Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από ότι έχω ακούσει σε κάθε πελάτη ο ΟΤΕ αλλάζει μέχρι δύο φορές ζεύγος. Το οποίο σημαίνει ότι αν στο τέλος κάτσεις σε άσχημο ζεύγος πρέπει να προευτείς με αυτό. Δεν ξέρω κατά πόσο αυτό αιτιολογείται από κάποιο κανονισμό και είναι σύννομο, αλλά αυτό έχω ακούσει.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα που εχω ειναι απο τον τεχνικο του ΟΤΕ που ηρθε το πρωι και πειραξε τα καλωδια.

ενας αλλος γειτονας εχει τηλεφωνο και δεν εχει ιντερνετ, σε εμενα συμβαινει το αντιθετο.

ΤΙ κανω τωρα; να πω την wind να στειλει τεχνικο κ να χρεωθω; ή ενημερωνουν τον ΟΤΕ και αναλαμβανει αυτος(και δε πληρωνω);

Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω ακούσει σε κάθε πελάτη ο ΟΤΕ αλλάζει μέχρι δύο φορές ζεύγος. Το οποίο σημαίνει ότι αν στο τέλος κάτσεις σε άσχημο ζεύγος πρέπει να προευτείς με αυτό. Δεν ξέρω κατά πόσο αυτό αιτιολογείται από κάποιο κανονισμό και είναι σύννομο, αλλά αυτό έχω ακούσει.

 

Ναι, αυτό μου είπε και εμένα ο οτετζής, αλλά τι θα πει αυτό ρε παιδιά? Πως είναι δυνατόν να υπάρχει κάτι νόμιμο σε μια τέτοια πρακτική, "θα σου βάλουμε ένα ζεύγος κι ότι κάτσει"???

Ας πάνε να το κάνουν αυτό στους πελάτες τους. Ο τύπος μου έλεγε ακόμα κάτι ατάκες "ότι πληρώνει κανείς παίρνει, αν ήσουν στον οτέ θα είχες 14 mbps...". Απίστευτα πράγματα, που δείχνουν πόσο δέσμιες είναι όλες οι εταιρείες στα καπρίτσια του οτε. Το θέμα είναι ότι τελικά όπως πάντα, τη πληρώνει ο καταναλωτής... Κανείς δεν μας προστατεύει από τετοια. Έχω βέβαια κάνει ήδη καταγγελία στην ΕΕΤΤ, να δω αν θα πετύχει τίποτα. Σκέφτομαι και κανέναν συνήγορο του πολίτη...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το προβλημα που εχω ειναι απο τον τεχνικο του ΟΤΕ που ηρθε το πρωι και πειραξε τα καλωδια.

ενας αλλος γειτονας εχει τηλεφωνο και δεν εχει ιντερνετ, σε εμενα συμβαινει το αντιθετο.

ΤΙ κανω τωρα; να πω την wind να στειλει τεχνικο κ να χρεωθω; ή ενημερωνουν τον ΟΤΕ και αναλαμβανει αυτος(και δε πληρωνω);

 

Εννοείται θα δώσεις βλάβη στη Wind και ο Θεός βοηθός σε τι οτετζή θα πέσεις που θα έρθει να ελέγξει τη βλάβη. Να απαιτήσεις πάντως από Wind να σου αφαιρέσουν πάγια για το διάστημα που δεν σου παρέχονται οι συμφωνημένες υπηρεσίες... Εφ' όσον η βλάβη δεν είναι στο σπίτι σου, δεν σε χρεώνει κανείς τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

ο τεχνικος της wind μου λεει να βαλω χερι στα καλωδια που ειναι στον κατενεμητη(ολων των διαμερισματων).

οι γειτονες δε με αφηνουν. Θα πρεπει να φερω ηλεκτρολογο για να κοιταξει το χαλυβδινο κουτι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους ! Είμαι απο το 2012 στην Wind και με το ZTE ρούτερ της Wind, είχα περίπου ταχύτητα 4 με 5 mbps. Το ΖΤΕ μου έχει χαλάσει εδώ και περίπου ένα χρόνο, και αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ ένα μόντεμ (Thomson Speedtouch 530) απο την παλιά ADSL σύνδεση που είχα στον ΟΤΕ το 2007.

