Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΝΕΑ ΠΡΟΣΦΟΡΑ TELLAS ZISTO TELEPHONE & DSL

 

Αθήνα, 7 Μαρτίου, 2008.Τη νέα ανταγωνιστική προσφορά της για το πρόγραμμα Tellas Zisto Telephone & DSL ανακοίνωσε η Tellas, προσφέροντας για πρώτη φορά απεριόριστες κλήσεις από σταθερά όχι μόνο σε Ελλάδα, αλλά και σε 38 επιπλέον χώρες, καθώς και 60 λεπτά χρόνου ομιλίας προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής τηλεφωνίας, μόνο με €39,90 το μήνα.

Αναλυτικότερα, το Tellas Zisto Telephone & DSL συνδυάζει για πρώτη φορά χαρακτηριστικά, όπως:

 

* Απεριόριστες κλήσεις προς σταθερά σε Ελλάδα (αστικά και υπεραστικά) και 38 επιπλέον χώρες

* 60 λεπτά χρόνου ομιλίας προς όλα τα εθνικά κινητά, ανεξαρτήτως δικτύου

* Απεριόριστη χρήση DSL Internet σε ταχύτητα έως και 12 Mbps/1Mbps

 

Αξίζει να σημειωθεί, ότι οι νέες ενεργοποιήσεις του Tellas Zisto Telephone & DSL είναι δωρεάν μέχρι τις 31/03/2008, ενώ η συγκεκριμένη προσφορά αφορά τόσο σε υπάρχοντες όσο και νέους συνδρομητές της Tellas.

Για τη διαθεσιμότητα της υπηρεσίας, καθώς και περισσότερες πληροφορίες για τα χαρακτηριστικά του Tellas Zisto Telephone & DSL, οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να καλέσουν το 801 500 3030 (με αστική χρέωση για όλη την Ελλάδα) ή να επισκεφθούν την ιστοσελίδα της εταιρείας στο http://www.tellas.gr.

Link to comment
Share on other sites

:)kalispera!

exo connx sto 1mbps kai leo na to allakso se tellas sto neo paketo tilefonia-dsl me 12mbps opos anaferei o giovanni sti parapano parathesi!

(1): pos mporo na matho an to internet tha tha trexei me 12mbps?

(2): aksizei na valo tellas? tha exo provlimata (xalandri)!?

(3): gia nea energopoiisi poso xreonome?

euxaristo prokatavolika!!!!

Link to comment
Share on other sites

:)kalispera!

exo connx sto 1mbps kai leo na to allakso se tellas sto neo paketo tilefonia-dsl me 12mbps opos anaferei o giovanni sti parapano parathesi!

(1): pos mporo na matho an to internet tha tha trexei me 12mbps?

(2): aksizei na valo tellas? tha exo provlimata (xalandri)!?

(3): gia nea energopoiisi poso xreonome?

euxaristo prokatavolika!!!!

 

γεια σου φιλε μου

οσο αφορα την ταχυτητα ειναι πολυ δυσκολο να σου εγγυηθει κανεις τι ταχυτητα θα εχεις μιας και αυτο εξαρταται απο πολλους παραγοντες.

εγω προσωπικα εχω 12mbps .

οσο αφορα τα προβληματα παλι ειναι λιγο ανοργανωτοι μεχρι να στο συνδεσουν μετα ελπιζω να ειναι ολα οκ

και τελος σχετικα με την ενεργοποιηση ειναι δωρεαν

Link to comment
Share on other sites

γεια σου φιλε μου

οσο αφορα την ταχυτητα ειναι πολυ δυσκολο να σου εγγυηθει κανεις τι ταχυτητα θα εχεις μιας και αυτο εξαρταται απο πολλους παραγοντες.

εγω προσωπικα εχω 12mbps .

οσο αφορα τα προβληματα παλι ειναι λιγο ανοργανωτοι μεχρι να στο συνδεσουν μετα ελπιζω να ειναι ολα οκ

και τελος σχετικα με την ενεργοποιηση ειναι δωρεαν

euxaristo poli! mia erotisi akoma!

eida oti allo modem parexei i tellas gia ensirmato kai allo gia wifi! (siemens speedstream 4200 kai thomson speedtouch 585)!asxeta me ti dinatotita wifi, einai kai ta dio kala?poio tha dialeges ? (asxeta me wifi)

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου βάλε τελλας αφοβα,για να δεις ασπρη μερα.ταχυτητα ειναι σχεδον εγγυημενη εγο συνδεομαι στα 12 και κατεβαζω με 11.5 mbps.

