Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Το Swiftkey θα δεις ότι θα το συνηθίσεις και ότι όλα τα άλλα μετά θα σου φαίνονται υποδεέστερα τόσο σχεδιαστικά όσο και λειτουργικά 
Θα το δω και θα ενημερώσω... 1η φορά το χρησιμοποιώ μου φαίνεται λίγο περίεργο

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Nεα αναβάθμιση security update Νοεμβρίου plus stability improvements 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, steliosk said:

Nεα αναβάθμιση security update Νοεμβρίου plus stability improvements 

Καλημέρα.

Μεγαλούτσικη!

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Cadfael said:

Άλλη μια επανεκκίνηση σήμερα κατά τη λήψη μιας κλήσης...

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 

Δυστυχώς μου έχει συμβεί και μένα πάνω σε προσπάθεια κλήσης(συνολικά 4 φορές).Δύο φορές σε one ui 4.1 και άλλες δύο μέσα σε μια μέρα με one ui 5.0...επικοινώνησα με samsung και αναμένω απάντηση επί του θέματος..

Link to comment
Share on other sites

καλωσορίζω την παρέα μιας και πλέον κάτοχος της συσκευής προερχόμενος από s20+ (12/128). ελπίζω να είναι το ίδιο απροβληματιστη όπως η προηγούμενη.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο. Εχω κλεισει 5 μηνες και δεν εχω το παραμικρο παραπονο. Ειδικα με One UI 5 παει σφαιρα... Κανενας snapdragon (που θα εχουν τα S23 παντου)  δεν θα με κανει να το αλλαξω στο αμεσο μελλον...

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Επειδή προτίθεμαι να το αγοράω και με προβληματίζει κάτι, να κάνω μία ερώτηση. Θέλω να ρωτήσω για τους δύο φακούς ζουμ 3Χ και 10Χ αντίστοιχα. Αν εγώ "φέρνω" το αντικείμενο που θέλω να φωτογραφήσω στο 8Χ για παράδειγμα κάνοντας swipe με το δάχτυλο τότε τη φωτογραφία με ποια κάμερα την τραβάει; Την 3Χ (και βάζει και 5Χ ψηφιακό ζουμ) ή την 10Χ με λιγότερο ζουμ, αν γίνεται κάτι τέτοιο; Την ίδια απορία έχω και στο 15Χ ή 30Χ. 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω παρατηρήσει ότι από την αναβάθμιση σε OneUI 5, τρέχει πάντα στο background αυτή η εφαρμογή. Το παρατηρεί και κάποιος άλλος; 

Screenshot_20221119_155802_One UI Home.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

9 minutes ago, nasosvasedis said:

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω παρατηρήσει ότι από την αναβάθμιση σε OneUI 5, τρέχει πάντα στο background αυτή η εφαρμογή. Το παρατηρεί και κάποιος άλλος; 

Screenshot_20221119_155802_One UI Home.jpg

Όχι πρώτη φορά την βλέπω την συγκεκριμένη.Η μοναδική εφαρμογή που μου τρέχει στο background αλλά δεν θέλω και να την διακόψω είναι το registar.

Edited by Geofokas
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Geofokas said:

 

Όχι πρώτη φορά την βλέπω την συγκεκριμένη.Η μοναδική εφαρμογή που μου τρέχει στο background αλλά δεν θέλω και να την διακόψω είναι το registar.

Και μου τρέχει κάθε φορά μετά από επανεκκίνηση. Τώρα την έβαλα σε deep sleep μέσα από τις εφαρμογές. Για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, nasosvasedis said:

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω παρατηρήσει ότι από την αναβάθμιση σε OneUI 5, τρέχει πάντα στο background αυτή η εφαρμογή. Το παρατηρεί και κάποιος άλλος; 

Screenshot_20221119_155802_One UI Home.jpg

Δοκίμασε να πας στις ρυθμίσεις του Chrome και να διαλέξεις ή να αλλάξεις τη μηχανή αναζήτησης εκεί και κάνε μια επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχω να πω ,ότι με one ui 5 και ειδικά με την αναβάθμιση Νοεμβρίου το κινητό είναι κυριολεκτικά όπλο. Aπίστευτη δουλειά από την Samsung.

