Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

1 hour ago, merkon said:

Πρέπει να βάλεις ελληνική σιμ, να κάνεις log in ή να δημιουργήσεις λογαριασμο samsung και μετά θα πας πάλι στην καρτέλα benefits και θα εμφανιστεί αυτό που ψάχνεις.

Ευχαριστώ πολύ. Samsung account έχω και έχω κάνει sign in. Αυτό με την sim δεν μπορούσα να το φανταστώ. Ευχαριστώ όλα τα παιδιά για τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

2 ώρες πριν, Dark_Lord said:

αν δείτε ένα βιντεάκι που ανέβασε ο golden reviewer με την απόδοση στο genshin, απενεργοποίησε το gos και είχαν παρόμοιες επιδόσεις (λίγο καλύτερες ο snap), αλλά πιο επιθετικό throttling και υψηλότερες θερμοκρασίες o snap. και όλα αυτά χωρίς να έχουν γίνει optimized τα παιχνίδια για την gpu του exynos. επίσης, το genshin έιναι περίεργο παιχνίδι έχω δει ακόμη και το 13 pro max να έχει απίστευτο frame drop.

ως προς το σήμα, όντως δε δείχνει ποτέ καμπάνα, αλλά προσωπικά μιλάω πολύ καλύτερα από ό,τι με το iphone 7 plus 

τι ειναι το gos?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το gos?
Game optimisation services... Ουσιαστικά φρενάρει εφαρμογές και παιχνίδια να μην χρησιμοποιούν πολλούς πόρους της συσκευής σου για εξοικονόμηση ενέργειας.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Game optimisation services... Ουσιαστικά φρενάρει εφαρμογές και παιχνίδια να μην χρησιμοποιούν πολλούς πόρους της συσκευής σου για εξοικονόμηση ενέργειας.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

λιγο ανουσιο κι αυτο τελικα (πολυ φασαρια ) αφου σε review φαινεται οτι σε βαρυ παιχνιδι μετα το 10λεπτο αναπτυσει θερμοκρασίες και κανει throttling ριχνοντας fps....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, υπάρχει κάποιος που να έχει το Whitestone και να μην το θέλει;

Είναι εξαντλημένο παντού στην Αθήνα και φοβάμαι μην δεν προλάβω να το βρω πριν τύχει κάποια πτώση.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by kostasg33
Link to comment
Share on other sites

Σε βίντεο που είδα στο youΤube με τοποθέτηση Whitestone Dome Glass σε Samsung Galaxy S22 Ultra δείχνει στο τέλος και τη χρήση του δακτυλικού και φαίνεται ότι δουλεύει μια χαρά. 

Για κάποιο λόγο δε με αφήνει να βάλω το σύνδεσμο στην ανάρτηση.

 

 

Edited by Anlibafojo
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθαν και οι 7 θήκες από skroutz και aliexress... το κινητό άφαντο ακόμα.. χαχαχαχα🙈

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Anlibafojo said:

Σε βίντεο που είδα στο youΤube με τοποθέτηση Whitestone Dome Glass σε Samsung Galaxy S22 Ultra δείχνει στο τέλος και τη χρήση του δακτυλικού και φαίνεται ότι δουλεύει μια χαρά. 

Για κάποιο λόγο δε με αφήνει να βάλω το σύνδεσμο στην ανάρτηση.

Αν θυμάμαι καλά σε προηγούμενο ποστ νομίζω κάποιος το έδινε. 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, ελπίζω να το δει και να εμφανιστεί.

Link to comment
Share on other sites

Just now, kostasg33 said:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, ελπίζω να το δει και να εμφανιστεί.

Παρακαλώ αλλά τη διέγραψα την απάντησή μου γιατί σε αναζήτηση που έκανα δε βρήκα κάτι ανάλογο.

2 minutes ago, halo said:

Μου ήρθαν και οι 7 θήκες από skroutz και aliexress... το κινητό άφαντο ακόμα.. χαχαχαχα🙈

Πού το έχεις παραγγείλει και ποιο μέγεθος μνήμης;

Γιατί εγώ έχω παραγγείλει δύο 12/512 από Γερμανό και τίποτα ακόμα παρότι οι υπάλληλοι καταβάλουν κάθε δυνατή προσπάθεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, υπάρχει κάποιος που να έχει το Whitestone και να μην το θέλει;
Είναι εξαντλημένο παντού στην Αθήνα και φοβάμαι μην δεν προλάβω να το βρω πριν τύχει κάποια πτώση.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Απο amazon.de γιατί δεν το κάνεις παραγγελία;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιωντας την συσκευη σιγα σιγα ολο και περισσοτερο εχω να κανω τις εξης παρατηρησεις:

- Οθονη: Καλυτερη του S21 Ultra, πιο φωτεινη και στα δικα μου ματια φαινεται πιο κρυσταλλινη αν θα μπορουσα να την περιγραψω ετσι.

