Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τέτοιες ιστορίες συμβαίνουν σε όλες τις εταιρείες.

Με αυτή την λογική δεν θα πλησιάζαμε καμία εταιρεία.

Εάν μου βρείς έστω και μία άλλη εταιρεία η οποία όταν χαλάει το ρούτερ σου λέει "πήγαινε να αγοράσεις" θα συμφωνήσω μαζί σου...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Αν το ρουτερ σου ανηκει δεν στο αλλαζουν. Αν ειναι με χρησιδανειο στο αλλαζουν γιατι ανηκει σε αυτους και σου παραχωρουν δωρεαν την χρηση μεχρι να το ξαναπαρουν πισω στην ληξη του συμβολαιου.

Τοσο απλα

Link to comment
Share on other sites

Αν το ρουτερ σου ανηκει δεν στο αλλαζουν. Αν ειναι με χρησιδανειο στο αλλαζουν γιατι ανηκει σε αυτους και σου παραχωρουν δωρεαν την χρηση μεχρι να το ξαναπαρουν πισω στην ληξη του συμβολαιου.

Τοσο απλα

Το ζήτημα είναι, (επειδή έχω αλλάξει όλες τις εταιρείες τόσα χρόνια .. ) ότι το ρούτερ το οποίο σου δίνουν είναι δική τους ευθύνη και είναι υποχρεωμένοι να το αλλάξουν εφ'όσον πάθει βλάβη.

Δεν μιλάω γιά αγορασμένο από το εμπόριο, μιλάω γιά τα ευτελούς αξίας ρούτερ που δίνουν οι εταιρείες.

Πιό απλά δεν γίνεται .... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Εάν μου βρείς έστω και μία άλλη εταιρεία η οποία όταν χαλάει το ρούτερ σου λέει "πήγαινε να αγοράσεις" θα συμφωνήσω μαζί σου...

 

Μπορεί να έχουν αλλάξει τα πράγματα.

Αλλά στο παρελθόν είτε στην Wind είτε στην Forthnet ,σε προβλήματα που είχα με το ρουτερ μου το άλλαξαν και οι 2 κανονικά.

Δεν υπάρχει περίπτωση να βρίσκεται πραγματικό πρόβλημα από εξοπλισμό εταιρείας και να μην στο αλλάξουν.

Στην δικιά σου περίπτωση δεν ξέρω τι συνέβη.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Η Wind σταμάτησε να δίνει εξοπλισμό δωρεάν κάποια στιγμή. Φαντάζομαι το πρόβλημα σου έγινε μετά από αυτή την αλλαγή και για αυτό δεν σου το έκαναν αλλαγή. Προσωπικά καλύτερα να παίρνεις το δικό σου router αντί τα σάπια που δίνουν οι πάροχοι.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Η Wind σταμάτησε να δίνει εξοπλισμό δωρεάν κάποια στιγμή. Φαντάζομαι το πρόβλημα σου έγινε μετά από αυτή την αλλαγή και για αυτό δεν σου το έκαναν αλλαγή. Προσωπικά καλύτερα να παίρνεις το δικό σου router αντί τα σάπια που δίνουν οι πάροχοι.

 

+1000 τα ρουτερ που δινουν οι περισσοτεροι παραχοι ειναι για τα γελια.

Link to comment
Share on other sites

+1000 τα ρουτερ που δινουν οι περισσοτεροι παραχοι ειναι για τα γελια.

Έβαλα σήμερα το ΖΤΕ που μου έστειλαν και η τχύτητα στο wifi του κινητού είναι 56Μbps ... με το δικό μου TP-LINK είναι 135 .... τα συμπεράσματα δικά σας !!!

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Την προπερασμένη εβδομάδα ανανέωσα το συμβόλαιο στην γουιντ, έχοντας μείνει ευχαριστημένη τον τελευταίο χρόνο, παρά την παλιότερη "πικρή" εμπειρία μου.

Μεσολάβησε μαλιστα και μεταφορά της γραμμής που φάνηκαν "σχετικά" συνεπείς.

Σήμερα όμως και συγκεκριμένα εδώ και 4 ώρες δεν έχω ούτε ίντερνετ ούτε σταθερο.

Τους πήρα τηλ, ο νεαρός που απάντησε έκανε λέει κάποιες μετρήσεις και μου είπε πως εντός 24 ωρών θα με καλέσει άλλος τεχνικός.

Του τόνισα πως πρόκειται για τηλέφωνο που με βρίσκουν ασθενείς, και είπε πως -και καλα- θα το πρωθήσει ως επείγον.

4 λεπτά μετά μου ήρθε σμς με την καταχώρηση του ζητήματος.

