Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι λογικό να είχες στον οτε την χειρότερη εξυπηρέτηση αλλά και οι τιμές του σίγουρα είναι πιο ακριβές από τη wind ένα προβληματάκι σε wind είναι η αστάθεια δικτύου κατα καιρούς

πάλι από προσωπική εμπειρία, ελάχιστες έως μηδαμινές αποσυνδέσεις έχω...

Link to comment
Share on other sites

πάλι από προσωπική εμπειρία, ελάχιστες έως μηδαμινές αποσυνδέσεις έχω...

όταν έχει κακοκαιρία έχει αρκετά προβλήματα το δίκτυο της wind και τα παιχνίδια δεν τραβάνε

Link to comment
Share on other sites

όταν έχει κακοκαιρία έχει αρκετά προβλήματα το δίκτυο της wind και τα παιχνίδια δεν τραβάνε

 

στην Αθήνα είμαι -οπότε ίσως παίζει ρόλο-αλλά και με αστραπες και βροντές, μια χαρά έπαιζε το ιντερνετ, σφαίρα κατέβαζα

Link to comment
Share on other sites

Σαν πρωτάρης στην Wind (σταθερή και vdsl) θέλω να ρωτήσω πότε στέλνει τα username και pass για το router (το παρέλαβα σήμερα με courier), ενόψη της ενεργοποίησης που είναι προγραμματισμένη για την ΠΑ (μεθαύριο).

 

Κάπου διάβασα ότι το router (ZTE) δεν χρειάζεται ρυθμίσεις αλλά τις παίρνει από τη βάση, όπως και στη Forthnet που ήμουν. Είναι έτσι;

Οδηγίες σύνδεσης υπάρχουν στο site;

 

Κάθε πληροφορία για το θέμα, ευπρόσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειαζεσαι username και pass

Το συνδεεις και συγχρονιζει μονο του

Δεν ξέρω αν πρόσεξες, αλλά μιλάει για VDSL, το οποίο χρειάζεται user και pass για το ρούτερ.

Δεν είναι όπως το adsl.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, δεν γνωρίζεις κάποιος το θέμα;

 

θα σου έρθει sms με τους κωδικούς μόλις ενεργοποιηθεί αλλιώς κλήση στο 13800

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται πολύ καλή η προσφορά της Wind η καινούργια με το tabet σαν κερασάκι στην τούρτα

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/ola-mazi/wstatheri-online-prosfora/

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται πολύ καλή η προσφορά της Wind η καινούργια με το tabet σαν κερασάκι στην τούρτα

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/ola-mazi/wstatheri-online-prosfora/

 

Δεν είναι κακή η online προσφορά (59.90€) αλλά είτε θα έπρεπε να προσφέρει ένα πολύ ακριβότερο κινητό (για 24μηνο συμβόλαιο:blink:) είτε μια μεγάλη έκπτωση στο πάγιο (π.χ. 39.90€;)). Αλλιώς, γι' αυτό το tablet, 12μηνο συμβόλαιο και πολύ τους είναι...:!:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κακή η online προσφορά (59.90€) αλλά είτε θα έπρεπε να προσφέρει ένα πολύ ακριβότερο κινητό (για 24μηνο συμβόλαιο:blink:) είτε μια μεγάλη έκπτωση στο πάγιο (π.χ. 39.90€;)). Αλλιώς, γι' αυτό το tablet, 12μηνο συμβόλαιο και πολύ τους είναι...:!:

 

θα έπρεπε από το σταθερό να έχει απεριόριστα προς σταθερά ελλάδας τουλάχιστον και αρκετά λεπτά προς κινητά.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

θα έπρεπε από το σταθερό να έχει απεριόριστα προς σταθερά ελλάδας τουλάχιστον και αρκετά λεπτά προς κινητά.

 

1500’ δωρεάν από το σταθερό σου προς όλους (κινητά και σταθερά)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι...

πως και άλλαξε πολιτική η WIND και έβαλα πολιτική ορθής χρήσης στα σταθερά της???

ήμουν παλιά και ΔΕΝ είχε...

 

από το κακό στο χειρότερο όλοι τους!

