Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Με το κλείδωμα τελικά υπάρχει κάποιο θέμα ασφάλειας που ανέφερε καποιο μελος πιο πριν (ασφάλεια απο Lidl)? Το έχασα λίγο με τα τόσα θέματα που έχουν γραφτεί αργότερα. Υπάρχει πρόβλημα ασφαλείας?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

17 minutes ago, pank said:

Με το κλείδωμα τελικά υπάρχει κάποιο θέμα ασφάλειας που ανέφερε καποιο μελος πιο πριν (ασφάλεια απο Lidl)? Το έχασα λίγο με τα τόσα θέματα που έχουν γραφτεί αργότερα. Υπάρχει πρόβλημα ασφαλείας?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το βίντεο (το ολοκληρωμένο) δεν είναι πλέον διαθέσιμο. Από την απάντηση ενός άλλου παιδιού φάνηκε πως ήταν ενεργοποιημένο το smart lock άρα φαίνεται ότι ξεκλείδωνε βάσει τοποθεσίας/wifi ή ό,τι υπήρχε ορισμένο κι όχι λόγω fail του face recognition. 

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Το face recognition δεν είναι ασφαλές έτσι κι αλλιώς, γι αυτό δεν το έχουν σε κρίσιμες εφαρμογές πχ τράπεζες, αγορές online κλπ.

Μόνο το αποτυπωμα είναι ασφαλές.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το face recognition δεν είναι ασφαλές έτσι κι αλλιώς, γι αυτό δεν το έχουν σε κρίσιμες εφαρμογές πχ τράπεζες, αγορές online κλπ.

Μόνο το αποτυπωμα είναι ασφαλές.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk


Ειναι πολυ ανωτερο σε ταχυτητα και σε πιο αποτελεσματικο υπο δυσκολες συνθηκες χαμηλου φωτισμου σε σχεση με το S21U....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το προσπαθώ εδω και μερες...οταν είμαι σε ενα πρόγραμμα (πχ Whatsapp) και μοθ έρχεται ενα link με βίντεο youtube, πατάω το λινκ και αντι να ανοίξει στο YouTube μου το ανοίγει στο google chrome, ξέρει κανείς γιατί και πώς μπορώ να το διορθώσω να ανοίγει απευθείας το YouTube;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάρτα Πειραιώς κι εθνική....αλλά όταν πάω να πληρώσω σε POS δεν γίνεται κάτι, ενώ έχω ανοιχτά τα πάντα.. δεδομένα, NFC , BLUETOOTH κλπ

Πρέπει ν ανοίξω την εφαρμογή της Πειραιώς ή εθνικής για να κάνω τη πληρωμή.

Έτσι γίνεται ή κάνω κάτι λάθος?



Link to comment
Share on other sites

Επειδή το προσπαθώ εδω και μερες...οταν είμαι σε ενα πρόγραμμα (πχ Whatsapp) και μοθ έρχεται ενα link με βίντεο youtube, πατάω το λινκ και αντι να ανοίξει στο YouTube μου το ανοίγει στο google chrome, ξέρει κανείς γιατί και πώς μπορώ να το διορθώσω να ανοίγει απευθείας το YouTube;
Για πηγαινε Εφαρμογες --->Επιλογη Προεπιλεγμενωμ εφαρμογων ---> Ανοιγμα συνδεσμων ---->Ανοιγμα συνδεσμων σε εφαρμογες
Έχω κάρτα Πειραιώς κι εθνική....αλλά όταν πάω να πληρώσω σε POS δεν γίνεται κάτι, ενώ έχω ανοιχτά τα πάντα.. δεδομένα, NFC , BLUETOOTH κλπ

Πρέπει ν ανοίξω την εφαρμογή της Πειραιώς ή εθνικής για να κάνω τη πληρωμή.

Έτσι γίνεται ή κάνω κάτι λάθος?




Νομιζω πρεπει να ανοιξεις εφαρμογη και να να δωσεις αδεια για να γινει η συναλλαγη....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, costsa41 said:

Όταν κάνετε μια αγορά και ξέροντας τη ιδιαιτερότητα του δαχτυλικού, δεν κάνετε έρευνα; Δεν διαβάσατε εδώ που το γράφουμε συνέχεια; Στο amazon δεν υπάρχει κριτική καλή που να λέει ότι λειτουργεί σωστά το δαχτυλικό. Στο 21 μπορεί να το είχαν πετύχει ,σε αυτό όχι. Και είναι πραγματικά κρίμα να χάνει κάποιος στην καθημερινότητά του το φανταστικό δαχτυλικό που έχει. 