Με το παλίο μόντεμ που έχω τώρα, ("Speedtouch") έχω ταχύτητες ανάλογα, απο 3 μέχρι και 5 στην καλύτερη. Αυτή τη στιγμή στο "speedtest . net" έχω ταχύτητα 3.2 mbps, και να σας πω ότι απο το DSLAM του ΟΤΕ απέχω περίπου ενάμιση χιλιόμετρο.

 

Το συμβόλαιο μου στην Wind είχε λήξει εδώ και εναν περίπου μήνα, και εχθές με πήραν τηλ. απο την Wind, και έκανα ανανέωση συμβολαίου για 2 χρόνια και σε τιμή 17.50 ευρω τον μήνα (δηλαδή Ίντερνετ + 120 λεπτά σε σταθερά-υπεραστικά + 120 λεπτά στο καρτοκινητό f2g) Στην αρχή μου είπε για 18 ευρώ, αλλά μετά μου έκανε μια καλύτερη προσφορά κόβοντας τις ψηφιακές ευκολίες (φραγή στο σταθερό, απόκρυψη, κτλ.) και μετά μου είπε για τελική τιμή 17.50 ευρώ. Την τιμή πως την βλέπετε ? Πριν μια εβδομάδα με είχαν ξαναπάρει τηλ. και μου είχαν πει για 19 ευρώ (το ίδιο πακέτο) για 2 χρόνια, και τους είχα πεί όχι, και ότι ήθελα να το σκεφτώ..

 

Εχθές που μίλησα με τον εκπρόσωπο της Wind, δεν του είπα τίποτα για την ταχύτητα, γιατί δεν είμαι 100% σίγουρος αν το μόντεμ που έχω δουλεύει 100% σωστά ή αν τα έχει παίξει, πάντως θέλω σύντομα να αγοράσω ένα καινούργιο ρούτερ να δώ τι ταχύτητες θα μου δώσει, πάντως μου κάνει εντύπωση οτι και το ρούτερ της Wind δεν μου έδινε ταχύτητες πάνω απο 5mbps !

 

Αν πάρω τηλ. στο τεχνικό τμήμα της Wind, θα μπορέσουν να μου ελέγξουν εκείνη τη στιγμή την σύνδεση για να δούμε αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην γραμμή, ή θα μου πούν ότι πρέπει να έρθει τεχνικός απο το σπίτι, ή ότι πρέπει να αγοράσω ένα καινούργιο ρούτερ και μετά βλέπουμε.. (Σε κατάστημα της Wind που είχα ρωτήσει, μου είχαν πει ότι για καινούργιο ρούτερ πρέπει να δώσω 20 ευρώ, και ότι το χαλασμένο δεν μπορούν να μου το αντικαταστήσουν)

 

Όπως σας είπα, εχθές έκανα ανανέωση συμβολαίου (τηλεφωνικά) στα 17.50 ευρώ για τα επόμενα 2 χρόνια. Υπάρχει κάποια προθεσμία (π.χ. 15 μέρες) για να κάνω αν θέλω αναίρεση στο συμβόλαιο, και να πάω να κάνω σύνδεση σε άλλη εταιρεία? Επίσης κάτι που δεν ξέρω, είναι αν δικαιούμε 1gb κάθε μήνα ασύρματο ίντερνετ. Πάντως στο f2g τα 120 λεπτά μπαίνουν κανονικά κάθε μήνα.

 

Ευχαριστώ πολύ !!

