Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

3 ώρες πριν, bilibina said:

Την παραγγείλα από σκρουτζ και αναμένω από εβδομάδα.Βρηκα και στο temu τέτοιες η ποιο φθηνή είχε 4μιση ευρώ μετά πήγαιναν στα 6μιση και 17 ευρώ.Αλλα θα αργούσε να έρθει.

Όπως έβαζα το κινητό κστω απο τον καθρεφτη  και καλά εκεί, μου φάνηκε ότι είναι πολύ κοντά στην μούρη μου θα δείξει.Θα το πάω δεξιά αριστερά κάπου θα βρω ένα ιδανικό σημείο τι στο καλό 🤣🤣🤣

Είχα μάθει από τις άλλες που ήταν κάτω. 

Ότι πιο άβολο. Φαντάσου το σενάριο να θέλεις να φορτίσεις 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

4 minutes ago, vastegial_74 said:

Ότι πιο άβολο. Φαντάσου το σενάριο να θέλεις να φορτίσεις 

Την έχεις πάρει?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bilibina said:

Την έχεις πάρει?

Όχι δεν την έχω πάρει αλλά φαντάσου όπως σου είπα αν θες να φορτίσεις τι θα κάνεις, θα κρέμονται καλώδια (ταξίδι με GPS). Εκτός αυτού ο καθρέπτης είναι κολλημένος στο παρμπρίζ, δεν ξέρω μακροπρόθεσμα με ένα επιπλέον βάρος πόσο μπορεί να αντέξει. Σε εμένα παλαιότερα μου έχει ξεκολλήσει καθρέπτης χωρίς να του κάνω τίποτα (Ford focus). Ίσως κανω λάθος. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, bilibina said:

Την παραγγείλα από σκρουτζ και αναμένω από εβδομάδα.Βρηκα και στο temu τέτοιες η ποιο φθηνή είχε 4μιση ευρώ μετά πήγαιναν στα 6μιση και 17 ευρώ.Αλλα θα αργούσε να έρθει.

Όπως έβαζα το κινητό κστω απο τον καθρεφτη  και καλά εκεί, μου φάνηκε ότι είναι πολύ κοντά στην μούρη μου θα δείξει.Θα το πάω δεξιά αριστερά κάπου θα βρω ένα ιδανικό σημείο τι στο καλό 🤣🤣🤣

Είχα μάθει από τις άλλες που ήταν κάτω. 

Η παραπάνω ρονσι με 3 πιαστράκια...

Ανάλογα τον καθρέφτη υπάρχουν και με 4 πιαστράκια...

Εμένα προσωπικά με βόλεψε 100%

Τέλος οι βεντούζες που πέφτουν και να κάνεις τάμα μην διαλυθεί η οθόνη του κινητού...

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, vastegial_74 said:

Όχι δεν την έχω πάρει............. έχει ξεκολλήσει καθρέπτης χωρίς να του κάνω τίποτα (Ford focus). Ίσως κανω λάθος. 

Καρδούλα για το Focus....

Πήρα μια από το τζάμπο. Προφανως χαλια ποιότητα, αλλα πηρα μια εικονα για το πως ειναι η φάση. Επειδή εγω χρησιμοποιω τις βασεις κυριως για βιντεοσκόπηση, η συγκεκριμενη εχει πολλούς κραδασμούς. Οι κραδασμοι σε συνδυασμο με το βαρυ κινητο δεν είναι όντως ότι καλύτερο για τον καθρέφτη.

Γενικα με όλες αυτές τις βάσεις κάπου κερδιζεις, καπου χάνεις. Τα ζυγίζεις και διαλεγεις....

Edited by thabull

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

On 6/10/2023 at 1:23 ΜΜ, ZHNA19 said:

 

Σε εμένα δεν δουλεύει η εφαρμογή της winbak☺️

Λογικά εννοείς την παλιά.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Να περασει καποια σταδια στο beta testing να μην μας το δωσουν προβληματικο. Οσο αργησει παραπανω τοσο το καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά..
Μετά την πρωινή αναβάθμιση αρνείται να πέσει η μπαταρία τι γίνεται εδώ!!
Με WiFi auto brightness θα ήμουν στο 67-68% το πολύ από το 85 που το φορτίζω μετά 1 ώρα και 14 λεπτά ενεργή οθόνη!!
Εσείς βλέπετε καμιά αλλαγή?d981116a2a9169434b03fb89381403e7.jpg20d273ab7ed3d73b78298c10deb6c504.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, manan69t said:

Ρε παιδιά..
Μετά την πρωινή αναβάθμιση αρνείται να πέσει η μπαταρία τι γίνεται εδώ!!emoji23.png
Με WiFi auto brightness θα ήμουν στο 67-68% το πολύ από το 85 που το φορτίζω μετά 1 ώρα και 14 λεπτά ενεργή οθόνη!!
 

