Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
Χρησιμοποιώ την Tellas σαν παροχέα σταθερής τηλεφωνίας και θέλω να βάλω ADSL με παροχέα την Tellas. Θέλω να ρωτήσω που πρέπει να κάνω αίτηση στον ΟΤΕ η την Tellas;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή στον πΟΤΕ μη σε βάλουν και υπογράψεις αίτηση για σύνδεση ADSL από πOtenet!!!

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ειναι λογικο που απο τοτε που εβαλα συνδεση tellas μου ρχεται λογαριασμος απιστευτος ενω πριν με αλλες συνδεσεις κ πιο πολλες ωρες στο νετ ειχα πολυ νορμαλ λογαριασμους ? ..
Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχουν πολλά θύματα που χρησιμοποιούν τις υπηρεσίες με χρονοχρέωση, υπερχρεώσεις κ.ο.κ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Σκεφτομαι να βαλω μια TellasWeb adsl αλλα δεν ξερω ποια με συμφερει πιο πολυ. Βασικα θελω να την χρησιμοποιω για κανα 7ωρο την μερα πιο πολυ για online gaming και λιγοτερο για σερφαρισμα.

Ποιο πακετο να διαλεξω και ποσο θα μου κοστισει το ολο θεμα?

Εννοοω οτε+τελλας+εξοπλισμος κτλ. +φπα.

Αν μπορει καποιος ας μου δοσει τα φωτα του... Εχω μπερδευτει με το ολο θεμα της adsl και τις χρεωσεις. Η χαλκιδα υποστηριζεται απο την τελλας?

Ευχαριστω

Με ρώτησαν κάποτε πώς πιστεύω να είναι ο παράδεισος...Αμέσως σε έφερα στο μυαλό μου.

Γιατί κάθε στιγμή που περνάω μαζί σου είναι σαν να είμαι στον παράδεισο...Είσαι ο δικός μου παράδεισος...

GeoJane

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GeoLoLJ ( 8 Οκτ. 2004 , 10:47)

 

Σκεφτομαι να βαλω μια TellasWeb adsl αλλα δεν ξερω ποια με συμφερει πιο πολυ. Βασικα θελω να την χρησιμοποιω για κανα 7ωρο την μερα πιο πολυ για online gaming και λιγοτερο για σερφαρισμα.

Ποιο πακετο να διαλεξω και ποσο θα μου κοστισει το ολο θεμα?

Εννοοω οτε+τελλας+εξοπλισμος κτλ. +φπα.

Αν μπορει καποιος ας μου δοσει τα φωτα του... Εχω μπερδευτει με το ολο θεμα της adsl και τις χρεωσεις. Η χαλκιδα υποστηριζεται απο την τελλας?

Ευχαριστω

 

 

Έχε υπόψη ότι η Τellas είναι από τις ακριβότερες.

Πολύ φθηνότερες είναι οι Vivodi/Forhtnet/ACN και σίγουρα δεν είναι χειρότερες σε ποιότητα (μάλλον είναι καλύτερες).

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για οnline gaming με vivodi χλωμό τον βλέπω. Θα μου πεις έτσι όπως έχουν μπουκώσει τα dslams γενικά είναι πονεμένη ιστορία τα Pings..
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Εγω παιδια ημουν σιγουρος για Forthnet αλλα ειχα την εκπληκτικη προταση απο τον PrivateerME45 o οποιος ειχε την ιδια προταση απο το Lewton να παρω συνδεσεις demo απο τις εταριες και να επιλεξω. Ξερει κανεις που μπορω να απευθυνθω?

---

Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the first one!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος flyingbullshit ( 2 Νοέ. 2004 , 22:23)

 

Εγω παιδια ημουν σιγουρος για Forthnet αλλα ειχα την εκπληκτικη προταση απο τον PrivateerME45 o οποιος ειχε την ιδια προταση απο το Lewton να παρω συνδεσεις demo απο τις εταριες και να επιλεξω. Ξερει κανεις που μπορω να απευθυνθω?

 

 

Στα cc των εταιριών.

Δες στα site τους τα τηλέφωνα.

Δοκίμασε οπωσδήποτε Forthnet/Vivodi/ACN που είναι οι φθηνότερες, και αν δε σου αρέσει κάποια από αυτές άντε για τις ακριβότερες HOL/Tellas/OTEnet. Επίσης και η Q είναι πολύ οικονομική και μπορείς να τη συνδιάσεις με σταθερή Q που είναι από τις φθηνότερες και καλύτερες, αλλά για demo θα πρέπει να απευθυνθείς στη HOL (της οποίας το δίκτυο χτησιμοποιεί η Q).