Link to comment
Share on other sites

Εκτός εάν όλα τα router που χρησιμοποίησες ήταν ADSL1 (ή σεταρισμένα σε modulation ADSL1) και πιάναν μέχρι 4 Mbps, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί συγχρονίζεις τόσο χαμηλά όταν όπως λες είσαι 1,5 Km από το DSLAM; Είσαι σίγουρος; Δες στα στατιστικά του router τι attenuation και τι SNR (noise) έχεις; Θέματα καλωδίωσης από το κουτί του ΟΤΕ στην πολυκατοικία και από το κουτί της πολυκατοικίας στο διαμέρισμά σου υπάρχουν; Δεν ξέρω τι θα σου πει ο πάροχος, για την ώρα έλεγξε τα απλά που μπορείς να ελέγξεις μόνος σου.

 

Το 1 Gb Mobile Broadband συνήθως περιλαμβάνεται στις νέες προσφορές WIND και μπορείς να το παραλάβεις και από κατάστημα (εγώ έχω δυο γραμμές, στην πρώτη το πήρα από κατάστημα, στη δεύτερη είπαν θα μου το στείλουν σπίτι). Όσον αφορά την τηλεφωνική ανανέωση είσαι σίγουρος ότι είναι υποχρεωτικά για 2 χρόνια τη στιγμή που δεν έχεις υπογράψει και ότι δεν μπορείς να το σπάσεις κάθε μήνα; Μπορεί και να είναι διετής από τη στιγμή που πήρες άλλη προσφορά, δε γνωρίζω αν αρκεί το τηλεφωνικό.

Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Εχω σταθερο wind για περιπου 4 χρονια . Στο ρουτερ ειναι συνδεδεμενος ο σταθερος με καλωδιο ethernet και η τηλεοραση παλι με καλωδιο. Δυο κινητα και ενα laptop συνδεονται με wifi. Με την καλωδιακη συνδεση δεν εχουμε προβλημα. Με το wifi πολλες φορες δεν γινεται η συνδεση και χρειαζεται να κλεισεις και να ανοιξεις ξανα το ρουτερ για να επιτευχθει. Η ενδειξη που γραφουν τα κινητα οταν δεν συνδεονται ειναι "αποφυγη κακης συνδεσης στο διαδυκτιο". Ξερετε γιατι μπορει να συμβαινει αυτο;
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Εχω σταθερο wind για περιπου 4 χρονια . Στο ρουτερ ειναι συνδεδεμενος ο σταθερος με καλωδιο ethernet και η τηλεοραση παλι με καλωδιο. Δυο κινητα και ενα laptop συνδεονται με wifi. Με την καλωδιακη συνδεση δεν εχουμε προβλημα. Με το wifi πολλες φορες δεν γινεται η συνδεση και χρειαζεται να κλεισεις και να ανοιξεις ξανα το ρουτερ για να επιτευχθει. Η ενδειξη που γραφουν τα κινητα οταν δεν συνδεονται ειναι "αποφυγη κακης συνδεσης στο διαδυκτιο". Ξερετε γιατι μπορει να συμβαινει αυτο;

 

Από τα γραφόμενά σου για την ένδειξη που βλέπεις στα κινητά σου συμπεραίνω ότι έχεις κάποια εφαρμογή βάλει προστασίας είναι σωστό αυτό;

Αν ναι δοκίμασες και χωρίς αυτές τις εφαρμογές και τι σου βγάζει σαν ένδειξη;

Μήπως έχεις βάλει μικρό μέγιστο αριθμό συνδεδεμένων συσκευών και στο μπλοκάρει από εκεί στο Maximum Clients βλέπε στο SSID settings;

Μία λογική εξήγηση είναι να έχεις τη σπασμένη πλέον μέθοδο κρυπτογράφησης στο router σου ενεργοποιημένη αυτή με το όνομα wep σωστά;

Αν ναι άλλαξε το Authentication Type σε WPA2-PSK και το WPA Encryption Algorithm σε AES και δοκίμασε πάλι από τα κινητά σου.

Θα χρειαστεί να κάνεις πάλι τις ρυθμίσεις στις κινητές σου συσκευές πιθανόν μετά.

