Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

To δοκίμασα και εχεις δίκιο. Βασικά δεν εχει απλά lag. αλλα όταν γραφεις-σχεδιαζεις με το πενάκι, δεν δειχνει γραμμή. απλά όταν το σηκώνεις σου εμφανίζει ότι εχεις γράψει όλο μαζί. Περίεργο. Πάντως βλέπω ότι συνεργάζεται με το samsung note και βλέπει τις σημειώσεις που έχω στο samsung note. Αρα καλό είναι να δουλεύεις το πενάκι στο samsung note και να εχεις και το Onenote ταυτόχρονα για να συγχρωνίζει και να βλέπεις τισ σημειώσεις απο το samsung note στο ΟneNote στο PC παράδειγμα
 
Ναι, αυτό που λες κάνει. Εμφανίζει αυτό που γράφω μονο όταν σηκώνω την πένα. Είναι περίεργο γιατί στις άλλες 2 συσκευές που λέω, το πενάκι λειτουργεί τέλεια. Εννοείται ότι κρατάω τις σημειώσεις στο s notes και μετά, αν θέλω, τις στέλνω ως pdf οπουδήποτε. Απλά το ρώτησα για να δω αν συμβαίνει σε όλους ή μονο σε εμένα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δοκίμασα ενα ωραίο κολπάκι δε ξερω αν έχει αναφερθεί ξανά. Φορτισα το κινητό 100% και μετα  πληκρολογησα το *#9900# βγαζει ενα κρυφο μενου και λιγο πριν το τέλος γραφει resetbattery statistics. Το πατησα και μετα πατησα exit.

Εχω την εντυπωση οτι παει καλύτερα η μπαταρία. Οποιος το δοκιμάσει ας με επιβεβαιώσει παρακαλώ.

Edited by johnmakro
Link to comment
Share on other sites

On 28/8/2023 at 9:43 ΜΜ, ROFOS said:

Παιδια καλησπερα.Με την σημερινη  αναβαθμιση χαθηκε το full screen call id που ειχα.Πηγα να το ξαναβαλω μεσω shortcut maker αλλα δεν μου βγαζει το labs στο acrivities.Εχετε καμια ιδεα πως φτιαχνεται ή καποια αλλη  μεθοδο για full screen id ?

Ευχαριστω

Καποιος βοηθεια για το παραπανω?

H ΖΩΗ ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ 30...ΜΕΤΡΑ
Link to comment
Share on other sites

On 1/9/2023 at 11:16 ΠΜ, greda said:

Γιααα πες μου σε παρακαλώ και κανένα άλλο γιατί αυτός θα κάνει 10-30 μέρες να έρθει. Ευχαριστώ 

On 1/9/2023 at 11:16 ΠΜ, greda said:

 

 

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα δοκιμασα την αδιαβροχοποιηση του. Βουτηξα με το κινητο στους καταρρακτες στο Καρλοβασι της Σαμου. Το ειχα στο νερο κανα 10 λεπτο και τραβουσα βιντεο και φωτος. Ολα καλα. Για καμια ωρα μετα το στεγνωμα μονο το μνμ για υγρασια στη θυρα usb.

Link to comment
Share on other sites

Το GoodLock επίσημα και στην Ελλάδα... είχα μια "ανεπίσημη" έκδοση και μου ζήτησε ενημέρωση μέσω Galaxy Store

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 8/9/2023 at 12:23 ΠΜ, ROFOS said:

Καποιος βοηθεια για το παραπανω?

Φίλε όπως πολύ καλά κατάλαβες το αφαίρεσαν όπως κάνει συνήθως η samsung σε πολλές λειτουργίες με μία αναβάθμιση τις εξαφανίζει και κανείς δεν κατάλαβε ποτέ γιατί! Εγώ είχα αγοράσει αυτή την εφαρμογή χρόνια πριν και τώρα την ξανά έβαλα. Δες την και αν ψάξεις γενικά για full screen caller ID θα βρεις αρκετές αν δεν σου κάνει αυτή.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.androminigsm.fscifree

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, alex61 said:

Πάνω κάτω τα ίδια .... και οι δυο υποστηρίζουν PD 3.1 & PPS

(o anker δεν το ξεκαθαρίζει, αλλά το PowerIQ 4.0 υποστηρίζει PD 3.1 & PPS)

Η βασική διαφορά είναι ότι σε single port o Anker δίνει 100w ενώ ο Ugreen 140W

Προσωπικά έχω τον Anker,  με το Ιδιο powerbank, και φυσικά δουλεύουν άψογα.... το φορτίζει σε 60-70 λεπτά

 

Edited by greda
Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, greda said:

Πάνω κάτω τα ίδια .... και οι δυο υποστηρίζουν PD 3.1 & PPS

(o anker δεν το ξεκαθαρίζει, αλλά το PowerIQ 4.0 υποστηρίζει PD 3.1 & PPS)

Η βασική διαφορά είναι ότι σε single port o Anker δίνει 100w ενώ ο Ugreen 140W

Και ο Ugreen είναι και άμεσα διαθέσιμος και με καλώδιο εεεε? Άρα συμφέρει 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alex61 said:

Και ο Ugreen είναι και άμεσα διαθέσιμος και με καλώδιο εεεε? Άρα συμφέρει 

Θεωρητικά ναι ..... 