Sent from my Galaxy.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, ostvarivanje said:

Επειδή προτίθεμαι να το αγοράω και με προβληματίζει κάτι, να κάνω μία ερώτηση. Θέλω να ρωτήσω για τους δύο φακούς ζουμ 3Χ και 10Χ αντίστοιχα. Αν εγώ "φέρνω" το αντικείμενο που θέλω να φωτογραφήσω στο 8Χ για παράδειγμα κάνοντας swipe με το δάχτυλο τότε τη φωτογραφία με ποια κάμερα την τραβάει; Την 3Χ (και βάζει και 5Χ ψηφιακό ζουμ) ή την 10Χ με λιγότερο ζουμ, αν γίνεται κάτι τέτοιο; Την ίδια απορία έχω και στο 15Χ ή 30Χ. 

Την 3Χ (και βάζει και 5Χ ψηφιακό ζουμ)

Δεν γίνεται τεχνικά να κάνει λιγότερο ζουμ ενας φακός με συγκεκριμένες προδιαγραφές.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!! κατοχος NOTE 10+ 512GB, ελεω εβδομαδας, πια, BF σκεφτομαι να προχωρησω (?) στην αγορα του S22 ULTRA 256GB (ή να περιμενω για το S23?), αυτα που με απασχολουν ειναι, εαν μετα το προσφατο  update διορθωθηκαν: το θεμα με τις κλησεις, το θεμα της μπαταριας και εαν το gps συνεχιζει να εχει προβληματα...ΣΑς ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για τις οποιες απαντησεις σας!!!

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!! κατοχος NOTE 10+ 512GB, ελεω εβδομαδας, πια, BF σκεφτομαι να προχωρησω (?) στην αγορα του S22 ULTRA 256GB (ή να περιμενω για το S23?), αυτα που με απασχολουν ειναι, εαν μετα το προσφατο  update διορθωθηκαν: το θεμα με τις κλησεις, το θεμα της μπαταριας και εαν το gps συνεχιζει να εχει προβληματα...ΣΑς ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για τις οποιες απαντησεις σας!!!
Το 23 θα το πληρώσεις αδρά!! Αν έχεις 1500 να το περιμένεις. Μπαταρία πάντα είχε τρομερή, ιδιαίτερα αν παρακολουθούσες το νήμα εδώ και τα screenshots που βάζαμε κάποιοι. Το gps κάποιοι είχαν στην αρχή πρόβλημα το οποίο έχει διορθωθεί εδώ και πολλούς μήνες. Κλήσεις δεν γνωρίζω αν έχουν ακόμα πρόβλημα με την cosmote. Με wind ποτέ δεν είχα.
Πραγματικά το πάρα πολύ καλό έγινε ακόμα καλύτερο με τη νέα έκδοση του λογισμικού. Αν διαθέτεις χρήματα περίμενε το 23 αν θέλεις να κάνεις μια πιο συμφέρουσα αγορά τότε το 22.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nikosdoc said:

Την 3Χ (και βάζει και 5Χ ψηφιακό ζουμ)

Δεν γίνεται τεχνικά να κάνει λιγότερο ζουμ ενας φακός με συγκεκριμένες προδιαγραφές.