 

Έχεις κάνει ποτέ reset ενώ είχες το πρόβλημα για να δεις αν θα λυθεί;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους ! Είμαι απο το 2012 στην Wind και με το ZTE ρούτερ της Wind, είχα περίπου ταχύτητα 4 με 5 mbps. Το ΖΤΕ μου έχει χαλάσει εδώ και περίπου ένα χρόνο, και αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ ένα μόντεμ (Thomson Speedtouch 530) απο την παλιά ADSL σύνδεση που είχα στον ΟΤΕ το 2007.

Με το παλίο μόντεμ που έχω τώρα, ("Speedtouch") έχω ταχύτητες ανάλογα, απο 3 μέχρι και 5 στην καλύτερη. Αυτή τη στιγμή στο "speedtest . net" έχω ταχύτητα 3.2 mbps, και να σας πω ότι απο το DSLAM του ΟΤΕ απέχω περίπου ενάμιση χιλιόμετρο.

 

Το συμβόλαιο μου στην Wind είχε λήξει εδώ και εναν περίπου μήνα, και εχθές με πήραν τηλ. απο την Wind, και έκανα ανανέωση συμβολαίου για 2 χρόνια και σε τιμή 17.50 ευρω τον μήνα (δηλαδή Ίντερνετ + 120 λεπτά σε σταθερά-υπεραστικά + 120 λεπτά στο καρτοκινητό f2g) Στην αρχή μου είπε για 18 ευρώ, αλλά μετά μου έκανε μια καλύτερη προσφορά κόβοντας τις ψηφιακές ευκολίες (φραγή στο σταθερό, απόκρυψη, κτλ.) και μετά μου είπε για τελική τιμή 17.50 ευρώ. Την τιμή πως την βλέπετε ? Πριν μια εβδομάδα με είχαν ξαναπάρει τηλ. και μου είχαν πει για 19 ευρώ (το ίδιο πακέτο) για 2 χρόνια, και τους είχα πεί όχι, και ότι ήθελα να το σκεφτώ..

 

Εχθές που μίλησα με τον εκπρόσωπο της Wind, δεν του είπα τίποτα για την ταχύτητα, γιατί δεν είμαι 100% σίγουρος αν το μόντεμ που έχω δουλεύει 100% σωστά ή αν τα έχει παίξει, πάντως θέλω σύντομα να αγοράσω ένα καινούργιο ρούτερ να δώ τι ταχύτητες θα μου δώσει, πάντως μου κάνει εντύπωση οτι και το ρούτερ της Wind δεν μου έδινε ταχύτητες πάνω απο 5mbps !

 

Αν πάρω τηλ. στο τεχνικό τμήμα της Wind, θα μπορέσουν να μου ελέγξουν εκείνη τη στιγμή την σύνδεση για να δούμε αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην γραμμή, ή θα μου πούν ότι πρέπει να έρθει τεχνικός απο το σπίτι, ή ότι πρέπει να αγοράσω ένα καινούργιο ρούτερ και μετά βλέπουμε.. (Σε κατάστημα της Wind που είχα ρωτήσει, μου είχαν πει ότι για καινούργιο ρούτερ πρέπει να δώσω 20 ευρώ, και ότι το χαλασμένο δεν μπορούν να μου το αντικαταστήσουν)

 

Όπως σας είπα, εχθές έκανα ανανέωση συμβολαίου (τηλεφωνικά) στα 17.50 ευρώ για τα επόμενα 2 χρόνια. Υπάρχει κάποια προθεσμία (π.χ. 15 μέρες) για να κάνω αν θέλω αναίρεση στο συμβόλαιο, και να πάω να κάνω σύνδεση σε άλλη εταιρεία? Επίσης κάτι που δεν ξέρω, είναι αν δικαιούμε 1gb κάθε μήνα ασύρματο ίντερνετ. Πάντως στο f2g τα 120 λεπτά μπαίνουν κανονικά κάθε μήνα.

 

Ευχαριστώ πολύ !!

