Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Τελικά το whitestonedome είναι εντάξει με το αποτυπωμα? Μήπως δεν ενεργοποιούν την ευαισθησία οθόνης όσοι παραπονιέται?

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δακτυλικο λειτουργεί αψογα , δακτυλιες φυσιολογικα πραγματα (πανω κατω οπως η μαμα μεμβρανη στο S21U)
Αν ειναι να βρω ενα αρνητικο στο κατω μερος της οθονης αφηνει λιιιιγο ενα κενο...(θ ανεβασω φωτο μετα)
Οκ φίλε μου ευχαριστώ αναμένω

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Dark_Lord said:

Τελικά το whitestonedome είναι εντάξει με το αποτυπωμα? Μήπως δεν ενεργοποιούν την ευαισθησία οθόνης όσοι παραπονιέται?

Απάντησε άλλος κάτοχος μερικές σελίδες πίσω πως λειτουργεί τέλεια, καμία καθυστέρηση με το αποτύπωμα.

Μόλις μου έρθει το φώνο και την τοποθετήσω, θα ενημερώσω και γω.

Link to comment
Share on other sites

Μη βαλει κανείς την περίφημη μεμβρανη με νανοτεχνολογια απ το irepair. Έξυσα ενα σκουπιδακι ελαφρά με το νυχι και χαραχτηκε βαθιά. Την έβγαλα. Μου αρέσει που έχει αντιχαρακτικη προστασία. Γελάει ο κόσμος 
Δεν την ξέρω τη συγκεκριμένη, αλλά εγώ είχα βάλει μια υδρογέλης, (σε άλλη συσκευή βέβαια), η οποία αν της έκανες γρατζουνιές, μετά από 2-3 ώρες έκλειναν μόνες τους.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά μιλάμε για τη γνωστή μεμβράνη που έχω κι εγώ. Πολύ καλή πραγματικά με ελάχιστες δαχτυλιές, έχω βάλει και καλύτερες σε αυτό τον τομέα βέβαια. Εμένα αφήνει το λίγο κενό ....επάνω. Κάτω είναι μια χαρά. Το καλό είναι ότι και κάποιος που δεν ξέρει την τοποθετεί πολύ εύκολα με τον οδηγό που έχει. Θέλει προσοχή να κεντράρει καλά το κενό με την πάνω κάμερα της οθόνης. 
https://www.amazon.de/Samsung-Galaxy-S22-Ultra-Fingerprint/dp/B09NL5BTR8/ref=mp_s_a_1_12?crid=A93UYZ3Y2D2H&keywords=s22+ultra&qid=1646480903&sprefix=s22+ultra+%2Caps%2C190&sr=8-120a874e4d825337934d0e4143c61d9b9c.jpg0ce6bde0d4acfdd3b21b56e8347a1305.jpg

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Απλά τοποθέτηση ξεκολλας κ την βάζεις;  η ρίχνεις κάποιο σπρέι, υγρό κ το κολλάς για να αποφύγεις τις φουσκάλες.  Αν κ βλέπω στο παλικάρι μια χαρά χωρίς φουσκάλες έκατσε. 👍

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, soch said:

Απάντησε άλλος κάτοχος μερικές σελίδες πίσω πως λειτουργεί τέλεια, καμία καθυστέρηση με το αποτύπωμα.

Μόλις μου έρθει το φώνο και την τοποθετήσω, θα ενημερώσω και γω.

Εκεί καταντήσαμε να έχουμε όλα τα αξεσουάρ και να περιμένουμε το τηλέφωνο. Και εγώ μια από τα ίδια φυσικά.

 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλευε το αποτύπωμα με το whitestone dome στο S21ultra. Γιατί όχι και εδώ... 

Και τι προστασία προσφέρει μια μεμβράνη σε περίπτωση πτώσης σε σχέση με το τζαμάκι;ακομα και σε χαρακιές κατά λάθος. Δεν θα το ρίσκαρα ποτέ για ελάχιστα καλύτερη απόκριση στο αποτύπωμα. Δεν ξέρω βέβαια λόγω κυρτοτητας αν κάθεται καλά το whitestone dome 

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σπρέι ούτε τίποτα!!!! Υγρό πανί, με το στεγνό καθαρίζεις, με το ειδικό βγάζεις τη σκόνη και βάζεις τον οδηγό κάτω. Τοποθετη΄ς τη μεμβράνη και έχει δύο γραμμές και οδηγίες γιατί το πάνω μέρος είναι χαρτί. Με δύο κινήσεις βγάζεις το πλαστικό που έχει η μεμβράνη και...τελείωσες. Έχει και βίντεο με οδηγίες αλλά είναι εύκολο. Αν δεν ξέρεις γερμανικά μπες στο amazon.com για οδηγίες στα αγγλικά. 
Και με voucher -40% οσο τις ειχα παρει...ειναι τζαμπα πραγματικα για 3 τεμαχια...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Vzoun said:

Ρε παιδιά είναι ένα όμορφο τηλέφωνο και με τις θήκες που βάζετε μοιάζει με τετράγωνο έκτρωμα. Πολύ κρίμα!

