Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα με πηραν απο τη wind για να μου πουν οτι δεν εχει γραμμες ο οτε στην περιοχη μου και αναρωτιεμαι γιατι κανουν λογο για ιδιοκτητο δικτυο κι αλλες κουταμαρες,εκοψα τη forthnet πριν εναμισο μηνα,πηγα στον οτε να βαλω connx μου ειπαν οτι δεν εχει γραμμες στην περιοχη μου,ετσι εκανα αιτηση σε wind και τωρα μου λενε οτι δεν εχει γραμμες ο οτε,δηλαδη με λιγα λογια νοικιαζουν τις γραμμες του οτε,αρα ο λογος περι ιδιοκτητων δικτυων ειναι μουφα...

 

Σε ποιά περιοχή είσαι; Να μαθαίνουμε όλοι τι γίνεται και που έχει πρόβλημα... :)

Edited by soriana
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος να μου πει πόσο διαρκεί η φορητότητα μέχρι την ενεργοποίηση της γραμμής?΄Εκανα online αίτηση στη wind στις 27/10 και σήμερα 5/11 μου είπαν ότι η αίτησή μου έχει προωθηθεί για υλοποίηση.Αυτή τη στιγμή έχω conn-x.

 

αλιμος: 22/10/10 αιτηση σε καταστημα της wind 3/11/10 13.30 διακοπη γραμμης οτε-connx 15.30 ενεργοποιηση γραμμης wind τηλεφωνια και ιντερνετ!!!απιστευτο κι ομως αληθινο!

Link to comment
Share on other sites

σημερα κοιταξα τυχαια στη σελιδα του ρουτερ και ειδα οτι συγχρονιζω στα 14157 απο 11996 που ειχα πριν!και παραλληλα το δοκιμασα και κατεβαζω με 1.4 αντι 1.2!μπραβο wind!περιοχη καστελλα πειραιας!
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 μέρες δεν έχω ούτε τηλέφωνο ούτε Ιντερνετ. Δήλωσα βλάβη και μου είπαν πως το πρόβλημα είναι από τα κεντρικά από τον ΟΤΕ γι αυτό και μπερδεύονται οι γραμμές με αλλο τηλέφωνο. (Ακούω δεύτερη γραμμή πολύ έντονα κτλ) . Είναι φυσιολογικό να μπλέκεται ο ΟΤΕ στην περίπτωση αυτή?
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 μέρες δεν έχω ούτε τηλέφωνο ούτε Ιντερνετ. Δήλωσα βλάβη και μου είπαν πως το πρόβλημα είναι από τα κεντρικά από τον ΟΤΕ γι αυτό και μπερδεύονται οι γραμμές με αλλο τηλέφωνο. (Ακούω δεύτερη γραμμή πολύ έντονα κτλ) . Είναι φυσιολογικό να μπλέκεται ο ΟΤΕ στην περίπτωση αυτή?

 

μακακια του οτε ειναι και οχι της wind.την ειχα παθει κι εγω στις αρχες της συνδεσης μου περσυ και το εφτιαξαν σε 2 εργασιμες.καποιος ηλι θ ιος υπαλληλος του οτε ενωσε καποιου αλλου καλωδιο με το δικο σου και ακους αυτα που ακους!εαν δεν φτιαξει αυτο δεν θα φτιαξει το ιντερνετ κιολας!

φυσικα και εμπλεκεται ο οτε αλλιως ολα θα ηταν πολυ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!

Link to comment
Share on other sites

Μ'αλλα λόγια αυτό θεωρείται *ουσ*ια από τον ΟΤΕ ή όχι!

ΥΓ: Ευχαριστώ για την απάντηση

 

μλκια του οτε ειναι απλα ειχαμε συνηθισει να βριζουμε τους εναλλακτικους που στις περισσοτερες φορες δεν φταινε για τετοιου ειδους βλαβες

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να βάλω ΟΤΕ και δεν πρόκειται να παω Κοσμοτέ . Ετσι γιατί μου τη σπάνε οι μούρες τους και το σήμα καμπάνα τους!
Link to comment
Share on other sites

φυσικα και εμπλεκεται ο οτε αλλιως ολα θα ηταν πολυ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!
++

 

Κι εγώ όπως το ακούω βλακεία του ΟΤΕ μου μοιάζει.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο συνεχη επικοινωνια με το τμημα εξυπηρετησης,λογω τηλεφωνηματων που δεχομαι με αποκρυψη, μου ειπαν να περασω απο ενα καταστημα γουιντ και να κανω μια αιτηση παρακολουθησης της γραμμης μου.

 

ξερει ακριβως καποιος απο εσας τι ειναι τουτο??

 

Αν δεν κάνω λάθος στέλνεις ένα fax για να "παρακολουθούν" τη γραμμή σου για κάποιες ημέρες.

Ουσιατικά δηλώνεις οτι έχεις πρόβλημα με αριθμούς που σε καλούν με απόκρυψη.

 

Αυτός που σε καλεί με απόκρυψη ακούει μήνυμα πως το τηλεφώνημα πιθανώς ηχογραφείται.