 

Η προσφορά σου βασική είναι, αλλά και πολύ οικονομική, οπότε πολύ εντάξει μου φαίνεται. Το 1 γιγα σε άλλη καρτά από τα 120' του f2g, λογικά το δικαιούσαι. Εγώ σε κατάστημα το ζήτησα

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά σου βασική είναι, αλλά και πολύ οικονομική, οπότε πολύ εντάξει μου φαίνεται. Το 1 γιγα σε άλλη καρτά από τα 120' του f2g, λογικά το δικαιούσαι. Εγώ σε κατάστημα το ζήτησα

 

Μπορεί να ζητήσει να μπει σε άλλο f2g το 1gb ή και ακόμα σε αυτή που έχει βάλει τα 120 λεπτά και δεν χρειάζεται να πάει σε κατάστημα νομίζω το κανονίζουν αρκεί να το έχεις δηλώσει στο συμβόλαιο που θα μπει και τι.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ζητήσει να μπει σε άλλο f2g το 1gb ή και ακόμα σε αυτή που έχει βάλει τα 120 λεπτά και δεν χρειάζεται να πάει σε κατάστημα νομίζω το κανονίζουν αρκεί να το έχεις δηλώσει στο συμβόλαιο που θα μπει και τι.

 

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο και έχει ειπωθεί πολλάκις. Το 1GB δίνεται σε ξεχωριστή κάρτα mobile broadband που έχει μόνο data και όχι φωνή.....

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο και έχει ειπωθεί πολλάκις. Το 1GB δίνεται σε ξεχωριστή κάρτα mobile broadband που έχει μόνο data και όχι φωνή.....

 

Ελπίζω να κατάλαβα σωστά και να είσαι λάθος, είμαι στη διαδικασία της αλλαγής θα το διαπιστώσω σύντομα.

Δηλαδή έδωσα το νούμερο του f2g μου για το 1gb και δεν θα έχω ομιλία με τα πακέτα του f2g αυτό μου λες!

Πάντως αν μου κάνουν τέτοια μπαμπεσιά θα φύγω κατευθείαν.

Μήπως ξέρεις πόσες μέρες περιθώριο έχω για να ανακαλέσω το νέο συμβόλαιο ή τι ισχύει πάνω κάτω;

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να κατάλαβα σωστά και να είσαι λάθος, είμαι στη διαδικασία της αλλαγής θα το διαπιστώσω σύντομα.

Δηλαδή έδωσα το νούμερο του f2g μου για το 1gb και δεν θα έχω ομιλία με τα πακέτα του f2g αυτό μου λες!

Πάντως αν μου κάνουν τέτοια μπαμπεσιά θα φύγω κατευθείαν.

Μήπως ξέρεις πόσες μέρες περιθώριο έχω για να ανακαλέσω το νέο συμβόλαιο ή τι ισχύει πάνω κάτω;

 

Κι εγώ ελπίζω να είμαι λάθος..... θα μας βόλευε πολύ όλους....

 

Περιθώριο υπαναχώρησης νομίζω είναι οι 14 ημέρες.....

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ελπίζω να είμαι λάθος..... θα μας βόλευε πολύ όλους....

 

Περιθώριο υπαναχώρησης νομίζω είναι οι 14 ημέρες.....

 

Πάντως ο κύριος που μίλησα μου ανέφερε ότι θα περάσει τα 120 λεπτά στη μία κάρτα f2g και το 1gb στη δική μου f2g και ότι δεν χρειάζεται να πάω σε κατάστημα της wind γιαυτό.

Για την υπαναχώρηση είχα διαβάσει εδώ στο forum ότι είναι 7 μέρες αλλά δεν θυμάμαι που το είδα.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να κατάλαβα σωστά και να είσαι λάθος, είμαι στη διαδικασία της αλλαγής θα το διαπιστώσω σύντομα.

Δηλαδή έδωσα το νούμερο του f2g μου για το 1gb και δεν θα έχω ομιλία με τα πακέτα του f2g αυτό μου λες!

Πάντως αν μου κάνουν τέτοια μπαμπεσιά θα φύγω κατευθείαν.