- Καμερα: Αν και δεν περιμενα μεγαλες διαφορες απο το προηγουμενο μοντελο, οι καμερες του φαινονται να ειναι και αυτες βελτιωμενες και ως προς τις νυχτερινες ληψεις - αν και δεν τις εχω δοκιμασει ακομα οπως ακριβως θα ηθελα - και στις κανονικες ληψεις στο αυτοματο καθως και σε ζουμ. Η μπροστινη καμερα πραγματικα ειναι κορυφαια.

- Ηχειο και δονηση: Αισθητα χειροτερα απο οτι το S21 Ultra. Το ηχειο του σιγουρα δεν ειναι τοσο δυνατο οσο το προηγουμενο μοντελο και η δονηση του πολλες φορες με θηκη δεν την αντιλαμβανεσαι, εκτος αν ειναι μονο δικη μου ιδεα.

Ακομα περιμενω μειλ απο Samsung που να ειναι ολα οκ για την παραλαβη των Buds, ειχα προπαραγγειλει σε καταστημα Γερμανος και περιμενω να δω αν θα δεχτουν το αποδεικτικο εισπραξης σαν αποδεικτικο προπαραγγελιας.

Ηρθε και η Samsung silicone cover χθες και σε συνδυασμο με μεμβρανη οθονης η συσκευη και ειναι πανεμορφη και διατηρειται οσο το δυνατον πιο κομψη και βολικη σε μεγεθος γινεται και ειναι πιο προστατευμενη απο οσο αν ηταν γυμνη. 
 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Anlibafojo said:

Σε βίντεο που είδα στο youΤube με τοποθέτηση Whitestone Dome Glass σε Samsung Galaxy S22 Ultra δείχνει στο τέλος και τη χρήση του δακτυλικού και φαίνεται ότι δουλεύει μια χαρά. 

Για κάποιο λόγο δε με αφήνει να βάλω το σύνδεσμο στην ανάρτηση.

Φίλε μου επειδή πριν μερικές σελίδες έγραψα πως σε μένα λειτουργεί πολύ καλά , νιώθω ένοχος γιατί αρκετά παιδιά έχουν πρόβλημα,άλλα σε μένα είναι οκ , προφανώς και δεν είναι το ίδιο χωρίς Whitestone άλλα σε μένα έχει πολύ ικανοποιητικη απόκριση. . 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ακύρωσα την προπαραγγελία μου από Γερμανό και πήρα αυτή από τα Public. Μου έκαναν έκπτωση και στην αγορά του SafetyNet 50% οπότε μία η άλλη βγαίνει τελικώς.

Το έχω 2 μέρες τώρα και μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ικανοποιημένος. Μπαταρία δεν έχω δει βέβαια 6+ ώρες SoT αλλά θα του δώσω λίγο χρόνο ακόμα και μετά θα δοκιμάσω αυτό με την Cache που έχει προταθεί εδώ. 

Αυτό όμως που με ενοχλεί και θεωρώ απαράδεκτο για μια τέτοια συσκευή είναι η δόνηση. Το έχω στη μέγιστη ένταση της δόνησης, δίπλα μου πάνω στο γραφείο και δεν καταλαβαίνω καμία ειδοποίηση ούτε κλήσεις!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, geotrvs said:

Game optimisation services... Ουσιαστικά φρενάρει εφαρμογές και παιχνίδια να μην χρησιμοποιούν πολλούς πόρους της συσκευής σου για εξοικονόμηση ενέργειας.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

και γινεται απενεργοποιηση αυτο? εγω απο τις ρυθμισεις, εφαρμογες δε μπορω να το κανω. δε με αφηνει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, roker said:

Φίλε μου επειδή πριν μερικές σελίδες έγραψα πως σε μένα λειτουργεί πολύ καλά , νιώθω ένοχος γιατί αρκετά παιδιά έχουν πρόβλημα,άλλα σε μένα είναι οκ , προφανώς και δεν είναι το ίδιο χωρίς Whitestone άλλα σε μένα έχει πολύ ικανοποιητικη απόκριση. . 

