Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι το μόνο που τους αναγνωρίζω. Παρόλο το τόσο κράξιμο που τρώνε καθημερινά, παραμένουν ευγενικοι. :p Η WIND έχει τις καλύτερες προσφορές, αλλά τη χειρότερη εξυπηρέτηση, σαν να παίζεις χαλασμένο τηλέφωνο ένα πράγμα... Αν προκύψει πρόβλημα, είσαι μόνος σου. Έχω στείλει πόσες μέρες μήνυμα μέσω της φόρμας επικοινωνίας, να μου επιστρέψουν πίσω τα 30€ που μου υποσχέθηκαν, ακόμα καμία απάντηση... Δε θα τους κάνω τη χάρη να καλέσω στο 13800 και να πληρώσω την κλήση. Θα βγάζει τρελά λεφτά η WIND από αυτό τον αριθμό, με τόσα προβλήματα που έχουμε... :p

 

Ακριβώς αυτό και άλλα πόσα..

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Με πηραν απο Wind μιας και στις 20 Νοεμβριου ληγει το συμβολαιο μου και μου προτειναν 24μηνο με 21 ευρω (!!!) το μηνα απο 18,13 που πληρωνω μεχρι τωρα με τις ιδιες παροχες ( χωρις εξτρα καρτουλες ή τιποτα αλλο). Εχω απεριοριστα σταθερα, 5 ωρες προς κινητα και ιντερνετ. Τους ειπα θα το σκεφτω.

 

Ποσες μερες πριν την ληξη του συμβολαιου θα ειναι καλα να παω να κανω αιτηση φορητοτητας σε αλλη εταιρια?

 

Αν παω πχ σε καταστημα Cyta για αιτηση φορητοτητας, σε ποσες μερες περιπου σε παιρνουν απο Wind για νεα προσφορα?

 

Και αν συμφωνησω στην νεα προσφορα που θα μου κανει η Wind, πρεπει να παω στην Cyta να τους πω να μην προχωρησει η αιτηση μου ή θα το κανει η Wind?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Με πηραν απο Wind μιας και στις 20 Νοεμβριου ληγει το συμβολαιο μου και μου προτειναν 24μηνο με 21 ευρω (!!!) το μηνα απο 18,13 που πληρωνω μεχρι τωρα με τις ιδιες παροχες ( χωρις εξτρα καρτουλες ή τιποτα αλλο). Εχω απεριοριστα σταθερα, 5 ωρες προς κινητα και ιντερνετ. Τους ειπα θα το σκεφτω.

 

Ποσες μερες πριν την ληξη του συμβολαιου θα ειναι καλα να παω να κανω αιτηση φορητοτητας σε αλλη εταιρια?

 

Αν παω πχ σε καταστημα Cyta για αιτηση φορητοτητας, σε ποσες μερες περιπου σε παιρνουν απο Wind για νεα προσφορα?

 

Και αν συμφωνησω στην νεα προσφορα που θα μου κανει η Wind, πρεπει να παω στην Cyta να τους πω να μην προχωρησει η αιτηση μου ή θα το κανει η Wind?

 

Τις κάρτες τις παίρνεις από ένα κατάστημα wind όποτε θες αν έχεις πακέτο που τις περιλαμβάνει. Για φορητότητα μην πας νωρίτερα από 3 μέρες πριν τη λήξη του συμβολαίου γιατί ανάλογα την περιοχή οι φορητότητες γίνονται και σε 2 μέρες και μπορεί να πληρώσεις κερατιάτικα χωρίς λόγο. Τηλέφωνο για αντιπροσφορά θα έχεις την ίδια ή την επόμενη εργάσιμη από την παραλαβή του αιτήματος φορητότητας από το νέο πάροχο στον παλιό. Αν πας Cyta δες και τις εκπτώσεις με ηλεκτρονικό λογαριασμό και πάγια εντολή (-0,5€/μήνα η καθεμία).