Μήπως ξέρεις πόσες μέρες περιθώριο έχω για να ανακαλέσω το νέο συμβόλαιο ή τι ισχύει πάνω κάτω;

Και εγώ πάντως έτσι το ήξερα, ότι το mobile broadband είναι για data μόνο. Αλλιώς θα σου έλεγε δώρο 1 gb σε κινητό. Δεν πρόκειται περί μπαμπεσιάς.

 

Σε κάθε περίπτωση εγώ βρίσκω το f2g την πιο συμφέρουσα κινητή αφού με 10 ευρώ ανανέωση έχεις δώρο 1 gb.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πάντως έτσι το ήξερα, ότι το mobile broadband είναι για data μόνο. Αλλιώς θα σου έλεγε δώρο 1 gb σε κινητό. Δεν πρόκειται περί μπαμπεσιάς.

 

Σε κάθε περίπτωση εγώ βρίσκω το f2g την πιο συμφέρουσα κινητή αφού με 10 ευρώ ανανέωση έχεις δώρο 1 gb.

 

Ναι συμφέρει το f2g ούτε λόγος όταν δεν κάνεις ένα κάρο τηλεφωνήματα για το δώρο (λεπτά και gb) πρέπει να πάω σε κατάστημα δεν μου ανέφερε κάτι τέτοιο, απλά μου είπε ότι θα μπουν στα νούμερα που του έδωσα (και τα δύο f2g).

Πάντως στα 4 τηλεφωνήματα που κάναμε το ρώτησα 3 φορές γιατί είχα κόλλημα με αυτό τι να το κάνω το gb το δικό μου tablet έχει μόνο wifi και δεν με ενδιαφέρει να το δουλέψω εν κινήσει.

Θα αναφέρω εδώ στο φόρουμ πως θα καταλήξει η περιπέτεια.

Link to comment
Share on other sites

Ναι συμφέρει το f2g ούτε λόγος όταν δεν κάνεις ένα κάρο τηλεφωνήματα για το δώρο (λεπτά και gb) πρέπει να πάω σε κατάστημα δεν μου ανέφερε κάτι τέτοιο, απλά μου είπε ότι θα μπουν στα νούμερα που του έδωσα (και τα δύο f2g).

Πάντως στα 4 τηλεφωνήματα που κάναμε το ρώτησα 3 φορές γιατί είχα κόλλημα με αυτό τι να το κάνω το gb το δικό μου tablet έχει μόνο wifi και δεν με ενδιαφέρει να το δουλέψω εν κινήσει.

Θα αναφέρω εδώ στο φόρουμ πως θα καταλήξει η περιπέτεια.

 

δεν προκειται να μπει το 1GB σε καρτα F2G. κρατα τα στοιχεια του υπαλληλου διοτι ειναι εξωτερικοι συνεργατες. να παρουν την προμηθεια της ενεργοποιησης κι αντε να τους βρεις μετα...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ο κύριος που μίλησα μου ανέφερε ότι θα περάσει τα 120 λεπτά στη μία κάρτα f2g και το 1gb στη δική μου f2g και ότι δεν χρειάζεται να πάω σε κατάστημα της wind γιαυτό.

Για την υπαναχώρηση είχα διαβάσει εδώ στο forum ότι είναι 7 μέρες αλλά δεν θυμάμαι που το είδα.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Φίλε μου το 1gb μπαίνει μόνο σε κάρτα data...υπεύθυνος σε κατάστημα wind είμαι...ότι άλλο σου είπαν στο τηλέφωνο, απλά Δεν ισχύει...

δεν προκειται να μπει το 1GB σε καρτα F2G. κρατα τα στοιχεια του υπαλληλου διοτι ειναι εξωτερικοι συνεργατες. να παρουν την προμηθεια της ενεργοποιησης κι αντε να τους βρεις μετα...
Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μου θυμίσει κάποιος σε ποιον αριθμό στέλνουμε σμσ για να μάθουμε το υπόλοιπο του δωρεάν 1GB;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μου θυμίσει κάποιος σε ποιον αριθμό στέλνουμε σμσ για να μάθουμε το υπόλοιπο του δωρεάν 1GB;

ευχαριστώ

 

ΥΠ ή κενο sms στο 1228

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τη χρέωση έχει η μετάβαση από double play σε vdsl στη wind?

