Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογω μετακομισης πηγα στην εταιρια που ειμαι για να μεταφερο το adsl ιντερνετ αλλα μου ειπα οτι δεν μπορω γιατι πλεων vivodi kai on telecom ειναι ενα....και ετσι αποφασισα να κανω μια συνδεση σε εναν νεο παροχο και σκεφτομαι στην wind (εχει τις καλυτερες τιμες απο ολες τις αλλες) τι λετε να κανω τη συνδεση???,δινει καλες ταχυτητες στον νεο κοσμο???βασικα μονο ιντερνετ θα βαλω...δλδ το wind - Tellas adsl ...εως 24/1 Mbps η προσφορα ισχυει για 15,40/μηνα για ενα χρονο ..παιρνω το usb internet για 2 μηνες? απο οτι καταλαβα αν παει κατι στραβα με την συνδεση σου το μονο ακυρω ειναι οτι ενω αλλες εταιρια σου ζητανε 70 ευρω για να φυγεις πριν τελειωση το 12 μηνο η wind σου ζηταει πολλα περισσοτερα... Edited by filiatrinos
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λογω μετακομισης πηγα στην εταιρια που ειμαι για να μεταφερο το adsl ιντερνετ αλλα μου ειπα οτι δεν μπορω γιατι πλεων vivodi kai on telecom ειναι ενα....και ετσι αποφασισα να κανω μια συνδεση σε εναν νεο παροχο και σκεφτομαι στην wind (εχει τις καλυτερες τιμες απο ολες τις αλλες) τι λετε να κανω τη συνδεση???,δινει καλες ταχυτητες στον νεο κοσμο???βασικα μονο ιντερνετ θα βαλω...δλδ το wind - Tellas adsl ...εως 24/1 Mbps η προσφορα ισχυει για 15,40/μηνα για ενα χρονο ..παιρνω το usb internet για 2 μηνες? απο οτι καταλαβα αν παει κατι στραβα με την συνδεση σου το μονο ακυρω ειναι οτι ενω αλλες εταιρια σου ζητανε 70 ευρω για να φυγεις πριν τελειωση το 12 μηνο η wind σου ζηταει πολλα περισσοτερα...

 

Έχω 2 φίλους που μένουν Ν. Κόσμο ο ένας μέτρια, ο άλλος πολύ καλά!

Link to comment
Share on other sites

Thanks λεω να το ρισκαρω και να κανω αιτηση...για να με συνδεσουν μεσα στο σεπτεμβριο!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

6/7 εκανα αιτηση να κοπει το τηλεφωνικο μου νουμερο που ειχα στην tellas.Σημερα ακομα λειτουργει το νουμερο.Μου ειχαν πει οτι θελει 30 μερες να κοπει η συνδεση.Ξαναπηρα τηλ στην εξυπηρετηση πελατων κ μου ειπαν οτι οντως υπαρχει αιτημα μου αλλα δεν εχει κοπει η συνδεση.Τι αλλο να κανω?????
Link to comment
Share on other sites

Την σύνδεση την έκανες σε κατάστημα ή σε "επίσημο συνεργάτη της εταιρίας" μέσω τηλεφώνου? Γιατί έχει διαφορά... Εγώ μένω Θεσσαλονίκη, 4 μέρες μετά την αίτηση σύνδεσης σε κατάστημα είχα αποσυνδεθεί από τον ΟΤΕ και είχα ιντερνετ από Τελλάς με μία μικρή διακοπή το πολύυ μίας ημέρας στο τηλ μου, για την ακρίβεια από το βράδυ ως το πρωί. Να σημειώσω πως τα παιδιά από το 13800 ήταν ευγενικότατα και τσακίστηκαν να με συνδέσουν όταν πήρα τηλ και είπα πως η γραμμή διακόπηκε (όλα αυτά τον Δεκέμβριο του 2009). Έκτοτε δεν έχω κανένα πρόβλημα, μάλιστα έγινε κάποια αναβάθμιση στο σύστημα την οποία δεν κατάλαβα καν απο την άποψη διακοπής της σύνδεσης και είχα και 10 ευρώ έκπτωση στον λογαριασμό του κινητού μου "για την ταλαιπωρία"...
When I die I'm going to haunt the f*** out of you people
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ,πριν 4-5 μερες , ειχαν στειλει στο κινητο του πατερα μου ενα μηνυμα που ελεγαν οτι ο κωδικος ενεργοποιησης του ιντερνετ ήταν ο ταδε ....

