.

Σύσταση: αν θες να απεγγραφείς από το Liquid, περίμενε πρώτα να λάβεις τα sms επιβεβαίωσης εγγραφής.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, αν μπω στο liquid με τη μικρότερη συνδρομή, δηλαδή τα 8 ευρώ, θα μπορώ να χρησιμοποιώ το smart pocket;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Οντος πρέπει να βάλεις 12 ευρω και πάνω για να δουλέψει το smart pocket για 30 μέρες  . Με απλά 8 ευρω δεν δουλέυει εκτός αν μπουν 2 φορές σε 30 μερες (16 δλδ)  .  Οχι από την μπάρα όμως γιατι υπάρχει ενα bug με τα 8 ευρω (δεν γράφονται στο ιστορικό ανανεώσεων όπως όλα τα άλλα ποσά , και δεν μετράνε και για το smart pocket)

 

Επίσης  το e-fresh έχει 5 ευρω δώρο μέχρι το τέλος του μήνα ( ειναι το super market που μπορείς να βάλεις κωδικούς smart pocket)   EFR_561172 κωδικός.

Βρίσκεις και καλές τιμές  αν ψάξεις ... πχ κάτι τέτοια πήρα εγω

ef.png

Link to comment
Share on other sites

Εδω η αγορά των προιόντων από το e-fresh που έβαλα παραπάνω  ... 55 ευρω τα προιόντα για να έχουν δωρεάν μεταφορικά ,   5ευρω η εκπτωση , 50 ευρω τα κουπόνια απο το υπόλοιπο (τα έκοψα σε 10δες) "μια εικόνα 1000 λεξεις"

55e.png

ΥΓ

Παρατήρησα οτι μπορείς να κόψεις κουπόνια από το cu χωρίς να απαιτεί να έχεις αγοράσει πακέτο  ... μάλλον κάτι άλλαξαν  - και καλά έκαναν αφού δεν είχε και κάποιο νόημα .

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, blizard said:

ΥΓ

Παρατήρησα οτι μπορείς να κόψεις κουπόνια από το cu χωρίς να απαιτεί να έχεις αγοράσει πακέτο  ... μάλλον κάτι άλλαξαν  - και καλά έκαναν αφού δεν είχε και κάποιο νόημα .

Ναι; Και δεν είχε και νόημα εφόσον το ποσό ευρώ που δε μπορείς να "κόψεις" κουπόνι αντιστοιχεί στο ΦΠΑ της τελευταίας κάρτας ανανέωσή σου.

Για τελευταία "κάρτα" CashBack παίζει μη το "κόψουν". Που ολοένα και μειώνονται τα προϊόντα στο pockee (πχ κανένα "προσωπικής φροντίδας" πια εδώ και καιρό) , μετά και την καταστροφική αλλαγή στην εμφάνισή του που δεν ευνοεί καθόλου τη σύγκριση τιμών για ίδια προϊόντα (σχεδόν τελείως αδύνατον να γίνεται άμεσα όπως πριν λίγους μήνες).

"Κρατάω μια πισινή" εάν "όλο αυτό" στοχεύει κάπου (για ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ) με την τακτική "αφήνω σχοινί να τραβήξει ο άλλος και να πέσει στην διελκυστίνδα" και δε θα καταλάβει τίποτα πως "έχασε" και "έβρασε σα βάτραχος σιγά-σιγά". Όπως με τα "νέα" στο λαγό που τραβηκτικό, αλλά σε 1 χρόνο "τα ξαναλέμε"!!!

Link to comment
Share on other sites

Λέω για τον όρο που είχε το smart pocket να έχεις αγοράσεις πακέτο 6 ευρω για να δουλέψει ....  απλά γινόσουν liquid για λίγο και το ξεγέλαγες οπότε δεν είχε νόημα να σου απαγορέυουν να το κάνεις και από το cu . 

Πλέον μπορείς το ίδιο από παντού ..  θέλω να τσεκάρω ξανα και τα 8 ευρω μπας άλλαξαν κάτι και στο ελάχιστο ποσό ανανεωσης .

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, blizard said:

Λέω για τον όρο που είχε το smart pocket να έχεις αγοράσεις πακέτο 6 ευρω για να δουλέψει ....  απλά γινόσουν liquid για λίγο και το ξεγέλαγες οπότε δεν είχε νόημα να σου απαγορέυουν να το κάνεις και από το cu . 

Πλέον μπορείς το ίδιο από παντού ..  θέλω να τσεκάρω ξανα και τα 8 ευρω μπας άλλαξαν κάτι και στο ελάχιστο ποσό ανανεωσης .

Είσαι πρωτοπόρος στα "ιατρικά": Πρόσεχε , όμως, γιατί πχ την Marie Curie την σκότωσαν τα "πειράματα".....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 26/4/2023 at 5:04 ΠΜ, blizard said:

Οντος πρέπει να βάλεις 12 ευρω και πάνω για να δουλέψει το smart pocket για 30 μέρες  . Με απλά 8 ευρω δεν δουλέυει εκτός αν μπουν 2 φορές σε 30 μερες (16 δλδ)  .  

