Jump to content

Redmi Note 11 Pro 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου ήρθε κ μένα η 14 σήμερα...
Διάφορες δεν είδα ακόμα

Στάλθηκε από το 2201116SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

past --> nokia 6110, 6310 & 8850 silver, sony ericsson K750i & W810i, samsung DUAL B7722 & samsung DUAL GRAND NEO, samsung S6, Huawei mate 10 pro, Redmi note 8 pro, Redmi note 10 pro,
current --> Samsung TabA T585 4G , Redmi Note 11 pro 5G-->

Link to comment
Share on other sites

Τελικα

το "wipe data" δε το γλιτωσα, σε καποιες εφαρμογες που θελεις να επιλεξεις αλλο ηχο εκει μου παρουσιαζε διπλους τους ηχους να επιλεξω και στο Poweramp μου εκανε κατι χαζα με τα ".mp3" που εχω!

Οποτε προχωρησα σε "wipe data" και ολα δουλευουν αψογα, τουλαχιστο δεν εχω δει καποιο αλλο θεμα.

Παντως το προβλημα με τις διαφημισεις στην εφαρμογη "Εκκαθαριση" παραμενει αλλα στην εφαρμογη "Ενισχυση Ταχυτητας" φαινεται να μη βγαζει αλλο διαφημισεις!

Edited by cbarbas
Χριστόφορος
Link to comment
Share on other sites

Από την 13.0.5, είχα αρχίσει να ανησυχώ που δεν έπαιρνε αναβάθμιση, μέχρι το είχα βάλει 2 μέρες χώρα Ινδία. Τελικά, πήρε την 14.0.1 χωρίς να περάσει από την 13.0.6

Ακόμα καλύτερο το τηλέφωνο, στο internet,πιο γρήγορο,κ πιο καλή ροή εικόνας στο βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Θυμαστε

ποση "επεκταση μνημης" ειχε η συσκευη πριν την αναβαθμιση, τωρα ειδα οτι εχει επιλογες 2, 3 και 5, μεχρι 3 δεν ειχε ή λαθος θυμαμαι?

Χριστόφορος
Link to comment
Share on other sites

πριν την αναβάθμιση,καλυπτα 53 gb μνήμη.

μετά την αναβάθμιση,με 2 ram, 47 gb μνήμη του κινητού. έγινε μεγάλο καθάρισμα στο τηλέφωνο.με 3 ραμ έχει 48gb.

Σε ποια ram, το δουλεύετε τώρα....

2,3 η 5.... κ αν ξέρει κάποιος τα μείον κ τα συν.ταχυτητα; μπαταρία;

Edited by bdros
Link to comment
Share on other sites

8GB/128GB εχω. το γύρισα πριν λιγο στα +5. system files εχω κατειλημμένα 14,16gb μαζί με τα 5gb και system 17.45gb. 

Αλλά ακόμα δεν έχω καταλάβει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα

τα +3 πριν την αναβαθμιση, τωρα ακομη ετσι το εχω, δεν το πηγα στο +5.

Γενικα απο τη συσκευη μετα την αναβαθμιση οπως εγραψα και πιο επανω, εχω την εντυπωση οτι η οθονη εγινε πιο sharp αλλα πιθανον εντυπωση μου θα ειναι.
Κατι αλλο επισης με τις μερες που περνουν μου εχει δωσει την εντυπωση οτι η μπαταρια κρατα κατι παραπανω, δε ξερω παλι ισως να ειναι ιδεα μου!

Χριστόφορος
Link to comment
Share on other sites

Σ' εμένα μετά την αναβάθμιση είχε 2 ραμ, δοκίμασα στο 3 ραμ, δεν κατάλαβα διαφορά,κ το γύρισα πάλι στο 2, μια χαρά δουλεύει. Στο 5, δεν άξιζε τον κόπο να το δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα

Είχα ενεργό το hot spot με 5g και κατέβαζα μια μεγάλη αναβάθμιση σε  xbox.

