Jump to content

Google Pixel 6 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα παιδιά βρίσκω το 6 προ 300€ με ένα χρόνο εγγύηση από αμαζον αξίζει λέτε;Έχω κοσμοτε θα έχω θέμα με χαμένες κλήσεις και με αδύναμο σημα;Και το βασικό έχω volte και κανονικά ίντερνετ ενω μιλάω στο τηλέφωνο; Ευχαριστώ όποιον απαντήσει για να ξέρω αν είναι να το πάρω..ότι αλλά θέματα εχει να ζεσταίνεται ο επεξεργαστής ή κάτι άλλο ας μου πείτε.. Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 889
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1 minute ago, BOOM1 said:

καλησπέρα παιδιά βρίσκω το 6 προ 300€ με ένα χρόνο εγγύηση από αμαζον αξίζει λέτε;Έχω κοσμοτε θα έχω θέμα με χαμένες κλήσεις και με αδύναμο σημα;Και το βασικό έχω volte και κανονικά ίντερνετ ενω μιλάω στο τηλέφωνο; Ευχαριστώ όποιον απαντήσει για να ξέρω αν είναι να το πάρω..ότι αλλά θέματα εχει να ζεσταίνεται ο επεξεργαστής ή κάτι άλλο ας μου πείτε.. Ευχαριστώ 

Καλησπέρα! κανένα θεμα δεν θα έχεις με τις κλήσεις ( τουλάχιστον εγώ δεν έχω). Και ναι, έχει volte κανονικά. Στα αρνητικά είναι ότι δεν θαεχει 5g στην  Ελλάδα και ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω εγω είναι ότι με 2 sim, μου ρουφάει την μπαταρία. Αλλά έβαλα την 2η σιμ σε άλλο κινητό και είμαι κομπλέ. Αυτά από εμένα. Κατα τα άλλα είναι πάρα πολυ καλη ευκαιρία.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, minepo said:

Καλησπέρα! κανένα θεμα δεν θα έχεις με τις κλήσεις ( τουλάχιστον εγώ δεν έχω). Και ναι, έχει volte κανονικά. Στα αρνητικά είναι ότι δεν θαεχει 5g στην  Ελλάδα και ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω εγω είναι ότι με 2 sim, μου ρουφάει την μπαταρία. Αλλά έβαλα την 2η σιμ σε άλλο κινητό και είμαι κομπλέ. Αυτά από εμένα. Κατα τα άλλα είναι πάρα πολυ καλη ευκαιρία.

το βασικό θα έχω ίντερνετ γρήγορο(4g) όταν θα μιλάω στο τηλέφωνο;Και έχεις δει υπερθέρμανση; Διάβασα δεν έχει καλό δαχτυλικο αποτύπωμα ισχύει;Μπαταρία τι λέει; Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, BOOM1 said:

το βασικό θα έχω ίντερνετ γρήγορο(4g) όταν θα μιλάω στο τηλέφωνο;Και έχεις δει υπερθέρμανση; Διάβασα δεν έχει καλό δαχτυλικο αποτύπωμα ισχύει;Μπαταρία τι λέει; Ευχαριστώ 

Ναι θα έχεις κανονικά 4g. Δεν έχω κανένα θέμα με υπερθέρμανση. Η μπαταρία μου βγάζει μια μέρα. Το μόνο πρόβλημα, όπως προείπα ήταν όταν έχω δύο σιμ. Όσο αφορά το δαχτυλικο αποτύπωμα χωρίς τζαμακι δουλεύει άψογα. Με τζαμακι πάλι καλά δουλεύει, απλά μπορεί και 1-2 φορές μέσα στη μέρα να μην πιάσει με τη μία. Όσα κινητά και να είχα (από άλλες μάρκες) το ίδιο συνέβαινε 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, minepo said:

Ναι θα έχεις κανονικά 4g. Δεν έχω κανένα θέμα με υπερθέρμανση. Η μπαταρία μου βγάζει μια μέρα. Το μόνο πρόβλημα, όπως προείπα ήταν όταν έχω δύο σιμ. Όσο αφορά το δαχτυλικο αποτύπωμα χωρίς τζαμακι δουλεύει άψογα. Με τζαμακι πάλι καλά δουλεύει, απλά μπορεί και 1-2 φορές μέσα στη μέρα να μην πιάσει με τη μία. Όσα κινητά και να είχα (από άλλες μάρκες) το ίδιο συνέβαινε 