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Τις κάρτες τις παίρνεις από ένα κατάστημα wind όποτε θες αν έχεις πακέτο που τις περιλαμβάνει. Για φορητότητα μην πας νωρίτερα από 3 μέρες πριν τη λήξη του συμβολαίου γιατί ανάλογα την περιοχή οι φορητότητες γίνονται και σε 2 μέρες και μπορεί να πληρώσεις κερατιάτικα χωρίς λόγο. Τηλέφωνο για αντιπροσφορά θα έχεις την ίδια ή την επόμενη εργάσιμη από την παραλαβή του αιτήματος φορητότητας από το νέο πάροχο στον παλιό. Αν πας Cyta δες και τις εκπτώσεις με ηλεκτρονικό λογαριασμό και πάγια εντολή (-0,5€/μήνα η καθεμία).

 

Ωραια. Αν λεμε συμφωνησω στην νεα προσφορα της Wind, θα πρεπει να κανω καποια ενεργεια για να ακυρωσω την αιτηση φορητοτητας ή θα το κανει αυτο η ιδια η Wind?

Link to comment
Share on other sites

Ωραια. Αν λεμε συμφωνησω στην νεα προσφορα της Wind, θα πρεπει να κανω καποια ενεργεια για να ακυρωσω την αιτηση φορητοτητας ή θα το κανει αυτο η ιδια η Wind?

 

Σου δίνουν ένα αριθμό για να στείλεις φαξ ακύρωσης στη νέα εταιρία. Ο περιορισμός είναι ότι μπορείς να ακυρώσεις μέχρι 3 μέρες πριν την ημερομηνία ενεργοποίησης. http://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/FAQS/Number/#20new

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

μη στειλεις φαξ.σου προτεινω να πας σε καταστημα cyta να κανεις την ακυρωση.ειναι πιο ασφαλες αφου την καταχωρουν στο συστημα τους αμεσα και παιρνεις χαρτι οτι εκανες ακυρωση.με το φαξ υπαρχει κινδυνος να σου πουν οτι δεν το ελαβαν ή ο,τιδηποτε αλλο.
Link to comment
Share on other sites

Με το φαξ παίρνεις αποδεικτικο επιτυχημενης αποστολής!

Καλυμμένος εισαι!

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η βεβαίωση αποστολής που βγάζει το φαξ όντως λέει ότι πήγε. Αν θέλει κάποιος όμως να προφασιστεί ότι δεν το έλαβε για διάφορους λόγους, δεν ξέρω πόσο σε διασφαλίζει το συγκεκριμένο χαρτί. Αυτό που λέει ο φίλος με το κατάστημα ίσως είναι καλή ιδέα. Αν παίρνεις κάποιο χαρτί που έχει σφραγίδα ενδεχομένως. Αλλά τώρα που το σκέφτομαι, γιατί όχι και τα 2;
Link to comment
Share on other sites

Αν και μου την δινει αυτη η διαδικασια, να παω δηλαδη να κανω αιτηση σε αλλη εταιρια ωστε να πετυχω καλυτερη προσφορα, νομιζω ειναι ο μονος τροπος για ολους μας.

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας :)

Link to comment
Share on other sites

Αν και μου την δινει αυτη η διαδικασια, να παω δηλαδη να κανω αιτηση σε αλλη εταιρια ωστε να πετυχω καλυτερη προσφορα, νομιζω ειναι ο μονος τροπος για ολους μας.

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας :)

 

Στη wind έχει παίξει δοκιμασμένα από μένα προσωπικά δις το εξής: αίτηση διακοπής (ολικής) και σε μια εργάσιμη σε παίρνουν τηλέφωνο, λες ότι το κόβεις λόγω οικονομικού και κυρίως δεν μασάς στο ότι αν προχωρήσει η διαδικασία θα χάσεις το νούμερο (δεν θα γίνει αφού θα πάρεις προσφορά και θα μείνεις). Πριν λίγες εβδομάδες (πάνω κάτω 1 μήνα) έκλεισα στα 17,5€ το κλασσικό double play (απεριόριστα σταθερά, 300' κινητά, 24άρι Ίντερνετ). Κατήργησα και τα διεθνή σταθερά που δεν χρειάζονταν πλέον στη συγκεκριμένη γραμμή και κέρδισα 7,5€/μήνα X 24 μήνες = 180€ στο 2ετες συμβόλαιο.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Στη wind έχει παίξει δοκιμασμένα από μένα προσωπικά δις το εξής: αίτηση διακοπής (ολικής) και σε μια εργάσιμη σε παίρνουν τηλέφωνο, λες ότι το κόβεις λόγω οικονομικού και κυρίως δεν μασάς στο ότι αν προχωρήσει η διαδικασία θα χάσεις το νούμερο (δεν θα γίνει αφού θα πάρεις προσφορά και θα μείνεις). Πριν λίγες εβδομάδες (πάνω κάτω 1 μήνα) έκλεισα στα 17,5€ το κλασσικό double play (απεριόριστα σταθερά, 300' κινητά, 24άρι Ίντερνετ). Κατήργησα και τα διεθνή σταθερά που δεν χρειάζονταν πλέον στη συγκεκριμένη γραμμή και κέρδισα 7,5€/μήνα X 24 μήνες = 180€ στο 2ετες συμβόλαιο.