Για κάποιο λόγο το hot spot έβγαινε από μόνο του μετά από λίγα λεπτά και αναγκάζουν να το ξανά ενεργοποίησω . Σας έχει ξανά τύχει:

Έχω το redmi note 11 pro plus

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γεια σας,

στο επανω μερος της οθονης αρχισε να φουσκωνει η προστατευτικη μεμβρανη, στο σημειο που εχω μαρκαρει στην εικονα. 

Επειδη ειμαι λιγο ασχετος με τα σχετικα, ειδα σε ενα μαγαζι να εχουν μια συσκευη που το τοποθετει κατι σαν γυαλινες μεμβρανες ή κατι τετοιο, ειναι καλη ενεργεια η να παω σε μεμβρανη εμποριου που την τοποθετης μονος!?

Θα ηθελα κατι και να ξεμπερδευω τουλαχιστο γα μεγαλο χρονικο διαστημα.

Χαιρετισμους

Untitled-2.png

Edited by cbarbas
Χριστόφορος
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι οι καλές μεμβράνες και tempered glass του εμπορίου. Τις περισσότερες φορές έχουν μαζί και ταινίες για να βοηθήσουν στην εγκατάσταση.

Πρακτικά ευθυγραμμίζεις την μεμβράνη στο κινητό και μετά κολλάς ταινίες στο κινητό, για να μπορείς να την περιστρέψεις σαν εξώφυλλο βιβλίου και να κολλήσει ακριβώς στο σημείο που την ευθυγράμμισες.

Link to comment
Share on other sites

Ναι

αυτο βαζει η συσκευη, το "tempered glass" οπως ειπες, εχεις κανεις εμπειρια απο τοποθετηση του απο τετοιο μηχανημα σε μαγαζι?

Χριστόφορος
Link to comment
Share on other sites

On 21/8/2023 at 1:10 ΜΜ, cbarbas said:

Ναι

αυτο βαζει η συσκευη, το "tempered glass" οπως ειπες, εχεις κανεις εμπειρια απο τοποθετηση του απο τετοιο μηχανημα σε μαγαζι?

Είναι πλέον η πιο συνηθισμένη μορφή προστασίας για την οθόνη. Σχεδόν όλα τα καταστήματα έχουν εμπειρία εγκατάστασης, αν και μπορείς με λίγη προσοχή να το κάνεις και μόνος σου ακολουθώντας τις οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

μολις το αγορασα στα 130 ευρω απο χρηση εκπτωσης επιπλεον 20% στην αναγραφομενη τιμη...στο κουτι εγραφε 311 αλλα ηταν κολημμενη ποιος ξερει απο ποτε!!! 6/64 Εκδοση Νομιζετε οτι ειναι τιμια η τιμη???

Παιδια ξερει να μου πει απλα και κατανοητα πως μεταφερω ολα τα δεδομενα Εφαρμογες κωδικους που εχω σε αποθηκευμενη συσκευη POCO στην νεα μου συσκευη??? (εννοω αυτα που ειναι ολα αποθηκευμενα οχι στο GOOGLE account...πχ κωδικους ιντερνετ εφαρμογες κλπ κλπ)

Σας ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Pedro_G said:

μολις το αγορασα στα 130 ευρω απο χρηση εκπτωσης επιπλεον 20% στην αναγραφομενη τιμη...στο κουτι εγραφε 311 αλλα ηταν κολημμενη ποιος ξερει απο ποτε!!! 6/64 Εκδοση Νομιζετε οτι ειναι τιμια η τιμη???

Παιδια ξερει να μου πει απλα και κατανοητα πως μεταφερω ολα τα δεδομενα Εφαρμογες κωδικους που εχω σε αποθηκευμενη συσκευη POCO στην νεα μου συσκευη??? (εννοω αυτα που ειναι ολα αποθηκευμενα οχι στο GOOGLE account...πχ κωδικους ιντερνετ εφαρμογες κλπ κλπ)

Σας ευχαριστω!!!