 

Σημερα που πηγα να παρω τον εξοπλισμο , ειπαν στον πατερα μου οτι το ιντερνετ δεν εχει ενεργοποιηθει ακομη και οτι θα με ειδοποιησουν οταν γινει ....

 

Εγω ομως , συνδεσα το ρουτερ με το pc ,και εβαλα και το cd ακολουθωντας τις οδηγιες ...

 

Μετα απο λιγο ,ημουν συνδεδεμενος στο ιντερνετ , χωρις ομως να εχω βαλει πουθενα τον κωδικο ενεργοποιησης !!!!!!!!!! ....

 

Τι λετε να εχει γινει ,?

Μηπως τωρα που ειμαι στο ιντερνετ χρεωνομαι σαν κλιση ή τιποτα τετοιο ????

 

Δεν εβαλα πουθενα τον κωδικο ενεργοποιησης ,κι ομως ειμαι μεσα!!!!

 

:worry::worry::worry:

 

 

 

EDIT: Τελικα πηγα καπου στην αρχικη , και εβαλα εβαλα τον κωδικο ενεργοποιησης ...

 

Η ταχυτητα μου ειναι ομως περιπου μονο στα 4mbps , (μενω στη Ανω Τουμπα ) ειναι λιγη ή μου φαινετε ? !!!!....

Edited by Kinitakias24
Πωλειται lg gt505...Pm me....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Η ταχύτητα σου είναι σίγουρα χαμηλή. Στείλε όμως και τα στατιστικά της γραμμής σου να δούμε μήπως είναι κάτι που διορθώνεται.
Link to comment
Share on other sites

Έχει η tellas υπηρεσία για να μπορούν να στέλνουν οι συνδρομητές της δωρεάν μηνύματα σε κινητά μέσω internet;
Link to comment
Share on other sites

Έχει η tellas υπηρεσία για να μπορούν να στέλνουν οι συνδρομητές της δωρεάν μηνύματα σε κινητά μέσω internet;

Ναι, δίνει 5 δωρεάν μηνύματα την ημέρα!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

απο εδω http://ipa.tellas.gr/ipa/

 

βαζεις username & password.

στην σελιδα που ανοιγει πας εκει που λεει σμς(επανω) και μετα στελνεις το σμς

Edited by rigasnic
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Yπαρχει καποιο προβλημα με τ(ρ)ελλας??

το τηλεφωνο μου ειναι νεκρο και οταν με καλει καποιος(δοκιμασα απο το κινητο μου) ακυρωνει την κληση!!!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα εχεις κανει πολυ υπομονη με τελλας.

Απορω γιατι δεν αλλαζεις,δεν εχει τις πιο φθηνες τιμες...

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι πως θα πηγαινα στην Hol.

τα ειχαμε ετοιμασει ολα για μεταφορα της γραμμης αλλα και για μια καινουρια στο σπιτι μου..

 

περασε ενας μηνας...2 μηνες...τπτ...

καποια στιγμη πηραμε τηλεφωνο να ρωτησουμε γιατι καθυστερουν τοσο πολυ και απαντησαν πως δεν μπορουν να προχωρησουν με την συνδεση του σπιτιου,καθως στην περιοχη καλυψη προσφερει μονο ο οτε.

ακυρωθηκαν λοιπον..παρολα αυτα με παιρνουν τηλεφωνο καθε βδομαδα για να με ρωτησουν αν θελω να μπω στο δικτυο τους....

 

 

στην δε φορθνετ που ηταν η 2η επιλογη μου,γνωστος μου εδω και 93 ημερες(τις μετραει) περιμενει χωρις τηλεφωνο και ιντερνετ να πανε να τον...συνδεσουνε!!!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Στη Θεσσαλονίκη η wind έχει χαμηλές ταχύτητες ή είναι ιδέα μου?