 

Θα το εκανα αυτο που λες αλλα επειδη το τηλεφωνο ειναι επαγγελματικο και το εχουμε περιπου 30 χρονια δεν θα το ρισκαρα με τιποτα να το χασω. Ενταξει 99,99% θα δωσουν προσφορα αλλα ποτε δεν ξερεις τι μπορει να γινει. Το καλυτερο (κατα την γνωμη μου) απ'οτι ειπαν και τα αλλα παιδια, ειναι η αιτηση φορητοτητας σε αλλη εταιρια και βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

γιατί να χαθεί το νούμερο ρε παλικάρια;;

στην χειρότερη περίπτωση να γίνει μεταφορά του σε άλλο πάροχο, αλλά να χαθεί για ποιο λόγο;

 

edit

άκυρο

τώρα πρόσεξα το "ολική διακοπή"

Edited by diplo
Link to comment
Share on other sites

Θα το εκανα αυτο που λες αλλα επειδη το τηλεφωνο ειναι επαγγελματικο και το εχουμε περιπου 30 χρονια δεν θα το ρισκαρα με τιποτα να το χασω. Ενταξει 99,99% θα δωσουν προσφορα αλλα ποτε δεν ξερεις τι μπορει να γινει. Το καλυτερο (κατα την γνωμη μου) απ'οτι ειπαν και τα αλλα παιδια, ειναι η αιτηση φορητοτητας σε αλλη εταιρια και βλεπουμε.

 

Για να σου φύγει το άγχος θα σου πω ότι παίρνεις ημερομηνία διακοπής τουλάχιστον ένα μήνα μετά την αίτηση. Εμένα με έπαιρναν την επόμενη εργάσιμη. Αν δεν κάτσει, στην εβδομάδα πάνω την ακυρώνεις και κανείς φορητότητα αλλού ή ότι άλλο επιλέξεις.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ειμαι πελατης της wind επι 2 διετιες. Τωρα που ληγει το συμβολαιο με καλεσανε για να μου πουνε οτι η νεα προσφορα ειναι στα 22€ απο 20€ που πληρωνα. Αντι να κατεβασουν τη τιμη την ανεβασαν. Εκανα σημερα αιτηση διακοπης σε καταστημα τους. Θα με καλεσουν για καλυτερη προσφορα η μπα?? Μηπως ξερετε πως ακομα μπορω να κινηθω για να τους πιεσω? Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και ναι, έγινε το θαύμα!! :p Είχα ρωτήσει αρχές Αυγούστου πότε θα δώσει επιτέλους η WIND VDSL στην περιοχή μου (Αθήνα!), όταν όλες οι άλλες εταιρίες δίνουν χρόνια τώρα... Ο υπάλληλος μου είχε πει μέσα σε 3 μήνες, αλλά δεν τον πίστεψα. Τελικά έβαλα σήμερα τον αριθμό μου και μου δείχνει διαθεσιμότητα!! Ούτε 3 μήνες δεν πέρασαν! Την προηγούμενη εβδομάδα που δοκίμασα, δεν είχε! :ninja:

 

Ωραία λοιπόν. Έλα μωρή WINDάρα, κάνε μία ακόμα τιμολογιακή αλλαγή, για να έχουμε το δικαίωμα να φύγουμε τζάμπα! Έτσι θα κάνω αίτηση στη Cyta για 35άρι VDSL με 26€ και μετά θα πάρω ακόμα καλύτερη προσφορά από τη WIND, για να μείνω με VDSL! :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ειμαι πελατης της wind επι 2 διετιες. Τωρα που ληγει το συμβολαιο με καλεσανε για να μου πουνε οτι η νεα προσφορα ειναι στα 22€ απο 20€ που πληρωνα. Αντι να κατεβασουν τη τιμη την ανεβασαν. Εκανα σημερα αιτηση διακοπης σε καταστημα τους. Θα με καλεσουν για καλυτερη προσφορα η μπα?? Μηπως ξερετε πως ακομα μπορω να κινηθω για να τους πιεσω? Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Διάβασε τις 2 προηγούμενες σελίδες τα εξηγώ όλα αυτά. Για οποιαδήποτε απορία στη διάθεσή σου. :)