Αν κάνεις Back up του κινητού στον google λογαριασμό σου, με το που θα μπεις στον λογαριασμό από το νέο κινητό θα σε ρωτήσει αν θες να κάνεις restore απο τον λογαριασμό. Θα σου τα κάνει εγκατάσταση όλα. Εφαρμογές, κωδικούς κλπ. Το μόνο που ισως θα πρέπει να περάσεις είναι αρχεία (φωτογραφίες κτλ), αν και θυμάμαι οτι περασαν και αυτά. 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, HRISA76 said:

Αν κάνεις Back up του κινητού στον google λογαριασμό σου, με το που θα μπεις στον λογαριασμό από το νέο κινητό θα σε ρωτήσει αν θες να κάνεις restore απο τον λογαριασμό. Θα σου τα κάνει εγκατάσταση όλα. Εφαρμογές, κωδικούς κλπ. Το μόνο που ισως θα πρέπει να περάσεις είναι αρχεία (φωτογραφίες κτλ), αν και θυμάμαι οτι περασαν και αυτά. 

το back up δεν κανει restore ουτε κωδικους απο WIFI intenrnet που εχεις επισκεφτει και εχεις σωσει ουτε κωδικους εισοδους εφαρμογων που εχεις εγκαταστησει.... το ξερω και στο λεω και τα κανω ενα ενα απο την αρχη εγκατασταση δυστυχως!

 

ΣΟΣ παιδια μολις διαπιστωσα οτι η εκδοση που εχω δεν εχει 5G ξερετε γιατι συμβαινει αυτο? εχω παραλαβει την 6/64 REDMI note pr 11 εκδοση απο τα public σε τιμη 166 ευρω!

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή βγαίνει κ 4g και 5g.
Αν θυμάμαι καλά, εάν είναι 5g το γράφει πάνω στο κουτί

Στάλθηκε από το 2201116SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

past --> nokia 6110, 6310 & 8850 silver, sony ericsson K750i & W810i, samsung DUAL B7722 & samsung DUAL GRAND NEO, samsung S6, Huawei mate 10 pro, Redmi note 8 pro, Redmi note 10 pro,
current --> Samsung TabA T585 4G , Redmi Note 11 pro 5G-->

Link to comment
Share on other sites

Μηπως

για αυτο ηταν τοσο φθηνη, λογω μονο 4G και την πατησες?

Χριστόφορος
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Pedro_G said:

το back up δεν κανει restore ουτε κωδικους απο WIFI intenrnet που εχεις επισκεφτει και εχεις σωσει ουτε κωδικους εισοδους εφαρμογων που εχεις εγκαταστησει.... το ξερω και στο λεω και τα κανω ενα ενα απο την αρχη εγκατασταση δυστυχως!

 

ΣΟΣ παιδια μολις διαπιστωσα οτι η εκδοση που εχω δεν εχει 5G ξερετε γιατι συμβαινει αυτο? εχω παραλαβει την 6/64 REDMI note pr 11 εκδοση απο τα public σε τιμη 166 ευρω!

Δυστυχως πηρες την 4g εκδοση..Καλα τα τζιμανια εκει στο μαγαζι δεν σε ενμερωσαν οπως οφειλαν οτι ειναι η 4g και οχι η 5?

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

το back up δεν κανει restore ουτε κωδικους απο WIFI intenrnet που εχεις επισκεφτει και εχεις σωσει ουτε κωδικους εισοδους εφαρμογων που εχεις εγκαταστησει.... το ξερω και στο λεω και τα κανω ενα ενα απο την αρχη εγκατασταση δυστυχως!
 
ΣΟΣ παιδια μολις διαπιστωσα οτι η εκδοση που εχω δεν εχει 5G ξερετε γιατι συμβαινει αυτο? εχω παραλαβει την 6/64 REDMI note pr 11 εκδοση απο τα public σε τιμη 166 ευρω!
Το Google backup κάνει όλα αυτά που λες και WiFi και κωδικούς εφαρμογών και sms - call lists, όσες συσκευές έχω αλλάξει ποτέ δεν έχασα τίποτα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...