Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

1 ώρα πριν, NeCrOmAnCeR19 said:

καλημερα σε ολους , 

ψαχνω εδω και καιρο να βρω μια λυση σε μια ρουτίνα που προσπαθώ να φτιαξω . 

Στο σπιτι μου δεν εχω σχεδων καθολου σημα κινητης τηλεφωνιας . εχω μονο wifi call . 

Φτιαχνω μια ρουτινα που οταν συνδεεται στο wifi του σπιτιου , το κινητο να μπαινει σε flight mode και να ανοιγει το wifi και το bluetooth . Όταν αποσυνδεεται απο το wifi κανει reverse το flight mode. 

Αυτος ο τροπος ομως πεφτει σε endless loop , οπως ειναι φυσιολογικό . 

Υπαρχει κανεις που να το ελυσε διαφορετικά ? 

Και εγώ θα ήθελα αν είναι δυνατόν λύση στο πρόβλημα 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

3 ώρες πριν, freco said:

Η αλήθεια είναι πως έχεις δίκιο για τη ρουτίνα. Το έχω κάνει κι εγώ για την ώρα που κοιμάμαι και τις περισσότερες φορές δεν ανοίγει το WiFi. Δεν έχω ασχοληθεί ακόμα πως θα το λύσω. 
Να δοκίμαζες το "Wait before next action" που έχει στο "Advanced options" πριν ανοίξει το WiFi?
Για το πρόβλημα του χαμηλού σήματος δεν γυρνάει αυτόματα σε WiFi Call? Εμένα το κάνει μόνο του.

γυριζει , αλλα γιατι να ζοριζω τον πομποδεκτη του κινητου προσπαθωντας να βρει σήμα ... ας ειναι καλυτερα κλειστός . 

και το wait time παλι το μπερδευει . 

Δοκιμασα επισης και την ιδια ρουτινα αλλα με τοποθεσια , που και αυτη αμολαει αετο .. αφου το radius δεν μπορει να το καταλαβει ... (ειχα απομακρυνθει κοντα 1κμ μακρια απο το σπιτι και αυτο ακομα στο flight mode ηταν ) 

Μονο μια manual ρουτινα που σου βγαζει εικονιδιο δουλευει ....  αλλα αυτο πρεπει να το πατας για να ξεκιναει να δουλευει και μετα να το ξαναπατας για να σταματησει να δουλευει . 

Αμα ξεχαστεις , εμεινες ολη μερα με το flight mode ενεργο !!! 

Edited by NeCrOmAnCeR19
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βάζεις την ρουτίνα να στο γυρίζει σε 2g μιας κ δεν έχεις καλό σήμα στο σπίτι.  Εγω έτσι έχω κάνει. Αντί για wificalling 😉

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, challenge143 said:

Γιατί δεν βάζεις την ρουτίνα να στο γυρίζει σε 2g μιας κ δεν έχεις καλό σήμα στο σπίτι.  Εγω έτσι έχω κάνει. Αντί για wificalling 😉

Δεν δίνει επιλογη σκετου 2g με την καρτα της cosmote . 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, NeCrOmAnCeR19 said:

καλημερα σε ολους , 

ψαχνω εδω και καιρο να βρω μια λυση σε μια ρουτίνα που προσπαθώ να φτιαξω . 

Στο σπιτι μου δεν εχω σχεδων καθολου σημα κινητης τηλεφωνιας . εχω μονο wifi call . 

Φτιαχνω μια ρουτινα που οταν συνδεεται στο wifi του σπιτιου , το κινητο να μπαινει σε flight mode και να ανοιγει το wifi και το bluetooth . Όταν αποσυνδεεται απο το wifi κανει reverse το flight mode. 

Αυτος ο τροπος ομως πεφτει σε endless loop , οπως ειναι φυσιολογικό . 

Υπαρχει κανεις που να το ελυσε διαφορετικά ? 

Κάνε λιγάκι υπομονή γιατί με το νέο UI θα λυθεί το πρόβλημα καθώς θα μπορούμε να ορίσουμε ενέργειες που να λειτουργούν ενώ το τηλέφωνο είναι σε flight mode (π.χ.  να είναι ανοιχτό το wifi, το bluetooth κ.α.) Έτσι θα λυθεί το πρόβλημά σου καθώς συνδεόμενος στο wifi του σπιτιού σου απλά θα μπαίνει το flight mode (χωρίς να απενεργοποιείται στιγμιαία το wifi για να μπαίνεις στη λούπα). Έτσι θα ενεργοποιείται το wifi calling. Η αντιστροφή, (αφήνεις το wifi του σπιτιού) θα ακυρώνει το flight mode...

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Δεν δίνει επιλογη σκετου 2g με την καρτα της cosmote . 
Αυτά δεν έχει; παίζει ρόλο η κάρτα;09ea5d478a2f08a2b67052ba53257552.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908E μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο μετά από κάποια αναβάθμιση το αφαίρεσαν το 2g σε cosmote δεν ξέρω τον λόγο αλλά σε vodafone υπάρχει. 

Link to comment
Share on other sites

On 20/10/2023 at 9:06 ΠΜ, NeCrOmAnCeR19 said:

καλημερα σε ολους , 

ψαχνω εδω και καιρο να βρω μια λυση σε μια ρουτίνα που προσπαθώ να φτιαξω . 

Στο σπιτι μου δεν εχω σχεδων καθολου σημα κινητης τηλεφωνιας . εχω μονο wifi call . 

Φτιαχνω μια ρουτινα που οταν συνδεεται στο wifi του σπιτιου , το κινητο να μπαινει σε flight mode και να ανοιγει το wifi και το bluetooth . Όταν αποσυνδεεται απο το wifi κανει reverse το flight mode. 

