Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

14 ώρες πριν, evris2013 said:

Κάτι θα έκανες λάθος. Το MicroG το κατέβασες; zip έκανες; Το εικονίδιο της εφαρμογής θα πρέπει να είναι ίδιο με το κανονικό YouTube. 

εκανα το battery settingw που αναφερεται παραπανω στο micro g και δουλευει προς το παρον!!1000 ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μετα απο τις τελευταιες αναβαθμισεις οι φωτογραφιες που τραβαω εχουν αλλαξει καταληξη απο jpg σε heic. Ξερει καποιος πως μπορω να το γυρισω στην παλια μορφη. Ξερω οτι το νεο πρότυπο heic ειναι ανωτερο αλλα πολλές παλιες συσκευες δεν θα μπορουν να διαβασουν το αρχειο.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, jtkar said:

Μετα απο τις τελευταιες αναβαθμισεις οι φωτογραφιες που τραβαω εχουν αλλαξει καταληξη απο jpg σε heic. Ξερει καποιος πως μπορω να το γυρισω στην παλια μορφη. Ξερω οτι το νεο πρότυπο heic ειναι ανωτερο αλλα πολλές παλιες συσκευες δεν θα μπορουν να διαβασουν το αρχειο.

Καμερα-γραναζακι πανω αριστερα-Εικονες υψηλης αποδοτικοτητας ξετικάρισμα

Link to comment
Share on other sites

Σε εξουσιοδοτημένο Samsung service που βρέθηκα στο κέντρο της Θεσσαλονίκης και ρώτησα έτσι από περιέργεια, μόνο για αλλαγή μπαταρίας για τη συσκευή μας, με είπαν στα 70€. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, evris2013 said:

Σε εξουσιοδοτημένο Samsung service που βρέθηκα στο κέντρο της Θεσσαλονίκης και ρώτησα έτσι από περιέργεια, μόνο για αλλαγή μπαταρίας για τη συσκευή μας, με είπαν στα 70€. 

Εγώ τον οκτώβριο πλήρωσα 26 ευρώ στη smartec εντός εγγύησης που δεν χρεώνουν έξοδα επισκευής, στη θεσ/κη θέλουν και 44 ευρώ τοποθέτηση? ελεος. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, evris2013 said:

Σε εξουσιοδοτημένο Samsung service που βρέθηκα στο κέντρο της Θεσσαλονίκης και ρώτησα έτσι από περιέργεια, μόνο για αλλαγή μπαταρίας για τη συσκευή μας, με είπαν στα 70€. 

Kλεψιά αδερφε.....

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, boymanos said:

Το να ακολουθείς το ντιζάιν του iphone και την πολιτική των χρεώσεων της appple, ποτέ δεν θα σε κάνει σοβαρή εταιρεία, στο τέλος για αλλαγή μπαταρίας θα σε χρεώνουν όσο στοιχίζει ένα κινητό, και είστε τυχεροί οι κορεάτες που βρήκατε στην ελλάδα τήν smartec και πουλάτε, διαφορετικά δεν θα σας ήξερε ούτε η μάνα σας.

Kαι γιατι τα ακουω εγω ρε φιλε?Εκπροσωπω τη Smartec,η σου ειπε κανεις οτι ειμαι Κορεάτης??

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Candiaman said:

Kαι γιατι τα ακουω εγω ρε φιλε?Εκπροσωπω τη Smartec,η σου ειπε κανεις οτι ειμαι Κορεάτης??

Δεν τα ακούς εσύ, απάντησα στην κλεψιά, αν σε ενόχλησε να το σβήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, boymanos said:

Δεν τα ακούς εσύ, απάντησα στην κλεψιά, αν σε ενόχλησε να το σβήσουμε.

Πλακα κανω,δεν ενοχληθηκα....Ολα καλα

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, boymanos said:

Εγώ τον οκτώβριο πλήρωσα 26 ευρώ στη smartec εντός εγγύησης που δεν χρεώνουν έξοδα επισκευής, στη θεσ/κη θέλουν και 44 ευρώ τοποθέτηση? ελεος. 

Η συσκευή μου είναι στην εγγύηση. Τον Σεπτέμβριο λήγει. Δεν τον ρώτησα αν αυτή η τιμή που με είπε είναι εντός ή εκτός εγγύησης. Το ξέχασα τελείως. Αλλά ούτε κι αυτός με ρώτησε. 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, evris2013 said:

Σε εξουσιοδοτημένο Samsung service που βρέθηκα στο κέντρο της Θεσσαλονίκης και ρώτησα έτσι από περιέργεια, μόνο για αλλαγή μπαταρίας για τη συσκευή μας, με είπαν στα 70€. 

Αυτό στο κέντρο πρόσεχε γιατί δεν άκουσα ούτε για τιμές ούτε για ποιότητα επισκευής, καλύτερα αυτό που είναι κοντά στο ιπποκράτειο 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, evris2013 said:

Η συσκευή μου είναι στην εγγύηση. Τον Σεπτέμβριο λήγει. Δεν τον ρώτησα αν αυτή η τιμή που με είπε είναι εντός ή εκτός εγγύησης. Το ξέχασα τελείως. Αλλά ούτε κι αυτός με ρώτησε. 