 

οσο για το modem:speedtouch χωρις δευτερη σκεψη.

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου βάλε τελλας αφοβα,για να δεις ασπρη μερα.ταχυτητα ειναι σχεδον εγγυημενη εγο συνδεομαι στα 12 και κατεβαζω με 11.5 mbps.

 

οσο για το modem:speedtouch χωρις δευτερη σκεψη.

ευχαριστω φιλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Χτες η 8 επικοινωνια με την Tellas για το ποτε θα γινει η αναβαθμιση της γραμμης μου (Βολο) απο τον Ιουλιο 2007 που μου ειχαν πει αρχικως (καθε μηνα ενα τηλεφωνο και μια παραταση για τον αλλο μήνα). ο διαλογος ειναι οπως ακριβως το λεω

 

- Γεια σας χχχχχ με γραμμη 24210χχχχχχ ειμαι συνδρομητης σας απο 2006 θα ηθελα να μου δωσετε την ημερομηνια στην οποια θα ειναι το ιδιοκτητο δικτυο σας στην περιοχη μου. Την τελευταια φορα μου ειπατε μεχρι το τελος Φεβρουαριου τωρα σε ενα μήνα παλι??? η αργότερα

 

- χαχαχαχα (το αλλο με τον τοτο το ξερετε) μεχρι τις 15 Μαρτιου θα ειναι στην περιοχη σας.

 

- Δηλαδη να τα ξαναπουμε στο τελος Μαρτίου?

 

- χαχαχαχα Τι να σας πω ετσι μου λεει το συστημα (μαγος ειναι ο πελατης μας).

 

Τα συμπερασματα δικα σας...

 

Χτεσινη επικοινωνια σχετικα και με το νεο προγραμμα 11/3/2008

 

- Γεια σας σχετικα με το νεο προγραμμα εμεις που δεν ειμαστε στο ιδιοκτητο θα εχουμε τα 60 λεπτα προς κινητα και το ελευθερο για τις 38 χωρες?

 

- (αρχικα μου εξιστορει ολη την διαφημηση της tellas και μετα μου λεει ναι, Αφου καταλαβαινει οτι δεν ειμαι στο ιδιοκτητο μετα απο επαναληψη της ερωτησης μου μου λεει) Οχι μονο οσοι ειναι στο Zisto (ολοι οι αλλοι ξυστο).

 

- Η προσφορα ισχυει απο 15 /3/2008 και εσεις μου ειπατε οτι στις 15 θα ειμαι στο ιδιοκτητο? (Α ρε Καραμητρο)

 

- Για να δω ααα το συστημα μου λεει οτι στο τελος Μαρτιο θα ειστε ενταξει θα σας πηρουμε τηλεφωνο να σας ειδοποιησουμε (ΣΙΓΟΥΡΑ ΓΑΜ*** ΜΕ ΜΕΓΑΛΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ)

 

η κοροιδια συνεχιζετε στο επομενο...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

ξερει καποιος να μου πει καποια αξιοπιστη μεθοδο για να μετρησω την ταχυτητα του internet της tellas? ειμαι σε ενα φιλο μου και θελω να δω αν τρεχει με 4mbps που του εχουν πει.

ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

sorry!!!

http://www.speedtest.net

Καλησπερα φιλε!!!

Εχω το http://www.speedtest.com

Tοχε δωσει ο Βασιλακος στην ΕΡΤ.Τωρα αν ειναι σωστο,ποιος το ξερει?

Link to comment
Share on other sites

ποιο απο ολα αυτα να χρησιμοποιησω?

χρειαζεται να δωσω στοιχεια της συνδεσης?

οκ. σε αυτο χρειζεται να δωσω στοιχεια συνδεσης?

Link to comment
Share on other sites

κοιτα το http://www.speedtest.forthnet.gr τωρα δειχνει να δουλευει κανονικα.

 

TCP/Web100 Network Diagnostic Tool v5.2.1e

click START to begin

14/03/2008 21:05:56

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 887.89Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 11.88Mb/s

Your PC is connected to a Cable/DSL modem

 

click START to re-test

με 12αρα συνδεση.κατεβαζω με 1.4-1.5 σταθερα.