Αυτος ο τροπος ομως πεφτει σε endless loop , οπως ειναι φυσιολογικό . 

Υπαρχει κανεις που να το ελυσε διαφορετικά ? 

περιμενε και θα σου δωθει λυση συντομα . στο αντροιντ 14 οταν θα μπεις πρωτη φορα σε flight mode θα σου κλεισει wifi και bluetooth , εσυ θα τα ανοιξεις και μετα καθε φορα που θα μπαινει σε flight mode θα το θυμαται και δεν θα τα κλεινει . ειναι καινουρια λειτουργια του android 14 .

δεν το προσεξα , το ανεφερε και ο thabull πιο πανω

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

On 20/10/2023 at 9:15 ΜΜ, challenge143 said:

Για κάποιο λόγο μετά από κάποια αναβάθμιση το αφαίρεσαν το 2g σε cosmote δεν ξέρω τον λόγο αλλά σε vodafone υπάρχει. 

Σεο Vodafone και Nova υπάρχουν όλες οι επιλογές δικτύου. 

Στην Cosmote οχι .

Link to comment
Share on other sites

On 21/10/2023 at 11:11 ΠΜ, stelioz78 said:

περιμενε και θα σου δωθει λυση συντομα . στο αντροιντ 14 οταν θα μπεις πρωτη φορα σε flight mode θα σου κλεισει wifi και bluetooth , εσυ θα τα ανοιξεις και μετα καθε φορα που θα μπαινει σε flight mode θα το θυμαται και δεν θα τα κλεινει . ειναι καινουρια λειτουργια του android 14 .

δεν το προσεξα , το ανεφερε και ο thabull πιο

 

 

3 ώρες πριν, Alexandros1313 said:


 

 

3 ώρες πριν, Alexandros1313 said:

 

Edited by Alexandros1313
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας γιατί εδώ και καιρό δεν μπορείς να πάρεις backup τον ασφαλή φάκελο του κινητού (Knox)
Μόνο να επαναφέρεις μπορείς δυστυχώς..
Και τι θα γίνει με τα φώτο βίντεο κλπ πού υπάρχουν αποθηκευμένα εκεί?
Θα αναγκαστούμε να τα κάνουμε copy paste στη main memory οπότε δεν θα είναι ασφαλή ή στο κομπιούτερ??

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησε η διανομη του One UI 6 στα S23. Δεν θα αργησουμε και εμεις λογικα.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω κάποια προβληματακια που εμφανίζονται με την αναβάθμιση στους s23, μήπως να μην την κάνουμε άμεσα όταν έρθει???? 

Link to comment
Share on other sites

Σαν τι είδους προβληματάκια δηλαδή??

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, alex61 said:

Διαβάζω κάποια προβληματακια που εμφανίζονται με την αναβάθμιση στους s23, μήπως να μην την κάνουμε άμεσα όταν έρθει???? 

Τα θέματακια που έχουν αναφέρει μέχρι τώρα που παρακολουθώ το νήμα δεν είναι κάτι σοβαρό είναι πτεσματα.  Αλλά εγώ είμαι πάντα από τους ανθρώπους που την κάνει τελευταία την ενημέρωση. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GMF80 said:

Μπες στο insomnia και δες που παιζει στις αγγελιες η τιμη...

Εκεί όλοι θέλουν να βγάλουν λεφτά ή να το πουλήσουν όσο το πήραν , εγώ απλά να το δώσω μιας και παρηγγειλα  το 23 γιαυτό ρώτησα για μια αντικειμενική τιμή να έχω μια ιδέα 

Link to comment
Share on other sites

Παιρνεις μια ιδεα σε τιμη το δινουν και προσαρμοζεις αναλογα με το που θελεος να το δωσεις εσυ...

Link to comment
Share on other sites

Παιρνεις μια ιδεα σε τιμη το δινουν και προσαρμοζεις αναλογα με το που θελεος να το δωσεις εσυ...
Να πουλήσει τηλέφωνο θέλει. Εκεί όλοι την έχουν δει πωλητές και νομίζουν ότι θα μπουν τα κορόιδα να αγοράσουν. Όπως δηλαδή οι περισσότεροι Έλληνες καταναλωτές και μη. Μπες best price skroutz και υπολόγισε μια τιμή

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πιο λογικο να υπολογισεις βαση σε τιμη το δινουν μεταχειρισμενο απο οτι σε τιμη κανει σε σκρουτζ θεωρω.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πιο λογικο να υπολογισεις βαση σε τιμη το δινουν μεταχειρισμενο απο οτι σε τιμη κανει σε σκρουτζ θεωρω.
Ποιος αγοράζει από skroutz πλέον? Το best price έχει πολύ καλύτερες τιμές

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Σκρουτζ, best price. Τεσπα εννοω τιμη καινουργιου. Θα ειχε νοημα αν το πουλουσες σφραγισμενο να δεις που παιζει εκει.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Leongr188 said:

Εκεί όλοι θέλουν να βγάλουν λεφτά ή να το πουλήσουν όσο το πήραν , εγώ απλά να το δώσω μιας και παρηγγειλα  το 23 γιαυτό ρώτησα για μια αντικειμενική τιμή να έχω μια ιδέα 

Αν δεν σε ενδιαφέρει 50 ευρώ πάνω 50 κάτω βάλτο κοντά στα 700 ευρώ για να φύγει άμεσα 

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε ενδιαφέρει 50 ευρώ πάνω 50 κάτω βάλτο κοντά στα 700 ευρώ για να φύγει άμεσα 
Δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να φύγει και σε αυτή την τιμή καθώς στα 966 βρίσκεις το s23 ultra 12/512 καινούργιο ευρωπαϊκό

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...