Τι μπορεί να φταίει και να κόπηκαν μαχαίρι στα καλά καθούμενα?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Την προπερασμένη εβδομάδα ανανέωσα το συμβόλαιο στην γουιντ, έχοντας μείνει ευχαριστημένη τον τελευταίο χρόνο, παρά την παλιότερη "πικρή" εμπειρία μου.

Μεσολάβησε μαλιστα και μεταφορά της γραμμής που φάνηκαν "σχετικά" συνεπείς.

Σήμερα όμως και συγκεκριμένα εδώ και 4 ώρες δεν έχω ούτε ίντερνετ ούτε σταθερο.

Τους πήρα τηλ, ο νεαρός που απάντησε έκανε λέει κάποιες μετρήσεις και μου είπε πως εντός 24 ωρών θα με καλέσει άλλος τεχνικός.

Του τόνισα πως πρόκειται για τηλέφωνο που με βρίσκουν ασθενείς, και είπε πως -και καλα- θα το πρωθήσει ως επείγον.

4 λεπτά μετά μου ήρθε σμς με την καταχώρηση του ζητήματος.

Τι μπορεί να φταίει και να κόπηκαν μαχαίρι στα καλά καθούμενα?

 

Εργασίες στην περιοχή είτε από ΟΤΕ είτε από την ίδια την Wind.

Εκτός αν στην περιοχή σου έγινε κάποιο ατύχημα και κόπηκαν γραμμές.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

η διπλανή που επίσης έχει γουιντ, δεν έχει θέμα με το τηλέφωνό της.

Με το ιντερνετ είχε κάποια θέματα, αλλά εχτες.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

η διπλανή που επίσης έχει γουιντ, δεν έχει θέμα με το τηλέφωνό της.

Με το ιντερνετ είχε κάποια θέματα, αλλά εχτες.

 

Λογικά είναι κάποιες εργασίες στην περιοχή και μπορεί να σε έχουν επηρεάσει. Σε κάθε περίπτωση εφόσον άνοιξε αίτημα στην τεχνική υποστήριξη θα λυθεί. Υπάρχει και το ενδεχόμενο να είναι θέμα ΟΤΕ.

ck
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι για νέους συνδρομητές, αλλά με λίγη πίεση ποτέ δεν ξέρεις.

 

Μπα δεν γινεται τιποτα με πιεση. Μου ειπαν ας φυγεται. Βεβαια δεν εχει και μεγαλη διαφορα η τιμη για εμας τους παλιους. Ειναι στα 22€ και εχουμε απεριοριστα στσθερα, ιντερνετ, 30 λεπτα σε κινητα (εδω ειναι η διαφορα, απο τα 300 στους νεους) και 120 λεπτα προς ολους στο κινητο σου. Προσωπικα ειμαι ευχαριστημενος

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν γινεται τιποτα με πιεση. Μου ειπαν ας φυγεται. Βεβαια δεν εχει και μεγαλη διαφορα η τιμη για εμας τους παλιους. Ειναι στα 22€ και εχουμε απεριοριστα στσθερα, ιντερνετ, 30 λεπτα σε κινητα (εδω ειναι η διαφορα, απο τα 300 στους νεους) και 120 λεπτα προς ολους στο κινητο σου. Προσωπικα ειμαι ευχαριστημενος

Μόλις κάνεις αίτηση φορητότητος θα γίνει ...17!!

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις κάνεις αίτηση φορητότητος θα γίνει ...17!!

Λες να το δοκιμασω; Μπορω να ξανω ομως αν δεν εχω συμπληρωσει δεκαοκταμηνο απο τοτε που εκανα αναναιωση;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

18? σε εμενα περασε το 12μηνο, και τοτε ισχυε 12μηνο συμβολαιο.

οι προσφορες ειναι ή -30% στο υπαρχον παλιο προγραμμα double play M

ή 25 ευρω για 24αρα/απεριοριστα σταθερα/6ωρες για κινητα για δυο χρονια.

Την ιδια ωρα η cyta εχει προσφορα στα 22 ευρω(για δυο χρονια) για 24αρα/απεριοριστα σταθερα/160' κινητα και δωρο η ενεργοποιηση.

Το μονο που με κραταει για να μη κανω τη φορητοτητα ειναι τα 120' που μπαινουν στο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά είναι κάποιες εργασίες στην περιοχή και μπορεί να σε έχουν επηρεάσει. Σε κάθε περίπτωση εφόσον άνοιξε αίτημα στην τεχνική υποστήριξη θα λυθεί. Υπάρχει και το ενδεχόμενο να είναι θέμα ΟΤΕ.