Link to comment
Share on other sites

και κατι ακομα παιδες που ισως να σας το εχουν πει απο το κεντρο εξυπ.πελατων οτι υπαρχει σαν σκεψη.ετοιμαστειτε για 2 φορες ακομα πιο γρηγορο ιντερνετ.απο γνωστο μεσα στην τελλας μου ειπε οτι το αργοτερο μεχρι αρχες ιουνιου θα εχουμε παει στα 24mbps !

σε αναμονη λοιπον.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

λυστε μου μια απορια. tellas me 4mbps σε test ταχυτητας μου βγαζει

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 795.79Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 820.81kb/s

Your PC is connected to a Cable/DSL modem

ειναι πολυ χαλια ε?

τι πρεπει να κανω? να ους παρω τηλ?θα βρω ακρη?

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

τελικα τους πηρα τηλ και μου ειπαν οτι αναβαθμησαν την συνδεση σε 12mbps και επειδη δεν τα σηκωνε η γραμμη δεν μπορουσε να συγχρονισει το modem.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει συνδεθει κανεις στο ιδιοκτυτο δικτυο της tellas να μας πει αν λειτουργει οπως πρεπει???
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει συνδεθει κανεις στο ιδιοκτυτο δικτυο της tellas να μας πει αν λειτουργει οπως πρεπει???

 

να λειτουργει????:lol::D:w00t::clap::chair::dash: καλο πολυ καλο.μακρια απο τελλας πριν μπλεξεις

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει συνδεθει κανεις στο ιδιοκτυτο δικτυο της tellas να μας πει αν λειτουργει οπως πρεπει???

 

γεια σου φιλε!

εγω μπορω να μιλησω προσωπικα για μενα!!

εκτος απο καποια σχετικη ταλαιπορεια και καθυστερηση που ειχα μεχρι να συνδεθω (που απο οτι ακουω απο φιλους και γνωστους λιγο πολυ υπαρχει σε ολους τους παραχους) στην περιοχη πειραια που μενω η τηλεφωνια δουλευει αψογα και η συνδεση μου ειναι παντα και σταθερα στα 12 ολες τις μερες και ολες τις ωρες!

για αποφυγη παρεξηγησεων τονιζω οτι μιλαω αποκλειστικα για την δικη μου συνδεση και εμπειρια απο αυτη.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους..ισως ειναι καιρος να αλλαξουμε δικτυο..να παμε ισως σε καποιο double play..η τελος παντων αυτα που ειναι με τηλεφωνα και adsl μαζι..πακετο!εχω hol,ειμαι ευχαριστημενος,αν εξαιρεσουμε καποιες αποσυνδεσεις που κανει ανα διαστηματα..οι ταχυτητες καλες..τωρα για την τηλεφωνια δε ξερω τι παιζει..ειμαι στη περιοχη της χαριλαου κοντα..ακουσα και γι αυτη τη προσφορα..αλλα δε ξερω αν ειναι πρακτικα καλα τα πραματα εδω στη περιοχη μου!(απ οσο ειδα στο site της τελλας υπαρχει διαθεσιμοτητα εδω)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα, να καταθέσω και εγώ την δική μου εμπειρία και να ρωτήσω και κάτι :

Έκανα αίτηση 15 Μαρτίου, μου είπαν γύρω στις 20 μέρες για σύνδεση, όντως στις 9 Απριλίου με σύνδεσαν (μόνο για μια μέρα δεν είχα τηλέφωνο) και μάλιστα με πήραν τηλέφωνο για να σετάρουμε το μοντεμ και να συνδεθώ. Όλα καλά απλά η σύνδεση δεν έχει πιάσει μέχρι στιγμής πάνω από 2,5 ενώ αυτοί αναφέρουν σύνδεση έως 12. Τώρα να παίζει ρόλο η απόσταση από το κέντρο τους ή ότι έχω γύρω στα 15 μέτρα καλώδιο μεσα στο σπίτι ; Δεν ξέρω (εδώ που τα λέμε από τα 560 πραγματικά του ΟΤΕ στα 2,5 της τελλας μια χαρά είμαστε...)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, να καταθέσω και εγώ την δική μου εμπειρία και να ρωτήσω και κάτι :

Έκανα αίτηση 15 Μαρτίου, μου είπαν γύρω στις 20 μέρες για σύνδεση, όντως στις 9 Απριλίου με σύνδεσαν (μόνο για μια μέρα δεν είχα τηλέφωνο) και μάλιστα με πήραν τηλέφωνο για να σετάρουμε το μοντεμ και να συνδεθώ. Όλα καλά απλά η σύνδεση δεν έχει πιάσει μέχρι στιγμής πάνω από 2,5 ενώ αυτοί αναφέρουν σύνδεση έως 12. Τώρα να παίζει ρόλο η απόσταση από το κέντρο τους ή ότι έχω γύρω στα 15 μέτρα καλώδιο μεσα στο σπίτι ; Δεν ξέρω (εδώ που τα λέμε από τα 560 πραγματικά του ΟΤΕ στα 2,5 της τελλας μια χαρά είμαστε...)