Έτσι δημιουργείται μια λίστα με όλες τις κλήσεις που δέχεσαι (ακόμα και αν δεν απαντάς)

Κάτι τέτοιο είναι, περίπου...

 

Απλώς δεν γνωρίζω αν πρέπει να κάνεις και κάποια δήλωση σε αστυνομικό τμήμα!

τελικα:

απο καταστημα γουιντ απλα δινουν την αιτηση,την οποια μπορεις να κατεβασει κανεις και απο το ιντερνετ.

δεν δεχονται αιτηση με φαξ,ειτε το στειλεις μονος ειτε μεσω καταστηματος.

πρεπει να συμπληρωσεις την αιτηση,να την πας σε αστ. τμημα για το γνησιο της υπογραφεις και να το στειλεις συστημενο η με κουριερ στην αθηνα,στα γραφεια της τελλας.

εκει πρεπει να περιμενεις καποιες μερες-στο σαιοτ τους γραφει 2,στο τηλεφωνο μου ειπαν τουλαχιστον 5, στο τμημα ο αστυνομος μου ειπε θα τραβηξει κανα μηνα η υποθεση.

η "παρακολουθηση" κρατα 15 μερες μαξιμουμ και σου στελνουν αναλυτικο λογαριασμο εισερχομενων σε διευθυνση που υποδεικνυεις.

 

προσωπικη αποφαση,εκτιμηση και αποψη(εγω αυτο εκανα τουλαχιστον)

ου μπλεξεις.προτιμοτερο ειναι να παρετε μια αδεια εισαγγελεα για αρση απορρητου(ο οποιος λογικο ειναι να απορησει για την ολη διαδικασια που σε υποβαλλει η γουιντ)

 

σημαντικη λεπτομερεια!!!

με την 15ημερη παρακολουθηση σου στελνουν τους αριθμους που σε καλουν απο την στιγμη της ενεργοποιησης και μετα.

με την αρση απορρητου απο τον εισαγγελεα,μαθαινεις και παρελθοντικες κλησεις.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

 

σημαντικη λεπτομερεια!!!

με την 15ημερη παρακολουθηση σου στελνουν τους αριθμους που σε καλουν απο την στιγμη της ενεργοποιησης και μετα.

με την αρση απορρητου απο τον εισαγγελεα,μαθαινεις και παρελθοντικες κλησεις.

 

Δηλαδή αν κάποιος σε καλέσει με απόκρυψη μετά την ενεργοποιήση εσύ στο τέλος στην ανάλυση θα μπορείς να δεις τον αριθμό του;

 

Ουσιαστικά με εισαγγελέα θα μπορούσες να μάθεις ανά πάση στιγμή ποιος σε είχε καλέσει με απόκρυψη στο παρελθόν;

 

PS: Θα πιάσει τόπο η ταυτοποίηση των καρτοκινητών!

Edited by DemetreKre
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν κάποιος σε καλέσει με απόκρυψη μετά την ενεργοποιήση εσύ στο τέλος στην ανάλυση θα μπορείς να δεις τον αριθμό του;

 

Ουσιαστικά με εισαγγελέα θα μπορούσες να μάθεις ανά πάση στιγμή ποιος σε είχε καλέσει με απόκρυψη στο παρελθόν;

 

PS: Θα πιάσει τόπο η ταυτοποίηση των καρτοκινητών!

OXI.με την τελλας-γουιντ ή γουατεβερ-, μπορεις να δεις τα νουμερα οσων σε καλουν με αποκρυψη απο την μερα που ενεργοποιειται η υπηρεσια και για 15 ημερες.δεν μπορεις να δεις κλησεις που ηδη εχουν γινει.

με εισαγγελεα μπορεις να τα δεις ολα.και κλησεις που εχουν γινει.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

την αμοιβη του δικηγορου και παραβολα.

 

αυτο με την γουιντ ειναι δωρεαν

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

OXI.με την τελλας-γουιντ ή γουατεβερ-, μπορεις να δεις τα νουμερα οσων σε καλουν με αποκρυψη απο την μερα που ενεργοποιειται η υπηρεσια και για 15 ημερες.δεν μπορεις να δεις κλησεις που ηδη εχουν γινει.

 

Eννοώ αν κάποιος σε καλέσει με απόκρυψη φαίνεται εκείνη τη στιγμή ο αριθμός του ή το βλέπεις στο τέλος με την ανάλυση;

Link to comment
Share on other sites

Eννοώ αν κάποιος σε καλέσει με απόκρυψη φαίνεται εκείνη τη στιγμή ο αριθμός του ή το βλέπεις στο τέλος με την ανάλυση;

Αν καποιος σε καλεσει με αποκρυψη και εχεις ενεργοποιησει την υπηρεσια,ακουει ενα ηχητικο μνμ πωβς ο αριθμος του θα γνωστοποιηθει σε εσενα.το νουμερο το μαθαινεις μετα απο 1 μηνα περιπου.