Άντε, μεγειά .... δοκιμασέ τον και ενημέρωσε μας ...

Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.ενω το κινητό το είχα στην θήκη κανονικά είχα βάλει μαζι κάτι καπάκια από μπύρες και κάτι κλειδιά που είχα στην ίδια τσέπη μετά από ώρα που το έβγαλα πίσω στην δεύτερη κάμερα έχει σπάσει το τζαμακι.ξερετε περίπου το κόστος?

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησε σιγα σιγα και η beta του One UI 6.0 για το κινητο μας. Λογικα απο οτι εχω δει απο του S23 θα δουμε ωραιες προσθηκες...

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησε σιγα σιγα και η beta του One UI 6.0 για το κινητο μας. Λογικα απο οτι εχω δει απο του S23 θα δουμε ωραιες προσθηκες...
Εγώ προσωπικά θα ήθελα να βελτιωθεί λίγο η ποιότητα των animation και το smoothness της συσκευής.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Εμενα αυτα τα 2 με βρισκουν αδιαφορο. Animations τα εχω off. Για smoothness (παλι αδιαφορο) μια χαρα τα παει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κάνω κι εγώ αλλά μόνο σε μέτριας ισχύος επεξεργαστών κινητά χαμηλότερης κατηγορίας για να έχω την ψευδαίσθηση ότι είναι πιο γρήγορα!!
Σε top κατηγορίας κινητά όπως αυτό εδώ θέλω να δουλεύουν όλα γρήγορα αλλά και ποιοτικά χωρίς ξερή αίσθηση!


Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παλιοτερα με απασχολουσαν λιγο αυτα. Τωρα απλα με το κινητο με απασχολει να κανω μονο τη δουλεια μου και ειναι αδιαφορα τα υπολοιπα. Τα μονα μου στανταρ ειναι μεγαλη amoled οθονη και καλη καμερα. Τωρα αν ειναι 1 μιλισεκοντ πιο γρηγορο η αργο η τα animations και τα εφε δεν με απααχολουν.. Πιθανον το S22 U ειναι κ η τελευταια ναυαρχιδα που αγορασα. Θα το κρατησω οσο παει κ το επομενο θα ναι ενα αξιοπρεπες midrange.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κάνω κι εγώ αλλά μόνο σε μέτριας ισχύος επεξεργαστών κινητά χαμηλότερης κατηγορίας για να έχω την ψευδαίσθηση ότι είναι πιο γρήγορα!!
Σε top κατηγορίας κινητά όπως αυτό εδώ θέλω να δουλεύουν όλα γρήγορα αλλά και ποιοτικά χωρίς ξερή αίσθηση!


Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Συμφωνώ απόλυτα...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Και εγω καποτε ειχα ως χομπι τα κινητα. Μου αρεσε να αλλαζω 3-4 το χρονο. Σιγα σιγα μου περασε και αλλαζα ενα ανα 2ετια... Και υστερα ηρθε ο απολυτος κορεσμος και αδιαφορια για το κινητο ως τεχνολογια. Πλεον με ενδιαφερει απλα να κανει αυτα που το χρησιμοποιω...

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Από το smartlock έχουν αφαιρεθεί οι συσκευές. Το έχει και άλλος η να κάνω εργοστασιακές ;;;
Ευχαριστώ 
Όχι, υπάρχουν κανονικά.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

On 21/9/2023 at 11:57 ΠΜ, manan69t said:

Εγώ προσωπικά θα ήθελα να βελτιωθεί λίγο η ποιότητα των animation και το smoothness της συσκευής.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Συμφωνώ απόλυτα σε αυτά. Ερχόμενος από ένα διάλειμμα που έκανα με iPhone,  τα animations και το συνολικό smoothness είναι κάτι που με ξένισε κάπως . Ειδικά κάποια γκουχ γκουχ που συμβαίνουν κάποιες φορές. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που έχω το μικρό με 8/128 αλλά σε s23 φιλου όντως το ένιωσα πιο smooth σε overall χρήση. 

Δοκίμασε κάνεις τη beta. Μήπως?

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...