Jump to content

iPhone 13 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, DON said:

Δύσκολα τα πράγματα δηλαδή, εκτός των επαφών. 

Chat history από Viber και What's app γίνεται μεταφορά; Από μια πρώτη έρευνα που έκανα και εκεί είναι δύσκολα τα πράγματα και προτείνονται διάφορες third party εφαρμογές μέσω PC. Αυτό το έχει καταφέρει κανείς; 

Το viber σίγουρα όχι 

απο λειτουργικό σε λειτουργικό δεν επιτρέπει την μεταφορά συνομιλιών 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Είναι η ιδέα ή χάνει αρκετά σε όταν είναι με πτήση σε κατάσταση αναμονής? 

Γύρω στο 4-5%/ημέρα χωρίς να ανοίξω καν την οθόνη. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, vtag said:

Είναι η ιδέα ή χάνει αρκετά σε όταν είναι με πτήση σε κατάσταση αναμονής? 

Γύρω στο 4-5%/ημέρα χωρίς να ανοίξω καν την οθόνη. 

Ένα ολόκληρο 24ωρο με πτήση σε κατάσταση αναμονής?

 

 

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Σε κατάσταση stby όλο το βράδυ κατανάλωση 0. Σήμερα, μετά από πολύ χρήση (έπαιζα συνέχεια με widgets & οθονες  Lockscreen - Homescreen) μου εβγαλε δυο 24ωρα (συνδεδεμενο πανω AW7, data συνεχεια ανοικτα. Νομιζω πολυ καλα 😃

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, guy_fawkes said:

Ένα ολόκληρο 24ωρο με πτήση σε κατάσταση αναμονής?

 

 

Ναι! Το ξανά έλεγξα σήμερα, με 0 χρήση έχασε 5% ακριβώς σε ένα 24ωρο. 

Δεν ξέρω εάν παίζει ρόλο ότι το έχω έναν μήνα και του έχω κάνει 3-4 φορτίσεις. 

 

Επίσης κάτι που παρατηρώ είναι ότι πατώντας παρατεταμένα το πλαϊνό πλήκτρο δεν μου βγάζει την επιλογή για απενεργοποίηση, δηλαδή σαν μην λειτουργεί καθόλου ενώ όταν το πατάω μια φορά κλείνει κανονικά η οθόνη!

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, vtag said:

Ναι! Το ξανά έλεγξα σήμερα, με 0 χρήση έχασε 5% ακριβώς σε ένα 24ωρο. 

Δεν ξέρω εάν παίζει ρόλο ότι το έχω έναν μήνα και του έχω κάνει 3-4 φορτίσεις. 

 

Επίσης κάτι που παρατηρώ είναι ότι πατώντας παρατεταμένα το πλαϊνό πλήκτρο δεν μου βγάζει την επιλογή για απενεργοποίηση, δηλαδή σαν μην λειτουργεί καθόλου ενώ όταν το πατάω μια φορά κλείνει κανονικά η οθόνη!

Δεν απενεργοποιείται έτσι το iPhone.

Πρεπει να πατησεις πρωτα Volume Up, μετα Volume down και στη συνεχεια παρατεταμενο to Power για να σου βγαλει την επιλογη για απενεργοποιηση 😃

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, kwnana said:

Δεν απενεργοποιείται έτσι το iPhone.

Πρεπει να πατησεις πρωτα Volume Up, μετα Volume down και στη συνεχεια παρατεταμενο to Power για να σου βγαλει την επιλογη για απενεργοποιηση 😃

Δεν χρειάζεται τίποτα από αυτά. Πατάς ταυτόχρονα είτε το volume up, είτε το volume down (ένα από τα 2) μαζί με το power 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ναι! Το ξανά έλεγξα σήμερα, με 0 χρήση έχασε 5% ακριβώς σε ένα 24ωρο. 
Δεν ξέρω εάν παίζει ρόλο ότι το έχω έναν μήνα και του έχω κάνει 3-4 φορτίσεις. 
 
Επίσης κάτι που παρατηρώ είναι ότι πατώντας παρατεταμένα το πλαϊνό πλήκτρο δεν μου βγάζει την επιλογή για απενεργοποίηση, δηλαδή σαν μην λειτουργεί καθόλου ενώ όταν το πατάω μια φορά κλείνει κανονικά η οθόνη!
Εμένα πάντως με το Xperia 1iii σε 12 ώρες με πτήση σε αναμονή χάνει 2%
Δεν μου ακούγεται άσχημο το δικό σου ποσοστο!

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, vtag said:

Ναι! Το ξανά έλεγξα σήμερα, με 0 χρήση έχασε 5% ακριβώς σε ένα 24ωρο. 

Δεν ξέρω εάν παίζει ρόλο ότι το έχω έναν μήνα και του έχω κάνει 3-4 φορτίσεις. 