Ευχαριστώ πολύ γιατί με προβληματίζει αυτό και δεν ήξερα πως γινόταν. Και δηλαδή πάνω από 10Χ χρησιμοποιεί το φακό 10Χ και μετά το υπόλοιπο ψηφιακό; 

Δεν τα ρωτάω αυτά για τίποτα περίεργα πράγματα, απλά πολλές φορές μου χρειάστηκε στη φωτογραφία τοπίου να πάω κοντά και λόγω μη πρόσβασης δεν μπορούσα οπότε το συγκεκριμένο τηλέφωνο είναι μια πολύ καλή λύση 

Edited by ostvarivanje
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, costsa41 said:

Το 23 θα το πληρώσεις αδρά!! Αν έχεις 1500 να το περιμένεις. Μπαταρία πάντα είχε τρομερή, ιδιαίτερα αν παρακολουθούσες το νήμα εδώ και τα screenshots που βάζαμε κάποιοι. Το gps κάποιοι είχαν στην αρχή πρόβλημα το οποίο έχει διορθωθεί εδώ και πολλούς μήνες. Κλήσεις δεν γνωρίζω αν έχουν ακόμα πρόβλημα με την cosmote. Με wind ποτέ δεν είχα.
Πραγματικά το πάρα πολύ καλό έγινε ακόμα καλύτερο με τη νέα έκδοση του λογισμικού. Αν διαθέτεις χρήματα περίμενε το 23 αν θέλεις να κάνεις μια πιο συμφέρουσα αγορά τότε το 22.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Eυχαριστω πολυ για την απαντηση!! (εχω διαβασει ολο το νημα....κατεληξα λοιπον οτι οι περισσοτεροι "παραπονιουνται" για αυτα που ρωτησα....)

Απο τη στιγμη που απο οτι εχω καταλαβει η πολιτικη των εδω εταιρειων ειναι στο 6μηνο (πανω-κατω) να ανεβοκατεβαζουν τις τιμες εχω αποφασισει οτι δεν ξανααγοραζω day1, Καλημερα, 1500Ε και τον Ιουνιοιουλιο εκπτωσεις και...Καλησπερα....να η πρωτη 300αρα κατω.... αν θα ψωνιζα day1 συντελεστης πλεον θα ειναι τι δωρα δινει.....εχουν που εχουν "αδειασει" τα συνοδευτικα, να τους τα δωσω και day1....νοιωθω οτι μας/με κοροιδευουν!!! 

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ειπα να μην ξαναμιλησω για μπαταρια (στο μονο κινητο που ειχα θεμα ηταν το LG G Flex 2 το μακρινο 2015) αλλα μετα και το χθεσινο update τετοιο σκυλο δεν εχω ξαναδει. Δεν πεφτει με τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

 

Η αλήθεια είναι πως στα 940 που βρίσκει κάποιος το S22 Ultra 256 είναι μάλλον ευκαιρία (και το σκέφτομαι σοβαρά) αλλά δεν μπορώ να καταλάβω από πού προκύπτουν τα 1.500 για το S23 Ultra.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, gpgalanis said:

 

Η αλήθεια είναι πως στα 940 που βρίσκει κάποιος το S22 Ultra 256 είναι μάλλον ευκαιρία (και το σκέφτομαι σοβαρά) αλλά δεν μπορώ να καταλάβω από πού προκύπτουν τα 1.500 για το S23 Ultra.

940 που? το βρισκω σε, Κωτσο, Πλαισιο, Παμπλικ στα 1099 τα 256GB....1500 ειχε day1 και το ΝΟΤΕ 10+ που εχω εγω και γενικοτερα εαν δεν κανω λαθος ολα τα "κορυφαια" της εκαστοτε σειρας αυτη την τιμη εχουν....

Edited by spinemm

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, spinemm said:

940 που? το βρισκω σε, Κωτσο, Πλαισιο, Παμπλικ στα 1099 τα 256GB....1500 ειχε day1 και το ΝΟΤΕ 10+ που εχω εγω και γενικοτερα εαν δεν κανω λαθος ολα τα "κορυφαια" της εκαστοτε σειρας αυτη την τιμη εχουν....

930 αυτή τη στιγμή στο bestprice

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...