Η smartec εχει διαφορετική πολιτική απο τα αλλα service της samsung.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, fotisbasm_ said:

Αυτό στο κέντρο πρόσεχε γιατί δεν άκουσα ούτε για τιμές ούτε για ποιότητα επισκευής, καλύτερα αυτό που είναι κοντά στο ιπποκράτειο 

Με βολεύει στο Ιπποκράτειο κοντά γιατί μένω και ανατολικά. Θα κάνω κι εκεί μια ερώτηση να δω τι τιμή θα με πούνε. Ευχαριστώ για την πληροφορία. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 10/4/2024 at 12:48 ΜΜ, evris2013 said:

Σε εξουσιοδοτημένο Samsung service που βρέθηκα στο κέντρο της Θεσσαλονίκης και ρώτησα έτσι από περιέργεια, μόνο για αλλαγή μπαταρίας για τη συσκευή μας, με είπαν στα 70€. 

Εχει τσιμπησει προς τα πανω το ζητημα ειναι οτι πειραζει αυτη η τιμη οταν προκειται απλα για μια  αλλαγη μπαταριας.  Το παρατραβανε κανονικα εκτος εγγυησης θα επρεπε να ειναι βαρια-βαρια μεχρι 40-45 ευρω...Μηπως τους ειπες οτι ψηφιζεις κουλη ?

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, s_nova said:

Εχει τσιμπησει προς τα πανω το ζητημα ειναι οτι πειραζει αυτη η τιμη οταν προκειται απλα για μια  αλλαγη μπαταριας.  Το παρατραβανε κανονικα εκτος εγγυησης θα επρεπε να ειναι βαρια-βαρια μεχρι 40-45 ευρω...Μηπως τους ειπες οτι ψηφιζεις κουλη ?

Εδώ δεν τους είπα αν είναι στην εγγύηση... Παντως έλεγξαν την μπαταρία και μου είπαν ότι είναι εντάξει. Αν "τρώει" λίγο παραπάνω θα είναι καμιά εφαρμογή.  

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Στο Α52 της συζυγου, εχει "εξαφανιστει" η επιλογη για VoLTE στις ρυθμισεις ή εγω δεν το βρισκω? Θα ορκιζομουν οτι υπηρχε κανονικα οταν το πηρε πριν 2 χρονια 🤨

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, dbal said:

Στο Α52 της συζυγου, εχει "εξαφανιστει" η επιλογη για VoLTE στις ρυθμισεις ή εγω δεν το βρισκω? Θα ορκιζομουν οτι υπηρχε κανονικα οταν το πηρε πριν 2 χρονια 🤨

Το έχει αφαιρέσει η Samsung μετά απο κάποια ενημέρωση (δεν θυμάμαι μετά απο ποιά). Προφανώς το θεωρεί δεδομένο γιατί μόνο καλό κάνει αυτή η τεχνολογία. Λογικά για να αφαιρεθεί θα πρέπει να απενεργοποιήσεις απο τον πάροχο το VoWiFi γιατί πάνε πακέτο σαν υπηρεσία.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

αρα δικαιως δεν το βρισκω....εγω το αντιθετο, θελω να το ενεργοποιησω γιατι οι κλησεις μεταξυ μας δεν εχουν το συμβολο HD και δεν εχουν καθολου καλη ποιοτητα (σαν να ειναι απενεργοποιημενο δηλαδη)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, dbal said:

αρα δικαιως δεν το βρισκω....εγω το αντιθετο, θελω να το ενεργοποιησω γιατι οι κλησεις μεταξυ μας δεν εχουν το συμβολο HD και δεν εχουν καθολου καλη ποιοτητα (σαν να ειναι απενεργοποιημενο δηλαδη)

Σε Cosmote λειτουργεί κανονικά και υπάρχει η ένδειξη επάνω. Ας το πάει στον πάροχο κινητής που είναι να το ενεργοποιήσει. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, dbal said:

αρα δικαιως δεν το βρισκω....εγω το αντιθετο, θελω να το ενεργοποιησω γιατι οι κλησεις μεταξυ μας δεν εχουν το συμβολο HD και δεν εχουν καθολου καλη ποιοτητα (σαν να ειναι απενεργοποιημενο δηλαδη)

Σε ποιά εταιρία είσαι;

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Cosmote και η ενδειξη δεν ειναι ενεργη - εφοσον λοιπον αφαιρεθηκε απο τις ρυθμισεις θα πρεπει να γινει ενεργοποιηση τηλεφωνικα, ευχαριστω 🙂 

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Just now, dbal said:

Cosmote και η ενδειξη δεν ειναι ενεργη - εφοσον λοιπον αφαιρεθηκε απο τις ρυθμισεις θα πρεπει να γινει ενεργοποιηση τηλεφωνικα, ευχαριστω 🙂 

Στείλε WIFICALL στο 1333 . περιμένεις μήνυμα απάντησης. Κάνεις επανεκκίνηση και είσαι ok.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Ακομα κι αν το wificalling ειναι ηδη ενεργο? Το βλεπω στις ρυθμισεις οκ και ξερω οτι λειτουργει μια χαρα

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, dbal said:

Ακομα κι αν το wificalling ειναι ηδη ενεργο? Το βλεπω στις ρυθμισεις οκ και ξερω οτι λειτουργει μια χαρα

Για να ενεργοποιούντο και οι 2 υπηρεσίες γινόντουσαν μαζί με αυτό τον τρόπο που σου είπα. Προφανώς το έχεις ενεργοποιήσεις ήδη. Αλλα δεν χάνεις τίποτα να ξαναστείλεις. Το πολύ πολύ να σου απαντήσουν οτι η ''υπηρεσία είναι ήδη ενεργοποιημένη''. Άν πάλι δεν στο εμφανίζει πάρε αναγκαστικά τηλέφωνο.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...