Ευχαριστώ πολύ..κάτι τελευταίο είδα κάποιες φωτογραφίες όταν βγάζεις βράδυ και αντανακλά σε πηγη φωτός (πίσω δηλαδή έχει μια λάμπα) τις βγάζει χαλιά κάπως σαν φλερ λέγεται αν το λέω σωστά το κάνει και σε σένα;Έχει διορθωθεί αυτό; Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επειδή θα αλλάξω πάροχο και από Vodafone θα πάω cosmote,λόγω σήματος,πρέπει να προσθέσω κάτι στο APN για volte???

Και αν ναι τι πρέπει να γράψω;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κάτι πολύ περίεργο είναι η δεύτερη φορά που το κάνει...

Ενώ έχω ανοίξει μια σελίδα,πατάω από κάτω προς τα πάνω για να γυρίσω στην αρχική σελίδα,και δείχνει σαν να κολλάει...Να μην ανταποκρίνεται το touch...Απλά αν θυμάμαι καλά το έχει κάνει σε ίδια εφαρμογή,της Εθνικής Τράπεζας..

Προσπαθώ να βγω ,και δείχνει ότι κολλάει...

Με επανεκκίνηση επανέρχεται..

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος κάτι αντίστοιχο;;;

Link to comment
Share on other sites

είναι ένα bug που το έχει και το 7 pro, αλλά στρώνει χωρίς επανακκίνηση 

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Krasdimi said:

Μήπως άλλαξες  wallpaper...? Μήπως έπλυνες τίποτα και παπαριασαν τα δάχτυλα;

Δεν ξέρω τι σκαλοματα τρώει μερικές φορές...

Με μια επανεκκίνηση έστρωσε...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
33 minutes ago, Krasdimi said:

Είδατε τίποτα καινούργιο με την 14 ή μόνο τα ρολόγια φτιάξανε;

Σίγουρα άλλαξε η κάμερα.Μπες και θα σου βγάλει να κάνεις αναβάθμιση εφαρμογής.

Αργότερα θα ψάξω και για άλλα 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω ένα θεματακι .λογικά ξεκίνησε με την καινούρια έκδοση σήμερα 

Έχω κλειδωμένο το τηλέφωνο,κάνω διπλό πάτημα να φανούν ειδοποιησεις και ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων,και σε εκεινη τη φάση μπορώ να κατεβάσω τη γραμμή εργαλείων,και κατεβαίνοντας φαίνεται και ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων.

Αν το κάνω αυτό,ο αισθητήρας δεν αναγνωρίζει το δάκτυλο ,είναι δλδ σαν να είναι κολλημένο,και επίσης δεν ανεβαίνει μετά η μπάρα επάνω.πρεπει να το κλειδώσω από το πλάι,και να ξεκλειδώσω με pin.

Τι φάση??έχει συμβεί σε κάποιον??

Και μήπως γνωρίζετε πως μπορώ να κάνω να μην κατεβαίνει η γραμμή εργαλείων όταν είναι κλειδωμένο?(αυτό είναι και το πιο βασικό για εμένα )

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Giorgosvlach said:

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω ένα θεματακι .λογικά ξεκίνησε με την καινούρια έκδοση σήμερα 

Έχω κλειδωμένο το τηλέφωνο,κάνω διπλό πάτημα να φανούν ειδοποιησεις και ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων,και σε εκεινη τη φάση μπορώ να κατεβάσω τη γραμμή εργαλείων,και κατεβαίνοντας φαίνεται και ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων.

Αν το κάνω αυτό,ο αισθητήρας δεν αναγνωρίζει το δάκτυλο ,είναι δλδ σαν να είναι κολλημένο,και επίσης δεν ανεβαίνει μετά η μπάρα επάνω.πρεπει να το κλειδώσω από το πλάι,και να ξεκλειδώσω με pin.

Τι φάση??έχει συμβεί σε κάποιον??