 

On 30/4/2023 at 1:33 ΜΜ, blizard said:

θέλω να τσεκάρω ξανα και τα 8 ευρω μπας άλλαξαν κάτι και στο ελάχιστο ποσό ανανεωσης

Σε απλό CU, που είχαν μπει τα αρχικά 12€ (στις 7/4, από φορητότητα) έχει περάσει πάνω από μήνας από την προηγούμενη ανανέωση. Προ 3 ημερών ενεργοποίησα πακέτο Combo M.

Σήμερα έκανα μια απλή ανανέωση 8€ και στη συνέχεια μου επέτρεψε κανονικά να εκδώσω κουπονι smart pocket! 🙂😎

Screenshot_20230510-172346_My CU.jpg

Screenshot_20230510-175216_My CU.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ,   σίγουρα κάτι άλλαξαν γιατι παλιά ήθελε και 12 ευρω , μάλλον τα απλοποίησαν και με 8 ευρω εισαι οκ ... Εκτός αν σε αφήνει γιατι αγόρασες το πακέτο (Δεν δοκίμασες και πριν το αγοράσεις ετσι ?) ... Θα δω σε λίγες μέρες  και εγω 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, blizard said:

Εκτός αν σε αφήνει γιατι αγόρασες το πακέτο (Δεν δοκίμασες και πριν το αγοράσεις ετσι ?)

Δοκίμασα επιτυχώς, αλλά ήταν εντός των 30 ημερών από την προηγούμενη ανανέωση. Πάντως, σύμφωνα με τους όρους, ως απλό CU, νομίζω ότι η αγορά του πακέτου θα αρκούσε.

Screenshot_20230510-223511_My CU.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κερδίζω κάτι αν παραγγείλω απευθείας από Dominos αντί για e-food?

Η επιπλέον προσφορά του CU Arround είναι και στις 2 περιπτώσεις έκπτωση 10%.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, GraveDigger said:

Κερδίζω κάτι αν παραγγείλω απευθείας από Dominos αντί για e-food?

Η επιπλέον προσφορά του CU Arround είναι και στις 2 περιπτώσεις έκπτωση 10%.

Nαι αλλά έχει πολλές προσφορές η dominos που δεν έχει στο e-food ...  πχ με κουπόνι 4.5 ευρω παίρνεις την "πιτσα του μηνα" από το κατάστημα (εμενα ειναι δίπλα και το κάνω) , και κάθε 5 μια δώρο (δεν βλέπω να το κάνει το e-food)  οπότε βγαίνει κάπου 3.8ευρω με κουπόνια  τελικά η μία (η συγκεκριμένη που εχουν τώρα ειναι και πολυ καλη , 500gr περίπου) . Εχει και προσφορα πχ κάθε πέμπτη που επίσης δεν νομίζω να την βάζει στο e-food.

Από την άλλη θα μπορούσε να υπάρξει κάποιο e-food deal που να μην έχει το dominos.gr , η κουπόνι ή rubies , τυχερή πεινιάτα (edit ακυρον αυτό) αλλά δεν έχω πετύχει κάτι.

DOMINOS.png

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

Βέβαια αν πάρεις την τυχερή πινιάτα στο e-food δεν μπορείς να πληρώσεις με smart pocket.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μπορείς τελικά να βγάλεις smart pocket και με 8 ευρω ανανέωση ..... δοκίμασα στο απλό cu και με μόνο πακέτο τα απεριόριστα ΣΚ (δεν δούλευε με αυτό το πακέτο μόνο του) , και μόλις έκανα την ανανεωση 8 ευρω δούλεψε το smart pocket

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σε 2 αριθμούς liquid με κανονική αυτόματη ανανέωση 12ευρη, πήγα σήμερα να βγάλω κουπονι και δεν υπάρχει πουθενά. Μόνο στο cu around 10% έκπτωση στο efood και τπτ άλλο. Τι έγινε; Το έκοψαν;
Επαναλαμβάνω είμαι στον 5ο μήνα του liquid με κανονικές αυτόματες ανανεώσεις των 12 ευρώ και μάλιστα η τελευταία έγινε μόλις την Κυριακή

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ έβαλα κάρτα την περασμένη εβδομάδα και το smart Pocket δουλεύει κανονικά

Και η κάρτα που έβαλα είναι αυτή που έστειλαν στην αδερφή μου με την φορητότητα. Είχαν μουτσουρωσει τα νούμερα την καθάρισα με οινόπνευμα και την έβαλα στο δικό μου και όχι της αδερφής μου :)

Η αδερφή μου έχει τα δώρα

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σε 2 αριθμούς liquid με κανονική αυτόματη ανανέωση 12ευρη, πήγα σήμερα να βγάλω κουπονι και δεν υπάρχει πουθενά. Μόνο στο cu around 10% έκπτωση στο efood και τπτ άλλο. Τι έγινε; Το έκοψαν;
Επαναλαμβάνω είμαι στον 5ο μήνα του liquid με κανονικές αυτόματες ανανεώσεις των 12 ευρώ και μάλιστα η τελευταία έγινε μόλις την Κυριακή

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Γράψτε λάθος. Μεταφέρθηκε το smart pocket μέσα στο μενού τέρμα κάτω δεξιά

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...