μου ειπαν πως "φταίει ο οτε"

Βεβαια δε με καλεσε ποτε κανεις, οπως μου ειπανε, εγω τους ξαναπηρα 2 φορες τηλεφωνο.

 

Μπα δεν γινεται τιποτα με πιεση. Μου ειπαν ας φυγεται. Βεβαια δεν εχει και μεγαλη διαφορα η τιμη για εμας τους παλιους. Ειναι στα 22€ και εχουμε απεριοριστα στσθερα, ιντερνετ, 30 λεπτα σε κινητα (εδω ειναι η διαφορα, απο τα 300 στους νεους) και 120 λεπτα προς ολους στο κινητο σου. Προσωπικα ειμαι ευχαριστημενος

 

ειχα απεριοριστα στεθρα+ιντερνετ+120 στο κινητο μου προς ολους με 19.90.

Τωρα με 25 τελική, εχω τα ιδια+5 ωρες στο σταθερο προς κινητα ;)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

14,99 τον μηνα με απεριοριστα σταθερα και 300' προς κινητα. Και αν εχεις καρτα wind εχεις στο κινητο αλλα 120' καθε μηνα απο το κινητο σου :D.
Link to comment
Share on other sites

μου ειπαν πως "φταίει ο οτε"

Βεβαια δε με καλεσε ποτε κανεις, οπως μου ειπανε, εγω τους ξαναπηρα 2 φορες τηλεφωνο.

 

Γιατί ενημερώνει ο ΟΤΕ πιστεύεις; Οι τρικλοποδιές εκ μέρους του πάνε σύννεφο, για προφανής λόγους ;)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ενημερώνει ο ΟΤΕ πιστεύεις; Οι τρικλοποδιές εκ μέρους του πάνε σύννεφο, για προφανής λόγους ;)
Ο ΟΤΕ οφείλει να τηρεί κάποια χρονικά περιθώρια σε θέματα βλαβών. Από εκεί και πέρα όταν κάποιος είναι πελάτης π.χ. της Wind, συναλλάσσεται με τη Wind και μόνο. Είναι δουλειά της Wind να εξυπηρετήσει τον πελάτη της πιέζοντας τον ΟΤΕ με οποιοδήποτε τρόπο μπορεί και αποζημιώνοντας τον πελάτη της για τις όποιες καθυστερήσεις.

Η δικαιολογία "φταίει ο ΟΤΕ" είναι πάρα πολύ βολική αλλά δεν απαλλάσσει τους εναλλακτικούς παρόχους από τις δικές τους ευθύνες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδεια επειδη πλεον θελω να αλλαξω παροχο και να βαλω vdsl ειμαι μεταξυ wind και hol. βλεπω και μια προσφορα που εβγαλε η hol για 50αρι vdsl απεριοριστα σταθερα και 300΄σε κινητα με 32ε τον μηνα και 24μηνο συμβολαιο και τα τελοι φορητοτητας μου τα βγαζη στα 51ε αξιζη εναντι της wind με της ιδιες παροχες στα 30ε τον πρωτο χρονο και τον δευτερο 35ε? ποια προτεινετε για παροχο για να μην εχω προβληματα απο φορητοτητα απο τον οτε?
Link to comment
Share on other sites

Παιδεια επειδη πλεον θελω να αλλαξω παροχο και να βαλω vdsl ειμαι μεταξυ wind και hol. βλεπω και μια προσφορα που εβγαλε η hol για 50αρι vdsl απεριοριστα σταθερα και 300΄σε κινητα με 32ε τον μηνα και 24μηνο συμβολαιο και τα τελοι φορητοτητας μου τα βγαζη στα 51ε αξιζη εναντι της wind με της ιδιες παροχες στα 30ε τον πρωτο χρονο και τον δευτερο 35ε? ποια προτεινετε για παροχο για να μην εχω προβληματα απο φορητοτητα απο τον οτε?

Είσαι σίγουρος ότι πιάνεις vdsl στην περιοχή σου;

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι πιάνεις vdsl στην περιοχή σου;

 

Ναι. στον λογαριασμο του οτε αναφερη πανω εφικτοτητα για vdsl και οι αλλες 2 εταιρειες μεσα απο το σαιτ τους βαζωντας την διευθυνση μου μου βγαζει οτι εχει vdsl.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. στον λογαριασμο του οτε αναφερη πανω εφικτοτητα για vdsl και οι αλλες 2 εταιρειες μεσα απο το σαιτ τους βαζωντας την διευθυνση μου μου βγαζει οτι εχει vdsl.

Τυχερέ.... Μακάρι να ερχόταν και Πειραιά! Καμία εταιρεία δεν έχει ακόμα εδώ καστελλα Πειραιά!

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...