Και μήπως γνωρίζετε πως μπορώ να κάνω να μην κατεβαίνει η γραμμή εργαλείων όταν είναι κλειδωμένο?(αυτό είναι και το πιο βασικό για εμένα )

Nαι μου έχει συμβεί κι εμένα κάποιες φορές με το απλό 6άρι. Η λύση είναι αυτή που γράφεις. Απενεργοποίηση της οθόνης και άνοιγμα πάλι. Μου συνέβη όλες τις φορές με Α13.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζεις πως απενεργοποιω το να μην μπορεί να κατέβει η μπάρα όταν είναι κλειδωμένο???

Edited by Giorgosvlach
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Giorgosvlach said:

Μήπως γνωρίζεις πως απενεργοποιω το να μην μπορεί να κατέβει η μπάρα όταν είναι κλειδωμένο???

Δε γίνεται. Αναμένουμε κάποια στιγμή να φτιαχτεί. 

Link to comment
Share on other sites

On 5/10/2023 at 3:48 ΜΜ, Giorgosvlach said:

Σίγουρα άλλαξε η κάμερα.Μπες και θα σου βγάλει να κάνεις αναβάθμιση εφαρμογής.

Αργότερα θα ψάξω και για άλλα 

Άλλαξε η κάμερα ή το UI της απλά; γιατί ίδιες oversaturated φωτό βλέπω εγώ...

Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα κ εγώ το update. 

Είμαι με cosmote, χώρις root χωρίς Σουζούκι 😆😆.

Volte είχα, 5g ενώ το βάζω να πιανει, δεν μου δείχνει. Ακόμα είμαι με lte.

Είδα μια διαφορά στον τομέα ειδοποιήσεων όπου αναβοσβηνει η οθόνη χρωματιστά ή το πίσω φλας, κάτι διαφορετικό είδα στην οθόνη κλειδώματος. 

Μπορεί να είδα διάφορα και στην μπαταρία. Ενώ το παίζω φουλ σήμερα, μου φαίνεται ότι σαν να έχω καλύτερη αυτονομία ( είμαι με 2 sim).

Πέρα από αυτά δν έχω αντιληφθεί κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα! μια ερωτηση μηπως ξερει καποιος. Επειδη η τιμη του εχει πεσει απειρα, αν το αγορασω ξερετε αν θα παρει οντως το 5g καποια στιγμη το 24; Δεν επειγει να το εχει τωρα, αρκει να ξερω οτι θα αναβαθμιστει καποια στιγμη οπως λενε το 8.

Link to comment
Share on other sites

On 28/10/2023 at 5:45 ΜΜ, morfeas-dsl- said:

Καλησπερα! μια ερωτηση μηπως ξερει καποιος. Επειδη η τιμη του εχει πεσει απειρα, αν το αγορασω ξερετε αν θα παρει οντως το 5g καποια στιγμη το 24; Δεν επειγει να το εχει τωρα, αρκει να ξερω οτι θα αναβαθμιστει καποια στιγμη οπως λενε το 8.

Επειδή με την τελευταία beta οι σειρές 7/8 έχουν και 5G,πιστεύω ότι και η σειρά 6 θα το πάρει...

Και εγώ το 6 Pro έχω,είμαι στο περίμενε...

Αν και πιθανόν θα το πουλήσω μέσα στον μήνα,για το 8 Pro ..

Link to comment
Share on other sites

Έριχνα μια ματιά στο Ρυθμίσεις -Καρτες Sim-vidafone,και βλέπω κάτω κάτω Vo5G επιτρέπεται το 5G για φωνητικές κλήσεις...

Αυτό σίγουρα δεν το θυμάμαι...

5G δεν έχω όμως . 

Ίσως υπήρχε αλλά δεν είχα δώσει σημασία ..

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, jimlost said:

Έριχνα μια ματιά στο Ρυθμίσεις -Καρτες Sim-vidafone,και βλέπω κάτω κάτω Vo5G επιτρέπεται το 5G για φωνητικές κλήσεις...

Αυτό σίγουρα δεν το θυμάμαι...

5G δεν έχω όμως . 

Ίσως υπήρχε αλλά δεν είχα δώσει σημασία ..

Αυτό ξεκλειδώνει με το Shizuku. Μήπως το ξεκλειδωσες σα ρύθμιση; 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...