Jump to content

Realme GT Neo 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.

Ίσως χαζή απορία, αλλά αυτό το σηματακι που εμφανίστηκε, τί ακριβώς είναι ρε παιδιά; Δε νομίζω ότι υπήρχε πριν..IMG_20230527_112919.thumb.jpg.ff9ffc5ea4cf6115670ed788bb43637f.jpg

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.
Ίσως χαζή απορία, αλλά αυτό το σηματακι που εμφανίστηκε, τί ακριβώς είναι ρε παιδιά; Δε νομίζω ότι υπήρχε πριν..IMG_20230527_112919.thumb.jpg.ff9ffc5ea4cf6115670ed788bb43637f.jpg
Voice over lte

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλημέρα. Αφού έβαλα την εφαρμογή accubattery έβγαλε ότι έχω 85 τις 100 υγεία και γύρω στα 4000mah. Που μπορώ να πάω για αλλαγή μπαταρίας

 

Link to comment
Share on other sites

On 28/6/2023 at 8:14 ΠΜ, vaggos400 said:

Καλημέρα. Αφού έβαλα την εφαρμογή accubattery έβγαλε ότι έχω 85 τις 100 υγεία και γύρω στα 4000mah. Που μπορώ να πάω για αλλαγή μπαταρίας

 

Επικοινώνησε με τη Smart4ALL International (2160027021) που είναι η εταιρεία για εξουσιοδοτημενο service Realme. Τους είχα στείλει ένα Realme 8 Pro μέσα στην εγγύηση για αντικατάσταση οθόνης λόγω burn in και έγινε πολύ γρήγορα, καλή εμπειρία γενικά με την όλη διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ρε παιδιά πείτε μου σας παρακαλώ που πήγε η ρύθμιση για ενεργοποίηση του VoLTE? Θυμάμαι ότι το είχα ενεργοποιημένο και παρατήρησα σήμερα ότι δε δουλεύει , οπότε πήγα να το τσεκαρω και δε βρίσκω τη ρύθμιση, σαν να έχει εξαφανιστεί από το μενού των ρυθμίσεων. Μόνο μια επιλογή για τη sim2 βρίσκω αλλά εγώ έχω μια σιμ στο κινητό.

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εσκασε σήμερα update, 4.9GB.
Τόσο μεγάλη; Τι έχει;

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Finwe said:

Εσκασε σήμερα update, 4.9GB.

Είσαι σίγουρος ότι δεν είναι παλαιότερη που δεν είχες περάσει; Δεν βλέπω κάτι στο ίντερνετ για τόσο μεγάλη αναβάθμιση. Τα security άντε να φτάσουν τα 800 ΜΒ.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, karamazof53 said:

Τόσο μεγάλη; Τι έχει;

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

30 minutes ago, elteo said:

Είσαι σίγουρος ότι δεν είναι παλαιότερη που δεν είχες περάσει; Δεν βλέπω κάτι στο ίντερνετ για τόσο μεγάλη αναβάθμιση. Τα security άντε να φτάσουν τα 800 ΜΒ.

Πριν είχα το update με το Android security patch του Ιουνίου και μέχρι σήμερα που τσέκαρα κάθε 5-6 μέρες δεν είχε βγάλει κάτι άλλο.

Το σημερινό είχε το security patch του Ιουλίου και κλασικά optimizations για system perf και stability.

RMX3370_13.1.0.503(EX01)

Edited by Finwe
Link to comment
Share on other sites

Ε ωραια, γιατι δεν βάζετε ένα screen να δουμε τι εμπεριέχει και αυτο το update να μας λυθει η απορία...

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, Finwe said:

Το σημερινό είχε το security patch του Ιουλίου και κλασικά optimizations για system perf και stability.

 

15 ώρες πριν, fommof said:

Ε ωραια, γιατι δεν βάζετε ένα screen να δουμε τι εμπεριέχει και αυτο το update να μας λυθει η απορία...