Σκέφτεσαι να το αφήσεις χωρίς θηκη;

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vzoun said:

Ρε παιδιά είναι ένα όμορφο τηλέφωνο και με τις θήκες που βάζετε μοιάζει με τετράγωνο έκτρωμα. Πολύ κρίμα!

Εδώ κ χρόνια έτσι πάει η φάση. Αν οι συσκευές ήταν από πλαστικό πίστεψε με όλοι χωρίς θήκη θα το είχαμε.  

Link to comment
Share on other sites

Θήκη με θήκη έχει διαφορά!! Υπάρχουν πολύ ωραίες θήκες . Είναι θέμα και του τι αρέσει στον καθένα. Και το τηλέφωνο είναι τετράγωνο δεν το κάνουν οι θήκες. Άλλωστε από....αρχαιοτάτων χρόνων μπαίνει θήκη στα κινητά. Τι να που κι αυτά που όντως είναι άσχημα και μπαίνουν και σε άσχημες θήκες. 
Η προστασία της μεμβράνης είναι για τις γνωστές γρατζουνιές. Το τζάμι προστατεύει καλύτερα αν πέσει. Αλλά πόσες φορές πέφτει; Και αυτό με την κυρτότητά του θα είναι πραγματικά πολύ άσχημο να το βλέπεις καθημερινά με ένα τζάμι που δεν θα αγκαλιάζει όλη την οθόνη του . 
Παντως εχω παει σε service κινητων που εχει γνωστος και μου εχει δειξει κινητο με τζαμι σχεδον ανεπαφο και εσωτερικα οθονη ραγισμενη.....

Η στραβη μπορει να τυχει υπο οποιαδηποτες συνθηκες....

Η καλυτερη προστασια ηταν η ασφαλεια μεσω ασφαλιστικης που καναμε πριν 2-3 χρονια με μικρο κοστος αλλα ..δυστυχως..μας τελειωσε...

Τωρα εχει γινει ακριβη και δεν καλυπτει το 100%...

https://xirogiannopoulos.gr/asfaleia-kiniton-siskevon/

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως αν κάποιος θέλει να συνδυάσει "ομορφιά - προστασία - stand στο αμάξι η προσωπική μου γνώμη είναι τα εξής...

Θήκη :
https://eu.ipitaka.com/products/magez-case-2-for-samsung-galaxy-s22?

Stand αυτοκινήτου :
https://eu.ipitaka.com/products/magez-car-mount-pro?variant=40909472465073

Προστασία οθόνης :
https://www.whitestonedome.com/collections/samsung-tempered-glass-screen-protector/products/dome-glass-samsung-galaxy-s22-ultra-tempered-glass-screen-protector-with-installation-kit-liquid-dispersion-tech-2-pack

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 Έχω το κινητό σχεδόν δύο εβδομάδες τώρα και δεν αντιμετωπίζω σχεδόν κανένα πρόβλημα εκτός από ένα "φλασαρισμα" σαν αστραπή όταν βλέπω hdr βίντεο. Το έχετε παρατηρήσει και εσείς? 

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, stsalkit said:

 Έχω το κινητό σχεδόν δύο εβδομάδες τώρα και δεν αντιμετωπίζω σχεδόν κανένα πρόβλημα εκτός από ένα "φλασαρισμα" σαν αστραπή όταν βλέπω hdr βίντεο. Το έχετε παρατηρήσει και εσείς? 

Όταν λες φλασαρισμα εννοείς σαν γκρίζες γραμμες;

11 minutes ago, Vzoun said:

Κανένα κινητό δεν έχω με θηκη

Εγώ πάλι κανένα δεν έχω με μεμβρανη ή τζάμι. Για να δούμε..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dark_Lord said:

Όταν λες φλασαρισμα εννοείς σαν γκρίζες γραμμες;

Εγώ πάλι κανένα δεν έχω με μεμβρανη ή τζάμι. Για να δούμε..