Δεν πιστευω ,  εκτος και αν κανω κατι λαθος οτι εισαι καλα απο μπαταρια ,  ποσο σου κραταει ?   Βαλε το AccuBattery να δεις την υγειας της.  

Screenshot_20231012_214454_Device care.jpg

Edited by JimmisKon
Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστευω ,  εκτος και αν κανω κατι λαθος οτι εισαι καλα απο μπαταρια ,  ποσο σου κραταει ?   Βαλε το AccuBattery να δεις την υγειας της.  
1037806920_Screenshot_20231012_214454_Devicecare.thumb.jpg.11e51cad4ea22358d0d6b1356eb6fb7d.jpg
Εσύ έρχεσαι από το 100%
Κι όμως έχεις σχεδόν μισή ώρα λιγότερη ενεργή οθόνη!
Είσαι πιο πολύ ώρα αναμονής όμως.
Εγώ έχω ενεργή την προστασία μπαταρίας και το φορτίζω μέχρι το 85%
Με 1 ώρα και 14 λεπτά είμαι στο 74%
Έχασε μόνο 11% δλδ.
Εσένα έχασε παραπάνω αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μας.
Ρώτησα αν βλέπετε διαφορά προς το καλύτερο μετά το update γιατί εγώ βλέπω

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Θα το καταλάβεις εσύ με την χρήση που κάνεις.  Αν κ το σωστό είναι να το πας 100 % για να καλημπραριστει σωστά, απο την στιγμή που μετράς τους χρόνους.  Αν κ τα στατιστικά που έχεις ανεβάσει η συσκευή είναι στο  "πολύ χαλαρό "  

Link to comment
Share on other sites

Φαινεται οτι πεφτει πιο αργα η μπαταρια. Η συνεχεια θα δειξει.

Link to comment
Share on other sites

Στο s908E που έχω με Snapdragon δεν έχει έρθει κάτι ακόμα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Θα το καταλάβεις εσύ με την χρήση που κάνεις.  Αν κ το σωστό είναι να το πας 100 % για να καλημπραριστει σωστά, απο την στιγμή που μετράς τους χρόνους.  Αν κ τα στατιστικά που έχεις ανεβάσει η συσκευή είναι στο  "πολύ χαλαρό "  
Μα δε μετράω χρόνους.
Απλά έπεσε το μάτι μου και μου έκανε εντύπωση γιατί το χρησιμοποιούσα αρκετή ώρα!!
Αλλά και σήμερα που είμαι έξω με data 5g νιώθω ότι τα πάει καλύτερα από πριν!!
Μακάρι..


Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Και εγω πλεον δεν ασχολουμαι με χρονους. Φαινεται οτι παει καλυτερα. Αλλα αυτα αλλαζουν απο την μια ενημερωση στην αλλη...Οχι οτι ειχα προβλημα πριν, κουβεντα να γινεται...

Link to comment
Share on other sites

Οντως εχει διαφορα η μπαταρια και αρκετα μεγαλη θα ελεγα. Στη δουλεια που εχω κακο σημα και καιει παραπανω ειναι εμφανες. Με την ιδια χρηση ειμαι σιγουρα ενα +10% την αντιστοιχη ωρα σε σχεση με πριν το update. Οχι οτι περιμενω βεβαια οτι θα μεινει για παντα ετσι!🤣

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω βλεπω βελτιωση στην μπαταρια.

Και μενουμε εδω να μη μας λειψει τπτ, που λεει κι ενα ασμα! Ας ερθει και One UI 6.0...δεν το κουναω!

Απενεργοποιω και την Ενημερωση λογισμικου μεσω adb και ολα καλα! 😁💪

Link to comment
Share on other sites

Το android ειναι ετσι φτιαγμενο που δεν θα σε βοηθησει αυτο. Μπορει να τρεχει ετσι για καποιο καιρο αλλα μετα οι ενημερωσεις εφαρμογων θα προκαλουν drain που θα χρειαζεται μια επομενη ενημερωση να το διορθωσει...