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε Lewton. Η προταση σου αυτην θα φανει πολυ χρησιμη

---

Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the first one!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος god (13 Νοέ. 2004 , 10:00)

 

Δειτε και αυτο...

 

http://www.adslgr.com/features/ispsdirectory/index.html

 

 

 

Δυστυχώς δεν είναι ανανεωμένο εδώ και καιρό.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά,λιγο άκαιρη η ερώτηση αλλα έχω χαθεί! Ξέρετε που μπορώ να βρώ πληροφορίες για να βάλω ISDN πάν σε PSTN?Δηλαδη,τιμές,διαδικασία κλπ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος george_mech (14 Δεκ. 2004 , 17:45)

 

Παιδιά,λιγο άκαιρη η ερώτηση αλλα έχω χαθεί! Ξέρετε που μπορώ να βρώ πληροφορίες για να βάλω ISDN πάν σε PSTN?Δηλαδη,τιμές,διαδικασία κλπ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :rolleyes:

 

για γραμμές isdn και pstn ο αποκλειστικά υπεύθυνος είναι ο ΟΤΕ.Σε αυτόν θα απευθυνθείς στο 134 ή στο κοντινότερο κατάστημα της περιοχής σου.

Αλλά γιατί να το κάνεις αυτό.Πλέον η isdn δεν αξίζει τα λεφτά της.Καλύτερα να μείνεις σε pstn η να κάνεις το επόμενο βήμα σε adsl.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος george_mech (14 Δεκ. 2004 , 17:45)

 

Παιδιά,λιγο άκαιρη η ερώτηση αλλα έχω χαθεί! Ξέρετε που μπορώ να βρώ πληροφορίες για να βάλω ISDN πάν σε PSTN?Δηλαδη,τιμές,διαδικασία κλπ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :rolleyes:

 

 

http://www.oteshop.gr/home/isdnbraconnection.htm

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ALR (16 Δεκ. 2004 , 10:08)

 

για γραμμές isdn και pstn ο αποκλειστικά υπεύθυνος είναι ο ΟΤΕ.Σε αυτόν θα απευθυνθείς στο 134 ή στο κοντινότερο κατάστημα της περιοχής σου.

Αλλά γιατί να το κάνεις αυτό.Πλέον η isdn δεν αξίζει τα λεφτά της.Καλύτερα να μείνεις σε pstn η να κάνεις το επόμενο βήμα σε adsl.

 

 

Αυτό που λες είναι σωστό αν μετατρέψει και τη συνδρομή στον ISP σε ISDN.

Αν θέλεις απλά να έχεις δύο γραμμές για να μπαίνεις internet και να έχεις και ελεύθερη, είναι μια χαρά το να γυρίσεις απλά τη γραμμή και το κόστος ελάχιστα περισσότερο από PSTN.

KCB
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή μεγάλη !!!!!

 

Είχα ζητήσει πριν 12 μέρες την μεταφορά της dsl γραμμής μου από τον ΟΤΕ στην Tellas για το πρόγραμμα DSL izi by Tellas ….Λοιπόν χθες μου είπαν ότι είχε γίνει η μεταφορά μου έδωσαν ID έφτιαξα λογαριασμό και μπήκα!!!!!! Το βραδύ όμως με πήραν τηλ ότι κακώς μου έδωσαν ID και ότι για να γίνει η μεταφορά έπρεπε να πάω στον ΟΤΕ να ζητήσω διακοπή της dsl γραμμής μου και μετά να την ζητήσω από την Tellas που θα μου την διέθεταν σε 12 μέρες περίπου…Φυσικά εγώ 12 μέρες θα ήμουν χωρίς dsl…..Μ@λ@κες ψάχνουν ????

 

Συμπέρασμα…Το παραπάνω πρόγραμμα είναι μονό για χρηστές που για πρώτη φορά θα βάλουν dsl κι έτσι κι αλλιώς θα περιμένουν….Για αυτούς που θέλουν μεταφορά χωρίς διακοπή της υπάρχουσας σύνδεσης ούτε μια μέρα είναι απραγματοποίητη η μεταφορά…

 

Προσοχή λοιπόν……

 

 

:alien: :alien: :alien: :alien:

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...