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά είναι παρά πολύ καλή αν σκεφτούμε πως ουσιαστικά έχεις τα πάντα απεριόριστα είτε σε κινητή είτε σε σταθερή
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κακή η online προσφορά (59.90€) αλλά είτε θα έπρεπε να προσφέρει ένα πολύ ακριβότερο κινητό (για 24μηνο συμβόλαιο:blink:) είτε μια μεγάλη έκπτωση στο πάγιο (π.χ. 39.90€;)). Αλλιώς, γι' αυτό το tablet, 12μηνο συμβόλαιο και πολύ τους είναι...:!:

 

Δεν νομίζω ότι υπάρχει καλύτερη προσφορά αυτή τη στιγμή. Η τιμή είναι πολύ χαμηλή, οπότε δες το tablet σαν την τελική πινελιά στο ήδη πολύ συμφέρον πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι...

πως και άλλαξε πολιτική η WIND και έβαλα πολιτική ορθής χρήσης στα σταθερά της???

ήμουν παλιά και ΔΕΝ είχε...

 

από το κακό στο χειρότερο όλοι τους!

Μάλλον γιατί το κάνουν και άλλες οι 2 (forthnet-hol) που προσφέρουν 1500' από σταθερό προς κινητά!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι υπάρχει καλύτερη προσφορά αυτή τη στιγμή. Η τιμή είναι πολύ χαμηλή, οπότε δες το tablet σαν την τελική πινελιά στο ήδη πολύ συμφέρον πακέτο.

 

:lol::lol::lol: Κι εγώ λέω....πολύ άργησε!!!:!:

 

Όπως είπε και ο myphone-fan.....δεν είναι άσχημη προσφορά αλλά το πολύ μέχρι 18 μήνες συμβόλαιο ή κάποια καλύτερη τιμή! ;)

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κακή η online προσφορά (59.90€) αλλά είτε θα έπρεπε να προσφέρει ένα πολύ ακριβότερο κινητό (για 24μηνο συμβόλαιο:blink:) είτε μια μεγάλη έκπτωση στο πάγιο (π.χ. 39.90€;)). Αλλιώς, γι' αυτό το tablet, 12μηνο συμβόλαιο και πολύ τους είναι...:!:

το thread λέει σταθερή και ιντερνετ και όχι για κινητά . Η wind έχει πολύ ακριβές τιμές και προσπαθεί να δελεάσει τον κόσμο με προσφορές σε υψηλές τιμές και να πληρώνει πολλά . Το θέμα είναι να προτείνουμε κάτι οικονομικό που δυστυχώς θα το ξαναπώ η wind δεν έχει καλές προσφορές και όπως πολύ σωστά είπες σε τόσο υψηλή τιμή έπερεπε να κάνει μια πολύ δυνατή έκπτωση

Edited by kioq
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol: Κι εγώ λέω....πολύ άργησε!!!:!:

 

Όπως είπε και ο myphone-fan.....δεν είναι άσχημη προσφορά αλλά το πολύ μέχρι 18 μήνες συμβόλαιο ή κάποια καλύτερη τιμή! ;)

 

Γιατί έχω την αίσθηση πως κανείς άλλος δε δίνει κάτι αντίστοιχο; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχω την αίσθηση πως κανείς άλλος δε δίνει κάτι αντίστοιχο; :rolleyes:

 

Δεν είναι απαραίτητο να χρησιμοποιήσεις ίδια εταιρεία!Παίρνεις προσφορά μιας εταιρείας για σταθερή και κινητή που είναι κοντά στα 20-25€ που δίνει και περισσότερα και ταυτόχρονα χτυπάς μια πολύ καλή προσφορά σε άλλη εταιρεία ειδικά αν πρόκειται να φύγεις.....!Το tablet δεν μου λέει κάτι.......!Αυτό όμως που μου λέει σίγουρα είναι η 24μηνη δέσμευση!Ε ναι......αυτό είναι πολύ!Μέσα σε αυτά τα 2 χρόνια οι προσφορές θα είναι πολύ καλύτερες! ;):p

 

Το μόνο που αξίζει κάπως στην προσφορά είναι η κινητή της Wind αλλά επειδή εκεί που κινούμαι μου είναι άχρηστη στο θέμα της κάλυψης (και ειδικά στο ίντερνετ!), αναγκαστικά ρίχνω άκυρο! :!:

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Καμια προσφορα δεν θα ειναι καλυτερη μετα απο 2 χρονια γιατι απλουστατα πρεπει να πληρωσεις και τελος ενεργοποιησης αν αλλαξεις εταιρια.

Γενικα ο μονος λογος για να αλλαξεις παροχο ειναι να εχεις προβληματα με τον δικο σου ή αν καποιος αποφασισει να κανει δωρο το τελος ενεργοποιησης.

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...