 

Επίσης κάτι που παρατηρώ είναι ότι πατώντας παρατεταμένα το πλαϊνό πλήκτρο δεν μου βγάζει την επιλογή για απενεργοποίηση, δηλαδή σαν μην λειτουργεί καθόλου ενώ όταν το πατάω μια φορά κλείνει κανονικά η οθόνη!

Για να σβησει το κινητο πατας ταυτόχρονα το power και το volume down και διαλεγεις τερματισμός.

Επισης που είναι το πρόβλημα σε ολοκληρο 24ωρο να πέσει 5% η μπαταρία ? Δηλαδή εσύ ποσο θα ήθελες να πέσει αν εχεις ανοιχτό το τηλέφωνο μια ολόκληρη μέρα ?

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, koutsis said:

Για να σβησει το κινητο πατας ταυτόχρονα το power και το volume down και διαλεγεις τερματισμός.

Επισης που είναι το πρόβλημα σε ολοκληρο 24ωρο να πέσει 5% η μπαταρία ? Δηλαδή εσύ ποσο θα ήθελες να πέσει αν εχεις ανοιχτό το τηλέφωνο μια ολόκληρη μέρα ?

Μα δεν το έχω ανοιχτό, είναι σε πτήση χωρίς να χρησιμοποιώ καθόλου και χάνει 5%/ημέρα!! 

Το ipad pro μου από την άλλη χάνει 1-2%/ημέρα! 

Edited by vtag
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vtag said:

Μα δεν το έχω ανοιχτό, είναι σε πτήση χωρίς να χρησιμοποιώ καθόλου και χάνει 5%/ημέρα!! 

Το ipad pro μου από την χάνει 1-2%/ημέρα! 

Ουαου φοβερό! Να το πας πίσω. 🤣🤣

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν το έχω ανοιχτό, είναι σε πτήση χωρίς να χρησιμοποιώ καθόλου και χάνει 5%/ημέρα!! 
Το ipad pro μου από την χάνει 1-2%/ημέρα! 
Αν δεν τρολαρεις μάλλον αστειεύεσαι.
Είναι φυσιολογικη η τόση μικρή πτώση!!

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.
Βρίσκομαι στο εξωτερικό, άρα σε περιαγωγή.
Μου στέλνουν και λαμβάνω κανονικά SMS, αλλά η απάντηση που προσπαθώ να στείλω δεν φεύγει. Προσπάθησα αλλάζοντας τις διάφορες επιλογές στα Μηνύματα, αλλά το πρόβλημα παραμένει Μήπως ξέρει κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει; Κάποια πρόταση; 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, DON said:

Καλησπέρα σε όλους.
Βρίσκομαι στο εξωτερικό, άρα σε περιαγωγή.
Μου στέλνουν και λαμβάνω κανονικά SMS, αλλά η απάντηση που προσπαθώ να στείλω δεν φεύγει. Προσπάθησα αλλάζοντας τις διάφορες επιλογές στα Μηνύματα, αλλά το πρόβλημα παραμένει Μήπως ξέρει κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει; Κάποια πρόταση; 

Δοκίμασες να συνδεθείς σε άλλο πάροχο?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DON said:

Ναι και παραμένει το ίδιο ακριβώς θέμα και με άλλο πάροχο.

Επικοινώνησε με τον πάροχο στην Ελλάδα και ρώτησε τους.

Link to comment
Share on other sites

Ένα παράξενο πράγμα παρατηρώ εδώ και καιρό 

Ειχα αποθηκεύσει του πατέρα μου το πιστοποιητικό νοσησης στις λήψεις icloud

Παρατηρώ ότι μετά από μέρες εξαφανίζεται νονό του 

Το αποθήκευσα ξανά 

Μετα από μέρες πάλι χάθηκε. 
Δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται αυτό 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

On 19/2/2022 at 6:02 ΜΜ, leo06 said:

Επικοινώνησε με τον πάροχο στην Ελλάδα και ρώτησε τους.

Καλημέρα.

Το πρόβλημα οφειλόταν στους δύο ισπανικούς παρόχους με τους οποίους λειτουργεί η περιαγωγή Cosmote. Λαμβάνεις SMS αλλά δε μπορείς ν' απαντήσεις με SMS. Ta imessage δεν έχουν πρόβλημα. Μόνον τα SMS. Ας το έχει υπόψιν οποίος πάει Ισπανία και έχει σύνδεση Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Ένα παράξενο πράγμα παρατηρώ εδώ και καιρό 
Ειχα αποθηκεύσει του πατέρα μου το πιστοποιητικό νοσησης στις λήψεις icloud
Παρατηρώ ότι μετά από μέρες εξαφανίζεται νονό του 
Το αποθήκευσα ξανά 
Μετα από μέρες πάλι χάθηκε. 
Δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται αυτό 

Έχεις άλλη συσκευή που είναι στο ίδιο Apple ID;
Τσέκαρε μήπως μπαίνει κάποιος και το σβήνει κατά λάθος.
Απλά στο λέω γιατί το έχω πάθει και εγώ…
Γενικά δεν σβήνεται από μόνο του… δεν έχω χάσει τίποτα και το δουλεύω πολλά χρόνια.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σκεπτομαι να αγοράσω το 13 pro max και ενώ στα μεγάλα καταστήματα βρίσκω ενιαία τιμή παντού στο skroutz βρίσκω διάφορα και 200 eur διάφορα για συγκεκριμένο μοντέλο.Υπαρχει κάτι που θα πρέπει να με προβληματίσει ή να προσέξω ιδιαίτερα?