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Μετα καθησα να διαβάσω. Ορμησα να γραψω μπαμ μπαμ εγω.Οντως αναφέρονται ολα οσα ηθελα να μαθω. Ευχαριστω

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετα καθησα να διαβάσω. Ορμησα να γραψω μπαμ μπαμ εγω.Οντως αναφέρονται ολα οσα ηθελα να μαθω. Ευχαριστω

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ελπίζω να μην φάνηκε ότι στην "είπα" καθώς δεν είχα τέτοιο σκοπό. Χαίρομαι που κάλυψα τις απορίες σου. Κάνε έναν κόπο να μας ενημερώσεις για τις κινήσεις σου αν θες. Κυρίως η τυχόν προσφορά που θα πάρεις με ενδιαφέρει, για να έχουμε ένα μπούσουλα και να ξέρουμε τι παίζει στην αγορά.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Τρεχει ακόμα η προσφορά με το δωρεάν τελος ενεργοποίησης ΝΕΑΣ γραμμής?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τρεχει ακόμα η προσφορά με το δωρεάν τελος ενεργοποίησης ΝΕΑΣ γραμμής?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Πριν μια εβδομάδα που ήμουν δε κατάστημα wind για άσχετο λόγο, άκουσα έναν πωλητή που έλεγε μέχρι 25. Φίλος που πήγε χθες ή προχθές μου είπε για τέλος του μήνα. Λογικά θα πήρε παράταση η προσφορά.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην φάνηκε ότι στην "είπα" καθώς δεν είχα τέτοιο σκοπό. Χαίρομαι που κάλυψα τις απορίες σου. Κάνε έναν κόπο να μας ενημερώσεις για τις κινήσεις σου αν θες. Κυρίως η τυχόν προσφορά που θα πάρεις με ενδιαφέρει, για να έχουμε ένα μπούσουλα και να ξέρουμε τι παίζει στην αγορά.

Οχι φιλε μου καμμια σχεση.

Εννοείται πως θα ενημερωσω.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για ακύρωση φορητοτητας σε ποιο αριθμό στέλνω το φαξ;
Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους με πήραν τηλέφωνο και μου δινουν το 3play 2 με 600 λεπτά σε κινητά από το σταθερό (300 σε wind,300 πρους άλλους) και από κινητό 650 λεπτά, 65 μηνυματα, 2gb internet. Όλα με 42,40 με τελη κινητής. Δώρο 1κάρτα f2g με 120 λεπτά και 1κάρτα με 1gb internet κάθε μήνα + (10" ταμπλετ ή 7" ταμπλετ με 3g ή Lenovo A2010 DS). Δωρεάν τα τέλη ενεργοποίησης.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ειμαι πελατης της wind επι 2 διετιες. Τωρα που ληγει το συμβολαιο με καλεσανε για να μου πουνε οτι η νεα προσφορα ειναι στα 22€ απο 20€ που πληρωνα. Αντι να κατεβασουν τη τιμη την ανεβασαν. Εκανα σημερα αιτηση διακοπης σε καταστημα τους. Θα με καλεσουν για καλυτερη προσφορα η μπα?? Μηπως ξερετε πως ακομα μπορω να κινηθω για να τους πιεσω? Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μολις με πηραν απο wind και μου προσφεραν το ιδιο πακετο στα 17.50 (απεριόριστα αστικα υπεραστικα, 5 ωρες κινητα, 24αρι internet και 2 καρτες μια με 120λεπτα προς ολους και μια με 1gb δεδομενα).. Θεά η wind.. Εννοείται πως θα παραμείνω.. Το καλο ειναι οτι δεν χρειάστηκε να πάω σε αλλον παροχο για να τους πιεσω απλα και μόνο με μια αιτηση διακοπης σε καταστημα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...