Δεν θα δεις κάτι παραπάνω στο screenshot από αυτά που έγραψα

Edited by Finwe
Link to comment
Share on other sites

παιδιά την έχω κάνει εδώ και 3 μέρες...μου φαίνεται υπάρχει βελτίωση λίγο στην απόδοση αλλά όπως βρήκα και από άλλους χρήστες που έχουν σχολιάσει στο forum της realme ψηλές θερμοκρασίες και μου φαίνεται η μπαταρία έχει γίνει χειρότερη. επίσης άλλαξαν λίγο τα εικονίδια στον πίνακα ειδοποιήσεων.

edit: η μπαταρία, μετά την ενημέρωση, επιεικώς απαράδεκτη. 

Edited by sio1234
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Την πέρασα κι εγώ.. Ευτυχώς μετά από 2-3 μέρες η μπαταρία επανήλθε....

 

Αυτόματη φωτεινότητα ΓΤΠΚΒ.... δυστυχώς!

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

1 χρόνο σχεδόν άντεξα, χθες αναβάθμισα στην android 13. Μια ερώτηση παιδιά γιατί δεν βρίσκω τη ρύθμιση.. Πλέον όταν κλειδώσει η οθόνη και σβήσει(μαυρίσει) κάποιες εφαρμογές μου πετάνε ειδοποιήσεις δευτερολέπτων(post fcbk,tweet κλπ) στην μαύρη οθόνη. Για δευτερόλεπτα φαίνεται και μετά σβήνει.υπαρχει κάποια ρυθμιση για αυτό;

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

1 χρόνο σχεδόν άντεξα, χθες αναβάθμισα στην android 13. Μια ερώτηση παιδιά γιατί δεν βρίσκω τη ρύθμιση.. Πλέον όταν κλειδώσει η οθόνη και σβήσει(μαυρίσει) κάποιες εφαρμογές μου πετάνε ειδοποιήσεις δευτερολέπτων(post fcbk,tweet κλπ) στην μαύρη οθόνη. Για δευτερόλεπτα φαίνεται και μετά σβήνει.υπαρχει κάποια ρυθμιση για αυτό;
Έχεις ενεργοποιημένη την aod σωστά;

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, steliosamos said:

1 χρόνο σχεδόν άντεξα, χθες αναβάθμισα στην android 13. Μια ερώτηση παιδιά γιατί δεν βρίσκω τη ρύθμιση.. Πλέον όταν κλειδώσει η οθόνη και σβήσει(μαυρίσει) κάποιες εφαρμογές μου πετάνε ειδοποιήσεις δευτερολέπτων(post fcbk,tweet κλπ) στην μαύρη οθόνη. Για δευτερόλεπτα φαίνεται και μετά σβήνει.υπαρχει κάποια ρυθμιση για αυτό;

Για δες εδώ

IMG_20230830_225244.jpg

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, karamazof53 said:

Έχεις ενεργοποιημένη την aod σωστά;

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όχι, απενεργοποιημένη την εχω

 

8 minutes ago, WPerty said:

Για δες εδώ

IMG_20230830_225244.jpg

Δεν τη βρίσκω τη ρύθμιση, ούτε με search

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλό βράδυ στην ομάδα!

Δυστυχώς χτες είχε μια πτώση το κινητό και δεν λειτουργεί οθόνη και digitizer. Χτυπάει στις κλήσεις και ακούω ειδοποιήσεις αλλά δεν μπορώ να ρυθμίσω τίποτα ούτε να δω τα αρχεία στο PC αφού δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το USB debuging.Στο PC ακούγεται το μπλινκ της σύνδεσης αλλά δεν το εμφανίζει ως συσκευή. Αρκετα αρχεία τα έχω backup αλλά δυστυχώς όχι όλα. Έχει κανείς από σας αντίστοιχη εμπειρία ή καποια ιδέα να έχω πρόσβαση στα αρχεία; Αν κάνω αντικατάσταση οθόνης θεωρείτε οτι θα γινεται χωρίς να χαθούν τα αρχεία; 

Πραγματικά ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος απο το τηλέφωνο με βαριά χρήση και βλέπω με λύπη οτι δεν κυκλοφορούν πια καινούρια το ίδιο μοντέλο παρα μόνο ανακατασκευασμένα

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...