αν δεν εχεις ενεργοιποιησει την υπηρεσια,δεν μπορεις να μαθεις το νουμερο μεσω της τελλας με τπτ...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

σήμερα είναι η ημερομηνία όπου σύμφωνα με τη wind θα μεταφερθεί η γραμμή μου από τη φορθνετ. δεν έχω τηλέφωνο και ιντερνετ. πρέπει να τους καλέσω να ενημερώσω ή πόσο πρέπει να περιμένω;
μέτρον άριστον
Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος σε καλεσει με αποκρυψη και εχεις ενεργοποιησει την υπηρεσια,ακουει ενα ηχητικο μνμ πωβς ο αριθμος του θα γνωστοποιηθει σε εσενα.το νουμερο το μαθαινεις μετα απο 1 μηνα περιπου.

αν δεν εχεις ενεργοιποιησει την υπηρεσια,δεν μπορεις να μαθεις το νουμερο μεσω της τελλας με τπτ...

 

Ωραία!

Ελπίζω να μειωθούν και τα ενοχλητικά τηλεφωνήματα!

Link to comment
Share on other sites

εχω σπιτι forthnet και σκεφτομαι να βαλω wind τηλεφωνια + ιντερνετ με 41 ευρω το μηνα , εναν λογαριασμο δωρο και -10 ευρω στο κινητο μου ΚΑΘΕ μηνα .

 

 

 

--πληρωνω καποια χρεωση μεταφορας ή μεταβιβασης ? εχω forthnet πανω απο χρονο

--απο την μεχρι τωρα εμπειρια σας υπαρχουν προβληματα στην τηλεφωνια ή στον ιντερνετ λογω του οτι η wind δεν εχει ιδιοκτητο δικτυο ?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ωραία!

Ελπίζω να μειωθούν και τα ενοχλητικά τηλεφωνήματα!

χα!

μου ηρθε συστημενο απο την γουιντ οτι απερριψαν την αιτηση μου για την υπηρεσια αυτη επειδη δε τους το εστειλα με κουριερ αλλα με συστημενη επιστολη(την αιτηση).

αφου στο σαιτ γραφει πως μπορω και με συστημενο!!

 

τεσπα,ευτυχως που εχω ηδη παει στον εισαγγελεα και θα βγαλω ακρη αλλιως γτ αν περιμενα απο αυτους...βρασε ρυζι!

 

:ninja:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

εχω σπιτι forthnet και σκεφτομαι να βαλω wind τηλεφωνια + ιντερνετ με 41 ευρω το μηνα , εναν λογαριασμο δωρο και -10 ευρω στο κινητο μου ΚΑΘΕ μηνα .

 

 

 

--πληρωνω καποια χρεωση μεταφορας ή μεταβιβασης ? εχω forthnet πανω απο χρονο

--απο την μεχρι τωρα εμπειρια σας υπαρχουν προβληματα στην τηλεφωνια ή στον ιντερνετ λογω του οτι η wind δεν εχει ιδιοκτητο δικτυο ?

 

ευχαριστω

 

Κι εγώ ξεκίνησα διαδικασία φορητότητας του σταθερού μου (σε 1 εβδομάδα συμπληρώνω χρόνο στη Forthnet, οπότε δε νομίζω να με χρεώσουν κάτι γιατί η γραμμή θα έχει αλλάξει πάροχο μετά την συμπλήρωση χρόνου).

Η Wind δεν χρεώνει κάτι.

 

ΣΥΜΒΟΥΛΗ: Κάνε την αίτησή σου από την ιστοσελίδα της Wind ώστε να πάρεις 3 μήνες δώρο για το σταθερό! Προφανώς σου είπανε 1 μήνα επειδή πήγες σε κατάστημα; Συν τοις άλλοις, εάν κάνεις την αίτηση τηλεφωνικά σου δίνουν 2 πάγια δώρο. Οπότε διαλέγεις και παίρνεις! :lol:

 

Πριν πάω στην Forthnet είχα Wind και το μετάνιωσα που έφυγα! Τώρα ξαναγυρίζω. :)

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ για το tip φιλε , απορω γιατι δεν το ειδα αφου εχω και ebill και γενικα τα ψαχνω αυτα... :O

 

εμενα τηλεφωνικα μου το προτειναν και μου ειπαν για 1 μηνα δωρο ...

 

με ενδιαφερει ομως να ξερω πως ειναι η wind απο "ποιιοτητα" σαν τηλεφωνια και ιντερνετ, ειδικα απο τι στιγμη που δεν εχει δικο της δικτυο

 

απο κινητο μια χαρα μεχρι στιγμς παρα τα οσα μου ελεγαν μερικοι για σημα κτλ...

Link to comment
Share on other sites

με ενδιαφερει ομως να ξερω πως ειναι η wind απο "ποιιοτητα" σαν τηλεφωνια και ιντερνετ, ειδικα απο τι στιγμη που δεν εχει δικο της δικτυο

 

 

Έχει δικό της δίκτυο, τουλάχιστον όσο και οι υπόλοιπες εκτός του ΟΤΕ.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...