Ίσως έχει να κάνει με την περιοχή. Εγώ στο κέντρο (Βενιζέλου) από rapidshare κατεβάζω με 1,8 Mb/sec.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε να μαθουμε ποια ειναι η αποσταση μας απο τον *κομβο της περιοχης μας ???

 

*Δεν ξερω εαν το λενε ετσι ή καπως αλλιως , απο αυτο που μας παρεχει ιντερνετ τελoς παντων !!!

Πωλειται lg gt505...Pm me....
Link to comment
Share on other sites

Μένω στην Κάτω Τούμπα, κοντά στον Άγιο Θεράπωντα. Υπάρχει κανείς γείτονας να μου πει τι ταχύτητες πιάνει κι αν είναι ευχαριστημένος?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω...θα βρεις αρκετα ποστς μου.

σε γενικες γραμμες θα πω πως με ταλαιπωρησαν αφανταστα με το τηλεφωνο.

με το ιντερνετ ουδεποτε ειχα θεμα!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε να μαθουμε ποια ειναι η αποσταση μας απο τον *κομβο της περιοχης μας ???

 

*Δεν ξερω εαν το λενε ετσι ή καπως αλλιως , απο αυτο που μας παρεχει ιντερνετ τελoς παντων !!!

 

Υπάρχει μία εφαρμογή στη σελίδα της ΕΕΤΤ

 

http://mapsrv2.terra.gr/eettutilities/mapnew.aspx

 

Βγάζει την απόσταση από το τηλεπικοινωνιακό κέντρο κατά προσέγγιση, δεν αναφέρει όμως συγκεκριμένες εταιρείες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με πήραν τις προάλλες τηλέφωνο από τη WIND για να μου προσφέρουν ένα πακέτο με 19,90 [δεν είμαι σίγουρος για την τιμή] και μ'αυτό θα'χω έως 24mbps internet. το συγκεκριμένο πακέτο με ενδιαφέρει και θέλω να το βάλω στο τηλέφωνο του χωριού μου. εκεί τώρα έχω hol double play lite και έχω internet έως 2,5-3mbps [όταν είναι στις καλές του]. όταν το είπα αυτό στον υπάλληλο της WIND μου είπε ότι η εταιρεία τους θα μου δίνει περισσότερο internet μιας και αυτοί θα μου δίνουν internet μέσω καλωδίων και όχι μέσω δορυφόρου όπως η hol. κάτι τέτοιο υφίσταται ή ψάχνουν για κορόϊδο? ;)
Link to comment
Share on other sites

Βλακείες σου είπαν. Έπεσες σε άσχετο ζωντανοκανίβαλο της τεχνολογίας. Πάνω κάτω τα ίδια θα συγχρονίζεις εκτός και εαν η HOL έχει πρόβλημα όσο αναφορά τη γραμμή σου.

Ο υπάλληλος αναφέρθηκε στο wind double play s το οποίο σε συμβουλεύω να αιτηθείς από το site της wind ώστε να πάρεις 3 πάγια δώρο δηλαδή θα σου βγεί 14,925€ το μήνα (για το πρώτο έτος) αντί για 19,90€ ;-) Τσάμπα είναι!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

με πήραν τις προάλλες τηλέφωνο από τη WIND για να μου προσφέρουν ένα πακέτο με 19,90 [δεν είμαι σίγουρος για την τιμή] και μ'αυτό θα'χω έως 24mbps internet. το συγκεκριμένο πακέτο με ενδιαφέρει και θέλω να το βάλω στο τηλέφωνο του χωριού μου. εκεί τώρα έχω hol double play lite και έχω internet έως 2,5-3mbps [όταν είναι στις καλές του]. όταν το είπα αυτό στον υπάλληλο της WIND μου είπε ότι η εταιρεία τους θα μου δίνει περισσότερο internet μιας και αυτοί θα μου δίνουν internet μέσω καλωδίων και όχι μέσω δορυφόρου όπως η hol. κάτι τέτοιο υφίσταται ή ψάχνουν για κορόϊδο? ;)

 

Όταν είναι να πουλήσουν, γίνονται πολύ ευρηματικοί πάντως. Τους τα λέει κάποιος αυτά άραγε; Ή τα σκέφτονται μόνοι τους; :wacko::X:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...