Ευχαριστώ προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
28 minutes ago, stigun said:

Καλησπέρα σκεπτομαι να αγοράσω το 13 pro max και ενώ στα μεγάλα καταστήματα βρίσκω ενιαία τιμή παντού στο skroutz βρίσκω διάφορα και 200 eur διάφορα για συγκεκριμένο μοντέλο.Υπαρχει κάτι που θα πρέπει να με προβληματίσει ή να προσέξω ιδιαίτερα?

Ευχαριστώ προκαταβολικα

Η διαφορά στην τιμή έχει να κάνει με το γεγονός ότι στη μία περίπτωση ο επίσημος εισαγωγέας έχει ορίσει συγκεκριμένες τιμές ενώ στη δεύτερη περίπτωση οι συσκευές εισάγονται από το εξωτερικό και έχουν τη δυνατότητα να τις πουλήσουν σε χαμηλότερες τιμές. Η ουσιαστική διαφορά είναι ότι οι συσκευές από skroutz παρέχουν μόνο τον έναν (1) χρόνο εγγύησης που δίνει η Apple παγκόσμια, ενώ στις ελληνικές συσκευές επίσημης εισαγωγής, σε καλύπτει τον δεύτερο χρόνο το κατάστημα αγοράς (σε περίπτωση που έχει αγοραστεί με απόδειξη λιανικής). Υποτίθεται ότι και τα skroutzομάγαζα θα έπρεπε να παρέχουν δεύτερο χρόνο εγγύησης αλλά δε θα βγάλεις άκρη αν ποτέ χρειαστείς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, εδώ και είκοσι ημέρες περίπου, αντιμετωπίζω το εξής θέμα: Δε μου ενημερώνονται οι εφαρμογές στο App Store. Για να ενημερώσω μία συγκεκριμένη εφαρμογή, θα πρέπει να την αναζητήσω και να την ανοίξω στο App Store. Αλλά ακόμη και με αυτό τον τρόπο, δε μου εμφανίζει τις εφαρμογές που έχω ενημερώσει χειροκίνητα στην ενότητα "ενημερώθηκαν πρόσφατα". Για παράδειγμα, σήμερα έχω ενημερώσει χειροκίνητα τέσσερις εφαρμογές και χθες άλλες τρεις, και παρόλα αυτά, στις πρόσφατα ενημερωμένες εφαρμογές, μου εμφανίζει μόνο δύο, το Facebook και το Messenger, τις οποίες έχω να ενημερώσω περισσότερο από δύο εβδομάδες. Μήπως γνωρίζει κάποιος πώς θα μπορούσα να επαναφέρω τις αυτόματες ενημερώσεις των εφαρμογών στο App Store όπως ήταν πριν? Η συσκευή μου είναι αγορασμένη από Γερμανό, δε γνωρίζω αν είναι Cosmote branded ή όχι και αν αυτό θα μπορούσε να επηρεάσει τις ρυθμίσεις. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, εδώ και είκοσι ημέρες περίπου, αντιμετωπίζω το εξής θέμα: Δε μου ενημερώνονται οι εφαρμογές στο App Store. Για να ενημερώσω μία συγκεκριμένη εφαρμογή, θα πρέπει να την αναζητήσω και να την ανοίξω στο App Store. Αλλά ακόμη και με αυτό τον τρόπο, δε μου εμφανίζει τις εφαρμογές που έχω ενημερώσει χειροκίνητα στην ενότητα "ενημερώθηκαν πρόσφατα". Για παράδειγμα, σήμερα έχω ενημερώσει χειροκίνητα τέσσερις εφαρμογές και χθες άλλες τρεις, και παρόλα αυτά, στις πρόσφατα ενημερωμένες εφαρμογές, μου εμφανίζει μόνο δύο, το Facebook και το Messenger, τις οποίες έχω να ενημερώσω περισσότερο από δύο εβδομάδες. Μήπως γνωρίζει κάποιος πώς θα μπορούσα να επαναφέρω τις αυτόματες ενημερώσεις των εφαρμογών στο App Store όπως ήταν πριν? Η συσκευή μου είναι αγορασμένη από Γερμανό, δε γνωρίζω αν είναι Cosmote branded ή όχι και αν αυτό θα μπορούσε να επηρεάσει τις ρυθμίσεις. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Δοκίμασε factory reset


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...