σε ενα φιλο μου που ειχε το ιδιο προβλημα του ειπαν οτι δεν σηκωνει η γραμμη του τα 12 mbps και του ειπαν οτι θα το κατεβασουν στα 4 ή στα 8! το τρεχει με 2mbps και δεν νομιζω να αλλαξει κατι. να ξερεις οτι πεζει σημαντικο ρολο αν ειναι κοντα στο σπιτι σου το dslam του οτε, δηλαδη το σημειο που σου στελνει την ταχυτητα και το ποσο παλια ειναι η εγκατασταση καλωδιων στο σπιτι σου! αυτα ξερω εγω, αλλα σιγουρα υπαρχουν και αλλα! κατα τη γνωμη μου μην περιμενεις να πιασεις τα 12mbps και να ευχεσαι να ειναι τουλαχιστον σταθερο το internet σου, εστω και στα 2mbps, γιατι ο φιλος μου εχει πολλα προβληματα ακομα (τον πεταει πολυ συχνα εξω και τον αφηνει αρκετη ωρα χωρις internet)!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, να καταθέσω και εγώ την δική μου εμπειρία και να ρωτήσω και κάτι :

Έκανα αίτηση 15 Μαρτίου, μου είπαν γύρω στις 20 μέρες για σύνδεση, όντως στις 9 Απριλίου με σύνδεσαν (μόνο για μια μέρα δεν είχα τηλέφωνο) και μάλιστα με πήραν τηλέφωνο για να σετάρουμε το μοντεμ και να συνδεθώ. Όλα καλά απλά η σύνδεση δεν έχει πιάσει μέχρι στιγμής πάνω από 2,5 ενώ αυτοί αναφέρουν σύνδεση έως 12. Τώρα να παίζει ρόλο η απόσταση από το κέντρο τους ή ότι έχω γύρω στα 15 μέτρα καλώδιο μεσα στο σπίτι ; Δεν ξέρω (εδώ που τα λέμε από τα 560 πραγματικά του ΟΤΕ στα 2,5 της τελλας μια χαρά είμαστε...)

 

Λογικά το καλώδιο των 15 μέτρων σου αυξάνει πολύ το θόρυβο, οπότε μπορεί να σου ρίχνει την ταχύτητα. Για να το δοκιμάσεις σύνδεσε το modem που σου δώσανε κατευθείαν στην πρίζα και δες σε τι ταχύτητα σου συγχρονίζει. Αν δεις βελτίωση, τότε θα πρέπει να έχεις το modem στην πριζα και να συνδέεσαι σε αυτό ασύρματα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, να καταθέσω και εγώ την δική μου εμπειρία και να ρωτήσω και κάτι :

Έκανα αίτηση 15 Μαρτίου, μου είπαν γύρω στις 20 μέρες για σύνδεση, όντως στις 9 Απριλίου με σύνδεσαν (μόνο για μια μέρα δεν είχα τηλέφωνο) και μάλιστα με πήραν τηλέφωνο για να σετάρουμε το μοντεμ και να συνδεθώ. Όλα καλά απλά η σύνδεση δεν έχει πιάσει μέχρι στιγμής πάνω από 2,5 ενώ αυτοί αναφέρουν σύνδεση έως 12. Τώρα να παίζει ρόλο η απόσταση από το κέντρο τους ή ότι έχω γύρω στα 15 μέτρα καλώδιο μεσα στο σπίτι ; Δεν ξέρω (εδώ που τα λέμε από τα 560 πραγματικά του ΟΤΕ στα 2,5 της τελλας μια χαρά είμαστε...)

Στο τηλέφωνο που μιλήσατε για να σετάρεις το Modem σου δώσαν και τους κωδικούς; Ή στους είχαν δώσει σε άλλη φάση με κάποιο άλλο τρόπο;

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...