Πρώην συνδρομητής της ontelecoms me χρέωση 20ευρώ το μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πάντως έτσι το ήξερα, ότι το mobile broadband είναι για data μόνο. Αλλιώς θα σου έλεγε δώρο 1 gb σε κινητό. Δεν πρόκειται περί μπαμπεσιάς.

 

Σε κάθε περίπτωση εγώ βρίσκω το f2g την πιο συμφέρουσα κινητή αφού με 10 ευρώ ανανέωση έχεις δώρο 1 gb.

 

data είναι και συμφέρει μια χαρά για ταμπλετ

Link to comment
Share on other sites

Η HOL (τώρα πια Vodafone Home) ανακοίνωσε νέες και μπολικες αυξήσεις (δεύτερη φορα μετα τις αρχές Δεκέμβρη που έγινε κι επίσημα η αλλαγή ονομασίας κτλ) και τροποποιήσεις στους όρους συμβολαιου. Τοτε δεν είχα ιδιαίτερη ορεξη να ασχοληθω με φορητότητα κι απλα βρήκα αυτό σαν πάτημα κι άλλαξα τον χρονο συμβολαίου απο 2 σε 1 χρονο, τώρα παλι μπορω να διαπραγματευθω/φύγω αζημιως/what ever. Και τώρα εχουν αλλάξει πολύ τα δεδομένα...εδώ και καμια 10ρια μέρες η Wind δίνει στην περιοχή μου Vdsl (απο το τμημα προσφορων μου ελεγαν το γενικο 30-50mbps μέσω ΟΤΕ, αλλα μιλησα και με το τεχνικό τους τμήμα και μου ειπαν οτι δίνουν απο καμπίνα, δηλαδή 50αρι θα χω).

Η HOL δεν δίνει λέει Vdsl εδώ ακόμα. Στην HOL είμαι με 21€ και 240' προς κινητά, απεριόριστα αστικά/υπεραστικά, 24αρι adsl (15.4 attainable και 13.7 actual με 6αρι snr, χωρίς αποσυνδεσεις κτλ). Έχω βέβαια σε pstn 1 νουμερο κεφαλικό κι αλλά 3 σε msn, απομεινάρι της εποχής με isdn στον ΟΤΕ...μου τα κράτησε η HOL.

Η wind για vdsl μου λέει:

300' προς κινητα, απεριόριστα αστικά/υπεραστικά, 120' προς ενα f2g μου, 1gb σε αλλη μια sim κι αν το κάνω σε public μου δίνουν και tablet που εχει υποδοχη sim για 3G και φυσικά δωρεαν vdsl router. Αυτά με 26€ για 6μηνες και 31€ για τους υπολοιπους 18. Η wind δεν μπορεί να μου κρατήσει τα υπολοιπα νουμερα σε pstn (όχι οτι τα χρειάζομαι κιόλας κι ας τα χω κάπου 15+ χρονια, ηταν για δική μας ευκολία στο σπιτι και μονο ), αλλά μονο το κεφαλικό.

Λογικά η HOL θα αντιδρασει όταν δει φορητότητα, αλλά αφού δεν δίνει για την ωρα vdsl μάλλον το παιχνιδι το χάνει πριν καν το σφυριγμα της εναρξης, εκτός αν γίνει καμια τρελή προσφορά στο υπάρχον πακέτο <15€.

Έχει κάποιος εμπειρία απο wind vdsl (ισως κιολας στο Κερατσινι?) και ποιότητα τηλεφωνικων κλήσεων; έχει βάλει ο αδερφός μου που μένει στο Καβούρι κι είναι μόνιμα κλειδωμένος 50αρι και δεν έχει παράπονα απο τις κλήσεις, οι τεχνικοί γρήγοροι κι εξυπηρετικοι όταν χρειάστηκε κατα την ενεργοποίηση του, αλλά είναι πολύ πρόσφατο το παράδειγμα του και ψάχνω κι άλλα.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...