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό που λες δυστυχώς...είναι μια χαρά που θα κρατήσει λίγο.

Τουλάχιστον θα απαλλαγώ από τις ειδοποιήσεις των νέων ενημερώσεων.

Link to comment
Share on other sites

On 14/10/2023 at 5:32 ΜΜ, Kostas_Ts_86 said:

Ισχύει αυτό που λες δυστυχώς...είναι μια χαρά που θα κρατήσει λίγο.

Τουλάχιστον θα απαλλαγώ από τις ειδοποιήσεις των νέων ενημερώσεων.

 

On 14/10/2023 at 5:32 ΜΜ, Kostas_Ts_86 said:

Ισχύει αυτό που λες δυστυχώς...είναι μια χαρά που θα κρατήσει λίγο.

Τουλάχιστον θα απαλλαγώ από τις ειδοποιήσεις των νέων ενημερώσεων.

Καλησπέρα παιδιά .

είμαι και εγώ κάτοχος του s22 Ultra εδώ και περίπου ένα χρόνο .είμαι αρκετά ευχαριστημένος και ήθελα λίγο τα φώτα σας για ένα θέμα σχετικά με τα mail .

ενω  του σπιτιού το PC μου δείχνει στο gmail όλα τα mail που θέλω να δω, στο κινητό βλέπω μέχρι μία ορισμένη ημερομηνία Προσπάθησα να κάνω ρυθμίσεις από το gmail ,άλλαξα τις ημέρες των email που θα συγχρονίζει κλπ, Αλλά και πάλι βλέπω μεχρι καποια ημερομηνια οχι ολα. 

μήπως κάποιος γνωρίζει τι ρύθμιση πρέπει να κάνω για να μου εμφανίζει όλα τα e-mail στο Gmail του κινητου ??

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις αυτην την επιλογη στην αναζητηση και δεν δειχνει παραπανω τοτε μαλλον αυτο θα ειναι το οριο της εφαρμογης σε κινητες συσκευες    

Screenshot_20231019_181834_Gmail.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους , 

ψαχνω εδω και καιρο να βρω μια λυση σε μια ρουτίνα που προσπαθώ να φτιαξω . 

Στο σπιτι μου δεν εχω σχεδων καθολου σημα κινητης τηλεφωνιας . εχω μονο wifi call . 

Φτιαχνω μια ρουτινα που οταν συνδεεται στο wifi του σπιτιου , το κινητο να μπαινει σε flight mode και να ανοιγει το wifi και το bluetooth . Όταν αποσυνδεεται απο το wifi κανει reverse το flight mode. 

Αυτος ο τροπος ομως πεφτει σε endless loop , οπως ειναι φυσιολογικό . 

Υπαρχει κανεις που να το ελυσε διαφορετικά ? 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, NeCrOmAnCeR19 said:

καλημερα σε ολους , 

ψαχνω εδω και καιρο να βρω μια λυση σε μια ρουτίνα που προσπαθώ να φτιαξω . 

Στο σπιτι μου δεν εχω σχεδων καθολου σημα κινητης τηλεφωνιας . εχω μονο wifi call . 

Φτιαχνω μια ρουτινα που οταν συνδεεται στο wifi του σπιτιου , το κινητο να μπαινει σε flight mode και να ανοιγει το wifi και το bluetooth . Όταν αποσυνδεεται απο το wifi κανει reverse το flight mode. 

Αυτος ο τροπος ομως πεφτει σε endless loop , οπως ειναι φυσιολογικό . 

Υπαρχει κανεις που να το ελυσε διαφορετικά ? 

Η αλήθεια είναι πως έχεις δίκιο για τη ρουτίνα. Το έχω κάνει κι εγώ για την ώρα που κοιμάμαι και τις περισσότερες φορές δεν ανοίγει το WiFi. Δεν έχω ασχοληθεί ακόμα πως θα το λύσω. 
Να δοκίμαζες το "Wait before next action" που έχει στο "Advanced options" πριν ανοίξει το WiFi?
Για το πρόβλημα του χαμηλού σήματος δεν γυρνάει αυτόματα σε WiFi Call? Εμένα το κάνει μόνο του.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...