Μήπως έχετε το δεύτερο;

 

47 minutes ago, geotrvs said:

Απο amazon.de γιατί δεν το κάνεις παραγγελία;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

16 του μηνός η πιο γρήγορη παράδοση

Link to comment
Share on other sites

και γινεται απενεργοποιηση αυτο? εγω απο τις ρυθμισεις, εφαρμογες δε μπορω να το κανω. δε με αφηνει
Έγινε θέμα με αυτό και τοποθετήθηκε η Samsung ότι θα το διορθώσει. Άρα θεωρώ θα δώσουν την επιλογή για απενεργοποίηση με update.

Sent from Note10+ using Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, eltsele said:

Έγινε θέμα με αυτό και τοποθετήθηκε η Samsung ότι θα το διορθώσει. Άρα θεωρώ θα δώσουν την επιλογή για απενεργοποίηση με update.

Sent from Note10+ using Tapatalk
 

και πως το απενεργοποιησε αυτος που λεει ο Dark_lord?

4 ώρες πριν, Dark_Lord said:

αν δείτε ένα βιντεάκι που ανέβασε ο golden reviewer με την απόδοση στο genshin, απενεργοποίησε το gos και είχαν παρόμοιες επιδόσεις (λίγο καλύτερες ο snap), αλλά πιο επιθετικό throttling και υψηλότερες θερμοκρασίες o snap. και όλα αυτά χωρίς να έχουν γίνει optimized τα παιχνίδια για την gpu του exynos. επίσης, το genshin έιναι περίεργο παιχνίδι έχω δει ακόμη και το 13 pro max να έχει απίστευτο frame drop.

ως προς το σήμα, όντως δε δείχνει ποτέ καμπάνα, αλλά προσωπικά μιλάω πολύ καλύτερα από ό,τι με το iphone 7 plus 

 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

 
Δεν είδα το βιντεάκι να πω την αλήθεια, απλά είχα διαβάσει την τοποθέτηση για το θέμα και μου φάνηκε περίεργο να λένε ότι θα το διορθώσουν αν ήταν τόσο απλό να το απενεργοποιήσει ο χρήστης. Ούτε στο developer options σε αφήνει ε?

Sent from Note10+ using Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα  παιδιά  μια ερώτηση  ,μίλησα  με sumsung για το θέμα της εργοστασιακής μεμβράνης και μου είπαν οτι φοραει σαν το s21 ultra βέβαια εγω δεν βλέπω ζελατίνα  να φαίνεται. Εσείς έχετε δει κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα  παιδιά  μια ερώτηση  ,μίλησα  με sumsung για το θέμα της εργοστασιακής μεμβράνης και μου είπαν οτι φοραει σαν το s21 ultra βέβαια εγω δεν βλέπω ζελατίνα  να φαίνεται. Εσείς έχετε δει κάτι?
Δεν φοράει την ίδια... Έρχεται με μια προστασία (πλαστική) που αναγκαστικά πρέπει να την βγάλεις.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα  παιδιά  μια ερώτηση  ,μίλησα  με sumsung για το θέμα της εργοστασιακής μεμβράνης και μου είπαν οτι φοραει σαν το s21 ultra βέβαια εγω δεν βλέπω ζελατίνα  να φαίνεται. Εσείς έχετε δει κάτι?
Δεν εχει ζελατινα (μονιμη) προστασια οπως το S21U ....δυστυχως!

Απλα οταν κανεις unboxing αφαιρεις μια απλη ζελατινα προστασιας (προχειρη) που υπαρχει....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω ειλικρινά να βάλω μεμβράνη ή έστω το Whitestone αλλά δεν μπορώ να βρω τίποτα. Ιδανικό θα ήταν η επίσημη μεμβράνη της Samsung, αλλά που; 🫤 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε τι μου κάνει πιο μεγάλη εντύπωση; Ότι χάνω μπαταρία τρελή όσο η οθόνη είναι αναμμένη, το standby μου είναι αρκετά καλό. Τι μπορεί να φταίει ρε παιδιά; Θα σκάσω. Σκεφτείτε ότι η χρήση μου είναι έτσι :

Screenshot_20220308-164901_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω ειλικρινά να βάλω μεμβράνη ή έστω το Whitestone αλλά δεν μπορώ να βρω τίποτα. Ιδανικό θα ήταν η επίσημη μεμβράνη της Samsung, αλλά που; 🫤 
Πάρε την spigen neoflex. 22d9fbca766635fb4f6c2e73d8a22e9c.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...