Όχι... Σαν να αλλάζει στιγμιαία η φωτεινότητα της οθόνης. Δεν έχω παρατηρήσει το γνωστό θέμα με τις γραμμές 

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Για βγάλε για αρχή την αυτόματη φωτεινότητα να μας πει αν στο ξανακάνει 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, challenge143 said:

Για βγάλε για αρχή την αυτόματη φωτεινότητα να μας πει αν στο ξανακάνει 

Το δοκίμασα. Δυστυχώς εξακολουθεί και το κάνει. Για δοκιμάστε το... Βάλτε ένα HDR 4K Video... (σε μη hdr  είναι ΟΚ). Η οθόνη φλασαρει σαν δηλαδή να βγάζει φωτογραφία με φλας. Είναι στιγμιαίο... Δεν μπορεί να είμαι ο μόνος που το κάνει... 

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα. Δυστυχώς εξακολουθεί και το κάνει. Για δοκιμάστε το... Βάλτε ένα HDR 4K Video... (σε μη hdr  είναι ΟΚ). Η οθόνη φλασαρει σαν δηλαδή να βγάζει φωτογραφία με φλας. Είναι στιγμιαίο... Δεν μπορεί να είμαι ο μόνος που το κάνει... 
Στα hdr νideo οταν τα βλεπεις σε landscape γινεται ενα ομαλο boost και γινεται πιο φωτεινο το video ....
Αν ενοοεις αυτο....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, costsa41 said:

Την επόμενη φορά που θα αγοράσετε κινητό να το κάνω εγώ για εσάς!!! χαχαχαχαχα Έχω δει όλων των ειδών τα βίντεο το έχω σκαλίσει όσο δεν πάει. Τίποτα δεν κάνει!!!! Και ο ρυθμός ανανέωσης έφτιαξε το πρωί με την τρίτη προσπάθεια και τώρα είναι ολόσωστος κάτω από όλες τις συνθήκες. Πάντως πριν από μένα το κούριερ πέρασε από τον παπά Δημήτρη μου είπε....λέτε να σταύρωσε το εμπόρευμα εκείνη τη στιγμή; χαχαχαχαχα. 

Κώστα μου, στο προηγούμενο κινητό τα σκάλιζα τόσο που του έκαψα τη μητρική (note 4). αυτή τη φορά, μετά από 5 χρόνια iphone υποσχέθηκα ότι δε θα σκαλίσω πράγματα τα οποία ΟΦΕΙΛΟΥΝ να δουλεύουν. Το να κάθομαι να ελέγχω τον ρυθμό ανανέωσης δεν είναι παραμετροποίηση αλλά μαζοχισμός. Αν με απογοητεύσει το κινητό ,θα το δείτε στις αγγελίες κάποια στιγμή και θα χαρώ να το πάρει κάποιος από εδώ!😄

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά εγώ έχω απογοητευτεί παρά πολύ με την μπαταρία, στο S21ultra που είχα παλιά , ήταν σκυλί, δεν είχα αγχωθει ποτέ ότι δεν θα με βγάλει η μέρα, τώρα με μετρια χρήση και είναι στο 39% με 2 ώρες και 34 λεπτά SOT. Στο S21 επιανα 5.30, ώρες άνετα.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, anergos13 said:

Στα hdr νideo οταν τα βλεπεις σε landscape γινεται ενα ομαλο boost και γινεται πιο φωτεινο το video ....
Αν ενοοεις αυτο....

Όχι δεν εννοώ αυτό. Καμία σχέση. Όταν παίζει σε landscape το κάνει (δηλαδή σε full screen). Η οθόνη έχει έντονη φωτεινότητα λόγω του hdr, αλλά δεν είναι σταθερή... Το ξαναλέω μοιάζει σαν φλας στιγμιαίο. Βάλτε ένα 4k hdr βίντεο από YouTube σε landscape και πείτε μου. 

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, dimkit said:

Πάντως παιδιά εγώ έχω απογοητευτεί παρά πολύ με την μπαταρία, στο S21ultra που είχα παλιά , ήταν σκυλί, δεν είχα αγχωθει ποτέ ότι δεν θα με βγάλει η μέρα, τώρα με μετρια χρήση και είναι στο 39% με 2 ώρες και 34 λεπτά SOT. Στο S21 επιανα 5.30, ώρες άνετα.

Συμφωνώ, 1 ώρα και 30 λεπτά και είμαι 68% χωρίς να κάνω πολλά πολλά, με το S21 Ultra άνετα 5.30 ώρες όπως λες και εσυ.

Το μόνο που ελπίζω είναι να μάθει και να βελτιωθεί το σύστημα διαχείρισης μπαταρίας από μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...