Όσο για τις συγκρίσεις  μιάου μιάου , κάτι άλλα με τις Κινεζιές ( ψωνίζω από το κάτω ράφι) τι να πω. Το να μπαίνει κάποιος και να κάνει τέτοιες συγκρίσεις και να βγάζει το προσωπικό του πρόβλημά  σε ειδικό νήμα για τηλέφωνο είναι το λιγότερο ανάγωγο. 

εγώ θα είχα γλυτώσει 10 ευρώ αν σε άκουγα. Τη whitestone με τέτοιες κριτικές δε θα την αγόραζα πάντως. Βλέποντας πάντως την ποιότητα της οθόνης χωρίς τίποτα να παρεμβάλλεται, σκέφτομαι να επενδύσω σε Military grade θήκη (όπως UAG) με αρκετά raised lips Πάνω και κάτω. Για τις αραχνιές δε θα σκάσω, αλλιώς θα πρέπει να τυλίξω και το αμάξι σε bubble wrap

 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πέρασα το Whitestone Glass και όντως το δαχτυλικό αποτύπωμα ΔΕΝ λειτουργεί και τόσο καλά 
Πέρασες από την αρχή τα δακτυλικά;

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, anergos13 said:


 

 


Οι περισσοτεροι δεν βιωνουμε καποια απαραδεκτη κατασταση παντως φιλε μου .....

Τι κινητο εχεις?

 

Note 9 έχω και έχει έρθει ο καιρός της αλλαγής. Δυστυχώς θα περιμένω κι άλλο να δω αν θα φτιάξει η κατάσταση με το S22 Ultra γιατί το iPhone είναι 2η επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Από Ελλάδα ποια μεβρανη προτείνετε;έβαλα μια από αυτές που κόβουν σε εκτυπωτή αλλά δεν έχει πιάσει καλά στις άκρες

 

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DjTony said:

Πέρασες από την αρχή τα δακτυλικά;

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Ναι τα έβαλα ξανά.
Έγραψα απλά την προσωπική μου εμπειρία. Το dome το είχα αγοράσει ήδη και είπα να δοκιμάσω 😁

Link to comment
Share on other sites

Από Ελλάδα ποια μεβρανη προτείνετε;έβαλα μια από αυτές που κόβουν σε εκτυπωτή αλλά δεν έχει πιάσει καλά στις άκρες
 
Απ το Αμαζον 3-4 μερες θα τις εχεις
..

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, costsa41 said:

Και ένα άλλο σκριν από την μπαταρία του. Τα Google services δε φαίνονται γιατί είναι σταθερά από το πρωί στο 1,6% . Φυσικά ακόμα μαθαίνει μοτίβα. 67f83ceea4c61943649d15616b95e5f4.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τρέλανε μας. Δώσε πόνο!!!!

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, costsa41 said:

Και ένα άλλο σκριν από την μπαταρία του. Τα Google services δε φαίνονται γιατί είναι σταθερά από το πρωί στο 1,6% . Φυσικά ακόμα μαθαίνει μοτίβα. 67f83ceea4c61943649d15616b95e5f4.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ρε φίλε ακραία καλή μπαταρία! Πώς είναι οι ρυθμίσεις σου στην Google; Δώσε κανένα τιπ γιατί εμένα ακόμα μια και βδομάδα μετά τρώνε φουλ μπαταρία..

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας χρησιμοποιεί διαφορετικά το κινητο του και σε αλλες στνθηκες ...δεν μπορούμε να συγκρίνουμε χρόνους έτσι.

Η μόνη σύγκριση γίνεται μεταξύ ίδιας χρήσης σε παρόμοιες συνθήκες με τα παλιά μας κινητά.

Εγώ πχ έχω τα πάντα ανοιχτά, την οθόνη full ανάλυση, AOD ανοιχτό πάντα, BT με SAMSUNG WATCH, power performance στο full , φωτεινότητα χειροκίνητα , στο σπιτι μου που πιανει και 5g κλπ

Άρα θα έχω πολύ διαφορετικούς χρόνους από κάποιον άλλο με εντελώς άλλες ρυθμίσεις, που πιάνει μόνο 3g κλπ....


Για μένα λοιπόν και μόνο για μένα, έχει περίπου την ίδια αυτονομία με το s21 ultra που είχα και αρκετά χειρότερη από το iPhone 13 που επίσης είχα.



Sent from my SM-S908B using Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, toxotis70 said:

Έχω κάρτα Πειραιώς κι εθνική....αλλά όταν πάω να πληρώσω σε POS δεν γίνεται κάτι, ενώ έχω ανοιχτά τα πάντα.. δεδομένα, NFC , BLUETOOTH κλπ

Πρέπει ν ανοίξω την εφαρμογή της Πειραιώς ή εθνικής για να κάνω τη πληρωμή.

Έτσι γίνεται ή κάνω κάτι λάθος?


 

Ναι για Πειραιώς πρέπει οπωσδήποτε να ανοίξεις την εφαρμογή αλλά να μην κάνεις είσοδο. Και πάνω δεξιά έχει το εικονίδιο ανεπαφων συναλλαγών. 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, toxotis70 said:

Ο καθένας χρησιμοποιεί διαφορετικά το κινητο του και σε αλλες στνθηκες ...δεν μπορούμε να συγκρίνουμε χρόνους έτσι.

Η μόνη σύγκριση γίνεται μεταξύ ίδιας χρήσης σε παρόμοιες συνθήκες με τα παλιά μας κινητά.

Εγώ πχ έχω τα πάντα ανοιχτά, την οθόνη full ανάλυση, AOD ανοιχτό πάντα, BT με SAMSUNG WATCH, power performance στο full , φωτεινότητα χειροκίνητα , στο σπιτι μου που πιανει και 5g κλπ

Άρα θα έχω πολύ διαφορετικούς χρόνους από κάποιον άλλο με εντελώς άλλες ρυθμίσεις, που πιάνει μόνο 3g κλπ....


Για μένα λοιπόν και μόνο για μένα, έχει περίπου την ίδια αυτονομία με το s21 ultra που είχα και αρκετά χειρότερη από το iPhone 13 που επίσης είχα.
 



Sent from my SM-S908B using Tapatalk




 

δε δοκιμάζεις να βάλεις τη μπαταρία στη βελτιστοποιημένη λειτουργία?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία εξαρτάται από πολλά πράγματα. Εγώ έχω τη μέγιστη ανάλυση οθόνης, 120 ρυθμό ,φυσικά 24 ώρες σύνδεση με το ρολόι και όλα ανοιχτά τα email κ.τ.λ. Φυσικά 5 g όπου πιάνει. Κάνω ακριβώς την ίδια χρήση που έκανα με το 21. Αυτό έχει πιο αέρα σιγουριάς ότι θα βγάλει κάποιος τη μέρα και ξέρετε ότι το 21 έχει μια από τις καλύτερες μπαταρίες. 
Τα διάφορα στο youtube καλό είναι να τα βλέπουμε αλλά να επιλέγουμε τι θα πιστέψουμε από όλα αυτά. Το καλύτερο είναι η εμπειρία των κατόχων. 
Συγγνώμη ακόμα κάνει εκμάθηση;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, geotrvs said:

Συγγνώμη ακόμα κάνει εκμάθηση;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

και εμένα μου έκανε εντπύπωση. εμένα 2 μέρες κράτησε

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακόμα γιατί από τη μέρα που το έχω μόνο δύο φορές έχει μπει στην πρίζα για να φορτίσει! Και φυσικά το γράφει εκμάθηση μοτίβων χρήσης.
Μπορείς να βγάλεις ενα screenshot με οτι έχουν τρέξει απο την τελευταία φορά που το φορτισες;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μην αναφέρουν στο συγκεκριμένο topic για κόντρα συσκευών και διάφορα άλλα που δεν έχουν σχέση με το "s22 ultra" και μόνο? Δεν μπορώ να κάθομαι να διαβάσω για την συγκεκριμένη συσκευή και να βλέπω οτιδήποτε άλλο. Οι συντονιστές /διαχείριση να πάρουν θέση επιτέλους.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η εφαρμογή της Πειραιώς φαίνεται ότι τσακίζει την μπαταρία, το βγάζει πάνω πάνω. Συμβαίνει και σε εσάς; Τι φάση; 

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που έχουν τρέξει πιο πολύ είναι σε αυτό που ήδη έχω ανεβάσει. Τα υπόλοιπα έχουν μικρό ποσοστό όπως τα Google services. Και για το παλικάρι που τα έχει αυξημένα και ρώτησε αν έχω κάνει κάτι, όχι δεν έχω κάνει κάτι. Άλλωστε δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Όπως είχα γράψει αν κάποιες στιγμές τα βλέπετε γύρω στο 4% είναι απόλυτα φυσιολογικό. Κάποιες φορές πιάνει και τέτοια νούμερα.
Κάποιες εφαρμογές τρώνε πολλή μπαταρία. Για παράδειγμα η κακογραμμένη εφαρμογή της Πειραιώς, που κατά καιρούς ανεβάζει τεράστια ποσοστά στην μπαταρία.
Και που να σας είχα βάλει το προηγούμενο ,δυστυχώς δεν είχα βγάλει screen shot με 24 ώρες ενεργό τηλέφωνο και 7 ώρες οθόνη και 34% μπαταρία. Μέχρι που έβαλα τον γιο να παίξει παιχνίδι για να πέσει μία ή ώρα το βράδυ, ώστε να πάει 20% για να φορτίσω. Χεχεχε.
Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Έλα πες... Έχεις κάνει την πατέντα ε;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...